Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Tavo mobilusis telefonas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Lettered
    replied
    Parašė 99 Rodyti pranešimą
    Galiu kalbėt daugiau iš Garmin stovyklos, naudoju jau gal šeštus metus jų platformą ir laikrodžius. Bet principas su duomenimis, daugumoje ekosistemų, veikia taip: aktyvumo duomenys yra saugomi laikrodyje (ribotas kiekis), mano atveju saugomi maždaug savaitės (plaukimas, bėgimas, dviratis, žingsniai, miegas, etc.), toliau BT pagalba tie duomenys perduodami į telefoną (galima kompiuterį per USB laidą) iš telefono (kompiuterio) jie keliauja į platformą debesyje, na o iš ten jau sinchronizuojama į kitas prijungtas platformas, tokias kaip Strava, Komoot, TrainingPeaks ir t.t.

    Tai tokiu atveju, tavo scenarijuj tas visai tinka. Gali sinchronizuoti dienos pabaigoje ar net po kelių dienų, ar aplamai, savaitės pabaigoje.

    Dėl GPS signalo tikslumo tai viskas priklauso nuo pačio GPS chip'o ir programinės dalies. Vienos platformos nuosekliai tikslesnės nei kitos ir tą daugiau lemia, mano manymu, programinė įranga. Tokio laikrodžio, kur GPS bus be jokių glitch'ų abejoju ar rasi. GPS tikslumas dažnai priklauso nuo vietovės, kurioje esi, pvz. visi mano bėgimai Čikagos downtowne, upės krantais, ėjo random šokinėjančiais zigzagais, nes GPS'as nelabai suprato kas vyksta - dangoraižiai ir aibės tiltų kurių nemažos dalies apatinė dalis dengta metalinėmis plokštėmis. Labai gerus ir išsamius smartwatch'ų review daro DC Rainmaker, tame tarpe ir GPS signalo tikslumo, tiek, kad jis labiau testuoja į sportą orientuotų platformų produktus.

    Pats laikrodis yra tik viena dalis patirties, kita, bent man gal net svarbesnė - programinė įranga/ekosistema. Nes didžioji patirties dalis yra tas kadienis naudojimas - duomenų peržiūra, treniruočių/žygių/maršrutų setup'inimas ir pan. Tad rinkdamas laikrodį atkreipk dėmesį ir į platformą, ką ji gali ir ko ne.

    Tavo vietoje rinkčiaus kažką iš Garmin (galbūt Instinct, FR45 ar FR245 ), Suunto (galbūt 5 serija), Coros (galbūt Pace 2). Visų kainos apie 200eu (i6skyrus FR45 - jis pigesnis), bet skirtingom dienom galima rast ir už mažiau nei tiek. Visų laikrodžių išsamias apžvalgas rasi DC Rainmaker svetainėje: https://www.dcrainmaker.com/product-reviews
    Kurį laikrodį/apyrankę rekomenduotumėte dėl pulsometro tikslumo? Produktų tikrai labai daug ir turbūt pulsometrai ne visuose yra kokybiški bei tikslūs. Teko testuoti Samsung watch, tai paklaida gana nemaža.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Garmin 910xt. Labai manly watch.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Aha, Garmin kaip tik užkliuvo už akių, nes, kaip suprantu, jie turi rimtą followingą ir matyt daro kokybiškus produktus (ne tik pagal build quality). Tai reiks užmest akį. Ačiū.

    Komentuoti:


  • 99
    replied
    Galiu kalbėt daugiau iš Garmin stovyklos, naudoju jau gal šeštus metus jų platformą ir laikrodžius. Bet principas su duomenimis, daugumoje ekosistemų, veikia taip: aktyvumo duomenys yra saugomi laikrodyje (ribotas kiekis), mano atveju saugomi maždaug savaitės (plaukimas, bėgimas, dviratis, žingsniai, miegas, etc.), toliau BT pagalba tie duomenys perduodami į telefoną (galima kompiuterį per USB laidą) iš telefono (kompiuterio) jie keliauja į platformą debesyje, na o iš ten jau sinchronizuojama į kitas prijungtas platformas, tokias kaip Strava, Komoot, TrainingPeaks ir t.t.

    Tai tokiu atveju, tavo scenarijuj tas visai tinka. Gali sinchronizuoti dienos pabaigoje ar net po kelių dienų, ar aplamai, savaitės pabaigoje.

