Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Užupis - projektai ir statybų eiga

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    homepage - kultūros paveldo draugai galite pastebėti pastarųjų mąstymo selektyvumą:
    a) bet koks stiklinis pastatas NMC, Fabuose ar dar kur nors ne senamiestyje ar naujamiestyje sulaukia žiaurios kritikos, nes jie, kaip jie patys sako, urbanistiškai apsišvietę siulo tokius pastatus statyti miesto pakraščiuose, nes laukų daug...
    b) bet kai tema paliečia apie ne stiklą, aukštingumą, o prastos architektūros statinį, pastatytą Naujamiestyje (pasižiūrėkite, kur pas juos diskutavo apie "Ukmergės ir Lvovo g. verslo centrai. Architektūrinė "išmonė" ir "kontekstualumas"") ir pateikė pvz. iš Aguonų g. (mano foto, beje, kažkieno paimta iš forumo), tai jie beveik nekomentuoja arba rašo tokius: "vienas siaubas nesumažina kito. Tie šiltnamiai negražūs, griozdiški tai vietai ir labai jau senamadiški. Vakarų Europoj tokius statė 8 dešimtmetyje gal", t. y. labai greitai nusuka kalbą. Galvoju, kad tai gimsta iš t, kad patys gyvena sumautuose nerenovuotose komiblokuose, kur nei viešų erdvių nei padorios pastato išvazdos, o tik viena depresija, tad kažkaip pamilsta panašios statybos aplinką, o stiklas - priešas.
    c) jie nuolat aiškina, kad daugiaaukštė stiklinė statyba turi būti pakraštyje, bet niekaip šitie "urbanistai" nepaaiškina, kaip jie išspręs miesto automobilizaciją tokiu atveju.

    Vienu žodžiu, tikrai kad diskredituoja adekvačius kritikus.

    Comment


      Parašė R.D. Rodyti pranešimą
      homepage - kultūros paveldo draugai galite pastebėti pastarųjų mąstymo selektyvumą:
      a) bet koks stiklinis pastatas NMC, Fabuose ar dar kur nors ne senamiestyje ar naujamiestyje sulaukia žiaurios kritikos, nes jie, kaip jie patys sako, urbanistiškai apsišvietę siulo tokius pastatus statyti miesto pakraščiuose, nes laukų daug...
      b) bet kai tema paliečia apie ne stiklą, aukštingumą, o prastos architektūros statinį, pastatytą Naujamiestyje (pasižiūrėkite, kur pas juos diskutavo apie "Ukmergės ir Lvovo g. verslo centrai. Architektūrinė "išmonė" ir "kontekstualumas"") ir pateikė pvz. iš Aguonų g. (mano foto, beje, kažkieno paimta iš forumo), tai jie beveik nekomentuoja arba rašo tokius: "vienas siaubas nesumažina kito. Tie šiltnamiai negražūs, griozdiški tai vietai ir labai jau senamadiški. Vakarų Europoj tokius statė 8 dešimtmetyje gal", t. y. labai greitai nusuka kalbą. Galvoju, kad tai gimsta iš t, kad patys gyvena sumautuose nerenovuotose komiblokuose, kur nei viešų erdvių nei padorios pastato išvazdos, o tik viena depresija, tad kažkaip pamilsta panašios statybos aplinką, o stiklas - priešas.
      c) jie nuolat aiškina, kad daugiaaukštė stiklinė statyba turi būti pakraštyje, bet niekaip šitie "urbanistai" nepaaiškina, kaip jie išspręs miesto automobilizaciją tokiu atveju.

      Vienu žodžiu, tikrai kad diskredituoja adekvačius kritikus.
      Čia aš bandžiau užsukti diskusiją, bergždžias reikalas.

      Comment


        Parašė ttttt Rodyti pranešimą
        Dvasingumo vertintojai susirinko pasivaikščiot ir pavekrt. Nuo 2:40 yra tiesiog comedy gold, labiausiai patiko apie parkingą po kapais.

        Ačiū už video.

        Net nerašysiu daug, nes tiesiog gaila laiko...

        Bet noriu pasidalinti atradimais šiame video. Viena, man įdomiausia, kad šiame video užfiksuoti vadovėliniai ''bias'' (šališkumo) pavyzdžiai ir tie žmonės net nemato kaip skęsta savo pačių šališkumo vandenyne. Čia yra specifinio psichologinio potipio žmonių susirinkimas. Pasisakymų net nekomentuosiu, nes jie yra beyond ridiculous.

