
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Gyventojų skaičius Lietuvos miestuose, miesteliuose, regionuose
Collapse
X
-
Vilniuje gyventojų skaičius augatiesiog nepriklausomybės pradžioje jis sparčiai mažėjo, gali būti ir dėl to, kad nemažai rusų, gyvenusių Vilniuje 1989 m., grįžo į Rusiją. Jeigu aišku kodėl gyventojų skaičius išaugo Gargžduose ir Neringoje, tai nelabai aišku kodėl jis išaugo Šalčininkuose.
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą/\ Daug klaipėdiečių persikėlė į rajonus, kiek teko girdėti.Paskutinis taisė Silber418; 2016.02.28, 19:13.
Komentuoti:
-
Oho, jau ir Šiauliai balansuoja ant 100k gyventojų skaičiaus ribos. O Klaipėda tampa naujaisiais Šiauliais. Gana stebėtina, kad ir Vilniuje gyventojų skaičius mažėja, nors nemažai forumo dalyvių mano kitaip.
Komentuoti:
-
Mapijozai.lt
Lietuvos miestai: gyventojų skaičius 1989-2015 m.
Pateikiama ir lentelė su gyventojų skaičiumi, kurią galima susirūšiuoti pagal įvairius kriterijus:
http://mapijoziai.lt/lietuvos-zemela...s-1989-2015-m/
Komentuoti:
-
Nereikia daug įžvalgumo, susiejant Kaišiaidorių rajono vyrų skaičiaus persvarą su Pranieniškių kolonijų gyventojais.
Komentuoti:
-
O jei pagal amžiaus kategorijas? Nes tokia statistika turbūt tik dėl didesnio vidutinio moterų amžiaus.
Komentuoti:
-
Kur rasti vyrą: moterų mažiau tik viename Lietuvos rajone miestų sąrašas
Kaip rodo išankstiniai Lietuvos statistikos departamento duomenys, 2015 metų pradžioje didžiausia moterų persvara buvo Kaune. Laikinojoje sostinėje tūkstančiui vyrų teko 1277 moterys.
Šiuo požiūri ne ką geresnė padėtis ir Druskininkuose, kur tūkstančiui vyrų teko 1272 moterys. Moteriškiausių miestų penketuke ir Panevėžio, Šiaulių bei Palangos miestai.
Sostinė pagal vyrų ir moterų santykį – šešta moteriškiausių Lietuvos savivaldybių sąraše.
Keturioliktoje moteriškiausių miestų vietoje esantis Tauragės rajonas pagal vyrų ir moterų santykį sutampa su Lietuvos vidurkiu. 2015 metų pradžioje šalyje tūkstančiui vyrų vidutiniškai teko 1170 moterų.
Vyrų persvara – vieninteliame rajone
Kaip ir praėjusiais metais, Kaišiadorių rajonas – vienintelis Lietuvoje, kur vyrų daugiau nei moterų. 1000 vyrų čia tenka 965 moterys. Įdomu tai, kad per metus vyrų ir moterų santykis čia dar labiau padidėjo pastarųjų naudai. Prieš metus Kaišiadorių rajone 1000 vyrų teko 977 moterys.Kiek moterų skirtingose savivaldybėse teko tūkstančiui vyrų
Kauno m.sav. 1277
Druskininkų sav. 1272
Panevėžio m. sav.1266
Šiaulių m. sav. 1266
Palangos m. sav. 1262
Birštono sav. 1253
Vilniaus m. sav. 1231
Klaipėdos m.sav. 1213
Kupiškio r. sav. 1180
Alytaus m.sav. 1179
Akmenės r. sav. 1177
Ukmergės r. sav. 1175
Kėdainių r.sav. 1172
Tauragės r. sav. 1170
Utenos r. sav. 1164
Biržų r. sav. 1163