    Dėl GPS signalo tikslumo tai viskas priklauso nuo pačio GPS chip'o ir programinės dalies. Vienos platformos nuosekliai tikslesnės nei kitos ir tą daugiau lemia, mano manymu, programinė įranga. Tokio laikrodžio, kur GPS bus be jokių glitch'ų abejoju ar rasi. GPS tikslumas dažnai priklauso nuo vietovės, kurioje esi, pvz. visi mano bėgimai Čikagos downtowne, upės krantais, ėjo random šokinėjančiais zigzagais, nes GPS'as nelabai suprato kas vyksta - dangoraižiai ir aibės tiltų kurių nemažos dalies apatinė dalis dengta metalinėmis plokštėmis. Labai gerus ir išsamius smartwatch'ų review daro DC Rainmaker, tame tarpe ir GPS signalo tikslumo, tiek, kad jis labiau testuoja į sportą orientuotų platformų produktus.

    Pats laikrodis yra tik viena dalis patirties, kita, bent man gal net svarbesnė - programinė įranga/ekosistema. Nes didžioji patirties dalis yra tas kadienis naudojimas - duomenų peržiūra, treniruočių/žygių/maršrutų setup'inimas ir pan. Tad rinkdamas laikrodį atkreipk dėmesį ir į platformą, ką ji gali ir ko ne.

    Tavo vietoje rinkčiaus kažką iš Garmin (galbūt Instinct, FR45 ar FR245 ), Suunto (galbūt 5 serija), Coros (galbūt Pace 2). Visų kainos apie 200eu (i6skyrus FR45 - jis pigesnis), bet skirtingom dienom galima rast ir už mažiau nei tiek. Visų laikrodžių išsamias apžvalgas rasi DC Rainmaker svetainėje: https://www.dcrainmaker.com/product-reviews

    Komentuoti:


  • Tomas
    replied
    Imho jei aparatas bus su built-in gps ir dar nuolat naudojamu, tai baterkė ilgai nelaikys. Pats kaip trackerį naudoju Withings Steel HR, krauti reikia grubiai kas pusantro mėnesio. Su Strava rodos gali sinchornizuoti duomenis.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    O kap su atvaizdavimu žemėlapyje ant Stravos ar Google Fit? Jei laikrodis, tarkim, bus naudojamas autonomiškai kelias dienas trackinti visokius aktivičius miške ar kalnuose be telefono pagalbos, ir vėliau viskas susisinkins su telefonu, kaip bus su atvaizdavimu ant žemėlapio?

    Ir kitas klausimas, kaip su GPS tikslumu? Nebūna visokių nušokinėjimų, ar taip kad neužsilokintų GPS normaliai per kelias sekundes, kaip ant telefono?

    Idėja gana paprasta: tiesiog trackinti viską ant laikrodžio ir palikt telefoną ramybėj, išskyrus kai reikia viską susyncinti dienos gale ar šiaip, kai prireikia..

    Komentuoti:


  • VNS
    replied
    Nereikia nuolat daugumai appsu. Gauna BT ryšį, tada sumeta visą info į ragelį. Negauna, dirba toliau. Ta prasme trackina ir pan.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė VNS Rodyti pranešimą
    Toli gražu ne visi. Bet jau koks xiaominis Amazfit GTR2, tai tikrai vertas dėmesio.
    O kaip tas GTR2 syncina, tarkim, kelionės data? Būtina palaikyti nuolatinį bluetooth ryšį ar užtenka kada dienos gale ar net kitą dieną viską rankiniu būdu susyncinti? Nu tam atvejui, jeigu nenoriu laikyti pajungto bluetooth arba jeigu telefonas išvis išjungtas/išsikrovęs?

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė liutass Rodyti pranešimą
    Kaip Kinijos patriotui, bet kuri is situ:
    https://xiaomi-mi.com/mitu-watches/
    Xiami produktai šiaip geri, bet klausimas išlieka dėl Strava suderinamumo.

    Komentuoti:


  • VNS
    replied
    Toli gražu ne visi. Bet jau koks xiaominis Amazfit GTR2, tai tikrai vertas dėmesio.

