Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Tolerancija Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    Su bet kuria.
    Tai čia jau tik kai kurių vilniečių ego burbulas taip sako. Štai, realybė teigia ką kitą
    Įžvalgos.lt - FB - G+

    Comment


      Realybė? Jei jau šiais laikais tolerancija išmatuojama kilometrais žmogui ir Aš gali pasidalinti tokia statistika - maloniai prašom. Visgi iki šiol aš galvojau, kad šiuo klausimu galima išsakyti tik savo nuomonę (ją ir išsakiau). Tebūnie ta mano nuomonė vadinama "vilniečio ego burbulu", jei kažkas labai nori parodyti savo toleranciją. Beabejo ta nuomonė yra paremta kažkuo (jei reikia - galiu išdėstyti), tačiau tikrai ne apie objektyvią realybę čia reiktų kalbėti ar beprasmiškai ginčytis dėl to.

      Comment


        Parašė Edd Rodyti pranešimą
        Realybė? Jei jau šiais laikais tolerancija išmatuojama kilometrais žmogui ir Aš gali pasidalinti tokia statistika - maloniai prašom.
        Bet juk savo nuomonę parėmei būtent neišmatuojamais dalykais, tad kaip gali tuo dar manipuliuoti

        Visgi iki šiol aš galvojau, kad šiuo klausimu galima išsakyti tik savo nuomonę (ją ir išsakiau).
        Nuomonė apie nuomonę.

        Beabejo ta nuomonė yra paremta kažkuo (jei reikia - galiu išdėstyti) <...>
        Pirmyn


        Realybė (per rožinius akinius jos nesimato - aut. pastaba):

        Parašė Rodyti pranešimą
        Lietuvoje skustagalviai, tiksliau rasistinė jų dalis, pradėjo reikštis jau 1993 m., dažniausiai per futbolo rungtynes. Jų metu būdavo iškeliamos nacistinės vėliavos, pasigirsdavo šūkiai juden rauss. Ypač aktyvūs skustagalviai būdavo per Vilniaus „Žalgirio“ rungtynes su Vilniaus (tai turbūt „Vikipedijos“ klaida - aut. pastaba) „Maccabi“ klubu. Antisemitinius šūkius buvo galima išgirsti ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubui žaidžiant su Jeruzalės „Hapoel“ 2002 m. pavasarį.

        1994-1995 m. išėjo pora skustagalvių pogrindinio leidinio „Naujas kelias“, nukreipto prieš kitataučius, numerių. 1995-1997 m. Vilniuje buvo sumuštas japonų diplomatas su žmona (beje, kaip tik po futbolo rungtynių), korėjietis ir Kazachstano piliečiai. Be to, nacistiniais šūkiais apipaišomos sienos, iškabinamos vėliavos su svastikomis.
        Daugiausiai skustagalvių yra Vilniuje ir Klaipėdoje.
        čia.

        15–16 fašistuojančių skustagalvių Vilniaus centre talžė vieną afrikietį.

        „Šis užpuolimas akivaizdžiai buvo rasistinis!” – dienraščiui L.T. pareiškė E.Jennings.

        Apie dar vieną išpuolį prieš užsieniečius „L.T.“ pasakojo antradienį. Šešiems juodaodžiams geležinkelio stoties rajone teko muštis su lietuvių šešetu.

        Manoma, kad vilniečiai prie nigeriečių prisikabino vien dėl to, kad jie – tamsiaodžiai. Tiesa, po konflikto ligoninėje atsidūrė tik vienas vietinis 20-metis vaikinas.
        čia.
        Vilniaus valdžia vėl atstūmė gėjus
        Vilniaus valdžia dar kartą atmetė Lietuvos gėjų prašymą sostinėje surengti viešą akciją.

