Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Baltijos valstybių sostinių palyginimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė PoDV Rodyti pranešimą

    Grįžtant į Lietuvą.
    Buvimas agrarine Rusijos gubernija ir sovietmetis bendrai buvo blogiausias urbanistikos mixas Europoje sutinku visiškai. Na nebent atmestume mūsų tarpukarį (Kaunas, gal kokie geri pvz. kitur Lietuvoje).
    Kalbant apie tarpukarį tai bent man vaikštant po Kauno centrą tai yra tas tarpukario jausmas, kurio Vilniur visiškai nesijaučia. Gal vis tik jei Vilnius tarpukariu būtų Lietuvos sostinė tai ir už centro senesnių pastatų būtų galima rasti, ir tramvajus važinėtų… Bet praeities pakeisti neįmanoma, tai manyčiau reikia žvelgti į priekį ir išsirinkti žmogų tokį, kuris tai, ko Vilnius lyginant su kitais EU miestais neturi (apie senamiesčio gatvių tvarką kalba eina irgi) bandytų sukurti (jei per 100 metų nepavyko, kodėl neturi pavykti dabar)

    Comment


      Man tai juokingai kaip kai kurie žmonės srutas ant Talino pila čia, ale koks nykus ir kitaip blogas miestas. Geriau Vilnius bent kaip Talinas pirmai suvienodintų chruščiovkių balkonus bomžiškus, kiemus atvestų į bazinį tvarkingumą bent kaip Talinas ir tada galima bus pradėt šūdus pilt ant Estijos sostinės. Nes dabar truputį primena "a my vsio ravno velikyje" nors šūde sėdim.

      Comment


        Sovietinis Vilnius:

        Click image for larger version

Name:	vln_stotis.png
Views:	380
Size:	1,22 MB
ID:	1992378

        Europinio feelingo Klaipėda:

        Click image for larger version

Name:	klp_stotis.png
Views:	335
Size:	919,7 kB
ID:	1992379

        Comment


          Parašė Auerswald Rodyti pranešimą
          Man tai juokingai kaip kai kurie žmonės srutas ant Talino pila čia, ale koks nykus ir kitaip blogas miestas. Geriau Vilnius bent kaip Talinas pirmai suvienodintų chruščiovkių balkonus bomžiškus, kiemus atvestų į bazinį tvarkingumą bent kaip Talinas ir tada galima bus pradėt šūdus pilt ant Estijos sostinės. Nes dabar truputį primena "a my vsio ravno velikyje" nors šūde sėdim.
          Vieni į vieną pusę pila, koti į kitą, akivaizdu, kad abiem atvejais subjektyvus požiūris ir tiek. Čia kaip tas blogeris, kuris kardinaliai priešingai aprašė lietuvius ir latvius, nors neįmanoma, kad baltai skirtųsi tiek. Tiesiog papuolė į tokių žmonių ratelį ir generalizuoja apie valstybę.
          Su urbanistika ne vien tai kad papuola kažkur, bet dar ir nusistatymas veikia, automatiśkai tos pusės bėdas užfiksuoji atmintyje.
          Nerimti tokie lyginimai. Rimta būtų suregistruot po 3000 pastatų, kiek aptrupėjusių kokiu laipsniu ir tada lygint. Ir visa kita panašiu principu. Niekas tik vaikščiodamqs, kad ir daug kartų iš akies to nepasakys, nes labai įtakos pirminis nusistaymas, kur vaikščiota ir tt.