    Komentuoti:


  • liutass
    replied
    Kaip Kinijos patriotui, bet kuri is situ:
    https://xiaomi-mi.com/mitu-watches/

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Gal kas turi minčių ar patarimų, kokį smartwatch ar smart apyrankę reiktų pirkti iki kokių 200 Eur su tikslu skaičiuoti visokius žingsnius, kalorijas etc. Su pagrindinėm sąlygom, kad nepriekaištingai ir lengvai veiktų su Strava ir kad batareika laikytų kuo ilgiau? Pasižiūrėjau į kai kurias parduotuves ir galva apsisuko nuo šitų įrenginių gausos, bet nežinau net nuo ko pradėti ir į ką kreipti dėmesį.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė Edd Rodyti pranešimą

    Koks dar bluetooth adapteris, rašiau apie usb-c adapterį 3.5mm ausinėm, joks bluetooth tada nenaudojamas. O dėl poveikio tai tiesiog tokia mano patirtis ir su skirtingais bluetooth įrenginiais, tad vargu ar visi jie trumpino ir daug triukšmo buvo, be to dabar pasigooglinau ir radau daugiau tokių pačių atsiliepimų.
    Ok, netaip supratau tada. my bad.

    Na matyt esate iš jautrių tokiems dalykams.

    Komentuoti:


  • Edd
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Bluetooth adapteris niekaip neišsprendžia problemos, kad yra naudojamas bluetooth. Esmė yra tame kad bluetooth yra black box licenzijuojama technologija kuria bet kada gali nuspręsti "uždrausti konkurentams" ir tada pasikarkit.

    Bangų stiprumas neturėtu būti pakankamas kad sukelti efektą, nebent trumpina ten kažkur ir daug elektromagnetinio triušmo vyksta, bet tas nelabai realu baterijomis varomiems dalykams kaip smartwatch.
    Koks dar bluetooth adapteris, rašiau apie usb-c adapterį 3.5mm ausinėm, joks bluetooth tada nenaudojamas. O dėl poveikio tai tiesiog tokia mano patirtis ir su skirtingais bluetooth įrenginiais, tad vargu ar visi jie trumpino ir daug triukšmo buvo, be to dabar pasigooglinau ir radau daugiau tokių pačių atsiliepimų.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė Edd Rodyti pranešimą

    Tai aš savo komentare kaip tik ir parašiau alternatyvas bluetooth - naudoti usb-c ausines arba per 3.5mm adapteriuką gali naudoti savo senas geras 3.5mm ausines. Bluetooth šiaip yra gerai dėl patogumo, bet asmeniškai aš su bluetooth nedraugauju. Kažkada įsigijau gerą bluetooth klaviatūrą - pastebėjau kad kai tik ją pradedu naudoti, pradeda skaudėti galvą, taip pat turiu bluetooth ausines, nusipirkau galvodamas kaip bus patogu bėgiojant iš smartwatcho klausytis muzikos. Deja, tas pats - klausantis per bluetooth ausines muzikos man pradeda skaudėti galvą. Gal aš kažkoks nestandartinis, bet tokia mano asmeninė patirtis ir po tokios patirties asmeniškai atsargiau pradėjau žiūrėti į kalbas kad tos visos spinduliuotės nekenkia sveikatai, nors anksčiau galvodavau kad čia bobučių-sąmokslo teorijų mėgėjų paistalai. Dabar bluetooth naudoju mašinoj laisvų rankų įrangai, arba namie turiu bluetooth kolonėles, kai žiūriu filmus jas naudoju, šiais dviem atvejais nepasireiškė jokie galvos skausmai, galbūt dėl to kad bluetooth įrenginiai toliau nuo manęs. Beje, wifi įrenginius naudoju pastoviai ir visokius, bet jokio poveikio nepastebėjau.
    Bluetooth adapteris niekaip neišsprendžia problemos, kad yra naudojamas bluetooth. Esmė yra tame kad bluetooth yra black box licenzijuojama technologija kuria bet kada gali nuspręsti "uždrausti konkurentams" ir tada pasikarkit.

    Bangų stiprumas neturėtu būti pakankamas kad sukelti efektą, nebent trumpina ten kažkur ir daug elektromagnetinio triušmo vyksta, bet tas nelabai realu baterijomis varomiems dalykams kaip smartwatch.

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Ignalina viską manau pasakė teisingai.

    Komentuoti:


  • Ignalina
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą

    Ir turi omenyje, kad su NFC gali atsiskaityt iki 150 eur, o su korteke iki 50 eur?

    Prieš patikrinimą jie gali matyti kokiu būdu tu atsiskaitei?

