Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Politkorektiškumas Lietuvoje ir pasaulyje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • RokasLT
    replied
    Parašė Stadionas Rodyti pranešimą

    čia kad moteris vairuoja ar kad juodaodė?
    Aš nelabai seku paskutinių žinių, bet atseit "Bondą" vaidins juodaodė moteris.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Stadionas Rodyti pranešimą

    čia kad moteris vairuoja ar kad juodaodė?
    Turbūt, kad elektrinis motoroleris vietoj rimtesnio birbalo

    Komentuoti:


  • Stadionas
    replied
    Parašė Globalus Rodyti pranešimą
    Click image for larger version

Name:	S11003-00050840.png
Views:	386
Size:	179,5 kB
ID:	1917011
    čia kad moteris vairuoja ar kad juodaodė?

    Komentuoti:


  • Galys
    replied
    Kaip matome iš foto, Bondui dar ir Metoo garantuotas

    Komentuoti:


  • Globalus
    replied
    Click image for larger version

Name:	S11003-00050840.png
Views:	386
Size:	179,5 kB
ID:	1917011

    Komentuoti:


  • RokasLT
    replied
    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
    Na, jeigu afrikiečiai šoktų apsirengę kokiais "lietuviukais", tai aš irgi nebūčiau baisiai sužavėtas.
    Bet čia ne blackface.

    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Na, jeigu afrikiečiai šoktų apsirengę kokiais "lietuviukais", tai aš irgi nebūčiau baisiai sužavėtas.

    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    Lrytas.lt 2021.08.24
    V. Baumila šokių studijos pasirodymą išvadino rasistišku
    Šokius lėlių kostiumais kuriančiai „Lunar“ studijai – kaltinimai rasizmu.
    (...) Vaizdo įraše matoma kaip juodaodžio kostiumą vilkintis šokių grupės atstovas linksmina svečius.

    „Iš kokio urvo jūs esat išlindę, aš iš tikrųjų nežinau. Bet šitas jūsų pasirodymas yra tokia svetima gėda ir toks rasizmas, kad jūs net patys nenutuokiat. Linkiu kuo greičiau atsisakyti šio pasirodymo“, – kreipėsi V.Baumila
    (...)

    Studijos įkūrėja Anželika Skinderytė:
    (...)
    ​Nei vieno karto niekas nėra pareiškęs priekaištų, kad savo lėlės pavadinau „negriukais“. Aš nenorėjau nieko įžeisti, be to mano pažįstamų tarpe yra afroamerikiečių, kurie matė ir žino, kad turiu tokią šou programą, tačiau nei karto nesu gavusi iš jų pastabų šiuo klausimu!

    http://www.lrytas.lt/zmones/veidai-i...rba--20523659/
    Įdomu, ar kas nors nenorės uždrausti Užgavėnių - dėl to paties įsivaizduojamo rasizmo.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą

    Tai vaikai renkasi pagal modelį, kurį mato šeimoje, būtų keista, jei tyrimai rodytų kaip nors kitaip. Kai bus daug įvairesnių šeimų, vaikai matys kitokius modelius ir pasirinkimas keisis.
    Vaikai mato kaip tėvai žaidžia su mašinytėm ir lėlėm? Tai kad ne, vaikai renkasi tai kas jiem įdomu ir dažniausiai bando taikytis prie draugų (peer pressure), o ne tėvų.

    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą

    Tai vaikai renkasi pagal modelį, kurį mato šeimoje, būtų keista, jei tyrimai rodytų kaip nors kitaip. Kai bus daug įvairesnių šeimų, vaikai matys kitokius modelius ir pasirinkimas keisis.
    Tie modeliai irgi nėra tiesiog šiaip kažkieno sugalvoti, atsiradę iš niekur. Niekas nepaneigė ir nepaneigs, kad skirtingų lyčių atstovai tegul ir ne 100%, bet daugeliu atvejų turi polinkį rinktis vaikystėje skirtingus žaislus, suaugę - profesijas, pomėgius ir t. t. Aišku, visada yra išimčių, išskirtinių atvejų (be abejo, yra moterų mėgstančių krapštyti automobilius, yra vyrų mėgstančių siuvinėti), bet yra ir bendros tendencijos, daugumai būdingi polinkiai.

