Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KAU] "Merkurijaus" metamorfozė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • ernissss
    replied
    Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą

    Atsiprašau, bet man ten legendinis tik Metropolis, kur kadaise gyvai dainavo Dolskis., ir kur mano būsimas senelis vedėsi būsimą močiutę į restoraną
    O kodėl ne Versalis ar Konrado kavinė? Gal jau baikit nusišnekėt

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
    O Merkurijus? Eilinė sovietinė parduotuvė, su eilėm ir deficito paieškom.
    Merkurijus buvo vienareikšmiškai nr 1 parduotuvė Kaune, net juokas ima skaityti absurdus, kad eilinė.

    Komentuoti:


  • bimbam
    replied
    Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
    Metropolis, kur kadaise gyvai dainavo Dolskis., ir kur mano būsimas senelis vedėsi būsimą močiutę į restoraną
    Smagi daina apie pasimatymą Metropolyje tarpukarį:
    https://open.spotify.com/track/0TZh5...64eaa8ace9483b

    Komentuoti:


  • Rimas_OK
    replied
    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

    Bat ar naujasis nebaisus pastatas bus legendinis?
    Atsiprašau, bet man ten legendinis tik Metropolis, kur kadaise gyvai dainavo Dolskis., ir kur mano būsimas senelis vedėsi būsimą močiutę į restoraną
    O Merkurijus? Eilinė sovietinė parduotuvė, su eilėm ir deficito paieškom.

    Komentuoti:


  • Julijus
    replied
    Parašė ernissss Rodyti pranešimą
    Tai jeigu jau taip tiksliai bandot apibrėžt kas yra faktas ir kas yra nuomonė - tai paskutinis sakinys yra tik nuomonė Faktas yra tik tai, kad toje vietoje nuo 1983 iki 2009 metų stovėjo prekybos centras Merkurijus.
    Taip, tam ten šalia ir yra šypsenėlė. Atsiprašau, pamiršau, kad reikia viską su nuosekliais paaiškinimais

    Komentuoti:


  • ernissss
    replied
    Parašė Julijus Rodyti pranešimą
    thomcius ir Sivde,
    O dėl praėjusios epochos, man atrodo, visiems aišku, kad buvo labai didelis kakis (faktas ).
    Tai jeigu jau taip tiksliai bandot apibrėžt kas yra faktas ir kas yra nuomonė - tai paskutinis sakinys yra tik nuomonė Faktas yra tik tai, kad toje vietoje nuo 1983 iki 2009 metų stovėjo prekybos centras Merkurijus.
    Paskutinis taisė ernissss; 2023.11.24, 14:33.

    Komentuoti:


  • Julijus
    replied
    thomcius ir Sivde,
    Nuoširdiai nesupratau jūsų atsakymu, arba jūs neįsigilinat į tai kas parašyta, arba verta šiais laikais rašyti taip, kad nepalikti nei mažiausios vietos interpretacijoms. Faktas ir nuomonė yra du skirtingi dalykai, ir nederėtų fakto konstatvimą paversti nuomone.
    Pasikartosiu, taip Merkurijus buvo epochos simbolis ir jis buvo ant atviruku - tai faktas.
    Dabar jau mano nuomonė: man jis nepatiko ir džiaugiuosi, kad jo nebėra. Nemanau, kad kas nors jį garbino ar garbina (nuomonė). Dėje, nesupratau, analogijos su Akropoliu, manau, kas akivaizdu, nebūtina įvardinti. O dėl praėjusios epochos, man atrodo, visiems aišku, kad buvo labai didelis kakis (faktas ).
    Paskutinis taisė digital; 2023.11.24, 18:14. Priežastis: nuimtas boldas

    Komentuoti:


  • Savitarnos kasa
    replied
    Įdomumo dėlei visai neseniai buvo pervadintas bibliotekos padalinys iš „Vitebsko“ į „Parko“. Atmintyje tikrai išlikęs pavadinimas, panašiai kaip kiti prekybos centrai kur nors Dainavoje. Manau Vitebskas pergyvens Merkurijų atmintyje, nes Vitebsku vadinama Kauno vieta, o prie Merkurijaus visi vadina tiesiog „ten kur fontanas“.

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
    Svarba panaši kaip ir "Vitebsko" univermago.
    Gal nebent Kalniečiai arčiau būtų, bet ne vitebskas.
    Merkurijus buvo pačiam centre ir pasiūla buvo daug rimtesnė nei vitebske.

    Komentuoti:


  • Tomas
    replied
    Svarba panaši kaip ir "Vitebsko" univermago.

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė Sivde Rodyti pranešimą

    Kaip tau atrodo ko verta epocha kai jos simbolis yra Merkurijus?????????????
    Niekas nesako, kad epocha buvo gera. Sako, kad toje epochoje merkurijus buvo išskirtinai svarbus miesto objektas.