          Comment


            Ar kas nors pastebėjo, kad Rygoje yra labai prastai su aptarnavimu restoranuose/baruose? Lankiausi kokiose 4-5 top rated vietose, kur vienintelis kriterijus buvo aukščiausias įvertinimas ir visur aptarnavimas buvo labai nekažką, sakyčiau kaip Vilniuje prieš kokius 20 metų arba Tytuvėnuose prieš 10 metų. Su pusryčių vietomis irgi nekažką, bent jau įpratusiam prie to, kad Vilniuje ant kiekvieno kampo visokie eggs benedict, brančai ir panašūs dalykai. Galvojau gal viską nurašyti asmeninėms anekdotinėms patirtims, bet nu visgi ėjau tik į geriausiai vertinamas vietas, ne vieną, o daug, ir pasitikrinęs bent dviejose skirtingose platformose (Goole+TripAdvisor) kiekvieną restoraną. Pamenu apie 2002-2003 Rygoje su tuo buvo geriau, nei Vilniuje, bet ar gali būti taip, kad ties tais laikais ten viskas ir pastrigo? Ar buvo pagerėję ir dėl kokių nors priežasčių nugarmėjo į dugną?

            Comment


              Parašė Auerswald Rodyti pranešimą
              Man tai juokingai kaip kai kurie žmonės srutas ant Talino pila čia, ale koks nykus ir kitaip blogas miestas. Geriau Vilnius bent kaip Talinas pirmai suvienodintų chruščiovkių balkonus bomžiškus, kiemus atvestų į bazinį tvarkingumą bent kaip Talinas ir tada galima bus pradėt šūdus pilt ant Estijos sostinės. Nes dabar truputį primena "a my vsio ravno velikyje" nors šūde sėdim.
              Be Dangoraižisto čia tik Tomas biškiuką kandžiau pašmaikštauja, nes matyt tokiu būdu nori paraginti tautiečius būti mažiau savikritiškiems ir labiau didžiuotis savo miestais. O šiaip Talinas, net su savo trūkumais, yra vienareikšmiškai tvarkingiausias ir geriausiai prižiūrimas miestas iš Baltijos šalių sostinių ar apskritai didžiųjų miestų ir čia net nėra jokio contest'o. Net nepaisant didelės rusakalbių populiacijos ten viskas yra artimiausia prie to, ką būtų galima apibūdinti "kaip Kopenhagoj". Tai aš siūlyčiau mažiau kreipti dėmesį į srutų pylėjus ir, geriausiai, sėsti į mašiną ir pačiam nuvažiuoti kokiam savaitgaliui pasidairyti ir įvertinti.

              Comment


                o BigMac skaniau ar Whopper?

                Comment


                  Parašė Auerswald Rodyti pranešimą
                  Man tai juokingai kaip kai kurie žmonės srutas ant Talino pila čia, ale koks nykus ir kitaip blogas miestas. Geriau Vilnius bent kaip Talinas pirmai suvienodintų chruščiovkių balkonus bomžiškus, kiemus atvestų į bazinį tvarkingumą bent kaip Talinas ir tada galima bus pradėt šūdus pilt ant Estijos sostinės. Nes dabar truputį primena "a my vsio ravno velikyje" nors šūde sėdim.
                  Skirtingai nuo daugelio Talino garbintojų aš esu jame buvęs.

                  Beje, laisvalaikiu paskaitinėju Estijos supermamų forumo analogą. Ten kaip tik nesenai buvo diskusija apie nepatraukliausią Estijos miestą. Aišku daug kas minėjo visokias rusų gyvenvietes kaip Kohtla Jarve, Silamae, Baltijską ir pan., taip pat kai kuriuos smulkius savivaldybių centrus. Bet vienas dažniau minimų buvo Talinas - nešvarus, chaotiškas, negražus miestas, kurio vienintelis pliusas - galimybė dirbti už pakenčiamą atlyginimą.
                  It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                  Comment


                    Parašė Tomas Rodyti pranešimą

                    Skirtingai nuo daugelio Talino garbintojų aš esu jame buvęs.