    Aišku, per prievartą primesti jų nebūtina, kad "tu berniukas, tu privalai", ir greičiausiai iš to nieko nesigautų (pvz. aš pats nė kiek nenusimanau technikoje - na neįdomi ji man, kad ir kiek man visada sakė "berniukui reikia domėtis" nors man labiau patikdavo knygą paskaityti), bet nepaneigiamas ir tas dalykas, kad dauguma mano bendraamžių kažkaip savaime jausdavo trauką prie technikos, net tėvams specialiai to neskatinant. Pats matydavau kaip mažesni už mane vaikai net išsižioję stebėdavo kaip kažką virina, pjauna, keičia tepalus, birbia motorai ir t. t. Nemanau kad jie buvo skatinami tėvų labiau už mane... Prie knygų irgi manęs niekas varu nevarė, bet kažkaip natūraliai mėgau jas.
    Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.07.08, 08:16.

    Komentuoti:


  • MikasRidikas
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Vaikai renkasi tai kas jiems patinka, o maksimos vadybininkai tiesiog padaro lengviau rasti prekes pagal vaikų norus. Jeigu berniukai žaistų lėlėmis o mergaitės mašinytėmis tai maksimos užrašai greitai persiorientuotų. Bet taip nėra. Yra daugybe tyrimų kur viakai yra paliekami vieni su įvairiais žaislais ir jie patys, savo noru, pasiskirsto pagal lytis. Jeigu tam tikroms išimtis yra įdomūs kiti žaislai tai gali ir juos pirkti. Maksimos vadybininkam tikrai neskaudės galvos jeigu berniukas nusipirks lėlę. Svarbu kad mama pinigų turėtų sumokėti už ją.
    Tai vaikai renkasi pagal modelį, kurį mato šeimoje, būtų keista, jei tyrimai rodytų kaip nors kitaip. Kai bus daug įvairesnių šeimų, vaikai matys kitokius modelius ir pasirinkimas keisis.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    Vaikai tikrai nesirenka pagal tai, ką Maximos vadybininkai nusprendžia. Ne visoms mergaitėms įdomūs "mergaitiški" žaislai, t.y. visokios virtuvėlės, dulkių siurbliai, lėlės ir pan.
    Vaikai renkasi tai kas jiems patinka, o maksimos vadybininkai tiesiog padaro lengviau rasti prekes pagal vaikų norus. Jeigu berniukai žaistų lėlėmis o mergaitės mašinytėmis tai maksimos užrašai greitai persiorientuotų. Bet taip nėra. Yra daugybe tyrimų kur viakai yra paliekami vieni su įvairiais žaislais ir jie patys, savo noru, pasiskirsto pagal lytis. Jeigu tam tikroms išimtis yra įdomūs kiti žaislai tai gali ir juos pirkti. Maksimos vadybininkam tikrai neskaudės galvos jeigu berniukas nusipirks lėlę. Svarbu kad mama pinigų turėtų sumokėti už ją.

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
    Erikai reikėtu prisiminti kad patys berniukai ir mergaitės renkasi tokius žaislus ir tėvai tikrai nepirks to kas nepatinka nebent jie yra tokie seksistai kaip Erika.
    Vaikai tikrai nesirenka pagal tai, ką Maximos vadybininkai nusprendžia. Ne visoms mergaitėms įdomūs "mergaitiški" žaislai, t.y. visokios virtuvėlės, dulkių siurbliai, lėlės ir pan.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Erikai reikėtu prisiminti kad patys berniukai ir mergaitės renkasi tokius žaislus ir tėvai tikrai nepirks to kas nepatinka nebent jie yra tokie seksistai kaip Erika.

    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    Surado sliekų ant sauso asfalto

    Delfi.lt 2021.07.08
    Erica Jennings pasipiktino parduotuvėje „Maxima“ pamatyta iškaba
    Dainininkė Erica Jennings šįkart atkreipė dėmesį į vieno didžiausių prekybos centrų lentynas. „Mergaičių žaislai“ – toks informacinis nukreipiamasis užrašas virš lėlėmis pripildytų lentynų sutrikdė Ericą.
    „Mano vyresnėlis būdamas ketverių ne tik turėjo lėlę, bet ir jai skirtą vežimėlį", – sako atlikėja.

