Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Forumo platformos atnaujinimas. Pastebėjimai ir patarimai

Collapse
Tai svarbi tema.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Saliamonas
    replied
    Parašė Edd_ Rodyti pranešimą

    Aš kai bandau jungtis su savo senu passwordu kuris veikė iki forumo nulūžimo matau tokį patį pranešimą kaip ir "Briedis1":
    Ressetink password'ą - naudok slaptažodžio keitimo funkciją, nuorodos į slaptažodžio pakeitimo langą ieškok ne 'inbox', o 'spam' aplanke (bent pas mane kažkodėl nuėjo į spamą)

    Komentuoti:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą

    Man nebuvo pakeistas. Nebent atstatytas ankstesnis mano naudotas ir aš to nepastebėjęs ar užsimiršęs naują, suvedžiau ankstesnį ir suveikė
    Aš kai bandau jungtis su savo senu passwordu kuris veikė iki forumo nulūžimo matau tokį patį pranešimą kaip ir "Briedis1":

    Parašė Briedis1 Rodyti pranešimą

    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Pas mane kompas "prisimena" slaptažodį, jau net bijau atsijunginėti, nes a vdrug paskui neprisijungsiu.

    Komentuoti:


  • 99
    replied
    Parašė Edd_ Rodyti pranešimą
    Aš esu "Edd", bet kadangi pakeisti slaptažodžiai ir nepavyko nuresetinti slaptažodžio (tiesą pasakius neatsimenu net koks pašto adresas buvo naudotas, aš užregistruotas 2004, nuo to laiko daug "vandens" nutekėjo ) ir administratoriai neatsakė į mano laišką, susikūriau šią paskyrą. Labai nesunkiai galiu įrodyti kad esu Edd, galiu kad ir pašalinti bet kurią Edd postintą nuotrauką šiame forume, arba atsiųsti Edd seną passwordą. Būtų gerai atgauti savo seną paskyrą.
    Parašysiu į AŽ

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė Edd_ Rodyti pranešimą
    kadangi pakeisti slaptažodžiai .
    Man nebuvo pakeistas. Nebent atstatytas ankstesnis mano naudotas ir aš to nepastebėjęs ar užsimiršęs naują, suvedžiau ankstesnį ir suveikė

    Komentuoti:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    Aš esu "Edd", bet kadangi pakeisti slaptažodžiai ir nepavyko nuresetinti slaptažodžio (tiesą pasakius neatsimenu net koks pašto adresas buvo naudotas, aš užregistruotas 2004, nuo to laiko daug "vandens" nutekėjo ) ir administratoriai neatsakė į mano laišką, susikūriau šią paskyrą. Labai nesunkiai galiu įrodyti kad esu Edd, galiu kad ir pašalinti bet kurią Edd postintą nuotrauką šiame forume, arba atsiųsti Edd seną passwordą. Būtų gerai atgauti savo seną paskyrą.

    Komentuoti:


  • Saliamonas
    replied
    Parašė Mantas Rodyti pranešimą
    Pavyko atkurti forumą, tačiau dėl gerai suorkestruotos atakos, netekome pranešimų nuo praėjusio penktadienio. Jei dingo kažkokie svarbūs pranešimai, prašome juos įkelti iš naujo.

    Ataka buvo turbūt padaryta prieš pat numatytą atsarginės kopijos padarymo laiką. Būtų įvykdyta kelios valandos prieš arba 15 min vėliau ir būtume galėją atkurti viską.

    Atakos tikslas buvo sunaikinti. Nei išpirkos, nei kažkokių kitų reikalavimų nebuvome sulaukę. Gaila, kad visuomenėje yra tokių kenkėjų.

    Pagrindinį atkūrimo darbą atliko digital , tad visi aplodismentai kolegai Užtrukome dviejomis dienomis daugiau, kad galėtume viską atnaujinti ir parengti naują ir saugesnę infrastruktūrą.
    Dėkui administratoriams. At turite informacijos apie tai, kas galėjo vykdyti ataką, pvz. iš kokios šalies ji vykdyta (pagal IP adresus ar pan.)? Ar yra įtariamųjų sąrašas? Kenkėjai hakeriai darantys tai "ant prikolo" ar "norintys pasitreniruoti" tik viena iš versijų. Atrodo tikrai profesionaliai atlikta, turėjo būti iš anksto surinkta info apie forumą, pasiruošta., skirta laiko. Kita versija - kažkas, kam nelabai patinka šio forumo turinys ir kam palengvėtų, jei šis turinys dingtų iš www paieškos.

    Komentuoti:


  • 99
    replied
    Na, tokiu atveju siūlyčiau pasinaudoti slaptažodžio priminimo funkcija toje platformoje, kurioje buvo registruotas el. paštas. Ji tikrai turi ne vieną slaptažodžio atstatymo funkciją.

    Komentuoti:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    Parašė 99 Rodyti pranešimą
    Negauni el. laiško bandant pakeisti slaptažodį?
    Email'as, kuris buvo "pririštas" prie forumo acc, neveikiantis (neprisimenu email'o slaptažodžio ir negaliu jo atstatyti).

    Komentuoti:


  • 99
    replied
    Parašė Briedis1 Rodyti pranešimą
    Negaliu prisijungti prie senojo acc. Email'as neveikiantis...
    Negauni el. laiško bandant pakeisti slaptažodį?

    Komentuoti:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    Negaliu prisijungti prie senojo acc. Email'as neveikiantis...