                    Beje, laisvalaikiu paskaitinėju Estijos supermamų forumo analogą. Ten kaip tik nesenai buvo diskusija apie nepatraukliausią Estijos miestą. Aišku daug kas minėjo visokias rusų gyvenvietes kaip Kohtla Jarve, Silamae, Baltijską ir pan., taip pat kai kuriuos smulkius savivaldybių centrus. Bet vienas dažniau minimų buvo Talinas - nešvarus, chaotiškas, negražus miestas, kurio vienintelis pliusas - galimybė dirbti už pakenčiamą atlyginimą.
                    Nesu kažkoks Talino garbintojas ir esu jame buvęs taip pat. Manau svarbu paminėt, kad tiek Lietuva ir Estija (bei jų sostinės) turėjo tokį patį laikmečio atspirties tašką kai galėjo tvarkytis miestus savarankiškai. Na ir tiesiog mano nuomone kol kas šiai dienai Talinas geriau atrodo negu Vilnius. Tiek švarumo, tiek organizuotumo aspekte. Man Vilnius atrodo chaotiškesnis, net kai kuriuose rajonuose nėra vientisumo viduje, tie patys daugiabučių kiemai, net nekalbant apie vietų ženklinimą, kartais jie tiesiog smėlio pavidalo. Galbūt man taip atrodo, nes aš labiau prijaučiu Nordic miestams (kuo iš dalies bando siekti Talinas), t.y pilkos, neryškios spalvos ant fasadų, mažiau bereikšmių elementų (minimalizmas) ir pan. Kai būnu Taline atrodo viskas turi savo vietą. Nesakau, kad nėra minusų Estijos sostinėje, bet šiai dienai man labai patinka ką daro su miestu, tik galėtų daugiau dėmesio skirti dviračių takų infrastruktūrai (čia jie galėtų mokytis iš Vilniaus).

                    Aš labai svajoju, kad kažkada Vilniuje penkiaaukščių rajonai iš sovietinių laikų ir jų aplinka bent šiek tiek atrodytų panašiai į šitai:
                    Click image for larger version

Name:	Talinas.png
Views:	666
Size:	1,62 MB
ID:	1992433
                    Ir tikrai norėtųsi, kad Vilniuje mažėtų tokių pavyzdžių:
                    Click image for larger version

Name:	Vilnius1.png
Views:	602
Size:	2,12 MB
ID:	1992434

                    Nes jau 2022 ir jeigu ir nenorima renovacija, kažkokie fasado darbai turėtų būti atliekami.
                    Ir žinau, kažkas gali įdėti ir bjaurią nuotrauką iš Talino daugiabučio dabar, tačiau visi turime interneto prieigą, Google Street View, o kas dar buvę Taline tikrai žino situaciją palyginimui su Lietuva. Kad ir kaip norėčiau, kol kas Vilnius netraukia šitoj sferoj iki Talino, o sfera gan stipri, daugiabučiai Baltijos miestuose užima didelį plotą.

                    Beje, gal galėtumėt pasidalint kur randat Estijos forumus tokius? Aš labai mėgstu paskaityti iš vietinių perspektyvos apie miestus, šalį, bet nesu radęs tokių forumų. Dėkui.

                    Comment


                      Žvelgiu į šitus du vaizdus ir Vilniaus vaizdas atrodo daug patrauklesnis vien dėl apželdinimo, kai Talino toks visiškai depresyvus.

                      Comment


                        Sutinku, čia mieliau, su berželiais ir augmenija
                        Click image for larger version

Name:	Talinas2.png
Views:	321
Size:	2,03 MB
ID:	1992438
                        Esmės nekeičia, tvarkykim savo būstus ir aplinką

                        Comment


                          Daugiabučių kiemų renovacijos expectation:

                          Click image for larger version  Name:	Talinas.png Views:	22 Size:	1,62 MB ID:	1992433

                          Reality (Rumpiškė, Klaipėda):

                          PRIEŠ

                          Click image for larger version  Name:	rumpiske_2018.png Views:	0 Size:	2,15 MB ID:	1992443

                          PO

                          Click image for larger version  Name:	rumpiske_2021.png Views:	1 Size:	1,31 MB ID:	1992446
                          Paskutinis taisė Ångstrom; 2022.09.18, 23:22.

