Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

NMC - naujasis miesto centras

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Pries kuri laika pradejau diskusija kad Vilniaus NMC pagal skyline atsiliks nuo Talino ir Rygos, panasu kad vis daugiau pritarianciuju atsiranda kad NMC kalva po truputi issikvepia...

    NMC stambeja ir gerokai, daug is tiesu projektu, bet...
    Paskutinis taisė Edd; 2019.04.13, 23:22.

    Comment


      Na ,aišku, mane galite užmėtyti akmenimis, bet kažkodėl visa ta diskusija ,apie NMC ir jo aukštingumą , man šiek tiek primena vieną terminą: 'Bird Shit Architecture' https://youtu.be/hnq1SvmZUYU . Nes kažkaip tai nepaliečia tokių klausimų : ar tai dabar ar kada nors ateityje NMC bus ta vieta, kurioje norės būti ar gyventi žmonės, ar bus tie traukos centrai ir tas žmogiškasis mastelis (human scale) , kuriame žmogui malonu/jauku būti, jo neslegia aukštybiniai pastatai ar nejaukios erdvės , tai kas akcentuojama miestų architektūroje. Man tai atrodo kažkaip svarbiau. Nesu architektas , gal aš ir neteisus.
      Paskutinis taisė AudriusV; 2019.04.13, 23:30.
      Человека, облеченного властью и использующего эту власть в угоду собственных называют самодуром.

      Comment


        Tas auksciausias bokstas - "Kvartalas"? Kuris jau seniausiai numarintas.

        Comment


          Parašė AudriusV Rodyti pranešimą
          Na ,aišku, mane galite užmėtyti akmenimis, bet kažkodėl visa ta diskusija ,apie NMC ir jo aukštingumą , man šiek tiek primena vieną terminą: 'Bird Shit Architecture' https://youtu.be/hnq1SvmZUYU . Nes kažkaip tai nepaliečia tokių klausimų : ar tai dabar ar kada nors ateityje NMC bus ta vieta, kurioje norės būti ar gyventi žmonės, ar bus tie traukos centrai ir tas žmogiškasis mastelis (human scale) , kuriame žmogui malonu/jauku būti, jo neslegia aukštybiniai pastatai ar nejaukios erdvės , tai kas akcentuojama miestų architektūroje. Man tai atrodo kažkaip svarbiau. Nesu architektas , gal aš ir neteisus.
          O kas pasakė, kad aukšti pastatai "slegia"? Aukšti pastatai kaip tik sukuria futurizmo, ateities, veržlumo, naujumo, didingumo ir tiesiog "coolness" pojūtį.

          Ar tokiuose kvartaluose jauku būti? Man Vilniaus NMC yra mėgstamiausia pasivaikščiojimų vieta dėl anksčiau išvardintų pojūčių. Aišku, čia yra skonio dalykas, bet man ten tikrai jauku. Užtat labai nejauku Kalvarijų turgaus prieigose.
          Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.04.13, 23:36.
          Snowflakes will attack U <3

          Comment


            Siek tiek primena pimpalu matavimosi lenktynes budingas kaimynams is rytu

            paziurekit, kokie MES



            Paskutinis taisė Milwaukee; 2019.04.13, 23:40.

            Comment


              Na ir? Bent jau yra į ką pasižiūrėti. Vilniuje mes irgi nusipelnėme turėti į ką pasižiūrėti.

              Jeigu kada apsilankysiu Maskvoje, šitas modernus kvartalas bus pirma vieta, kur eisiu. Nes šitie dangoraižiai yra paprasčiausiai per daug cool, kad jų nepamatyti iš arti ir nepabūti tarp jų.
              Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.04.13, 23:45.
              Snowflakes will attack U <3

              Comment


                O tai ne geda, kad ir nuo Astanos gaunam?

                Comment


                  Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą
                  Siek tiek primena pimpalu matavimosi lenktynes budingas kaimynams is rytu
                  paziurekit, kokie MES
                  Tai natūralus metropolio augimo procesas, kai centrinėje dalyje nekilnojamo turto kainos tiek išauga, kad belieka stiebtis į viršų. O Vilnius mažas miestukas. Ar jam reikia tiek daug aukštybinių pastatų? Ne. Būtu užtekę 5-6 pakankamai koncentruotoje vietoje.
                  Net toks miestas kaip Ciurichas jų turi, tik vieną kitą.
                  Bet kas pradėta - reikia užbaigti formuoti, kad tai nebūtu kaip panko šukuosena.

                  Comment


                    Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą
                    O tai ne geda, kad ir nuo Astanos gaunam?
                    Ne. Džiaugiuosi už kazachus, kad jie turi labai gerų pastatų savo sostinėje, kurių dalį kūrė pasauliniai vardai. Atrodo taip, kaip sostinei ir priklauso - šiuolaikiškai, dinamiškai, veržliai, ne kaip kaimyninės Kirgizijos sostinė.