        Antra, kas mane labai sudomino ir ką anksčiau įtariau, bet neradau įrodymų, tai kad visa šita dešimtmečiais besitęsianti kelių neadekvačių grupelių siautėjimo priežastis yra senas geras lietuviškas PAVYDAS. Pavydas, kad kažkas gyvens geriau, kad tvarkomasi ir tt. - o to įrodymas - ties 4.20 pasakoma tiesiai šviesiai: ''o kokie čia pinigai!...'' Vat tą akimirką man pasidarė aišku kas yra kas. Dėl to ir dėkoju už video.
        Ir žinote, taip, tas kosmonautiškas vaitojimas yra juokingas, bet man pasidarė net jų gaila. Matomai nugyveno tiek metų ir kokį gi jie būdą pasirinko savo nuoskaudoms išpilti? Ogi užsipulti tuos, kurie kuriasi geresnį gyvenimą nei šitie vaitotojai! Kiek galima žemai pulti?... Žmogau, iš visų pagiežos išliejimo būdų pasirinkai būtent tokį? Seriously? Parašius šį sakinį, mano užuojauta ir baigiasi, nes man yra apgailėtina kai realizuojamasi bandant kartu ir kitus nusitempti į dumblyną, kuriame skęstama.

        Labai gerai vienas iš forumiečių pastebėjo, kad šie veikėjai savo neadekvatumu diskredituoja pakutinį likusį konstruktyvų paveldosaugos ir panašiai krislelį. Kas paskui gali į paveldosaugos ir artimą jai sritis žiūrėti rimtai?
        Paskutinis taisė spekas; 2019.04.23, 00:02.

        Comment


          Parašė spekas Rodyti pranešimą

          Ačiū už video.

          Net nerašysiu daug, nes tiesiog gaila laiko...

          Bet noriu pasidalinti atradimais šiame video. Viena, man įdomiausia, kad šiame video užfiksuoti vadovėliniai ''bias'' (šališkumo) pavyzdžiai ir tie žmonės net nemato kaip skęsta savo pačių šališkumo vandenyne. Čia yra specifinio psichologinio potipio žmonių susirinkimas. Pasisakymų net nekomentuosiu, nes jie yra beyond ridiculous.

          Antra, kas mane labai sudomino ir ką anksčiau įtariau, bet neradau įrodymų, tai kad visa šita dešimtmečiais besitęsianti kelių neadekvačių grupelių siautėjimo priežastis yra senas geras lietuviškas PAVYDAS. Pavydas, kad kažkas gyvens geriau, kad tvarkomasi ir tt. - o to įrodymas - ties 4.20 pasakoma tiesiai šviesiai: ''o kokie čia pinigai!...'' Vat tą akimirką man pasidarė aišku kas yra kas. Dėl to ir dėkoju už video.
          Ir žinote, taip, tas kosmonautiškas vaitojimas yra juokingas, bet man pasidarė net jų gaila. Matomai nugyveno tiek metų ir kokį gi jie būdą pasirinko savo nuoskaudoms išpilti? Ogi užsipulti tuos, kurie kuriasi geresnį gyvenimą nei šitie vaitotojai! Kiek galima žemai pulti?... Žmogau, iš visų pagiežos išliejimo būdų pasirinkai būtent tokį? Seriously? Parašius šį sakinį, mano užuojauta ir baigiasi, nes man yra apgailėtina kai realizuojamasi bandant kartu ir kitus nusitempti į dumblyną, kuriame skęstama.

          Labai gerai vienas iš forumiečių pastebėjo, kad šie veikėjai savo neadekvatumu diskredituoja pakutinį likusį konstruktyvų paveldosaugos ir panašiai krislelį. Kas paskui gali į paveldosaugos ir artimą jai sritis žiūrėti rimtai?
          Taip, irgi užkliuvo ta frazė apie pinigus, bet aš pagalvojau ne tik apie pavydą, bet ir apie pamatyta galimybę pasipelnyti. Kiek žinau iš pažįstamų, vystytojai neretai numeta tokiems neadekvatuoliams pakankamai juokingas sumas (kurios yra palyginamos su jų kelių mėnesių pajamomis), kad tiktai jie užsičiauptų, nes nors tai ir yra tik grupelė žmonių, kurių iš kažkokios prasmės gaila ir jie neturi jokios galios, jų nesąmonės gali pritraukti panašaus mąstymo šudarchitektčių ir visokiausių tarybų/komisijų/komitetų atstovų dėmesį, kurie jau gali kažkaip paveikti projektus.