                          Comment


                            Parašė deep'as Rodyti pranešimą
                            Žvelgiu į šitus du vaizdus ir Vilniaus vaizdas atrodo daug patrauklesnis vien dėl apželdinimo, kai Talino toks visiškai depresyvus.
                            Su apželdinimu tai gali būti, kad Vilnius geriau tvarkosi paskutiniu metu, ypač su visais tais naujais gatvių standartais, dėl kurių taip niršta barankų sukiojimo-fašistai. Bet manau pagrindinė kalba eina apie aplinkos basic'ų sutvarkymą t.y. šaligatviai, daugiabučių parkingai ir pan.

                            Taline (o ir Rygoje) nemačiau tokių vaizdų, nors vaikščiojau praktiškai visur, įskaitant šūdiniausias miesto vietas



                            Comment


                              Parašė Auerswald Rodyti pranešimą
                              Sutinku, čia mieliau, su berželiais ir augmenija
                              Click image for larger version

Name:	Talinas2.png
Views:	321
Size:	2,03 MB
ID:	1992438
                              Esmės nekeičia, tvarkykim savo būstus ir aplinką
                              Esmę keičia kai lygini netvarkytą nuo sovietų laikų fasadą su atnaujintu ar renovuotu fasadu.

                              Comment


                                Parašė Ångstrom Rodyti pranešimą
                                Daugiabučių kiemų renovacijos expectation:

                                Click image for larger version Name:	Talinas.png Views:	22 Size:	1,62 MB ID:	1992433

                                Reality (Rumpiškė, Klaipėda):

                                PRIEŠ

                                Click image for larger version Name:	rumpiske_2018.png Views:	0 Size:	2,15 MB ID:	1992443

                                PO

                                Click image for larger version Name:	rumpiske_2021.png Views:	1 Size:	1,31 MB ID:	1992446
                                Klaipėdos nuo Kaliningrado nelabai atskirsi

                                Comment


                                  Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą

                                  Koks ten europinis feelingas, nesvarbu yra tų lūšnų, ar ne, Klaipėda komoje guli, kultūrinis gyvenimas gal kažkiek pulsuoja, naktinio gyvenimo nėra išvis. Ką jūs čia diskutuojat kažką apie urbanistikas infrastruktūras lūšnas tai antraeilės ar trečiaeilės svarbos dalykai, svarbu kiek mieste yra kultūrinės ir naktinio gyvenimo gyvasties.
                                  Tokie dalykai svarbūs gana siauram ratui žmonių (naktinis gyvenimas įdomus ir tam turi laiko tik studentai arba tėvų pinigus leidžiantis auksinis jaunimas). O Klaipėda kaip miestas turi tikrai nemažai privalumų, pvz. šalia jūrą, kuršių Neriją, Palangą, Svencelę, daug naujų neblogų restoranų. Realiai pagal gerumą gyventi drąsiai konkuruoja su Vilniumi. Užkalnis nesenai gerai buvo palyginęs Klaipėdą su Los Andželu.
                                  Paskutinis taisė Lettered; 2022.09.19, 07:55.
                                  Flickr

                                  Comment


                                    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                                    Tokie dalykai svarbūs gana siauram ratui žmonių (naktinis gyvenimas įdomus ir tam turi laiko tik studentai arba tėvų pinigus leidžiantis auksinis jaunimas). O Klaipėda kaip miestas turi tikrai nemažai privalumų, pvz. šalia jūrą, kuršių Neriją, Palangą, Svencelę, daug naujų neblogų restoranų. Realiai pagal gerumą gyventi drąsiai konkuruoja su Vilniumi. Užkalnis nesenai gerai buvo palyginęs Klaipėdą su Los Andželu.
                                    aš suprantu, kad sensta visuomene, na bet tikrai dar ne visi pensininkai pas mus.