        <...>

        Neoficialiai Vilniaus valdžios atstovai pripažino, kad leidimas renginiui neišduotas, nes bijoma neigiamos visuomenės reakcijos ar net riaušių mieste.
        Paskutinis taisė ; 2007.10.18, 16:33.
        Įžvalgos.lt - FB - G+

        Comment


          Parašė Rodyti pranešimą
          Parašė Edd Rodyti pranešimą
          Realybė? Jei jau šiais laikais tolerancija išmatuojama kilometrais žmogui ir Aš gali pasidalinti tokia statistika - maloniai prašom.
          Bet juk savo nuomonę parėmei būtent neišmatuojamais dalykais, tad kaip gali tuo dar manipuliuoti
          Ką? Kuo manipuliuoti? Kaip manipulioti? Kas čia per manipuliavimas? Kur mes esam? Kodėl forume negalima pateikti savo nuomonės, net jeigu ji pagrįsta ne nenuginčijamais faktais, o tiesiog patirtimi/logika ir pan.? Ir nuo kada to daryti negalima?

          Parašė Rodyti pranešimą
          Parašė Edd Rodyti pranešimą
          Visgi iki šiol aš galvojau, kad šiuo klausimu galima išsakyti tik savo nuomonę (ją ir išsakiau).
          Nuomonė apie nuomonę.
          Kas? Ką tai reiškia? Kokia šio pasakymo prasmė? Atleisk, bet tikrai nesupratau apie ką čia.

          Parašė Rodyti pranešimą
          Parašė Edd Rodyti pranešimą
          Beabejo ta nuomonė yra paremta kažkuo (jei reikia - galiu išdėstyti)
          Pirmyn
          Daugybė faktorių suformavo tokią nuomonę, tad visų neišvardinsiu. Pradedant tuo, kad Vilniuje didžiausia žmonių įvairovė (tiek tautybe, tiek ir tokiais dalykais kaip apranga ar dar kažkuo), daugiausia kultūrinių renginių, procentaliai didesnis jaunų žmonių, aukštesnį išsilavinimą turinčių žmonių kiekis ir t.t. Vėlgi kaiko skaičiukais neišmatuosi, tad ir ginčytis kaip minėjau - neverta. Ir bent jau aš nesikabinėjau prie tavo reiškiamos nuomonės šia tema. Nors dabar turbūt reikės.


          Parašė Rodyti pranešimą
          Realybė (per rožinius akinius jos nesimato - aut. pastaba):

          Vilniaus valdžia vėl atstūmė gėjus
          Realybė? Ir ką tu tuo nori pasakyti? Negi manai, kad tokių ir panašių straipsnių nerastum apie tolerantiškiausius didelius Pasaulio miestus? Didžiasalis dar nei karto neatstūmė gėjų parado ir šiaip dar apie netoleranciją Didžiasalyje neskaičiau - turbūt pats tolerantiškiausias Pasaulyje.

          Ir iš vis kas čia per "mada" "ant greičio" pacituoti daug sakinių iš bendro konteksto ir paskui po vieną sakinį kažką parašyti, kai kur net sunku suvokti kas turima omenyje (pvz. atvejis su "nuomonė apie nuomonę"). Geriau neskubėk ir parašyk taip, kad visiems būtų lengviau suprasti. Ačiū.

          Comment


            Parašė Edd Rodyti pranešimą
            Kodėl forume negalima pateikti savo nuomonės, net jeigu ji pagrįsta ne nenuginčijamais faktais, o tiesiog patirtimi/logika ir pan.? Ir nuo kada to daryti negalima?
            Galima. Ir galima pateikti nuomonę apie nuomonę, o tada nuomonę į tą kitą nuomonę ir t.t..Tai vadinama diskusija (atrodo, tai mes dabar ir darom, ar klystu?)

            Daugybė faktorių suformavo tokią nuomonę, tad visų neišvardinsiu. Pradedant tuo, kad Vilniuje didžiausia žmonių įvairovė <...>
            Tiesa. Tai galėjo lemti istorinė situacija, turizmo situacija, ekonominė situacija (Vilniuje geresnės darbo perspektyvos, todėl ten pirmiausiai galėtų pretenduoti įsidarbinti imigrantai). Nesu girdėjęs apie tai, kad kiti Lietuvos miestai draustų apsigyventi atvykėliams ar būtų sutinkami išskirtine priešprieša. Jei esi apie tai girdėjęs, papasakok. Priešprieša turbūt pasireiškia visur, tačiau, kaip matau iš kasdienių aktualijų, ne dažniau, o kai kur gal ir rečiau nė Vilniuje.