          Comment


            Atsiribojant nuo asmeniškumų, video įraše esančių žmonių žodžių, jų pasirinktos raiškos formos ir t.t. vis tik norisi užduoti klausimą. Ar minėtame Paupio projekte namai tikrai ne per tankiai sustatyti? Pats gyvenau 2 metus visai šalia, todėl kasdien praeidavau Paupio gatve ir žinau, kad ten stovėjusios sovietinės gamyklos buvo vertos siaubo filmo ir tikrai nebuvo joks paveldas. Tiesą sakant tikrai keistai, kodėl taip ilgai tokia vieta buvo visiškai apleista - žiemos vakarais ten ne tik kad nebuvo jauku, bet tiesiog baisu. Vis tik ar tai reiškia, kad naujame projekte nepadaryta klaidų?
            Ar tikrai prestižiniu save laikančiam NT projektui tinka toks apstatymo tankis, tiksliau, ar su tokiu tankiu galima projektą vadinti prestižiniu? Su dideliu tankumu, kaip žinia, ateina ir kiti dalykai: automobilių srautas, tarša, triukšmas ir t.t. Kadangi pats ten gyvenau, žinau, kad minėta Paupio gatvelė visiškai siaura. Ar ji ir aplinkinės senamiesčio/Užupio gatvės tikrai atlaikys taip smarkiai padidėjusį srautą, ar jos pritaikytos tokiam automobilių srautui? Pats neseniai vaikščiojau naujai statomame Paupio projekte - sakyti, kad ten nauji namai - tai nieko nepasakyti, iš tiesų tai naujas mikrorajonas, kelios dešimtys naujų namų.
            Paskutinis taisė Saliamonas; 2019.04.23, 11:00.

            Comment


              .
              Paskutinis taisė Karpis; 2019.04.24, 14:44. Priežastis: 'll keep to my self

              Comment


                jų pozicija mažai ką bendro turi su kažkokiu "kraštutiniu konservatorišku požiūriu" (tuomet turėtų būti labai akcentuojamas tradicionalizmas), nes jų "konservatizmas", kaip jau minėjau, yra selektyvus. Nereikia painioti čia gyvenimiško supratimo per ideologinio naratyvo prizmę su alogiškais nusišnekėjimais. Tokių judėjimų Europoje pilna, bet juos nusveria sveiko proto kritika, argumentuotos diskusijos, o pas mus, deja, visuomenininkai nesiburia į inciatyvines grupes, kurios teiktų pagrįstas pozicijas (+/- jų nuomone), o štai "durniai su iniciatyva" be apribojimų ir turi savo fb puslapiuką, ir organizuoja tokius susitikimus, ir rašinėja raštus institucijoms. Apskirtai, mes Lietuvoje neturime normalios miestietiškos kultūros. Tarpukaryje Kaunas kūrė tai, o visa kita miesteliai, kaimai. Sovietmečiu miestų urbanizacija išplito, bet kalbėti apie vakarietiškus miesto standartus sunku. Ir šiandien turime hibridą, t.y. tokiu žmonės, kurie lyg blaškosi tarp miesto ir kaimo gyvenimo supratimo. Kažin kiek iš jų procentaliai yra tikri miestiečiai (2 kartos pvz.).
                Tegu jie pirma suorganizuoja savo gyvenamų komiblokų renovacijas, kiemų tvarkymus, nes dabar jie šaukia ant visko, kas nauja, o patys gyvena apsikakoję. Dar blogiau, kad jie niekada nepateikia aiškios savo miesto vizijos, nes pagal jų supratimą realiai joks miestas negalėtų taip funkcionuoti (centre laukai, miškai, pakaraščiuose verslo centrai su stikliniais pastatais)...
                Paskutinis taisė R.D.; 2019.04.23, 11:44.

                Comment


                  Kas yra jiega?

                  Comment


                    Parašė Sula Rodyti pranešimą
                    Kas yra jiega?
                    Jeigu klausymas man, tai blogai parašytas žodis, atleiskite. Kalbat apie jėga mano aprašytame kontekste, tai gali būti fizinė jėga, ekonominė (ekonomikos dėsniai), mada, trendas, judėjimas ir pn.
                    Paskutinis taisė Karpis; 2019.04.23, 12:54.