Telšių r. sav. 1157
Jonavos r.sav. 1155
Raseinių r.sav. 1144
Rokiškio r. sav. 1142
Kretingos r.sav. 1139
Joniškio r. sav. 1138
Anykščių r. sav. 1137
Mažeikių r. sav. 1136
Radviliškio r. sav. 1135
Zarasų r. sav. 1132
Šilutės r.sav. 1131
Ignalinos r. sav. 1129
Visagino sav. 1128
Jurbarko r. sav. 1126
Trakų r. sav. 1126
Pasvalio r. sav. 1124
Švenčionių r. sav. 1123
Pakruojo r. sav. 1120
Plungės r. sav. 1120
Prienų r.sav. 1119
Varėnos r.sav. 1116
Širvintų r. sav. 1113
Elektrėnų sav. 1111
Kazlų Rūdos sav. 1110
Šakių r. sav. 1110
Marijampolės sav. 1108
Lazdijų r.sav. 1106
Kalvarijos sav. 1105
Skuodo r.sav. 1104
Pagėgių sav. 1103
Kelmės r. sav. 1102
Vilkaviškio r. sav. 1099
Šiaulių r. sav. 1097
Šalčininkų r. sav. 1095
Molėtų r. sav. 1091
Kauno r.sav. 1084
Vilniaus r. sav. 1077
Rietavo sav. 1070
Šilalės r. sav. 1066
Panevėžio r. sav. 1050
Alytaus r. sav. 1049
Klaipėdos r.sav. 1048
Neringos sav. 1015
Kaišiadorių r.sav. 965
Komentuoti:
-
Parašė Romas Rodyti pranešimąMapijoziai.lt nepaaiškino, ar įvertinti administracinio suskirstymo pasikeitimai.
Antras elementas, kuris ko gero priduoda netikslumo, yra tai, kad pagrindinis parametras 'gyventojų skaičiaus' duomenims šioje lentelėje yra žmonių deklaruota gyvenamoji vieta., o ne faktinė gyvenamoji/darbo vieta. Vėlgi, tas nepagrįstai išpučia Neringos skaičius (kur pusė deklaravusių gyvenamąją vietą žmonių iš tikrųjų negyvena), ir mažina Vilniaus skaičius, kur gyvena dešimtys tūkstančių žmonių, deklaravusių gyvenamąją vietą kitur.Paskutinis taisė nomad; 2015.02.07, 11:46.
Komentuoti:
-
Parašė 10.000 Rodyti pranešimąDidžiausi gyventojų skaičiaus sumažėjimai pasienio regionuose, įdomu kodėl ? Na, Visagine ir Ignalinoje tai dar viskas aišku, užsidarė AE ir žmonės liko be darbų, tačiau kodėl taip drąstiškai sumažėjo gyventojų skaičius pasienyje esančių Akmenės ir Skuodo rajonuose ?
- Keli Ignalinos rajono kaimai buvo prijungti prie Visagino savivaldybės - juose 2011 m. gyveno 224 žmonės. Liūdna, kad 2011 metais iš to 21 kaimo tik penkiuose buvo likę gyventojų. Pačiame Visagine per 1989-2011 m. gyvenojų sumažėjo 31%, nuo 32,4 iki 22,4 tūkst.
- Iš Akmenės rajono į Mažeikių rajoną perduota Viekšnių seniūnija (2011 m. surašyti 4586 gyv.). Akmenės rajono centras Naujoji Akmenė buvo tarp gyventojų mažėjimo lyderių - per 1989 - 2011 m. sumažėjo nuo 13,6 iki 9,3 tūkst. gyventojų. N.Akmenėje gyventojų skaičius mažėjo dar nuo sovietmečio. Per 1989-2011 m. Akmenės mieste gyventorjų sumažėjo -25%, o Ventoje -37,5%.
Naujoji Akmenė tarp "lyderių", kur 2011 m. realiai surastų gyventojų buvo mažiau nei prideklaruota - surašyta 1,4 tūkst. mažiau, nei turėjo būti pagal deklaracijas tų metų pradžioje. Tiesa, Ventoje surašyta +100 gyventojų daugiau, nei pagal deklaracijas.
