Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Statistika

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė PNVŽ Rodyti pranešimą

    Panevėžys buvo baisus tik pačioje pradžioje, kai pagrindinėse gatvėse iš mašinų vienas į kitą šaudydavo. Kai pagrindinius susodino liko tik pienburniai su lazdom, kurie vykdė smulkius nusikaltimus, lakdavo alkoholį, karts nuo karto pasišaudydavo kiemuose, o pagrindis tikslas buvo išbarškint kuo daugiau mergų. Visos Panevėžio merginos žinojo, kad arti važiuojamosios dalies nevaikščiok, nes netgi ir dieną gali įtraukt į mašiną.
    Esu jaunas ir neišmanau tos chronologijos, bet jei Kaune tokie dalykai tada užsiliko, kai kitur jau buvo ramiau, tai Kaunas turbūt turės nueiti ilgiausią kelią į Europą tuo požiūriu Pradedant infrastruktūra ir baigiant liaudimi

    Kažkokį esu susidaręs įspūdį, kad banditizmo daugiausia apie Kauną ir Panevėžį dėjosi, moksliukiškai geografiškai Vidurio Lietuvos žemumos regionas
    Paskutinis taisė PoDV; 2019.04.14, 01:55.

    Comment


      Čia nepakenktų ištisą mokslinė studija su labai daug statistinių tyrimų, kodėl Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje buvo daugiausiai banditizmo, kodėl zonose rimti Kauno bachūrai kentuodavosi su Šiauliais ir Panevėžiu, o Wilno su Klaipucha, kodėl Kaunas daro drakes su Vilniumi, kodėl Kaune kitokios "paniatkės" nei Vilniuje ir t. t. Čia gal pats įdomiausias dalykas Lietuvoje, kurio rimtą mokslinį - statistinį išnagrinėjimą labiausiai norėčiau paskaityti, tik deja, niekas to nenagrinėja
      Snowflakes will attack U <3

      Comment


        Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
        Čia nepakenktų ištisą mokslinė studija su labai daug statistinių tyrimų, kodėl Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje buvo daugiausiai banditizmo, kodėl zonose rimti Kauno bachūrai kentuodavosi su Šiauliais ir Panevėžiu, o Wilno su Klaipucha, kodėl Kaunas daro drakes su Vilniumi, kodėl Kaune kitokios "paniatkės" nei Vilniuje ir t. t. Čia gal pats įdomiausias dalykas Lietuvoje, kurio rimtą mokslinį - statistinį išnagrinėjimą labiausiai norėčiau paskaityti, tik deja, niekas to nenagrinėja
        Mano spėjimas.
        Vilniuje ir Klaipėdoje - geresni ryšiai su užsieniu. Vidurio Lietuva buvo uždaresnis kraštas, o Kaunas dar ir ryškiai/stipriai industrinis miestas, o industriniai miestai berods problematiškesni būna. Turbūt iki tam tikro laipsnio tas galiojo Šiauliams ir Panevėžiui. Toliau eina mažesni miesteliai, kuriems gal sunkiau tokio tipo banditizmui išvešėti?

        Dar esu girdėjęs, kad Kaunas buvo uždaras miestas, į kurį negalėjo įvažiuoti užsieniečiai. Vilnius ir Klaipėda tuo požiūriu buvo atviri miestai. Uostas ir sostinė.

        Comment


          Parašė PoDV Rodyti pranešimą

          Mano spėjimas.
          Vilniuje ir Klaipėdoje - geresni ryšiai su užsieniu. Vidurio Lietuva buvo uždaresnis kraštas, o Kaunas dar ir ryškiai/stipriai industrinis miestas, o industriniai miestai berods problematiškesni būna. Turbūt iki tam tikro laipsnio tas galiojo Šiauliams ir Panevėžiui. Toliau eina mažesni miesteliai, kuriems gal sunkiau tokio tipo banditizmui išvešėti?