                    Comment


                      Istorija toliau tęsiasi: https://lietuvos.link/stalkeris-viln...odo-smulkmena/

                      Comment


                        Naujas projektas Užupio g. 13 jau pardavinėjamas:

                        https://www.aruodas.lt/butai-vilniuj...nku-1-2711151/





                        Rekonstruojant 1860 - 1914 metų laikotarpyje pastatytą pastatą, planuojama išlaikyti korpusų išdėstymą, pratęsiant nauju pastatu į pietinę pusę. Numatomas pastatų dalių atkūrimas, mansardinių aukštų įrengimas, naujų pastatų (kiemo korpuso) projektavimas. Bus restauruotas saugomo korpuso fasadas. Visuose korpusuose projektuojamos mansardos su tūriniais stoglangiais. Rytinėje sklypo pusėje projektuojamas dviejų aukštų korpusas su mansarda bei antžeminiu parkingu. Numatomas rūsio iškasimas.

                        http://infostatyba.lt/statybos/daugi...ekonstravimas/
                        Paskutinis taisė Eddy; 2019.04.23, 13:33.

                        Comment


                          Parašė Karpis Rodyti pranešimą

                          Jeigu klausymas man, tai blogai parašytas žodis, atleiskite. Kalbat apie jėga mano aprašytame kontekste, tai gali būti fizinė jėga, ekonominė (ekonomikos dėsniai), mada, trendas, judėjimas ir pn.
                          Klausimas, o ne klausymas. Bet tiek to, atleistina, jei nesimokėte lietuviškoje mokykloje
                          Kalbant apie Paupio projektą, tikrai nemanau, kad užstatymas per tankus.

                          Comment


                            Uzupio 13 yra stai sis, jau pries pora metu uzbaigtas
                            https://www.google.com/maps/place/U%...8!4d25.2962275

                            Comment


                              Parašė nesekasi Rodyti pranešimą

                              Uhm... "Misionierių sodai paversti statybviete", "kas norės gyventi akmeniniuose maišuose" - man kyla klausimas, ar jie supranta, kad statybos yra laikinos, ir jos nėra baigtos?

                              Dar fani, kai ~5min prisipažįsta, kad čia nėra buvę, tuose šiukšlynuose ir bruzgynuose, bet aišku dabar reikėjo ateiti piktintis) Too funny.
                              Įdomu, o kodėl jie nieko nesako dėl užpiltos natūralios Vilnelės vagos Šventaragio - Vrublevskio gatvėse ir suformuotos naujos per kalnų parką? Būkim nuoseklūs, atkurkim taip, kaip buvo prieš 1000 metų!
                              Lietuva visiems.

                              Comment


                                Parašė spekas

                                Čia per tanku:




                                Projektai priešingame upės krante ne per tankūs. Galbūt tankumas ant ribos, bet nematau vietų kur man užkliūtų, na, yra gal keli taškai kur svarstytina, bet bendrai paėmus - ne per tanku (esu atviras pataisymams):

                                Sorry, bet jūsų nuotraukų nerodo
                                Bet apskritai mano mintis buvo ta, kad jei jau darome brangų/prabangų/elitinį projektą, tai darykime jį iki galo. Nesakau, kad tame mikrorajone nebus įmanoma gyventi - bus įmanoma, bet kaip pasakė ta moterėlė video, net ir per daug nesistengdami kaimynai, kurių langai išeina į tuos siaurus tarpus tarp namų, matys vienas kito padžiautų triūsikų ornamentų formą Ar tai galima vadinti prestižu/prabangiu gyvenimu? Manau čia galima brėžti analogiją su naujaisiais lietuviais, kurie perka naujus BMW X5 ir tada nusprendžia "pataupyti" įsimesdami dujas - sumoje gaunasi nei šis nei tas.


