Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Jūsų tautybė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    O Scots yra kalba ar anglų kalbos tarmė?

    http://en.wikipedia.org/wiki/Scots_language

    Post in English - fight censorship!

    Comment


      75% - Lietuvis, 12,5 - vokietis, 12,5 - ukrainietis
      Alternative

      Comment


        Na jeigu jau prakalbome apie tautybę, tai aš ją deklaruoju: esu visiškas mišrūnas, turiu belarusiško litvino kraujo(kalbančio lietuviškai, gyvenančio Gudijos viduryje), latvių bajorijos kraujo, normalaus lietuviško kraujo, gal kokio rusiško(nors greičiau vėl iš belarusų arba pagal pavardės atitikmenį kitam asmeniui žydelis ) ir dar paletę visų kitokių mišinukų, bet akivaizdus dominantas čia-Lietuviškas kraujas.
        Paskutinis taisė Aleksas666; 2012.04.15, 10:56.
        Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

        Comment


          Kiek man yra žinoma, esu grynaveislis lietuvis Vienos giminės geneologinį medžio šaknys siekia 17am pr., tai jame greičiausiai yra iš moteriškosios pusės totoriško kraujo, bet jo matyt 0,0001proc, kita vertus, tai tik spėjimas, nes pavardės šaknis kelia papildomų klausimų. Dalis giminės kilo nuo Utenos, Ignalinos, kita nuo Trakų. Pati pavardė - prūsiškos/baltiškos kilmės.

          Comment


            Sekant giminės medį iki prosenelių, tai aš lietuvis. Toliau nežinau. Iš tėčio pusės tikras varėniškis (prosenelis iš senosios Varėnos). Iš mamos pusės taip pat dzūkas, bet iš Alytaus apylinkių.

            Comment


              Daugiau pasikapsčiau giminės medį - turiu portugalų, prancūzų ir veikiausiai žydų kraujo.
              Nors laikau save lietuviu.
              (užtat lenkų ir rusų neturiu)
              (atkapsčiau iki XVIII a.)

              Comment


                75% LT, 12,5% RU, 12,5% PL. Panagrinejus geneologijos medi, gal pasiskirstymas kitoks butu, bet deja daugiau duomenu neturiu
                Vidinei laimei nesušvitus, išorinė laimė - tik kančių šaltinis. - Milarepa

                Comment


                  Parašė Tomizmas
                  Bent iki prosenelių, giminėje visi lietuviai, o toliau nežinau. Ko gero, gali būti baltarusiškų ar lenkiškų/tuteišiškų priemaišų, nes vis dėlto, Lietuvos pakraštys. Įtariu, kad gali būti ir čigonų ar totorių kraujo, nes vienoje giminės šakoje visi gana tamsūs, nelietuviško gymio.
                  Pas mane visi kiek žinau turėjo "lietuvišką gymį" ar tiesiog būdingą šiems kraštams išvaizdą, bet su totoriais gana įdomu ir man asmeniškai neaišku, nes iš motinos pusės, jos tėvo senelai kilę iš Ignalinos.
                  Jei turi giminės medį ar daugmaž žinai pavardes, pasak kai kurių (nesu įsigilinęs į šį reikalą moksliškai, tiesiog vienas giminaitis, jau pensijoje, sudarinėja giminės medį ir mano atšaka siekė 1610m., o ten yra šiokių tokių įdomybių su pavardėmis), totoriško kraujo galimybę galima nustatyti/numanyti pagal pavardes. Pavyzdžiui, etninės Lietuvos teritorijoje gyvenę totoriai neretai asimiliavosi, priėmė krikščionybę, tačiau pavardžių šaknys nepakito.
                  Negaliu garantuoti už straipsnio tikslumą, bet gal kiti,kas geriau tai išmano, pasakys savo pastebėjimus.
                  . Kričinskis knygoje „Lietuvos totoriai“, rašo kad pirmieji totoriai pakliuvę į LDK dar LDK didžiojo kunigaikščio Gedimino valdymo laikais asimiliavosi su vietiniais gyventojais, priėmė krikščionybę. Apie totorių buvimą nurodo gyventojų pavardės senuosiuose inventoriuose. Jos ne baltiškos ir ne slaviškos, bet totoriškos. Knygoje yra ir Daugėliškio krašte* egzistuojančias totoriškos kilmės pavardes. Tai Bogušai (Bogusz), Korsakai (Korsak), Baranovskiai (Baran), Daugėlos ar Daugėlavičiai (Dowgial, Dowgialowicz). Jos yra Lietuvos Metrikos aktuose apie totorius. Čia reikia priskirti ir Čibirus (Čybir). Pateikiamos pavardžių totoriškos reikšmės: boguš – pelėda ar apuokas, korsak – mažoji stepių lapė, baran – lietus. Nurodytas ir Daugėlų (Daugėlavičių) giminės pradininkas – Selimbekas Azarovičius.
                  http://www.aukstaitijosgidas.lt/lt/?...9&new_id=79399

                  * Ignalinos kraštas. Šiaip irgi etniškai gan mišrus.
                  Paskutinis taisė D.P; 2012.04.15, 13:40.