            <...> daugiausia kultūrinių renginių <...>
            Vilniuje daugiau įvairių renginių, nes Vilnius yra Lietuvos sostinė, jis turi didžiąją dalį nacionalinių objektų, kuriuose vyksta svarbiausi renginiai. Vilnius turi didesnį ekonominį potencialą, dėl to ir dėl savo populiacijos dydžio jis gali sutraukti didesnes auditorijas tokiems renginiams. Tolerancija čia niekuo dėta.

            <...> procentaliai didesnis jaunų žmonių <...> kiekis <...>
            Vyksta vidinė šalies migracija, čia Vilnius laimi dėl jau minėtų perspektyvų. Vilniuje centralizuojasi finansų sektorius, valdžia, o tai masina jaunimą. Beje, jaunimas neretai ir būna aršiausios netolerancijos (smurtas) iniciatorius (tačiau jaunimas gali būti labai įvairus).

            <...> aukštesnį išsilavinimą turinčių žmonių kiekis <...>
            Nežinau, kiek procentų Vilniaus gyventojų turi aukštąjį išsilavinimą, tačiau neseniai teko prisiminti Kauno skaičius, kurie manęs tikrai nenuvylė. Kaunas kartais įvardijamas kaip universitetų miestas ir jų pas mus veikia tikrai nemažai, ypač atsižvelgiant į Kauno dydį Vilniaus atžvilgiu. Su šia tavo pasisakymo dalimi nesutinku.

            Vėlgi kaiko skaičiukais neišmatuosi, tad ir ginčytis kaip minėjau - neverta. Ir bent jau aš nesikabinėjau prie tavo reiškiamos nuomonės šia tema. Nors dabar turbūt reikės.
            „Kabinėtis“ ir prieštarauti skirtingi dalykai. Prieštarauk ir tu, svarbu, kad viską kažkaip argumentuotum. Nematau reikalo pykti dėl diskusijos, bent jau kol joje nėra kaltinimų, dezinformacijos ir nepagrįstų stereotipų kūrimo.

            Realybė? Ir ką tu tuo nori pasakyti? Negi manai, kad tokių ir panašių straipsnių nerastum apie tolerantiškiausius didelius Pasaulio miestus? Didžiasalis dar nei karto neatstūmė gėjų parado ir šiaip dar apie netoleranciją Didžiasalyje neskaičiau - turbūt pats tolerantiškiausias Pasaulyje.
            Didžiasalio ar kito Lietuvos kaimo/mažo miestelio, kaip pavyzdžio, nenaudočiau. Todėl, kad juose nėra sąlygų netolerancijai reikštis (praktiškai nėra kitos odos spalvos žmonių, neorganizuojamos homoseksualų akcijos). Taip pat naujienos iš jų bus kur kas mažiau aktualios nė naujienos iš didžiųjų Lietuvos miestų. Tačiau tokiuose miestuose, kaip Kaunas ar Klaipėda, šios sąlygos yra ir tai galima lyginti. Ir aš nesakau, kad pastaruosiuose miestuose situacija labai skiriasi. Būtent tą ir sakau - ji nesiskiria, nėra prasmės išskirti vieną miestą.

            Ir iš vis kas čia per "mada" "ant greičio" pacituoti daug sakinių iš bendro konteksto ir paskui po vieną sakinį kažką parašyti, kai kur net sunku suvokti kas turima omenyje (pvz. atvejis su "nuomonė apie nuomonę"). Geriau neskubėk ir parašyk taip, kad visiems būtų lengviau suprasti. Ačiū.
            Nesakyk „visiems suprasti“, nes nesupratai būtent tu (kol niekas kitas nepaporino to paties), tad apie save turėtum ir kalbėti Antra, galiu pacituoti straipsnius nuo pradžios iki galo, tačiau jų esmė nepasikeis, tie atskiri sakiniai ar pastraipos nusako straipsnių esmę ir nenutolsta nuo jų pagrindinės minties. Sakinio ištraukimas iš konteksto yra žalingas tik tada, kai leidžiamas suprasti jo turinys sudaro kitokį įspūdį, nė norima perteikti visu pasisakymu

