Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

EE. Talinas / Tallinn

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Petrozilijus Cvakelmanas
    replied
    Vaizdai iš apžvalgos aikštelės 60 m aukštyje.

    Šiaurės vakarų kryptimi. Daug vandens ir vienas kaminas.



    Šiaurės rytų kryptimi link Piritos. Matosi keltų terminalas, TV bokštas, estrada. Didesnėje nuotraukoje galima įžiūrėti ir memorialą su obelisku, ir Piritos vienuolyną.



    Į pietryčius. Viru viešbutis ir NMC už jo.





    Senamiestis yra į pietus, dėl to fotografuoti nėra labai patogu. Net vakarop apšvietimas toli gražu ne idealus.





    Apžvalgos aikštelė išrodo šitaip. Stebėtina, bet joje labai nedaug žmonių.

    Paskutinis taisė digital; 2019.04.13, 17:00.

    Komentuoti:


  • Petrozilijus Cvakelmanas
    replied
    Gėlių kompozicijos parke. Kaip supratau kurtos kokiam tai "Tallinn Flower Show".





    Vakaro saulės apšviesta miesto siena.





    Senamiesčio gatvelės einant link Švento Olafo bažnyčios.





    Pats bokštas, kylantis į 123 m aukštį.

    Paskutinis taisė digital; 2019.04.13, 16:43.

    Komentuoti:


  • tadux
    replied
    ten paskutinis tai gal operos ir baleto teatras?

    Komentuoti:


  • Petrozilijus Cvakelmanas
    replied
    Vertikalus vaizdas su Rotušės aikštės fragmentu apačioje.



    Dar vienas vaizdas į Rotušės aikštės balaganą apačioje.



    Smailus Rotušės stogas iš viršaus.



    Varpas Rotušės bokšte.



    Vaizdas į vakarus, link Toompea kalvos.



    Rotušės bokšto laiptai.





    Netoli senamiesčio. Nebeatrenku kas čia per pastatas.

    Paskutinis taisė digital; 2019.04.13, 16:39.

    Komentuoti:


  • Petrozilijus Cvakelmanas
    replied
    Užpakalinis rūmų fasadas.



    Priekinis fasadas.



    Dar kelios parko nuotraukos.







    Iš Kadriorgo grįžtame į centrą. Dar vienas standartinis vaizdas į Rotušę.



    Vaizdai iš Rotušės bokšto. Bendrai imant į jį lipti nelabai verta - į Švento Olafo bažnyčios bokštą užsikelti kainuoja euru pigiau, užlipama dvigubai aukščiau ir apylinkes apžiūrėti patogiau.

    Į rytus. Matosi Viru vartų bokšteliai, Viru viešbutis, dešiniau - Talino NMC.



    Į šiaurę, kur ryškiausiai išsiskiria Švento Olafo bažnyčia.

    Paskutinis taisė digital; 2019.04.13, 16:36.

    Komentuoti:


  • Petrozilijus Cvakelmanas
    replied


    "Rusalkos" memorialas. "Rusalka" buvo Rusijos karinis laivas, nuskendęs Suomių įlankoje 1893 m. Memorialas pastatytas 1902 m.





    Vaizdas į pakrantę nuo memorialo.



    Kadriorg parkas.





    Barokiniai Kadriorg rūmai.



    Paskutinis taisė digital; 2019.04.13, 16:33.

    Komentuoti:


  • Petrozilijus Cvakelmanas
    replied
    Taigi, tęsiam.

    Piritos vienuolyno griuvėsiai. Sugriautas vienuolynas buvo XVI a. pabaigoje.















    Šalia ir senos kapinaitės.

    Paskutinis taisė digital; 2019.04.13, 16:32.

    Komentuoti:


  • Macas
    replied
    Parašė oranger Rodyti pranešimą
    Gal tikrai jau užtenka tau teršti forumą. Per 15 pranešimų sugebėti sukelti sumaištį keliomis temomis (supriešinti Vilnių ir Taliną, lenkus ir lietuvius ir t.t.), tai tikrai neblogo trolio požymis. Vertas bano, manyčiau
    Bano neatsisakyčiau, būtų labai lietuviška o dar rašote apie tuteišius , kas nepatinka ir nesuprantama, tai blogai. Ar yra koks skirtumas?