                  Comment


                    /\ Panašu, kad Lietuvoje totoriškos kilmės žmonių žymiai daugiau, nei atrodo, nes išvardintos pavardės yra Lietuvoje labai dažnos. Dar galima pridėti Bulotas (Bulat), Tallat - Kelpšas, Kondratus (Kongrat). Nors dėl kai kurių galima ir abejoti - Baranovičiai ar Baranauskai gali būti nuo slaviško žodžio reiškiančio avį, o Daugėlos labiau primena lietuvišką žodį daug.

                    Švenčionyse gyvena kelios LDK laikus menančios grynakraujų totorių - musulmonų šeimos (kuriuos aš pažįstu asmeniškai). Jie beveik nemaišyti su lietuviais ar lenkais, ryškių mongolidinių bruožų.

                    O Kaišiadorių pavadinimas irgi totoriškos kilmės.
                    Snowflakes will attack U <3

                    Comment


                      25% totoris, 25% rusas, 12,5 vokietis, likę - lietuvis. Save laikau lietuviu.

                      Comment


                        Hm, išeina, kad pagal pavardės kilmę aš - totoris
                        N N N

                        Comment


                          Aš sužinojau kad turiu Gruziniško kraujo, mano močiutės tėvas buvo Gruzinas, motina Lietuvė, o toliau lygtais iki manęs visi Lietuviai...
                          Tauro apygarda (Stirnos rinktinė)| 立陶宛

                          Comment


                            Parašė Sefas210 Rodyti pranešimą
                            Aš sužinojau kad turiu Gruziniško kraujo, mano močiutės tėvas buvo Gruzinas, motina Lietuvė, o toliau lygtais iki manęs visi Lietuviai...
                            Neskubėk džiaugtis/liūdėti — dar klausimas, ar tas močiutės tėvas buvo tikras gruzinas, tikriausiai irgi pusiau abchazas, pusiau armėnas...
                            I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                            Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                            Comment


                              Čia jau kitas reikalas ar tikras Gruzinas ir nelabai eitų jau tesužinoti, tikrai per šita šimtmetį daug buvo kraujomaišų visoje Europoje dėl karų ir trėmimų i t.t.
                              Tai kad esam dauguma grynakraujai negalima teigti.
                              Tauro apygarda (Stirnos rinktinė)| 立陶宛

                              Comment


                                Parašė Sefas210 Rodyti pranešimą
                                Čia jau kitas reikalas ar tikras Gruzinas ir nelabai eitų jau tesužinoti, tikrai per šita šimtmetį daug buvo kraujomaišų visoje Europoje dėl karų ir trėmimų i t.t.
                                Tai kad esam dauguma grynakraujai negalima teigti.
                                19-20a. sandūroje apskritai buvo retas reiškinys, kad būtų vienos tautos atstovai, dėl kelių priežasčių: pirmiausia, nes niekas užtikrintai negalėjo savęs priskirti vienai ar kitai tautai(Lietuvoje ypatingai buvo opi problema), anta dėl masiškų kėlimusi į miestus. Kaip man minėjo vyresniosios kartos atstovai, prosenelis, lietuvis valstietis iš Baltarusijos lygumų parsivežė latvę aristokratę iš miesto-išvada viena, kaimai ištuštėjo, reikėjo nusigriebti kol nevėlu. Tad dabar 99% žmonių yra mišrūnai.
                                Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

                                Comment


                                  75% lietuvis (nors netgi labiau žemaitis). 25% totorius. Netgi turiu musulmonų giminių.
                                  考纳斯, 立陶宛

                                  Comment


                                    50%ru, 25%lt, 25%pl

                                    Comment


                                      Nepykit, bet man tas procentų skaičiavimas atrodo daugiau nei absurdiškai

                                      Comment


                                        Kokiu principu, ar formule skaičiuojate Lietuvybės procentus.
                                        Paskaičiuokit ir man, jei nesunku....
                                        Tauro apygarda (Stirnos rinktinė)| 立陶宛

                                        Comment


                                          Parašė surskis18 Rodyti pranešimą
                                          75% lietuvis (nors netgi labiau žemaitis). 25% totorius. Netgi turiu musulmonų giminių.
                                          Tai kodėl tu žydus ir JAV gini? Juk tokį kaip tu JAV turėtų pasodinti - prigimtinis teroristazzz

                                          Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimą
                                          19-20a. sandūroje apskritai buvo retas reiškinys, kad būtų vienos tautos atstovai, dėl kelių priežasčių: pirmiausia, nes niekas užtikrintai negalėjo savęs priskirti vienai ar kitai tautai(Lietuvoje ypatingai buvo opi problema), anta dėl masiškų kėlimusi į miestus. Kaip man minėjo vyresniosios kartos atstovai, prosenelis, lietuvis valstietis iš Baltarusijos lygumų parsivežė latvę aristokratę iš miesto-išvada viena, kaimai ištuštėjo, reikėjo nusigriebti kol nevėlu. Tad dabar 99% žmonių yra mišrūnai.
                                          Nebuvo jokios problemos - XIX a. pab. XX a. pradžia būtent ir yra tautiškumo suklestėjimo pikas ne tik Lietuvoje... Tuo labiau Lietuvoje su valstiečiais viskas buvo paprasta - jie gyveno sėsliai ir nesimaišė su kitataučiais. Prieš kelis metus skaičiau mokslinę knygą. Nagrinėjamos šeima Lietuvoje XIX a.pab. Tai sutuoktiniai daugiausiai buvo iš 5-8 km spindulio teritorijos...

                                          Comment

                                          Working...
                                          X