    Erica pasidalino ir nuotrauka, kurioje matyti informacinė iškaba, nukreipianti į „Mergaičių žaislų“ skyrių.
    Maxima LT, su visa meile kviečiu būti sąmoningesniems ir vengti seksizmo kasdienybėje. Tegul žaislai būna ne mergaičių ar berniukų, o tiesiog žaislai. Juk dabar 2021!

    Palikime seksizmą praeityje. „Mergaičių žaislų“ praėjime yra lėlių, o konstruktorių/mašinėlių praėjimas skirtas berniukams ir tariamai netinka mergaitėms

    https://m.delfi.lt/veidai/zmones/art...hp?id=87647177

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

    Kad ir europiečiai elgėsi ne kitaip. Vergijos, genocidai, užkariavimai, gyventojų išstūmimas iš gimtų vietų, pjautynės netgi tarpusavyje, mažų tautų (netgi tų pačių lietuvių) nelaikymas pilnaverčiais žmonėmis, o jau moterys kiek teisių turėjo daug... Reikėjo ir prie savęs tada užsirašyti "savages".
    Nu kad ne. Pvz anglijoje vergystė buvo uždrausta ir patvirtinga teismais 1706 metais. Iki 1827 vergija ir visokie genocidai buvo uždrausti beveik visoje europoje. Tuo ir skirriasi civilizuotos valstybės, kad jos nebedarė tokių dalykų.

    Moterys 1827 europoje turėjo daugiau teisių nei bet kuriame kitame žemyne.

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

    Kad ir europiečiai elgėsi ne kitaip. Vergijos, genocidai, užkariavimai, gyventojų išstūmimas iš gimtų vietų, pjautynės netgi tarpusavyje, mažų tautų (netgi tų pačių lietuvių) nelaikymas pilnaverčiais žmonėmis, o jau moterys kiek teisių turėjo daug... Reikėjo ir prie savęs tada užsirašyti "savages".
    Tai ir yra "tradicinės vertybės".
    Visai neseniai, šiaip jau.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
    Gyvenimas iki politkorekcijos - kaip europiečiai matė pasaulį 1827 metais. Dabar tai atrodo kaip juodas humoras su lengvu iškrypimo prieskoniu - "laukiniai, barbarai, pusiau civilizuoti, corrupt Christianity" Net sunku patikėti, kad kažkada tai buvo priimtina.
    Na taip, tapome politkorektiškesni - laukinių nebevadiname laukiniais, o vadiname "Low HDI countries". Na, ir aišku, visi visi vertinimai yra reliatyvūs, ir aktualūs tik esamuoju laiku. Mums žvelgiant iš šių laikų perspektyvos net ir labiausiai pažengusios 1827-ųjų šalys atrodo laukinės. Kaip ir 2221-aisias JAV ir ES šalys atrodys ganėtinai barbariškos.

    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
    Bet tai ar ne taip 1827 ir buvo? Jeigu už tai kad išsilaipini japonijoje tave užmuša nes esi ne japonas, tai laukiniai ar ne? Jeigu moteris lako kaip gyvulius ir vigvamų prižiūrėtojus tai barbarai ar ne? Jeigu visi kitataučiai yra laikomi vergais ar priešais tai čia jau civizacijos lopšys?
    Kad ir europiečiai elgėsi ne kitaip. Vergijos, genocidai, užkariavimai, gyventojų išstūmimas iš gimtų vietų, pjautynės netgi tarpusavyje, mažų tautų (netgi tų pačių lietuvių) nelaikymas pilnaverčiais žmonėmis, o jau moterys kiek teisių turėjo daug... Reikėjo ir prie savęs tada užsirašyti "savages".
    Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.06.28, 17:04.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Bet tai ar ne taip 1827 ir buvo? Jeigu už tai kad išsilaipini japonijoje tave užmuša nes esi ne japonas, tai laukiniai ar ne? Jeigu moteris lako kaip gyvulius ir vigvamų prižiūrėtojus tai barbarai ar ne? Jeigu visi kitataučiai yra laikomi vergais ar priešais tai čia jau civizacijos lopšys?

    Komentuoti:

Working...
X