    Ar gal tiesiog pagal sumą renkasi ką tikrinti? Tai yra kortele atsiskaitęs už 49 eur mažiau šansų, kad bus patikrintas, nei nfc atsiskaitęs už 40?
    Su mintimi, kad koreliuoja vgių procentas tarp daug išleidžiančių (labiau pasiturintis vadinasi mažiau tikimybės, kad vogs) ir mažai išleidžiančių. nepriklausomai nuo nfc ar kortele moka, o tik pagal sumą.
    Scan&Go kasose tave stebi per kameras kol apsipirkinėji. Ir taip pat mato info, ar skaneris paimtas kortele, ar app'su, kokiu būdu moki, kokios prekės praskanuotos. Mato viską, ir tada apsauga sprendžia, ar tiesiog atidaryti vartelius ir išleisti tave, ar duoti signalą, kad būtum patikrintas. Klientas, kuris naudoja app'są, o Maxima appse yra galimybė pririšti kortelę ir apmokėti be NFC, tiesiog nuskaitant pinigus. Tokiu atveju jie turi tavo V/P bei kortelės numerį, adresą, tikriausiai bus mažiau linkęs vogti, nes bus pateikęs savo duomenis. Todėl tikrinami tokie klientai yra mažiau.

    NFC gali atsiskaityti išvis be limito. Teko mokėti beveik 1k. Contactless kortelė iki 50 eurų, po to, priklausomai nuo POS'o, arba reikia tik įvesti kodą, arba įdėti kortelę.

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
    Turbūt neatkreipei dėmesio į mano paminėtą ScanGo, kas reiškia pilnos savitarnos kasas su skaneriu, kai salėje pats nuskanuoji su asmeniniu skaneriu ir kasose užmoki be atskiro skanavimo. Ir manau, kad tuos, kurie naudojasi apsu bei moka mobiliu galimai didesnėmis sumomis (max 150 vs 50) rečiau tikrina, bent jau mane. Neatsimenu kada mane jau tikrino bent dalinai.
    Ir turi omenyje, kad su NFC gali atsiskaityt iki 150 eur, o su korteke iki 50 eur?

    Prieš patikrinimą jie gali matyti kokiu būdu tu atsiskaitei?

    Ar gal tiesiog pagal sumą renkasi ką tikrinti? Tai yra kortele atsiskaitęs už 49 eur mažiau šansų, kad bus patikrintas, nei nfc atsiskaitęs už 40?
    Su mintimi, kad koreliuoja vgių procentas tarp daug išleidžiančių (labiau pasiturintis vadinasi mažiau tikimybės, kad vogs) ir mažai išleidžiančių. nepriklausomai nuo nfc ar kortele moka, o tik pagal sumą.

    Komentuoti:


  • Edd
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
    Yra ir kiti aspektai, digitalizacija (audio analogo mirtis nėra gerai, bluetoothas nėra atviras algoritmas ir yra valdomas privačios kompanijos. Jie guana atkatą nuo kiekvieno bluetootho), perdavimo trigdžiai ir pan. Kaip ir su belaidėmis pelėmis, yra privalumų yra ir trūkumų.
    Tai aš savo komentare kaip tik ir parašiau alternatyvas bluetooth - naudoti usb-c ausines arba per 3.5mm adapteriuką gali naudoti savo senas geras 3.5mm ausines. Bluetooth šiaip yra gerai dėl patogumo, bet asmeniškai aš su bluetooth nedraugauju. Kažkada įsigijau gerą bluetooth klaviatūrą - pastebėjau kad kai tik ją pradedu naudoti, pradeda skaudėti galvą, taip pat turiu bluetooth ausines, nusipirkau galvodamas kaip bus patogu bėgiojant iš smartwatcho klausytis muzikos. Deja, tas pats - klausantis per bluetooth ausines muzikos man pradeda skaudėti galvą. Gal aš kažkoks nestandartinis, bet tokia mano asmeninė patirtis ir po tokios patirties asmeniškai atsargiau pradėjau žiūrėti į kalbas kad tos visos spinduliuotės nekenkia sveikatai, nors anksčiau galvodavau kad čia bobučių-sąmokslo teorijų mėgėjų paistalai. Dabar bluetooth naudoju mašinoj laisvų rankų įrangai, arba namie turiu bluetooth kolonėles, kai žiūriu filmus jas naudoju, šiais dviem atvejais nepasireiškė jokie galvos skausmai, galbūt dėl to kad bluetooth įrenginiai toliau nuo manęs. Beje, wifi įrenginius naudoju pastoviai ir visokius, bet jokio poveikio nepastebėjau.

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
    T.y. "apsauga tikrina pirkinius, ar už viską sumkėjai"? - mane netikrino nei karto gyvenime (nei įprastose kasose, nei savitarnos).
    Nemaišyk savitarnos su Scan&Go.

    Komentuoti:

Working...
X