            Beje, dėl tų „daugybės faktorių“, kurie suformavo tavo nuomonę. Ar negali tai būti tiesiog šio forumo narių kaltė? Va tuo tai patikėčiau.
            Paskutinis taisė ; 2007.10.18, 17:49.
            Įžvalgos.lt - FB - G+

            Comment


              Atsiprašau Aš, bet diskusija nuo kabinėjimųsi skiriasi tuo, kad diskusijose dažniausiai kito nuomonė nėra iškart išvadinama rožiniais akiniais pasidabinusių vilniečių ego burbulais ar kažkuo panašiu. Taip pat kažkokie kaltinimai neaiškiom manipuliacijom irgi gan keisti. Taip ir nepaaiškinai apie "manipuliacijas" ir "nuomonę apie nuomonę" būtent tame kontekste, kuriame juos pavartojai. Tai čia dėl kabinėjimųsi.
              Dėl diskusijų - kaip minėjau nelabai aš čia matau prasmės. Tikrai ne tokia tema kur kažkas kažką galėtų įrodyti.
              Visi pateikti faktoriai - įvairiausi, įvairiausių tautybių žmonės, daugiau kultūros renginių, išsilavinimo, jaunų žmonių ir pan. mano manymu tiesiogiai įtakoja tolerancijos lygį.
              Dėl išsilavinimo - matęs statistiką, tačiau dabar nenoriu ieškoti, galiu pasakyti tik tiek, kad ir tie patys Kauno universitetai nemažai parengia žmonių ne Kaunui, o būtent Vilniui.
              Ir malonu, kad pripažįsti bent dėl forumo narių.

              Comment


                Parašė Edd Rodyti pranešimą
                Atsiprašau Aš, bet diskusija nuo kabinėjimųsi skiriasi tuo, kad diskusijose dažniausiai kito nuomonė nėra iškart išvadinama rožiniais akiniais pasidabinusių vilniečių ego burbulais ar kažkuo panašiu.
                Mano klaida. Derėjo santūriau

                Taip pat kažkokie kaltinimai neaiškiom manipuliacijom irgi gan keisti. Taip ir nepaaiškinai apie "manipuliacijas" ir "nuomonę apie nuomonę" būtent tame kontekste, kuriame juos pavartojai. Tai čia dėl kabinėjimųsi.
                Nemanau, tu sakai, kad aš negaliu kažko teigti, nes neturiu skaičių. Tad norėjau pasakyti, jog tu neturėtum kaltinti manęs statistikos neturėjimu (manipuliuoti šiuo argumentu), nes ir pats jos neturi

                Dėl diskusijų - kaip minėjau nelabai aš čia matau prasmės. Tikrai ne tokia tema kur kažkas kažką galėtų įrodyti.
                Visi pateikti faktoriai - įvairiausi, įvairiausių tautybių žmonės, daugiau kultūros renginių, išsilavinimo, jaunų žmonių ir pan. mano manymu tiesiogiai įtakoja tolerancijos lygį.
                Nebūtinai, galiu tiesiog būti protingas negyvendamas margoje visuomenėje ir nepulti kažkam į atlapus vien dėl jo odos spalvos ir t.t.. Nors kažkiek įtakos tai turi, tai gali pakeisti pasaulėžiūrą, galų gale priprantama prie to, kas anksčiau atrodė svetima. Bet aš manau, kad reikėtų remtis ne miestų gyventojų sudėtimi, bet konkrečiais faktais ir įvykiais. Štai, paėmiau ir peržvelgiau aktualijas tolerancijos tematika ir jos nežada nieko geresnio Vilniui nė bet kuriam kitam Lietuvos miestui, net ir margesnėje visuomenė išliko ta pati problema

                Dėl išsilavinimo - matęs statistiką, tačiau dabar nenoriu ieškoti, galiu pasakyti tik tiek, kad ir tie patys Kauno universitetai nemažai parengia žmonių ne Kaunui, o būtent Vilniui.
                Teisybė, bet aš kalbu apie miestuose gyvenančių (esamuoju laiku) žmonių su aukštuoju išsilavinimu skaičių ir Kaune jis yra tikrai padorus.