          Dar esu girdėjęs, kad Kaunas buvo uždaras miestas, į kurį negalėjo įvažiuoti užsieniečiai. Vilnius ir Klaipėda tuo požiūriu buvo atviri miestai. Uostas ir sostinė.
          Spėčiau, kad būtent dėl miestų "darbininkiškumo". O senoji Kauno inteligentija po 1972 gerokai nunyko ir jis iš esmės tapo industrinių "proletarų" miestu.
          Post in English - fight censorship!

          Comment


            Parašė PoDV Rodyti pranešimą

            Esu jaunas ir neišmanau tos chronologijos, bet jei Kaune tokie dalykai tada užsiliko, kai kitur jau buvo ramiau, tai Kaunas turbūt turės nueiti ilgiausią kelią į Europą tuo požiūriu Pradedant infrastruktūra ir baigiant liaudimi

            Kažkokį esu susidaręs įspūdį, kad banditizmo daugiausia apie Kauną ir Panevėžį dėjosi, moksliukiškai geografiškai Vidurio Lietuvos žemumos regionas
            Kaip žmogus pragyvenęs tą periodą, kurio studentiški metai buvo tuo metu, kuris su draugais buvo vos ne visose Lietuvos vietose tuo metu, galiu drąsiai pasakyti, kad Panevėžyje tuo metu buvo keliom galvom prasčiau nei Kaune Beje pačioje pradžioje baisiausia buvo Vilniuje: tenykščiai nusikaltėliai buvo daugiausia kitataučiai ir superįžūlūs. Kita vertus dėl to ir buvo pirmieji sudoroti, nes visiškai nejautė jokio saiko. Atvirai šoko prieš valdžios organus ir teisėsaugą. Lietuviakalbės gaujos visada vengdavo tiesiogiai konfliktuoti su teisėsauga ir bandyti susitarti. Kauno daktariniai ar Panevėžio tulpiniai niekada neleisdavo sau tokių išsišokimų kaip Dekanidzės Vilniaus brigada , kuri kartą įsiveržusi į Lietuvos viešbučio restoraną lauk išvarė AT Apsaugos skyriaus darbuotojus ar kitoje vietoje atvirai konfliktavo su Organizuotų nusikaltimų tyrimų skyriaus pareigūnais. Savotiškas mentaliteto skirtumas yra tokiuose dviejuose bene žiauriausiuose to meto nusikaltimuose: 1993 metais Kaune iššaudė 5 daktarinius Vilijos restorano viduryje niekam nematant, o Vilniuje apie 12 val. dienos brigada Gedimino prospekte susprogdino Mersą, kuriame buvo kažkoks lietuvis mafijozas susidėjęs su čečėnais (žuvo jis, jo žmona čečėnė, kliuvo praeiviams Gedimino prospekte). Žinoma teisėsauga ir puolė iš karto doroti tokius visiško saiko nejaučiančius nupušėlius.
            Mano bendramokslės iš Panevėžio ar Šaulių tuo metu vengdavo grįžti namo, nes anot jų Kaune merginų gatvėse atvirai netraukdavo į automobilius, kas buvo gan populiaru Šiauliuose ar Panevėžyje. Kauno specifika buvo, kad buvo teritorijos (kavinės, resotoranai, klubai ir pan.) normaliems, o kitos nenormaliems Pvz. buvo toks klubas Amerika pirtyje normaliems, o buvo tokia Vilija nenormaliems Ir jeigu keliai nesusikirsdavo, Kaune buvo gana saugu, tuo tarpu Šiauliuose ir Panevėžyje tokių galimybių išvengti vieniems kitų buvo mažiau. Kaip pats išvaikščiojęs tuo metu daugybę kilometrų vakarais ir naktimis Kauno gatvėse, galiu pasakyti, kad paskutinį kartą turėjau problemų 1993 metais Per 1990- 1993 metus gal kokių 10 kartų buvau patekęs į konfliktines situacijas Po to nebe.
            Mažiausiai žinau apie situaciją Klaipėdoje, nes tuo metu ten praktiškai nebuvau.
            Mano pastebėjimais: pradžioje buvo tas pats visur, jau 1995-1996 Vilniuje buvo saugiau nei kitur, po 2000 po truputį situaciją normalizavosi visur.