                    Parašė RokasLT Rodyti pranešimą
                    Bet kas pradėta - reikia užbaigti formuoti, kad tai nebūtu kaip panko šukuosena.
                    Būtent.
                    Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.04.14, 00:03.
                    Snowflakes will attack U <3

                    Comment


                      Geras, Kirgizija mane nustebino geraja prasme Bent jau is sitos foto. Zinant ju visus gdp, tai tikrai atrodo pakankamai jaukiai ir tvarkingai.

                      Comment


                        Biškekas labai žalias miestas. Ir jokių nėra stiklinių dangoraižių. Kai kam turėtų labai patikti

                        Comment


                          Palyginus su tuo pačiu Nur-Sultanu a.k.a Astana, ar su mūsų Vilniumi, atrodo tikrai pakankamai provincialiai. Ką jau lyginti su Maskva.

                          Jei/kai jų BVP pakils, dar nereiškia kad dangoraižių neatsiras. O šiaip Biškeke naujos statybos kažkuo panašios į Aguonų g. stilių.
                          Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.04.14, 00:13.
                          Snowflakes will attack U <3

                          Comment


                            Paziuriu kartais turistu lankomas zonas Vilniuje per YT. Visada. VISADA - Senamiestis ir Uzupis. Dar stoties zona. Neteko uztaikyt nei vieno kadro su NMC, nebent vaziuojant Gostauto gatve fragmentiskai parodoma. Aisku, mano siaura statistika, gal 10-12 video. Taciau jei norim kurt ivaizdi pries turistus, laikykim kryziukus uz senamiesti Kad i metus bent po viena kita gatve uzdarytu ir pestiesiems atiduotu, pastata sutvarkytu, skvera iskeptu ir t.t. O tas slojikas, 12 ar 24 aukstu, tikrai nelabai didele beda Jau ir dabar vaziuojant Gostatauto gatve yra i ka paziuret, o kai viskas susistatys, bus tikrai efektinga, neziurint i tuos kalvos nukrypimus.

                            Comment


                              Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą
                              Paziuriu kartais turistu lankomas zonas Vilniuje per YT. Visada. VISADA - Senamiestis ir Uzupis. Dar stoties zona. Neteko uztaikyt nei vieno kadro su NMC, nebent vaziuojant Gostauto gatve fragmentiskai parodoma. Aisku, mano siaura statistika, gal 10-12 video. Taciau jei norim kurt ivaizdi pries turistus, laikykim kryziukus uz senamiesti Kad i metus bent po viena kita gatve uzdarytu ir pestiesiems atiduotu, pastata sutvarkytu, skvera iskeptu ir t.t. O tas slojikas, 12 ar 24 aukstu, tikrai nelabai didele beda Jau ir dabar vaziuojant Gostatauto gatve yra i ka paziuret, o kai viskas susistatys, bus tikrai efektinga, neziurint i tuos kalvos nukrypimus.
                              Tarsi mums NMC reikia pirmoje eilėje dėl turistų. Mums jo reikia labiausiai dėl savęs, ir dėl modernaus miesto įvaizdžio versle, regione ir t. t. O turistai visur labiausiai lanko istorinius dalykus, tas ne naujiena. Žirmūnų irgi turistai nelanko, tai gaunasi kad ir jie nereikalingi.
                              Snowflakes will attack U <3

                              Comment


                                Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                                Tarsi mums NMC reikia pirmoje eilėje dėl turistų. Mums jo reikia labiausiai dėl savęs, ir dėl modernaus miesto įvaizdžio versle, regione ir t. t. O turistai visur labiausiai lanko istorinius dalykus, tas ne naujiena. Žirmūnų irgi turistai nelanko, tai gaunasi kad ir jie nereikalingi.
                                Teisingai pasakyta. O kodel ten beveik nera zmoniu (nei vietiniu nei turistu), tai del to kad nei jame, nei aplinkui, nera ka veikt. NMC uznugario vystymas turetu buti prioritetas. Dar asmeniskai niekada nebaigsiu gedulaut del Zaha Hadid muziejaus.

                                Comment


                                  Parašė kasparas.v Rodyti pranešimą

                                  Teisingai pasakyta. O kodel ten beveik nera zmoniu (nei vietiniu nei turistu), tai del to kad nei jame, nei aplinkui, nera ka veikt. NMC uznugario vystymas turetu buti prioritetas. Dar asmeniskai niekada nebaigsiu gedulaut del Zaha Hadid muziejaus.
                                  Aš tai nematau didelės problemos tame, kad po darbo NMC mažai žmonių. Senasis centras vis labiau tampa pramoginiu ir turistiniu, o Naujasis - verslo, darbo ir administraciniu. Blogai toks pasiskirstymas? Aišku, jeigu būtų daugiau traukos vietų - nebūtų dėl to blogiau, bet ir pasiskirstymas nėra blogai.
                                  Snowflakes will attack U <3

                                  Comment


                                    Pasiskirstymas blogai, nes generuoja nereikalingus didelius srautus į nedideles teritorijas. Reikėtų siekti mišraus pasiskirstymo.

                                    Comment


                                      Parašė Creatium Rodyti pranešimą

                                      Aš vaizdais pagrindžiau savo žodžius.
                                      Tingėjau daryt screenshotus ir nemačiau tame prasmės, nes vistiek jūs matot tą patį toje pačioje 3D Vilnius, na bet ok...


                                      Žygimantų g./ Žaliasis tiltas / Goštauto g. / GV tiltas

                                      Click image for larger version

Name:	f3664aa27d82.jpg
Views:	213
Size:	121,4 kB
ID:	1715067

                                      Japoniškas sodas / Arkopolio kalnas prie Nacionalinio stadiono / Tauro kalnas / Būsimas Šnipiškių skveras

                                      Click image for larger version

Name:	dc21ac0eae21.jpg
Views:	174
Size:	123,7 kB
ID:	1715068

                                      Dabar tikriausiai galvojat "na tai čia bet vizijų, su vizijom viskas būtų kitaip..." Gerai, o kas tos vizijos? Pakalnio ir Šimašiaus drambliuko svajonės ir šlapieji sapnai? Ar tarp jų yra nors vienas planuojamas projektas be to Ibrahimo, kur sakėt, kad matėt pats? Dvynukai senu seniausiai miręs projektas, tas aukštesnis už Europą Avulio sklype yra išvis šiaip dėl papaišymo, nes no way jam leis statyt aukštesnį, o žinant Avulį gali būti ir taip, kad jeigu jis ir pastatys ten dangoraižį, paskui reikės tą pigią pabaisą kažkuo užstatyt, kad tik negadintų vaizdo kaip Arfa... Tuo labiau ar jūs galite būti užtikrintas, kad jeigu tokioje vietoje, kur leidžiama statyt praktiškai aukščiausius pastatus NMC, statoma 8 aukštų dėžė, šalia jos neatsiras tokios pat dėžės? Nes pvz nuomininkam taip patogiau, ar kaip jau ir sakiau, archinaciai iš visokiausių tarybų sakys, kad jeigu jau yra šita dėžė, tai toliau nuo jos nauji pastatai negali aukštėt...

                                      Kalbant apie tikėjimą tomis vizijomis, štai dar kelios, vienos jau neišsipildė, kitos irgi liks tik vizijomis:

                                      Rinktinės Lidl / Šeimyniškių g. ir Minsko žiedas / Teritorija tarp Kalvarijų, Kareivių, Verkių ir Žvalgų g. / Sigmos teritorija

                                      Click image for larger version

Name:	8f1ff47971bf.jpg
Views:	196
Size:	247,9 kB
ID:	1715069

                                      Comment


                                        Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                        Pasiskirstymas blogai, nes generuoja nereikalingus didelius srautus į nedideles teritorijas. Reikėtų siekti mišraus pasiskirstymo.
                                        O kur EUR finansų centras pritraukia tuntus turistų ir siūlo didelį kiekį pramogų?
                                        JAV tik taip yra, nes finansų centrai ir yra miestų centrai.

                                        Comment


                                          Tai vėl gi. Aš visiškai sutinku, kad aukštybinis pastatas čia būtų buvę geriausias dalykas. Visiškai su tuo sutinku ir tikrai esu nusivylęs, kad bus statomas šis 8 aukštų pastatas. Viena mano pastabų viešinimo metu ir buvo prašymas keisti projektą vieną jo dalį iškeliant nors kažkiek aukščiau.

                                          Priežastis kodėl rodžiau su vizijomis - aplinkiniai sklypai yra žymiai svarbesni miesto kalvai nei šis Lvovo g. 37. Tą aš teigiau ir tą įrodžiau. O ar jie bus įgyvendinti ar ne - negaliu pasakyti. Bet, kadangi Lvovo g. 37 jau prarastas, norėčiau, kad visos jėgos būtų nukreiptos pirmiausia į Avulio sklypą, o po to į kitus potencialius ir svarbesnius vaizdui sklypus.

                                          P.S. Iš tavo įmestų vizijų pirmoji buvo ne tik vizija, buvo berods parengtas ir projektas. Internete dar galima rasti vizualizacijas. Čia tik šiaip, bendram žinojimui. Bet aš suprantu tavo pointą.

                                          Parašė RokasLT Rodyti pranešimą

                                          O kur EUR finansų centras pritraukia tuntus turistų ir siūlo didelį kiekį pramogų?
                                          JAV tik taip yra, nes finansų centrai ir yra miestų centrai.
                                          O kas yra "finansų centras"? Ar tai tik verslo centrų kvartalas, o gal gali būti mišrios paskirties kvartalas su verslo centrais? Pavyzdžiui Sony centras Berlyne.
                                          Paskutinis taisė Creatium; 2019.04.14, 11:43.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X