    Vilniaus ir Talino supriešinimo nebuvo, buvo tik palyginimas miestų, kurie yra vienodos svorio kategorijos. Londoną su Paryžiumi būtų galima lyginti taip pat. Prolenkiškumu mane apkaltino kitas forumo dalyvis, apie lenkus iki to laiko net nebuvau užsiminęs.

    Komentuoti:


  • oranger
    replied
    Parašė Macas Rodyti pranešimą
    Neturiu jokių pretenzijų į Vilnių ir tikrai nerėkiu "Wilno nasze". Apie Vilnių galiu pasakyti vienintelį faktą, kuris asmeniškai susijęs su manimi - aš čia gimiau. Daugiau jokių sąsajų su šiuo miestu neturiu, nes mokslus baigiau ne čia. Galbūt tikrai reikia pereiti į svečio poziciją ir nevaidinti vilniečio. Tebūnie čili kaimas, čili pica ir kebabai o dėl vadinamų "tuteišių" lietuviai gali būti ramūs - jie jau seni, neproduktyvūs. Lenkams galima atimti teisę įvažiuoti į Vilnių, o prieš vietinius rengti pogromus. Tegyvuoja naujasis, grynas, lietuviškas Vilnius! Amen

    tuo šią diskusiją Talino temoje ir baikime.
    Gal tikrai jau užtenka tau teršti forumą. Per 15 pranešimų sugebėti sukelti sumaištį keliomis temomis (supriešinti Vilnių ir Taliną, lenkus ir lietuvius ir t.t.), tai tikrai neblogo trolio požymis. Vertas bano, manyčiau

    Komentuoti:


  • Macas
    replied
    Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
    A, dabar suprantu kur ponuliui skauda - Vilnius nebe lenkiškas. Vietoj Ostra Brama dabar Aušros vartai, vietoj Smigly futbolo aikštėje miesto garbę gina Žalgiris, o paklausus gatvėje "przepraszamy panie" nelabai kas žinos kaip atsakyti. O kadangi rėkti "Wilno nasze" šiais laikais padorioje kompanijoje nemadinga, belieka bent išpilt kelias rieškučias purvo ant miesto ir pasiguost, kaip provincialūs "litwinai" užplūdo lenkų miestą.

    Kai nusibos niekus tauzyt duok žinot, galėsiu ramiai likusias Talino nuotraukas sudėt.
    Neturiu jokių pretenzijų į Vilnių ir tikrai nerėkiu "Wilno nasze". Apie Vilnių galiu pasakyti vienintelį faktą, kuris asmeniškai susijęs su manimi - aš čia gimiau. Daugiau jokių sąsajų su šiuo miestu neturiu, nes mokslus baigiau ne čia. Galbūt tikrai reikia pereiti į svečio poziciją ir nevaidinti vilniečio. Tebūnie čili kaimas, čili pica ir kebabai o dėl vadinamų "tuteišių" lietuviai gali būti ramūs - jie jau seni, neproduktyvūs. Lenkams galima atimti teisę įvažiuoti į Vilnių, o prieš vietinius rengti pogromus. Tegyvuoja naujasis, grynas, lietuviškas Vilnius! Amen

    tuo šią diskusiją Talino temoje ir baikime.

    Komentuoti:


  • tadux
    replied
    Yra ten ir daugiau restoranu sioulaikiskesniu kur sakoma, kad patiekalai yra estiski. net nezinau ar jie ten yra estiski ar ne svarbu, kad saknus ir truputi kitokie nei kitur. Smagu kad verslininkas masto ne tik kaip uzdirbti didziausiai graza per trumpiausia laika.

    Komentuoti:


  • trilobitas
    replied
    Parašė tadux Rodyti pranešimą
    Man regis kad Taline yra idomesniu vietu, kas liecia restoranus, galima ten rasti kazko idomaus kur galima nuvesti atvykelius draugus ir parodyti savo maista kas buvo valgoma anskciau.