Dėl Skuodo priežastys irgi aiškios - kas norėtų keltis iš kitur į nuošaliausią Lietuvos rajoną, kur nėra jokios pramonės.
Komentuoti:
-
Įdomus žemėlapis... Puikiai parodo Lietuvos didmiesčių tendencijas - žmonės iš miesto keliasi į priemiesčius, priklausančius jau rajono teritorijai, taigi juose gyventojų skaičius ir didėja. Didžiausi gyventojų skaičiaus sumažėjimai pasienio regionuose, įdomu kodėl ? Na, Visagine ir Ignalinoje tai dar viskas aišku, užsidarė AE ir žmonės liko be darbų, tačiau kodėl taip drąstiškai sumažėjo gyventojų skaičius pasienyje esančių Akmenės ir Skuodo rajonuose ?
Komentuoti:
-
Panašu, kad Lietuva vėl kaimėja, kai didieji miestai traukiasi, o rajonai plečiasi
Komentuoti:
-
Įdomus tinklalapis su visokiais žemėlapiais mapijoziai.lt (nuo žodžio map - žemėlapis)
Gyventojų skaičiaus pokytis Lietuvoje 1996-2014 m.
Per pastaruosius 18 metų gyventojų Lietuvoje sumažėjo 18,3 procento, ir šiuo metu Lietuvoje jau nėra 3 milijonų (2014 m. liepos 1 d. buvo 2 930 860). Iš 60-ies Lietuvoje esančių savivaldybių gyventojų skaičius per minėtą laikotarpį mažėjo 56-iose, didėjo – tik keturiose. Trys iš pastarųjų supa didžiuosius Lietuvos miestus – Vilnių, Kauną ir Klaipėdą.
Sparčiausiai gyventojų skaičius mažėjo nuo didžiųjų miestų nutolusiose savivaldybėse – Visagine, Akmenės, Ignalinos ir Skuodo rajonuose
http://www.mapijoziai.lt/zemelapiai/...e-1996-2014-m/
Komentuoti:
-
Dr. Vidmantas Daugirdas,
2013 m. rugsėjo 9 d. 16:11
Teritorijos Lietuvoje, kur gyventojų tankumas – kaip Sacharos dykumoje
Dabar jau turime 185 seniūnijas (arba 45 proc. Lietuvos teritorijos), kuriose gyventojų tankumas nesiekia 12,5 gyv./km2 (1 pav.). Tai teritorijos, kurios išsiskiria itin savitais, dažniausiai nepageidautinais, demografiniais, ekonominiais, socialiniais ir kitokiais rodikliais.
http://mokslas.delfi.lt/mokslas/teri....d?id=62272167
Komentuoti:
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąPuikus straipsnis šia tema. Niekaip nesuprantu, kodėl niekas neakcentuoja šios masinio tautos nykimo problemos. Gal čia ne problema? Skaičiai tragiški.
Nykstantys mūsų miestai ir miesteliai: ar teks pamatyti pirmąjį miestą vaiduoklį?
Komentuoti:
-
Puikus straipsnis šia tema. Niekaip nesuprantu, kodėl niekas neakcentuoja šios masinio tautos nykimo problemos. Gal čia ne problema? Skaičiai tragiški.
Nykstantys mūsų miestai ir miesteliai: ar teks pamatyti pirmąjį miestą vaiduoklį?
Komentuoti:
-
Temų atskyrimas
Diskusijos apie didmiesčių įtakos zonas, smulkų priemiesčių gyvenviečių skaičių, "Vilnius metropolitan area" ir "Kaunas urban area" nukopijuotos / iškeltos į temas:
Didysis Vilnius (Vilnius Urban Area)
Didysis Kaunas (Kaunas Urban Area)
Jei bus poreikis, galima bus sukurti panašią temą Klaipėdos, o galbūt ir Šiaulių bei Panevėžio priemiesčiams
Komentuoti:
Komentuoti: