Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Šv. Jokūbo ligoninės kvartalas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Aš nesakau, kad senovės imitaciją. Bet kažkaip tas nykias lygias ir tikriausiai vienspalves sienas su langų skylėmis kažkaip gi galima pagyvinti? Juk tūriai ir formos tai kaip ir senovinės. Ar kažkokios dogmos neleidžia?

    Comment


      Parašė architip Rodyti pranešimą

      Todel kad cia ne klasika, o sienamiescio morfotipo uzstatymo interetavimas. 2000-ju kontrasto mada praejo, dabar madingas butent toks urbanistinis metodas.
      O istoriniu pastatu imitavija - tai pats blogiausis kelis i niekur. Bent taip skaitosi tarp profesionalu.
      Imitavimas, aišku, blogai. Bet reikia ne imitavimo, o interpretavimo. Dabar gi, nauji pastatai per grubūs, kampai per aštrūs, spalvos per blyškios, per daug jie asketiški šalia vėlyvojo baroko bažnyčios.
      Vėl apeliacija į “skandinavišką” paprastumą? Tik noriu priminti, kad skandinavijoje tokio baroko niekada nebuvo, tai protestantų religijos ir kultūros regionas.

      Comment


        Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą

        Imitavimas, aišku, blogai. Bet reikia ne imitavimo, o interpretavimo. Dabar gi, nauji pastatai per grubūs, kampai per aštrūs, spalvos per blyškios, per daug jie asketiški šalia vėlyvojo baroko bažnyčios.
        Vėl apeliacija į “skandinavišką” paprastumą? Tik noriu priminti, kad skandinavijoje tokio baroko niekada nebuvo, tai protestantų religijos ir kultūros regionas.
        Sutinku, kad šis variantas yra per daug paprastas, bet manau užtektų tiesiog palikti nebeaklinas sienas su tokiu fasadu, koks jis buvo pirminėje projekto versijoje, kai sienos dar buvo aklinos:

        Comment


          Man viskas ok, su dekorais "a la klasika" gal geriau nereikia. Tik nelabai patinka kad taip viskas aptverta, ne atvira.

          Comment


            Man kazkuo tokio noresi
            Attached Files

            Comment


              Parašė Edd Rodyti pranešimą
              Man viskas ok, su dekorais "a la klasika" gal geriau nereikia. Tik nelabai patinka kad taip viskas aptverta, ne atvira.
              Tai geriau barako tipo pastatai šalia baroko? Lygios sienos, langai, ir šlaitinis stogas... Kuo ne silikatinės chruščiovkės?

              Comment


                Parašė architip Rodyti pranešimą
                Man kazkuo tokio noresi
                Reikia architektams parašyt ir pasiūlyt, pasiklaust dėl fasadų. Dažytas baltas tikrai gali atrodyt nelabai kaip, ypač po kelių metų. Bet akmens - super būtų. Investuot gi ten žada apie 45 mln. Suma nevaikiška.

                Comment


                  Parašė Al1 Rodyti pranešimą

                  Tai geriau barako tipo pastatai šalia baroko? Lygios sienos, langai, ir šlaitinis stogas... Kuo ne silikatinės chruščiovkės?
                  Mūsų profesionalai čia tikrai neturėtų prie ko prisikabint - paprasta ir dėl to "skoninga". (gal dėl to kad patys užaugo prie chruščiovkių?)

                  Comment


                    Pranešimas spaudai 2020.04.18
                    Atvertė Šv. Jokūbo ligoninės architektūrinį projektą
                    Buvusioje Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje Vilniuje planuojamas architektūrinis projektas penktadienį pristatytas plačiajai visuomenei
                    (...)
                    Dėl karantino apribojimų konversijos projektas viešai pristatytas nuotoliniu būdu – per tiesioginę vaizdo transliaciją. Joje dalyvauti užsiregistravo beveik 100 asmenų, kurie aktyviai įsijungė į diskusiją,





                    https://www.lrytas.lt/bustas/archite...leti-14545706/
                    Kur būna skelbiami tokie projektų pristatymai "plačiajai visuomenei"?

                    Comment


                      Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                      Aš nesakau, kad senovės imitaciją. Bet kažkaip tas nykias lygias ir tikriausiai vienspalves sienas su langų skylėmis kažkaip gi galima pagyvinti? Juk tūriai ir formos tai kaip ir senovinės. Ar kažkokios dogmos neleidžia?
                      Negalima nieko daugiau nei vienspalvės sienos (būtinai baltos arba pilkos) su langų skylėmis, nes tai būtų Baltarusija, Kazachstanas ir Mianmaras, o mes tai gi beveik skandinavai.

                      Jei rimtai, tai projektas yra žymiai geresnis lyginant su pirminio varianto stikline siena, bet pritariu ir tiems, kurie sako, kad vieta su barokiniu ansambliu kaimynystėje įpareigoja kažkam daugiau nei plikos sienos su šlaitiniais stogais (t.y. bent kažkokiems sienų dekoro elementams).

                      Comment


                        Ar teisingai suprantu, kad leidimas jau išduotas? Gal kas girdėjo apie statybų pradžią? Mano supratimu, tai vienas svarbesnių projektų miesto reprezentaciniam vaizdui.

                        Comment


                          Parašė Azejam Rodyti pranešimą
                          Ar teisingai suprantu, kad leidimas jau išduotas? Gal kas girdėjo apie statybų pradžią? Mano supratimu, tai vienas svarbesnių projektų miesto reprezentaciniam vaizdui.
                          "Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino techninį projektą ir išdavė leidimą rekonstruoti buvusios ligoninės pastatus.
                          <...>
                          Planuojama, kad ilgą laiką apleistos buvusios teritorijos tvarkymo darbai bus baigti 2022-aisiais"

                          Šaltinis: https://madeinvilnius.lt/verslas/sta...i-45-mln-euru/ .

                          Comment


                            Parašė _JJ_ Rodyti pranešimą

                            "Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino techninį projektą ir išdavė leidimą rekonstruoti buvusios ligoninės pastatus.
                            <...>
                            Planuojama, kad ilgą laiką apleistos buvusios teritorijos tvarkymo darbai bus baigti 2022-aisiais"

                            Šaltinis: https://madeinvilnius.lt/verslas/sta...i-45-mln-euru/ .
                            Feisbuko komentaruose jau prasidėjo viduriavimas.

                            Comment


                              O dėl Jokūbo projekto tai labai džiaugiuosi. Tikiuosi, kad, nors ir ne daugiaubučius stato, su statybom nedels.

                              Comment


                                Paaiškinkit man, diletantui. Kokia čia tūrių išdėstymo idėja, kodėl reikėjo vieną korpusą kišti kampu į Tumo-Vaižganto gatvę?

                                Comment


                                  Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
                                  Paaiškinkit man, diletantui. Kokia čia tūrių išdėstymo idėja, kodėl reikėjo vieną korpusą kišti kampu į Tumo-Vaižganto gatvę?
                                  Šitas namas į Goštauto gatvę kampu stovi. Manau, tavo minėtas korpusas į jį ir į Vaižganto gatvės perimetrą, orientuotas.
                                  Click image for larger version

Name:	IMG_20210309_173112.jpg
Views:	731
Size:	619,1 kB
ID:	1868040

                                  Comment


                                    A2 korpusas. Pagal mane jokį perimetrą neorientuotas. Tiesa, problema kiek sidėtingesnė, ten iki WWII buvo visai kitoks gatvių tinklas, Praktiškai mebuvo Goštauto krantinės ir Vaižganto gatvių. Bet vis tiek turbūt reiktų orientuoti į dabartinių gatvių linijas

                                    Comment


                                      Orientacija tokia yra tam, kad nebūtų "tvora" uždengtas vienuolynas ir bažnyčia:

                                      Comment


                                        Jeigu pasižiūrėtumėte viešą pristatymą, tai būtų atsakyta į daug klausimų. Žinoma, kai kurie atsakymai yra pritempti, bet tarkim... aš tikrai už šitą projektą, tai galima atleisti dalykus, kaip kompromisą.
                                        Man asmeniškai labai patinka, kad šita miesto dalis bus sutvarkyta ir atgis. Iš Do_Architects tikiuosi tik geriausio.

                                        Ir niekaip nesuprantu tų paveldo gyvėjų, kurie fb rėkia, kad čia iš vis nereikėtų nieko statyti. wtf? palikti tokią dykrą viduryje miesto nesutvarkytą? Kitoje pusėje upės yra pieva, ten pakankamai laisvės ir žalių plotų, snipiškėse pilna "autentiškų paveldo vietų". Man įdomu, ar tie, kurie taip priešinasi, bet kokiem užstatymam gindamiesi visokiomis vertingomis savybėmis iš viso bent kartą nueiną į tas vietas ir džiaugiasi ir gėrisi tom savybėm?

                                        Kas man patiko iš projekto, kad jis turi daug gražių detalių savo erdvių planavime ir tikėkimės turės savo išpildyme. Taip pat džiugu, kad nemaža dalis teritorijos ir komplekso bus atvira visuomenei.
                                        Vienintelė abejonė, į kurią taip ir nebuvo niekur atsakyta, kaip atrodys rakursas nuo vašingtono skvero? Aš neturiu nieko prieš ilgus monumentalius tūrius su gražiu, kokybišku fasadu (kaip
                                        Fondazione Giangiacomo Feltrinelli Milane). Bet geriau būtų jį parodyti ir nuraminti žmones.

                                        Comment


                                          Man asmeniškai tik šiek tiek kliūna mūrinė siena vaižganto g gale, galėtų tiesiog aukštesnę metalinę tvorą padaryt. *Offtopic garantuoju per pirmas 3 dienas nuo nudazymo užsitagins koks paauglys*

                                          Comment

                                          Working...
                                          X