                Ir malonu, kad pripažįsti bent dėl forumo narių.
                Tik reikia pabrėžti - ne visų. Taip pat reikia prisiminti, kad tie žmonės sudaro itin mažą gyventojų dalį. Taip pat įvertinti kai kurių kauniečių principinį norą prieštarauti vilniečiams ir atvirkščiai ir t.t..

                O tie žmonės (susipraskit kurie) turėtų susimąstyt apie daromą poveikį savo miesto įvaizdžiui. Gal jų pozicija tikrai nėra teisinga, o gal jie tiesiog nemoka jos išsakyti. Nes tokių „Edd'ų“ bus daug (tokių, kurie susidaro įspūdį) ir nieko nuostabaus, kad vėliau keleto kaltų žmonių dėka bus kabinamos etiketės visam miestui, kas su laiku išplinta už vieno interneto forumo ribų ir esant palankiai situacijai prigyja visuomenės dalyje (pavyzdžiui, kito miesto, kuris riejasi su Kaunu, visuomenės).
                Paskutinis taisė ; 2007.10.18, 18:36.
                Įžvalgos.lt - FB - G+

                Comment


                  Parašė Rodyti pranešimą
                  Nemanau, tu sakai, kad aš negaliu kažko teigti, nes neturiu skaičių. Tad norėjau pasakyti, jog tu neturėtum kaltinti manęs statistikos neturėjimu (manipuliuoti šiuo argumentu), nes ir pats jos neturi
                  Ne taip mane supratai, aš norėjau pasakyti, kad apie objektyvią realybę kalbėti negalim, kai yra tokia tema (tolerancija). Telieka tik pasidalinti nuomonėm ir nėra čia dėl ko ginčytis, nes vienas kitam šiuo klausimu kažko įrodyti paprasčiausiai negalim.

                  Parašė
                  Bet aš manau, kad reikėtų remtis ne miestų gyventojų sudėtimi, bet konkrečiais faktais ir įvykiais. Štai, paėmiau ir peržvelgiau aktualijas tolerancijos tematika ir jos nežada nieko geresnio Vilniui nė bet kuriam kitam Lietuvos miestui, net ir margesnėje visuomenė išliko ta pati problema
                  Iš atskirų konkrečių faktų ir įvykių sunku spręsti apie bendrą tolerancijos lygį, nebent labai ilgą laiką seksi šią temą. O konkretaus atvejo su gėjų paradu Vilniuje išvis nėra su kuo palyginti, bent aš neatsimenu tokių atvejų kituose Lietuvos miestuose. Tad visgi manau, kad mano išvardinti kriterijai šį tą reiškia.

                  Parašė
                  O tie žmonės (susipraskit kurie) turėtų susimąstyt apie daromą poveikį savo miesto įvaizdžiui. Gal jų pozicija tikrai nėra teisinga, o gal jie tiesiog nemoka jos išsakyti. Nes tokių „Edd'ų“ bus daug (tokių, kurie susidaro įspūdį) ir nieko nuostabaus, kad vėliau keleto kaltų žmonių dėka bus kabinamos etiketės visam miestui, kas su laiku išplinta už vieno interneto forumo ribų ir esant palankiai situacijai prigyja visuomenės dalyje (pavyzdžiui, kito miesto, kuris riejasi su Kaunu, visuomenės).
                  Tik paminėsiu tai, kad kolkas jokiam miestui nekabinau jokių etikečių ir Kauno neminėjau. Tiesiog manau, kad Vilnius tolerantiškiausias miestas Lietuvoje ir tiek. Tačiau tai nereiškia, kad jis yra tolerantiškas platesniu mastu.
                  Dėl etikečių - taip Lietuvoje Kaunui yra prilipdyta netolerantiško miesto etiketė, tačiau nekaltinčiau tuo vien tik "Vilniaus" žiniasklaidos. Tokie kauniečių pasisakymai, kurių internete LABAI daug, kad: "Wilno š, nes ten gyvena rusai/lenkai, paplaukę, 'netaip' apsirengę žmonės ir t.t." tikrai prie tokio įvaizdžio nemažai prisideda.