    Tuo tarpu Vilniuje mes nelabai to turime arba as nezinau (gal kas apsvies). Yra keli restoranai bandantys uzimti sita veita bet sakyciau nesekmingai, atnesa ten koki cepelina ar mesgali pasmeigta ant sakes taip gi niekad niekas nevalge ir aspritai cepelinas ir kiti bulviai yra gan nauji patiekalai. Noretusi kad butu kokiu entuziastu atsirinksiu informacija is senoves ka valge musu karaliai. tad galetume ne tik sveciam parodyti bet ir patys susipazinti. Estijoje tokiu bandymu yra.

    Del baru ir klubu tai manau kad ten nieko ypatingo nera, neskaitant daug aukstesniu kainu

    Aisku tai labai subjektyvi nuomone.
    Viduramžiškos virtuvės restoranas Tallinn'e



    Tamsi salė, į kurią šviesa patenka tik pro siauras šaudymo angas-langus, ir prietema, kurią švelniai sklaido žvakių šviesa. Tamsios figūros už ilgų, grubių medinių stalų (čia turbūt ir pirmą kartą galima suvokti žodžio skobnys prasmę), ir besišypsančios moterys, šmėžuojančios tamsiomis suknelėmis, baltais marškiniais ir kykais ant galvų. Viena tokia prieina prie mūsų – trijų vyriškių ir vienos damos, prisėdusių prie vieno tokių skobnių.
    daugiau
    Laukinės žąsys

    Komentuoti:


  • tadux
    replied
    Parašė John
    O kaip asmeninė patirtis? Aš Taline buvau 2003 ir tuo metu man tai pasirodė toks gana kuklus miestas su gražiu senamiesčiu ir mažyčiu, bet tvarkingu centru. Nors lyginti tuometinį Taliną su dabartiniu Vilniumi būtų nesąžininga, dėl ko šito ir nedarysiu. Įdomu, kaip tiksliai yra, tarkim, su gerais restoranais, barais ir klubais?
    Man regis kad Taline yra idomesniu vietu, kas liecia restoranus, galima ten rasti kazko idomaus kur galima nuvesti atvykelius draugus ir parodyti savo maista kas buvo valgoma anskciau.

    Tuo tarpu Vilniuje mes nelabai to turime arba as nezinau (gal kas apsvies). Yra keli restoranai bandantys uzimti sita veita bet sakyciau nesekmingai, atnesa ten koki cepelina ar mesgali pasmeigta ant sakes taip gi niekad niekas nevalge ir aspritai cepelinas ir kiti bulviai yra gan nauji patiekalai. Noretusi kad butu kokiu entuziastu atsirinksiu informacija is senoves ka valge musu karaliai. tad galetume ne tik sveciam parodyti bet ir patys susipazinti. Estijoje tokiu bandymu yra.

    Del baru ir klubu tai manau kad ten nieko ypatingo nera, neskaitant daug aukstesniu kainu

    Aisku tai labai subjektyvi nuomone.

    EDIT:

    Beje kas liecia kaimiecius Nors pats uzaugau ir mieste (kiek tokiu Lietuvoje yra) bet manau kad kaimas yra jega nekalbu apie girta kaimieti vos bepaainanti su islindusiu spoku ar atlekusi ir man ant namo parasiusi wilno nashe ar dar kazka panasaus lygio. Bet seip kaimo kultura, gyvenimas su gamta maisto auginimas sau ir kitiems, pirtys,zvejyba, alus, arkliai ir kiti gyvunai, dar i kaimieciu gyvenima inesus daugiau isilavinimo, visokiu naujoviu menu ir panasiai manau tai yra puiku ir as nieko pries jai Lietuva vadintu kaimieciu salimi ir galetume pakviesti visus i kaima kad atsigautu
    Paskutinis taisė tadux; 2012.07.18, 10:59.

    Komentuoti:


  • oranger
    replied
    Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
    A, dabar suprantu kur ponuliui skauda - Vilnius nebe lenkiškas. Vietoj Ostra Brama dabar Aušros vartai, vietoj Smigly futbolo aikštėje miesto garbę gina Žalgiris, o paklausus gatvėje "przepraszamy panie" nelabai kas žinos kaip atsakyti. O kadangi rėkti "Wilno nasze" šiais laikais padorioje kompanijoje nemadinga, belieka bent išpilt kelias rieškučias purvo ant miesto ir pasiguost, kaip provincialūs "litwinai" užplūdo lenkų miestą.