    Komentuoti:


  • Sivde
    replied
    Parašė Julijus Rodyti pranešimą

    Tikrai taip Merkurijus (patinka ar ne) buvo epochos simbilis, atsimenu Kauno atvirkai buvo su Merkurijumi, o va kitų to laikotarpio pastatų neatsimenu.
    Kaip tau atrodo ko verta epocha kai jos simbolis yra Merkurijus?????????????

    Komentuoti:


  • thomcius
    replied
    Parašė Julijus Rodyti pranešimą

    Tikrai taip Merkurijus (patinka ar ne) buvo epochos simbilis, atsimenu Kauno atvirkai buvo su Merkurijumi, o va kitų to laikotarpio pastatų neatsimenu.
    Tai gal sovietai norėjo savo pastatus garbinti, o Lietuvos istorijos nelabai platino? Gal dabar pradedam atvirukus platinti su "didingu" Akropoliu beveik miesto centre, į jį važiuoja ir garbina netik kauniečiai, bet ir aplinkiniai miestai ir miesteliai.
    Kas buvo didinga sovietmečiu nebūtinai reikia ir turi būti garbinama ar saugoma dabar. Sulyginčiau, kad ir dabar ką lietuviai garbina ir laiko vertybę (automobilį) ateinančiai kartai tai bus bereikšmis daiktas ir tik juoksis iš to kaip buvo svarbu automobilį pasistatyti kuo arčiau durų ir kad jo turi būti didesnis nei kaimyno, nes tai parodo jo statusą, ar susireikšminimą. Panašūs bumas praėjo su namais, jei namas mažiau nei 300kv/m tai jau šuns būda.

    Komentuoti:


  • Julijus
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą

    Kad aš ir nesiūliau ir net nkvestionavau to. Tiesiog pasakiau, kad legendinis, nes tada nebuvo beveik nieko panašaus, o dabartinis bus nelegendinis, nes yra daug ko panašaus.
    Tikrai taip Merkurijus (patinka ar ne) buvo epochos simbilis, atsimenu Kauno atvirkai buvo su Merkurijumi, o va kitų to laikotarpio pastatų neatsimenu.

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė thomcius Rodyti pranešimą

    Tokioje vietoje gal nereikia univermago, turim netoli Akropolį, čia labiau tiks daugiafunkcinis statinys, kokį ir planuoja pastatyti.
    Kad aš ir nesiūliau ir net nkvestionavau to. Tiesiog pasakiau, kad legendinis, nes tada nebuvo beveik nieko panašaus, o dabartinis bus nelegendinis, nes yra daug ko panašaus.

    Komentuoti:


  • thomcius
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą

    Nebus, nes nėra toks išskirtinis kaip tuo metu buvo Merkanas. Ne apie architektūrą kalbant, o funkciją ir traukos objektą.
    Tokioje vietoje gal nereikia univermago, turim netoli Akropolį, čia labiau tiks daugiafunkcinis statinys, kokį ir planuoja pastatyti.

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

    Bat ar naujasis nebaisus pastatas bus legendinis?
    Nebus, nes nėra toks išskirtinis kaip tuo metu buvo Merkanas. Ne apie architektūrą kalbant, o funkciją ir traukos objektą.

    Komentuoti:


  • Kitas Džiugas
    replied
    Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
    O jargutėliau! Ačiū už nuotrauką. Darsyk priminė šitą šiurpų belangį mūrą pačiame miesto centre. Kur nors Kalniečiuose gal dar dar. Bet ir tai, naujas atviro fasado statinys kur kas priimtiniau.
    Centre, pastato gyvenimas turi būti atvertas į viešąją erdvę, sąveikauti, o ne užsibarikaduoti aklinomis sienomis.
    Bat ar naujasis nebaisus pastatas bus legendinis?

    Komentuoti:


  • Rimas_OK
    replied
    O jargutėliau! Ačiū už nuotrauką. Darsyk priminė šitą šiurpų belangį mūrą pačiame miesto centre. Kur nors Kalniečiuose gal dar dar. Bet ir tai, naujas atviro fasado statinys kur kas priimtiniau.
    Centre, pastato gyvenimas turi būti atvertas į viešąją erdvę, sąveikauti, o ne užsibarikaduoti aklinomis sienomis.

    Komentuoti:


  • Kukumalu
    replied
    Parašė Taj Mahal Rodyti pranešimą

    Tada atsiprašau, ne taip supratau žinutę.
    Tai jeigu sutinkam kad pastatas estetinio vaizdo neturi ir funkcijos irgi nelabai – kam jį saugoti?
    Sakyčiau kad pastatas baisus, turint omenyje jo vietą ir funkciją. Tai kam jį saugoti?
    Man gražu, jums negražu. Jei visiems "gražu" reikštų tą patį, tai nereikų turbūt nei architechtų nei dizainerių - bet kas pasistato kas kam gražu, ir automatiškai vieims kitiems irgi viskas gražu.
    Bet lygtai neveikia taip pasaulis. O saugoti nieko nebereikia, kažkas kam pastatas buvo negražus/nenaudingas ir kažkas kas turėjo tokią teisę jau nusigriovė tą pastatą.

    Komentuoti:

Working...
X