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Ar informacija apie duombazės backupus ir jų darymo laiką nėra prieinama tik tiems, kas administruoja ir prižiūri forumo techninę pusę? Kitas klausimas, ar visokie patikimi ir saugūs cloud servisai, suteikiantys tiek platformą, tiek hostingą, yra visiškai neprieinami? Nes truputį matosi trendas: savomis jėgomis mėgėjiškai palaikoma ir lopoma techninė pusė, pasikartojančios atakos, apeliavimas į "blogus žmones" ir kartojasi kaip užsikirtusi plokštelė. Ar gali būti, kad problema ne tiek blogi žmonės, o tiesiog taupymas saugumo sąskaita?

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Pamasčius, yra juk daug tų hakerių, kurie vis tiek praktikuotis nori ir pan, tai tikrai daug kas ir šiaip "4 fun" atakuoja svetaines.
    Tai realai gali būti ir dėl kažkokio menkniekio nepatikusio pasirinkta svetainė.
    Maždaug - reikia kažkokią atsitiktinę svetainę nuhakinti praktikai. Bet gal neatsitiktinę, va miestai.net mane ten kažkas sunervino, tai ant jos ir praktikuosiuos.
    Tai yra nebūtinai labai nemėgstantis žmogus, bet šiap dėl smulkmenos pasirinkęs ją, o ne kokią atsitiktinę.
    Na ir teoriškai dar gali būti ir apskritai atsitiktinė.

    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Pagaliau!!!

    Bet labai panašu, kad kažkas tai padarė tikslingai, matyt forumas kažką labai trigerina. Ar gali tokios atakos daromos tiesiog šiaip, "4 fun"? Matyt kažkas seniai nekentė šio forumo už kažkokias nuomones ar informaciją. Įdomu, kam tokios atakos gali būti naudingos.

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Išties keista, kad kažkam tiek rūpi šis forumas, kad skiria laiko trikdymams organizuoti. Juk jau ne pirmas bandymas nulaužinėti, buvo ir trumpesnių išsijungimų, o šitas turbūt ilgiausias kiek aš esu forume. Kas, kam, kodėl.... ?

    Komentuoti:


  • Mantas
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą
    Kokiu būdu būtumėt atkūrę jei ataka kelios val. prieš? Vis tiek juk būtų tai prieš kitos atsarginės kopijos darymo laiką.
    Yra kopija + riboto laiko pakeitimų log'as. Jei pakeitimų logo laikotarpis dengia paskutinę padarytą kopiją, tada galima atkurti iki sugadinimo akimirkos.

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Kokiu būdu būtumėt atkūrę jei ataka kelios val. prieš? Vis tiek juk būtų tai prieš kitos atsarginės kopijos darymo laiką.

    Komentuoti:


  • Mantas
    replied
    Pavyko atkurti forumą, tačiau dėl gerai suorkestruotos atakos, netekome pranešimų nuo praėjusio penktadienio. Jei dingo kažkokie svarbūs pranešimai, prašome juos įkelti iš naujo.

    Ataka buvo turbūt padaryta prieš pat numatytą atsarginės kopijos padarymo laiką. Būtų įvykdyta kelios valandos prieš arba 15 min vėliau ir būtume galėją atkurti viską.

    Atakos tikslas buvo sunaikinti. Nei išpirkos, nei kažkokių kitų reikalavimų nebuvome sulaukę. Gaila, kad visuomenėje yra tokių kenkėjų.

    Pagrindinį atkūrimo darbą atliko digital , tad visi aplodismentai kolegai Užtrukome dviejomis dienomis daugiau, kad galėtume viską atnaujinti ir parengti naują ir saugesnę infrastruktūrą.
    Paskutinis taisė Mantas; 2020.09.12, 22:36.

    Komentuoti:


  • themanual
    replied
    Parašė bucaneer Rodyti pranešimą
    Kai Chrome kopijuoji URL iš naršyklės adreso juostos (o ne tarkim paspaudus dešinį pelės mygtuką ant paveikslėlio ir pasirinkus "Copy image address"), pati naršyklė labai paslaugiai nukopijuoja tą URL kaip formatuotą tekstą, kuris įklijavus į formatavimą palaikantį laukelį ar dokumentą automatiškai atsivaizduoja kaip nuoroda. Nukopijuoto formatavimo visada galima atsikratyti iš pradžių tekstą įklijuojant į formatavimo nepalaikantį laukelį - tam tinka pvz. forumo puslapio viršuje esantis "Paieškos" laukelis - ir iš jo per naują perkopijuoti į žinutės tekstą.
    Paprasčiau ctrl+shift+v arba dešiniu pelės mygtuku ir "paste as plain text"

    Komentuoti:


  • bucaneer
    replied
    Kai Chrome kopijuoji URL iš naršyklės adreso juostos (o ne tarkim paspaudus dešinį pelės mygtuką ant paveikslėlio ir pasirinkus "Copy image address"), pati naršyklė labai paslaugiai nukopijuoja tą URL kaip formatuotą tekstą, kuris įklijavus į formatavimą palaikantį laukelį ar dokumentą automatiškai atsivaizduoja kaip nuoroda. Nukopijuoto formatavimo visada galima atsikratyti iš pradžių tekstą įklijuojant į formatavimo nepalaikantį laukelį - tam tinka pvz. forumo puslapio viršuje esantis "Paieškos" laukelis - ir iš jo per naują perkopijuoti į žinutės tekstą.

    Komentuoti:

Working...
X