    Kai nusibos niekus tauzyt duok žinot, galėsiu ramiai likusias Talino nuotraukas sudėt.
    Jei tikrai tame ir yra priežastis, tai čia jau labai žemas lygis...
    Apskritai, čia eilinė sąmokslo teorija apie "privažiavusius kaimiečius".
    Tarp savo draugų ir pažįstamų iš Žemaitijos, Raseinių, Elektrėnų, Kauno, Radviliškio ir t.t. kartais matau žymiai daugiau inteligencijos ir pagarbos Vilniui nei tarp gimusių čia neaiškios kilmės žmogėnų, šnekančių neaiškia kalba, garbinančių Putiną bei Lukašenką ir nekenčiančių viską, ko jie nesupranta ir nenori suprasti, pradedant lietuvių kalba...

    Komentuoti:


  • Petrozilijus Cvakelmanas
    replied
    Parašė Macas Rodyti pranešimą
    Toks priešiškumas istorijai yra atskira tema. Jau yra kalbų, kad ją apskritai reikėtų uždrausti dėstyti, o istorijos fakultetą uždaryti. Istorikams tai nebūtų problema, nes Lenkijoje, visa laimė, toks požiūris dar nepaėmė viršaus. Tik noriu pasakyti - jokios dabarties ir ateities vizijos neišsivers be istorijos. Tai yra Vilniui svetimų žmonių bruožas. Įsibrovę į svetimą miestą jie daro "savo tvarką" - štai čia ir yra didžioji tragedija. Taline juntama daugiau pagarbos tiek senamiesčiui, tiek miesto gyventojams, tiek istorijai. Todėl Vilnius, nors mano ir mano tevų miestas, man yra svetimas. Čia įsigalėjo provincija - Adutiškis, Pasvalys, Prienai... ir jie čia daro "savo tvarką". Įdomu, kaip sureaguotų varšuviečiai, jeigu aš jiems pasakyčiau, žinote, jūs čia š malate, dabar aš jums paaiškinsiu kaip turi būti. Bet aš taip nesielgiu, nes gerbiu jų miestą, jų istoriją, o jie man atsilygina tuo pačiu, pristatydami savo miestą. Nors Varšuvoje jaučiuosi kaip namie, vis tiek suprantu, kad tai ne mano miestas ir niekada juo nebus. Aš nespręsiu jo reikalų, nes esu svetimas. O Vilniuje viskas atvirkščiai.
    A, dabar suprantu kur ponuliui skauda - Vilnius nebe lenkiškas. Vietoj Ostra Brama dabar Aušros vartai, vietoj Smigly futbolo aikštėje miesto garbę gina Žalgiris, o paklausus gatvėje "przepraszamy panie" nelabai kas žinos kaip atsakyti. O kadangi rėkti "Wilno nasze" šiais laikais padorioje kompanijoje nemadinga, belieka bent išpilt kelias rieškučias purvo ant miesto ir pasiguost, kaip provincialūs "litwinai" užplūdo lenkų miestą.

    Kai nusibos niekus tauzyt duok žinot, galėsiu ramiai likusias Talino nuotraukas sudėt.

    Komentuoti:


  • Macas
    replied
    Parašė John
    O kaip asmeninė patirtis? Aš Taline buvau 2003 ir tuo metu man tai pasirodė toks gana kuklus miestas su gražiu senamiesčiu ir mažyčiu, bet tvarkingu centru. Nors lyginti tuometinį Taliną su dabartiniu Vilniumi būtų nesąžininga, dėl ko šito ir nedarysiu. Įdomu, kaip tiksliai yra, tarkim, su gerais restoranais, barais ir klubais?
    Aš Taline buvau praeitą vasarą šiek tiek ilgiau pabuvau (3 savaitės), nes vyko miestų kultūros ir istorijos tyrimų projektas. Vakare nuolat eidavome į miestą, t.y. į senamiestį, nes be jo Talinas iš tiesų nuobodus, išskyrus tam tikrus centro objektus. Naktinis gyvenimas, visa kultūra ir renginiai sukišti ten. Kadriorg parke buvo kažkoks džiazo koncertas - nemokamas ir visai mielas. Taigi atsiguliau ant žolės ir iki vidurnakčio su užkandžiais ten jaukiai prabuvau. Žmonių buvo daug, bet niekas nesistumdė, nesimušė, bent jau aš to nepastebėjau. Dar vienas svarbus dalykas - buvo pristatyta labai daug lauko tualetų, kas iš tiesų padėjo
    vienas mano draugas turi savitą miestų vertinimo kriterijų - "gerame mieste, geri viešnamiai". Iš jo patirties galiu pasakyti, kad Talinas šiuo požiūriu už skandinaviškas kainas nieko ypatingo nesiūlo. Dirba daugiausia rusų kilmės merginos. Aš jo paklausiau, o kaip yra Vilniuje, Rygoje? Jis sakė, kad dar prasčiau. Iš esmės šioje srityje sukasi rusai, jie užsiima tuo verslu. Tiek Taliną, tiek Rygą ir Vilnių jis įvardijo kaip ne itin palankias šalis sex turizmui (tuoj atsiras teisuolių, kurie mane čia vanos moralės botagais). Šiais klausimais asmeninės patirties neturiu, bet nuolat klausiu draugų

    Pats juokingiausias dalykas, kuris man nutiko Taline buvo kažkokiame sushi bare, kuriame aptarnauja labai gražios ilgakojės estės, apsirengusios japonų animacinių filmų herojėmis. Ta kvaila vieta mane taip pralinksmino, kad grįžau labai laimingas ir netgi švytintis į viešbutį.

    Dabar dėl restoranų - jų daug ir jie labai prabangūs. Tokių kaip Vilniuje Provansas - ne vienas ir ne du. Kainos brangios, bet maisto ir aptarnavimo kokybė - nuostabi. Rotušės aikštė pilna žmonių. Yra ir gėjų bei lesbiečių klubų, atrodo gana tolerantiška aplinka. Yra gyvos muzikos, mano manymu, kokybiškos. Ir svarbiausia - ne tik DJ, kaip pas mus įprasta.

    Komentuoti:


  • Macas
    replied
    Parašė John
    Tai ne priešiškumas. Istorija ir man gana įdomi, bet tai tėra side dish prie šiuolaikinio miesto patiekalo.

    Pamirškim Vilnių ar Taliną. Keliaudamas bandau domėtis miestų kultūra ir, bent šiek tiek, istorija. Kad ir Šanchajus, kurio nuotraukas dabar dedu į forumą. Turi jis ten daugybė visokios istorijos... kai kuri netgi visai įdomi. Bet so what? Kuo tai įdomiau už visokias fikcines pasakas apie Jonuką ir grytutę? Prieš 40-50 metų tai buvo visiškai kitoks miestas, su dabartiniu neturintis visiškai nieko bendro. Kaip ir daugelis miestų pasaulyje, įskaitant Vilnių. Tai kas iš tos istorijos? Ok, gražu, romantiška, kelia sentimentus. Bet tai ir viskas. Tai neturi jokios įtakos šiuolaikiniam meistui. Šiuolaikinis Shenzhenas (kurio prieš 30 metų apskritai nebuvo) iš principo mažai kuo skiriasi nuo 1000 metų senumo Šanchajaus. Viskas panašu. Tokia pat šiuolaikinė kultūra, tokie pat žmonės, maistas ir visa kita. Istorija buvusi ar nebuvusi nieko nekeičia.
    Sutinku. Man patiktų, kad Vilniuje būtų statoma daugiau dangoraižių, kad atsirastų naujas miesto centras, kad miegamieji rajonai šiek tiek atsigautų, o ne viskas būtų sukišta tik į senamiestį.