                                Comment


                                  Buvau aš pirmadienį pasivaikščiot Paupy. Taip, užstatymas tankus, bet juk, kaip suprantu, tai atkartoja Senamiestį. Tad viskas kaip ir OK. Gal tas "apatinių matymas" kaip tik duos daugiau bendruomeniškumo jausmo, pažins kaimynai vienas kitą ir t. t. Aš asmeniškai ten nepirkčiau, tokius pinigus ir kitur galima investuot. Manęs iš miško neiškrapštysi

                                  Comment


                                    Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

                                    Sorry, bet jūsų nuotraukų nerodo
                                    Bet apskritai mano mintis buvo ta, kad jei jau darome brangų/prabangų/elitinį projektą, tai darykime jį iki galo. Nesakau, kad tame mikrorajone nebus įmanoma gyventi - bus įmanoma, bet kaip pasakė ta moterėlė video, net ir per daug nesistengdami kaimynai, kurių langai išeina į tuos siaurus tarpus tarp namų, matys vienas kito padžiautų triūsikų ornamentų formą Ar tai galima vadinti prestižu/prabangiu gyvenimu? Manau čia galima brėžti analogiją su naujaisiais lietuviais, kurie perka naujus BMW X5 ir tada nusprendžia "pataupyti" įsimesdami dujas - sumoje gaunasi nei šis nei tas.

                                    Prabangus gyvenimas centre ir užmiestyje skiriasi. Jei reikia daugiau erdvės, tai kodėl nenupirkus ko nors Markučiuose, ne taip ir toli. Paupys joks ne elitinis projektas, sakyciau upper middle class. Aišku, gal tai "moterėliai" ir nešviečia jau. Architektūriškai tai labai gerai užbrėžta riba Vilniui, nes galejo būti ir a-lia Kauno/Algirdo.

                                    Comment


                                      Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą

                                      Prabangus gyvenimas centre ir užmiestyje skiriasi. Jei reikia daugiau erdvės, tai kodėl nenupirkus ko nors Markučiuose, ne taip ir toli. Paupys joks ne elitinis projektas, sakyciau upper middle class. Aišku, gal tai "moterėliai" ir nešviečia jau. Architektūriškai tai labai gerai užbrėžta riba Vilniui, nes galejo būti ir a-lia Kauno/Algirdo.
                                      Negaliu sutikti. Paupys ne prestižinis projektas? Common, pats prieš porą mėnesių savo įdomumui nusiunčiau užklausą dėl 53 kv. metrų buto 2ame aukšte Paupio projekte - kaina 150 000 dalinė apdaila. Su pilna apdaila gaunasi ~3200/kv ir buto langai net neišėjo į Vilnio upę... Jeigu čia "vidurinės klasės" kainų kontingentas, tai nežinau, kas yra vidurinė klasė. Vilniuje rastume vos kelis projektus, kurie pralenkia tokį kainų lygį ir tai būtų išties vienetiniai projektai miesto širdyje a la Vytauto 35 ar Livesquare, o ne keliasdešimties namų skruzdėlynas. Kažkas čia kalbėjo apie lietuvišką pavydą - sutinku, bet dar yra ir lietuviškas NT plėtotojų godumas.
                                      Paskutinis taisė Saliamonas; 2019.04.23, 22:43.

                                      Comment


                                        del langu i upes puse dar klausimas ar tai gerai, nes ten Šiaurė. Dar iskaitant kad duobe, tai pirmi aukstai beveik netures tiesiogines saules sviesos. Vis stebiuosi kaip statytojui nuskilo su siuo projektu - vieniems siaurine puse kompensuoja upelis ir terasos, kitiems upelio nera, bet uztat langai i sauleta puse.

                                        Mano supratimu "elitinis" bustas, tai toks kuris nera iperkamas vidurinei klasei. 150k paskola duodama seimai su bendra alga maziau nei 2k ant abieju.

                                        Comment


                                          Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą
                                          del langu i upes puse dar klausimas ar tai gerai, nes ten Šiaurė. Dar iskaitant kad duobe, tai pirmi aukstai beveik netures tiesiogines saules sviesos. Vis stebiuosi kaip statytojui nuskilo su siuo projektu - vieniems siaurine puse kompensuoja upelis ir terasos, kitiems upelio nera, bet uztat langai i sauleta puse.

                                          Mano supratimu "elitinis" bustas, tai toks kuris nera iperkamas vidurinei klasei. 150k paskola duodama seimai su bendra alga maziau nei 2k ant abieju.
                                          Na jei butas tik į vieną pusę tai imčiau šiaurę, ypač jei niekas neužstoja pietų saulės. Vasarą gyvendamas į pietų pusę gali jaustis kaip šiltnamyje. Šiaurė tamsiau ir vėsiau, bet komfortas didesnis.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X