            Comment


              Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
              žuvo jis, jo žmona čečėnė, kliuvo praeiviams Gedimino prospekte
              Žmona nežuvo, praeiviams lyg irgi nekliuvo.

              Comment


                Parašė digital Rodyti pranešimą
                Žmona nežuvo, praeiviams lyg irgi nekliuvo.
                Jau nebeprisimenu tiksliai detalių, prisimenu tik sprogimą

                Comment


                  Neseniai buvo straipsnis apie tuos įvykius.

                  Comment


                    Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                    Kauno specifika buvo, kad buvo teritorijos (kavinės, resotoranai, klubai ir pan.) normaliems, o kitos nenormaliems Pvz. buvo toks klubas Amerika pirtyje normaliems, o buvo tokia Vilija nenormaliems Ir jeigu keliai nesusikirsdavo, Kaune buvo gana saugu, tuo tarpu Šiauliuose ir Panevėžyje tokių galimybių išvengti vieniems kitų buvo mažiau.
                    Geras postas ir tikrai labai įdomūs dalykai! Iškilo tik klausimas, kuo Kaune normalūs skyrėsi nuo nenormalių

                    Panas tempti į mašiną, čia visai be proto "Kaukazo belaisvės" siužetas beveik.

                    Iš viso, ar tik nereikėtų forume temos apie 90-ųjų va tokį "veiksmą", jeigu dar jos nebuvo kažkur nusistūmusios žemyn? Būtų tikrai ką pasakyti, manau.
                    Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.04.14, 13:17.
                    Snowflakes will attack U <3

                    Comment


                      Visą aptariamą laikotarpį gyvenau Kaune, apie organizuotą nusikalstamumą (ir ne tik) žinojau tik iš žiniasklaidos. Lygiai kaip ir kokie 99% kitų Kauno gyventojų.
                      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                      Comment


                        Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                        Visą aptariamą laikotarpį gyvenau Kaune, apie organizuotą nusikalstamumą (ir ne tik) žinojau tik iš žiniasklaidos. Lygiai kaip ir kokie 99% kitų Kauno gyventojų.
                        Apie dienos šviesą irgi žinojai tik iš žiniasklaidos?

                        Comment


                          Tomas didelę dalį to laikmečio buvo priverstinai gydiomas ligoninėje, tai apie visą aplinkinį pasaulį žinojo tik iš laikraščių ir medicininio personalo. Dėl to gal ir nieko keisto.

                          Comment


                            Man pasiseke tuo laiku labiau: atbega draugas - "dede xxxx persove"! Pasirodo susaude masinoj, bet isgyveno. Geram kieme gyvenau

                            Comment


                              Bet pas Tomą yra racijos.
                              Aš apie über aukštą kriminologinę padėti 90-aisias Šiauliuose irgi girdėdavau tik iš pasakojimų ir žiniasklaidos, nors tiesioginių socialinių sąlyčio taškų su visokiais Šiaulių princais turėjau daug.
                              If a lion could speak, we could not understand him.

                              Comment


                                Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                                Apie dienos šviesą irgi žinojai tik iš žiniasklaidos?
                                Mano palatoje buvo dirbtinis apšvietimas.
                                It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                Comment


                                  Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
                                  Bet pas Tomą yra racijos.
                                  Aš apie über aukštą kriminologinę padėti 90-aisias Šiauliuose irgi girdėdavau tik iš pasakojimų ir žiniasklaidos, nors tiesioginių socialinių sąlyčio taškų su visokiais Šiaulių princais turėjau daug.
                                  John turėtų atsargiau ginčytis su sankausku.