                                    Comment


                                      Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                                      Tokie dalykai svarbūs gana siauram ratui žmonių (naktinis gyvenimas įdomus ir tam turi laiko tik studentai arba tėvų pinigus leidžiantis auksinis jaunimas). O Klaipėda kaip miestas turi tikrai nemažai privalumų, pvz. šalia jūrą, kuršių Neriją, Palangą, Svencelę, daug naujų neblogų restoranų. Realiai pagal gerumą gyventi drąsiai konkuruoja su Vilniumi. Užkalnis nesenai gerai buvo palyginęs Klaipėdą su Los Andželu.
                                      Man 40, aš vis dar pilnai mėgaujuos naktiniu gyvenimu ir man labai džiugu, kad Kaune jis gyvas (aišku ne toks gyvas, kaip Vilniuje). Mūsų aplinkoje, jei einam pasibūti su draugais, tai renkamės pasėdėti restorane ar bare, o ne sedeti namie. Tarkim šį šeštadienį draugės gimtadienis (beje 46tas) buvo būtent bare, vakaro/nakties eigoje aplankėme dar 3-4 barus Nors galėjome "linksmintis" susėdę prie stalo namie. Buitinis laisvalaikis nežavi, o miestas, gyvi barai, žmonės yra žymiai mieliau. Ir, beje, tikrai nesijaučiu, kad būtume vieni tarp jaunimo. Manau užaugo karta ar kartos, bent miestuose, kurios, skirtingai nuo ansktesnių kartų, renkasi laisvalaikį mieste, o ne namie.
                                      Paskutinis taisė taspac; 2022.09.19, 08:24.

                                      Comment


                                        Parašė taspac Rodyti pranešimą

                                        Man 40, aš vis dar pilnai mėgaujuos naktiniu gyvenimu ir man labai džiugu, kad Kaune jis gyvas (aišku ne toks gyvas, kaip Vilniuje). Mūsų aplinkoje, jei einam pasibūti su draugais, tai renkamės pasėdėti restorane ar bare, o ne sedeti namie. Tarkim šį šeštadienį draugės gimtadienis (beje 46tas) buvo būtent bare, vakaro/nakties eigoje aplankėme dar 3-4 barus Nors galėjome "linksmintis" susėdę prie stalo namie. Buitinis laisvalaikis nežavi, o miestas, gyvi barai, žmonės yra žymiai mieliau. Ir, beje, tikrai nesijaučiu, kad būtume vieni tarp jaunimo. Manau užaugo karta ar kartos, bent miestuose, kurios, skirtingai nuo ansktesnių kartų, renkasi laisvalaikį mieste, o ne namie.
                                        Tai apie tai ir eina kalba, kad Klaipėdoje ne namie leisti laisvalaikį labai daug galimybių ir geros sąlygos tam, tik turėjau omenyje, kad naktinis klubas/prisigert nėra vienintelė ar svarbiausia galimybė tam ir vis mažiau žmonių leidžią laisvalaikį gerdami. Todėl visas pajūrio regionas pilnas žmonių dabar ne tik vasarą, tai nelabai suprantu, kur jūs tą mirtį matote.
                                        Paskutinis taisė Lettered; 2022.09.19, 08:52.
                                        Flickr

                                        Comment


                                          Parašė Stadionas Rodyti pranešimą

                                          aš suprantu, kad sensta visuomene, na bet tikrai dar ne visi pensininkai pas mus.
                                          Senimas pripratęs leisti laisvalaikį gerdami alubaruose, bet jaunimas dabar važiuoja į visokias Svenceles kaituoti, važinėti dviračiais pajūriu ir pan., o Klaipėdoje tokiam laisvalaikui labai daug galimybių.
                                          Flickr

                                          Comment

                                          Working...
                                          X