    Taline teko gyventi viename "komiblokų" rajone. Tai vienintelis skirtumas nuo Vilniaus tik tas, kad ten pilna žuvėdrų klausimas, kaip šiuos rajonus atgaivinti, sutvarkyti jų erdves, galbūt padaryti naujų viešųjų erdvių. Bet tai neįmanoma, nes kontingentas su Jara ir Žara rankose. Ir vėl susiduriame su mentaliteto problema ir vėl tai istoriškai nulemta, todėl belieka laukti. 20,50, 100 metų, kuomet pasikeis kas nors.

    Komentuoti:


  • Macas
    replied
    Parašė John
    Šiuolaikinio miesto veidą kurią tokie dalykai kaip kokybiškos muzikos festivaliai, kokybiško meno (tiek šiuolaikinio, tiek klasikinio) prieinamumas, naitlaifas (barai, klubai, DJ'ai), šopingas ir t.t. Negi Talinas tikrai čia stovi geriau už Vilnių? Spėju, kad panašiai. Kitaip tariant, panašaus rango miestai su keliais privalumais ir trūkumais. Rygai, beje, galioja tas pats.
    Šimtu procentu sutinku. Nestovi Talinas taip aukštai, bet vis dėlto šiek tiek lenkia Vilnių - čia mano subjektyvi nuomonė, kurią susidariau iš savo draugų patirties.

    Komentuoti:


  • Macas
    replied
    Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
    Apsaugok Viešpatie nuo tokių "istorikų", katrie pasiima caro Gorocho laikų veikėjo metaforą ir ją bando prakišt už rimtą argumentą.

    Miunchenas dabar vadinamas didžiausiu Europos kaimu, bet nuo to jis kaimu, mano nuomone, netampa.
    Prie ko čia caras ir Bulhakas? Kiek Vilniui yra padaręs šis fotografas, joks dabartinis vilnietis nedavė.

    Komentuoti:


  • Macas
    replied
    Parašė John
    Bulhakas mirė 1950... tai, ką jis rašė apie tuometinį Vilnių (iki 1939?) yra visiškai neaktualu, nes tuometinis Vilnius visiškai neatspindi šiandieninio Vilniaus realijų. Dar kartą nusistebėsiu, kodėl, kalbant apie šiuolaikinius miestus, reikia lįsti į kažkokias romantizuotas praeitis ir ieškoti argumentų ten, kur jų iš principo negali būti? Vilnius nėra Jano Bulhako Vilnius prieš 80 metų. Vilnius yra toks, koks jis pasidarė maždaug po 1990 su Tarybine priešistore nuo maždaug 1960, kai ėmė įgavinėti šiuolaikinį veidą. Kalbos ir argumentų ieškojimas Bulhako ar Vytauto Didžiojo laikų kalbose yra nonsensas ir demagogija.
    Toks priešiškumas istorijai yra atskira tema. Jau yra kalbų, kad ją apskritai reikėtų uždrausti dėstyti, o istorijos fakultetą uždaryti. Istorikams tai nebūtų problema, nes Lenkijoje, visa laimė, toks požiūris dar nepaėmė viršaus. Tik noriu pasakyti - jokios dabarties ir ateities vizijos neišsivers be istorijos. Tai yra Vilniui svetimų žmonių bruožas. Įsibrovę į svetimą miestą jie daro "savo tvarką" - štai čia ir yra didžioji tragedija. Taline juntama daugiau pagarbos tiek senamiesčiui, tiek miesto gyventojams, tiek istorijai. Todėl Vilnius, nors mano ir mano tevų miestas, man yra svetimas. Čia įsigalėjo provincija - Adutiškis, Pasvalys, Prienai... ir jie čia daro "savo tvarką". Įdomu, kaip sureaguotų varšuviečiai, jeigu aš jiems pasakyčiau, žinote, jūs čia š malate, dabar aš jums paaiškinsiu kaip turi būti. Bet aš taip nesielgiu, nes gerbiu jų miestą, jų istoriją, o jie man atsilygina tuo pačiu, pristatydami savo miestą. Nors Varšuvoje jaučiuosi kaip namie, vis tiek suprantu, kad tai ne mano miestas ir niekada juo nebus. Aš nespręsiu jo reikalų, nes esu svetimas. O Vilniuje viskas atvirkščiai.
    Paskutinis taisė Macas; 2012.07.17, 21:40.

    Komentuoti:

Working...
X