                  Comment


                    Parašė Edd Rodyti pranešimą
                    Iš atskirų konkrečių faktų ir įvykių sunku spręsti apie bendrą tolerancijos lygį, nebent labai ilgą laiką seksi šią temą. O konkretaus atvejo su gėjų paradu Vilniuje išvis nėra su kuo palyginti, bent aš neatsimenu tokių atvejų kituose Lietuvos miestuose. Tad visgi manau, kad mano išvardinti kriterijai šį tą reiškia.
                    Tai juk nurodyti straipsniai ir buvo pakankamai ilgo laiko tarpo įvykių pasekmė

                    „Gėjų parado“ nėra su kuo palyginti, bet faktas, kad jam įvykti neleidžiama ir kad viena iš to priežasčių yra Vilniaus miesto visuomenės neigiama reakcija. O juk aš nesakau, kad Vilnius blogesnis, aš sakau, kad Vilnius ne geresnis. Tad ir tuo atveju, jei rengiant analogiškus planus, pavyzdžiui, Kaune jie baigtųsi tuo pačiu fiasko, mano pozicija išliktų teisinga Atsimeni, buvo ketinimai socialinei reklamai tolerancijai skatinti naudoti viešąjį Kauno ir Vilniaus miestų transportą. Pabaigos ir ten, ir ten visiškai vienodos (tik dar vienas realus konkretus pavyzdys)

                    Dėl etikečių - taip Lietuvoje Kaunui yra prilipdyta netolerantiško miesto etiketė, tačiau nekaltinčiau tuo vien tik "Vilniaus" žiniasklaidos.
                    Aš net ne žiniasklaidą, o pačius eilinius žmones kaltinčiau. Bent kiek aš matau, neretai pagrindas ateina iš vilniečių dėl jau visiems puikiai žinomų priežasčių, Kaunas ir Vilnius vis negali užgniaužti kvailų principų. Tik vėliau tam tikrus dalykus perima kiti, tiek kitų miestų gyventojai, tiek žiniasklaida. Tačiau, kaip jau sakiau, man dažniausiai tenka tai išgirsti ne iš žiniasklaidos, bet iš paprastų vilniečių.

                    Kartą diskutavau su pusbroliu (draugiškai) ir davus jam Statistikos departamento skaičius apie Kauno ir Vilniaus kriminogeninę situaciją jis baisiausiai nustebo, negalėjo patikėti. Toks yra išankstinio nusistatymo, paremto stereotipais, dažnai neteisingais, rezultatas.

                    Tokie kauniečių pasisakymai, kurių internete LABAI daug, kad: "Wilno š, nes ten gyvena rusai/lenkai, paplaukę, 'netaip' apsirengę žmonės ir t.t." tikrai prie tokio įvaizdžio nemažai prisideda.
                    Dėl lenkų ir rusų. Lietuvybė, lietuviškumas man taip pat atrodo vertybė. Tačiau gyventojų įvairovė nėra neigiamas dalykas (nebent iš to kiltų tam tikrų socialinių problemų, dėl kurių kalti būtų kitataučiai (netolerancija iš mūsų pusės nesiskaito kitataučių kalte)). Žvelgdami į šiuos pasisakymus prisiminkim, kauniečiai taip sakyti gali ne todėl, kad jiems tie lenkai kažkuo tikrai kliudo, bet jie elgesi labai paprastai - ima tai, kas jiems atrodo teigiama jų miesto pusė ir ko neturi oponentas, tada jam tai prikaišioja. O prikaišioja vien dėl principinės kovos. Jei kauniečiams tikrai nepatiktų lenkai, jie komentarais pultų Lenkiją. Tačiau jokios priešpriešos prieš šią šalį aš nematau. Dėl Rusijos kita kalba, priešprieša jai būdinga ne vien iš kauniečių, tai sąlygoja ne tai, jog rusai - kita tauta, bet istorija, tos šalies politika. Iš to galima daryti išvadą - kauniečiams kitataučiai visai netrukdo, kai kurie iš jų tik nori įgelti Vilniui. Ir gelia kvailais būdais.