                                  It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                  Comment


                                    Tai jau dabar dzin tie princai
                                    Snowflakes will attack U <3

                                    Comment


                                      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                                      Tai jau dabar dzin tie princai
                                      Tai jo, kai 15 metų negyvi, tai dzin.
                                      Bet ir tada buvo dzin.
                                      If a lion could speak, we could not understand him.

                                      Comment


                                        Aš beveik visą gyvenimą (35 metus) pragyvenęs Kaune, apie visas tas nusikalstamas grupuotes daugiausiai sužinojau iš spaudos ir televizijos. Dar kažkiek papasakojo tie žmonės, kurie užsiėmė verslu ankstyvaisiais nepriklausomybės metais: pvz, kad ateidavo "berniukai" ir paprašydavo susimokėti už apsaugą. Jei tu nebuvai koks verslininkas ar susijęs su kokia nors gauja, tai tikriausiai nukentėti nuo mafijozų tikimybė buvo nedidelė, nes tie garsieji susišaudymai ir sprodginimai dažniausiai būdavo skirti konkurentams pašalinti. Paprastam žmogui, tikriausiai baisesni buvo tie smulkūs chuliganai, kurie šiaip prisikabinėdavo su klausimais ar turi parūkyti ir iš kokio rajono būsi. Tai suprantama saugiau naktį būdavo pasiimti taksi, nei bandyti grįžti namo kertant kelis miegamuosius rajonus. Taip pat būdavo barai ir klubai, kur didesnė tikimybė vykti muštynėms. Bet dabar to nebeliko. Manau didelę įtaką padarė emigracija, bet kartu pasikeitė ir žmonių mentalitetas. Paskaičius kai kuriuos komentarus, ypač ne kauniečių, susidaro nuomonė, kad gyventi Kaune buvo žiauriai nesaugu, tačiau aš to nejaučiau

                                        Comment


                                          Kaip supratau, jei nekliūvi gaujai, tai tau nieko ir nėra, o ir iš pažįstamų negirdėjau, kad kas labai būtų labai turėjęs reikalų ar kad būtų labai susiduriama. Galbūt jau tada tie 90-ieji buvo jau tolimi laikai, beveik legendos.

                                          Aš apie Kauną galėjau susidaryti kažkokią blaivesnę nuomonę tik vėlesnėje paauglystėje. Grubiai ankstesnio nei 2012-13 m. Kauno aš nepažįstu, neteko nei naktimis vaikščioti, nei važinėti, o žiniasklaidoje pateikiamą info suprasti kaip nors savaip (nes būdavo įdomu ir vaikystėje pavartyti laikraščius, pamenu save, kad domino VT maršrutų trasos, miesto planai, etc.) . Pasaulis buvo labiau vaiko akimis ir santykis su pasauliu buvo labiau vaikiškas. Daug ko nesupratau ir kas iš ko ateina, priežastis-pasekmė, etc. Šiaip prisimindamas vaikystėje jaučiu, kad lyg pasigesdavau to atsipalaidavimo, laisvės, racionalios tolerancijos, per daug viską imdavau į galvą, tai labai lengva susikrimsti ir pan. . Nors man vieną kartą pasakė, kad gerai, kad to rūstesnio gyvenimo pamačiau tiek savo atžvilgiu, šiek tiek daugiau blaivumo įkrėtė ir kažko panašaus pvz. UK turbūt (tiek) nebūčiau patyręs Kažkaip rašydamas net prisiminiau savo pirmą kelionę į Čekiją, Austriją autobusu (truputį ankstyvesnėje paauglystėje), kur užplūdo kažkoks visa apimantis laisvės jausmas, kurio turbūt niekada anksčiau nepatyriau.
                                          Paskutinis taisė PoDV; 2019.04.15, 00:53.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X