                    Ir tai nežinia kada baigsis, tokie pasisakymai provokuoja, tada atsakoma ne ką geriau. Paskui būna taip, kad turint nuoskaudą dėl vieno žmogaus išsiliejama ant kito ir tai pasaka be galo, tai išplinta grandinine reakcija. Nebent visi kartu nuspręstume kažką pakeist, bet, jei tai bandysim daryt po vieną, tai tik laiko klausimas, kada vėl bus perpildyta taurė

                    Tiek to, tavo nuomonė, kad Vilnius yra tolerantiškiausias miestas Lietuvoj, mano nuomonė, kad tu esi neteisus ir kad vieno miesto šioje srityje išskirti neverta nei gerumu, nei blogumu. Tavo nuomonė, kad aš esu neteisus.
                    Paskutinis taisė ; 2007.10.18, 19:32.
                    Įžvalgos.lt - FB - G+

                    Comment


                      Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                      šita tema nereali, jau galima skanduot "šimtą šimtą šimtą!!!"
                      Tavo nors išsipildė...Dabar gali skanduoti tūkstantį...
                      Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                      Dordrechtas/Haarlemas
                      Nesebaras/Plovdivas
                      Kiolnas

                      Comment


                        Gėjų lyga padavė į teismą Vilniaus savivaldybę
                        http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...hp?id=14771283


                        esame teisine, demokratiska valstybe, ES ir kitu respektabiliu organizaciju nariai... bet:
                        Kol kas gėjams buvo paaiškinta, neva statybos darbų rangovė „Vilniaus kapitalinė statyba“ negali užtikrinti renginio dalyvių saugumo, nes rekonstruojamoje aikštėje vykdomi statybos darbai.
                        Tiesiog zema... siaubinga geda, kai tokie zmones dirba miesto ar salies valdziose. Beieka tiketis, kad teismu sistemoje tokiu zmoniu maziau.


                        Ir dar:
                        Tą dieną Vilniuje prasidės Tarptautinės gėjų ir lesbiečių asociacijos Europos skyriaus metinė konferencija, į kurią laukiama 230 dalyvių iš visos Europos. Ketina atvykti ir Europos Komisijos, Europos Parlamento, Jungtinių Tautų, Švedijos vyriausybės atstovai.
                        Turbut belieka "melstis", kad nesusidirbtume pries visus tuos svecius.

                        Comment


                          EP, EK, ir UT atstovai atvažiuoja pasilinksminti?
                          Ar tipo darbo ir tolerancijos skatinimo reikalais?
                          Ar šiaip dirbs, o vakare linksminsis?

                          Comment


                            Parašė John Rodyti pranešimą
                            Turbut belieka "melstis", kad nesusidirbtume pries visus tuos svecius.
                            Visko gali būti su visokiais skinais Kaip bebūtų, bus linksma

                            Comment


                              Parašė rat Rodyti pranešimą
                              Visko gali būti su visokiais skinais Kaip bebūtų, bus linksma
                              Geju aktyvistai vs. skinai butu idomiausia priespriesa , kai nei vienu, nei kitu nepalaikai

                              Comment


                                Parašė John Rodyti pranešimą
                                Gėjų lyga padavė į teismą Vilniaus savivaldybę
                                http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...hp?id=14771283


                                esame teisine, demokratiska valstybe, ES ir kitu respektabiliu organizaciju nariai... bet:
                                Teismai - turbūt teisingiausias kelias. Ir neabejoju, kad savivaldybė teisme bus gerokai "pa2lkinta" - jeigu ieškinio nepatenkins Lietuvos teisma, 99% tikimybė kad patenkins Strasbūro teismas (kuriame jau buvo analogiška byla iš Varšuvos).

                                O dėl "aikštės remonto" tai juokinga.

                                Comment


                                  Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                                  Teismai - turbūt teisingiausias kelias. Ir neabejoju, kad savivaldybė teisme bus gerokai "pa2lkinta" - jeigu ieškinio nepatenkins Lietuvos teisma, 99% tikimybė kad patenkins Strasbūro teismas (kuriame jau buvo analogiška byla iš Varšuvos).

                                  O dėl "aikštės remonto" tai juokinga.

                                  O as net pamirsau apie ECHR
                                  Siaip esu skeptiskas Lietuvos teismu atzvilgiu, nes ir tenyksciai ne is kazkur ateje, o is tos pacios korumpuotos (post)sovietines teriotorijos. Galbut Strasburo baime isties privers igyvendinti teisinguma. Bet kokiu atveju, homofobai ir panasus kontingentas (kur jis bebutu... savivaldybese, teismu sistemoje ar kitur) turetu gauti gera spyri i ta vieta uz gan elementariu zmogaus teisiu negerbima.

                                  Comment


                                    Paminint byla is varsuvos

                                    Bączkowski and Others v. Poland was a European Court of Human Rights case which ruled unanimously that the banning of an LGBT pride parade in Warsaw in 2005 was in violation of Articles 11, 13 and 14 of the European Convention on Human Rights. Delivered on May 3, 2007, the ruling was the first which affirmed that banning LGBT pride parades goes against freedom of assembly and association.

                                    Kas nezino, Strasburo zmogaus teisiu teismas, nieko neturi bendro su Europos sajunga, tai European cauncil institucija kuriai priklauso visos europos salys apart Baltarusijos. Teismo sprendimai yra privalomi valstybei narei (nes buvo pasirasyte pagrindiniu zmogaus laisviu konvencija).
                                    "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                                    - George W. Bush President of the USA

                                    Comment


                                      Prie to pacio:

                                      H.Mickevičius: L. byla gramzdina Lietuvą į Europos provinciją

                                      „Šitas atvejis demonstruoja, kad iki teisinės valstybės mums dar toloka“, - konstatavo H. Mickevičius.

                                      „Tai atrodo labai nesolidžiai iš tarptautinės bendruomenės pusės. Palaipsniui tai turės pasekmių. Jau dabar į Lietuvą žiūrima kaip į provincialią valstybę“, - sakė Lietuvos žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius.

                                      Teismas P. L. byloje įrašė labai neįprastą įrašą. Teismas per 3 mėnesius nuo sprendimo priėmimo įpareigojo Lietuvą priimti lyties keitimo tvarką ir sąlygas numatantį įstatymą. „Įrašas, ką reikia daryti, labai neįprastas – tai diktuoja, kad Lietuva jau įgyja nepatikimos valstybės, kuri nepaiso tarptautinių teisių ir įsipareigojimų, reputaciją“, - aiškino žmogaus teisių gynėjas.

                                      H. Mickevičius sakė, jog prieš 17 metų Lietuva ne tik atgavo nepriklausomybę, bet nutarė tapti demokratine valstybe ir integruotis į Vakarų kultūrinę erdvę. „Čia visiškas nesusipratimas. Žmonės turi suprasti, kad padarytas politinis pasirinkimas ir kito kelio nėra – jeigu norima tikros demokratijos ir būti Vakarų šalimi, reikia rūpintis žmogaus teisėmis“, - aiškino H. Mickevičius. Tai jis vadina pirma P. L. bylos pamoka.
                                      Paskutinis taisė DeSadas; 2007.10.23, 18:15.
                                      "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                                      - George W. Bush President of the USA

                                      Comment


                                        Cia jau virs visko... Ir taip valstybe labai skurdi, lyginant su senosiomis ES naremis, o jei dar tokie tipai bando pasipelnyti is valstybes tokiais budais... Kai salyje tiek daug skurstanciu pensininku ir t.t., kuriems tie pinigai daug reikalingesni, o cia kazkokie gamtos klaidos dar plesia valstybe. Baisu...

                                        Comment


                                          siulau baigt vadint "gamtos klaida" . Manau tai skamba gana izeidzianciai transeksualu atzvilgiu, tu net neisivaizduoji kokias kancias jie patiria. ( I mean Lietuvoje)

                                          ziaurus zmones - zauri visuomene.
                                          "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                                          - George W. Bush President of the USA

                                          Comment

                                          Working...
                                          X