Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilnius pro Vytauc objektyvą

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Vilnius pro Vytauc objektyvą

    Čia sudėsiu nuotraukas likusias po mano Vilniaus cerkvių reportažo antros dalies.

    Yra visko po truputį: griūvėsių, senamiesčio ir... kapinių

    Bazilijonų vienuolyno varpinė. Paprastas, bet turintis savotiško šarmo pastatas.





    O čia varpinės užnugaris- varpinės siena dešnėje. Vaizdelis nekoks. Tiesiai iš lauko įmanoma nusigauti į rūsius po varpine.



    Šiaip gražiai atsispindinti buvusios Voskresenskajos cerkvės siena. Žmonės "Amatininkuose" galvojo, kad čia juos nufotkinau



    Takas Antakalnio kapinėse



    Įdomių formų kripta



    Vitražinis kryžius- šitokio per mano kapiniologinę praktiką dar neteko matyti



    Medinis kryžius prie Sausio 13 memorialo



    Apsnigtos šakos



    Įdomi kriptos detalė



    Memorialas 2PK žuvusiems kariams



    Paėjus kiek tolėliau- nepatogios kapinės "Kariams žuvusiems 1942-1962". Valdžia negalėjo jų nepalaidoti, bet nukišo į tokį užkampį, kad taip paprastai ir neatrasi. Kaikurie karininkų kapai paslėpti taip, kad žiemą per sniegus nenuklamposi, o vasarą jų visiškai nesimato per lapiją. Komunistams nesinorėjo nepatogių klausimų...



    Griūvėsiai pakeliui į Markučius



    Visąlaik buvo įdomu kas tai per pastatas. Galiausiai iškvočiau vietinę moterėlę, kuri pasakė, jog tai buvusi "liesapylka". Buvau išties nustebęs.



    Tikiuosi pamatėt ką nors įdomaus
    Kaip po dykumą blaškiausi

    #2
    Kas ta "liesapylka"?
    www.lt-lv-forum.org/

    Comment


      #3
      Parašė AIRzol
      Kas ta "liesapylka"?
      Lentpjūvė
      Kaip po dykumą blaškiausi

      Comment


        #4
        Tikrai pamaciau vytac , tie griuvesiai labai idomus, kokia cia lentpjuve buvo?

        Comment


          #5
          ir netgi labai idomaus labai grazu
          Mano nuotraukos @Fotki.com

          Auto Show Millennium 2007
          Retromobile 2007
          "Kova 1". Driftingo čempionatas
          "Foje" Gali Skambėti Kitaip
          Vilniaus žavesys kauniečio akimis: 1 dalis | 2 dalis
          BaltMotorShow 2007, Vilnius: 1 dalis | 2 dalis
          Kauno Marių Regioninis Parkas

          Comment


            #6
            Parašė taimis
            Tikrai pamaciau vytac , tie griuvesiai labai idomus, kokia cia lentpjuve buvo?
            Nelabai įsivaizduoju. Man labiau įdomu kada ji statyta ir kada įgijo dabartinę... hm... išvaizdą, bet jokios informacijos kolkas nepavyko rasti.
            Kaip po dykumą blaškiausi

            Comment


              #7
              Jo, noreciau suzinot kaip visas pastatas atrode kaip buvo naudojamas, ir kas ten ant stogo pastoliais apstatytas?

              Comment


                #8
                Parašė taimis
                Jo, noreciau suzinot kaip visas pastatas atrode kaip buvo naudojamas, ir kas ten ant stogo pastoliais apstatytas?
                Atrodo, kad kaminas
                Kaip po dykumą blaškiausi

                Comment


                  #9
                  Man taip pat pasirode, bet kam ten tokio didelio reiketu? Gal kazkas pries ar po lentpjuves tam pastate buvo .

                  Comment


                    #10
                    Parašė taimis
                    Man taip pat pasirode, bet kam ten tokio didelio reiketu? Gal kazkas pries ar po lentpjuves tam pastate buvo .
                    Kolei kas išsiaiškinau tik tiek, kad tai buvusi Markučių dvaro lentpjūvė. Pagrindiniai pastatai statyti XIX-XX a. sandūroje.
                    Kaip po dykumą blaškiausi

                    Comment


                      #11
                      Šiaip tai toj "liesapylkoj" alų gamino

                      Comment


                        #12
                        Parašė farbrom
                        Šiaip tai toj "liesapylkoj" alų gamino

                        Tai va iš kur tas kaminas Gal ką daugiau žinai?
                        Kaip po dykumą blaškiausi

                        Comment


                          #13
                          Vilnius. Sekmadieninis slampinėjimas su kapinių elementais.

                          Šiandien išsiruošiau pasivakščioti į miestą. Prigriebiau ir fotoaparatą. Daugumą vaizdų jums, mieli kolegos, bus jau matyti, bet tikiuosi dar nepabodo

                          Šviežiai išplautas kiemelis


                          Šv. Jonų bažnyčia žvelgiant iš senojo VU botanikos sodo.


                          Dar tik 10 valanda ryto, o lenkas turistas jau atsikando Vilniaus grožybių...


                          Ar pasakytum, kad tai miesto centras- vos už 100 m nuo Šv. Onos bažnyčios?


                          Saulela švieč, paukštele pypaun...


                          Galit atspėt, kad aš jau užupyje


                          Mane pasitinka draugiškas, tačiau kiek nuvargęs užupietis


                          Šv. Baltramiejaus bažnyčia. Tai vienintelė katalikų bažnyčia Vilniuje kur pamaldos vyksta gudų kalba.


                          Viduje


                          Iš terasos žalia bažnyčios atsiveria visai neblogas vaizdas


                          Mergelė Marija atrodo kaip tikra euroentuziastė


                          Bažnyčios terasa žvelgiant iš apačios


                          Viena iš Užupio gatvelių- kažkodėl man atrodo labai ispaniškai


                          Žmonės po pamaldų


                          Šią ruotraukų dalį skiriu Edd'ui, kuris yra didelis kapinių reportažų fanas ir nuolat man primena švietėjiškas kapiniologo pareigas

                          Bernardinų kapinės. Atidarytos regis 1820. Jose palaidota nemažai VU profesorių. Vidury kapinių klasicistinė koplyčia.


                          Ji yra mačiusi ir geresnių laikų.




                          Yra keletas kriptų, bet tiek skaičiumi, tiek puošnumu jos nusileidžia Rasų kapinių kriptoms


                          Bet yra labai retas daiktas Lietuvoje- kolumbariumas. Tos arkos yra užmūrytos nišos į kurias įstumiami grabai.


                          Dar pora vaizdelių




                          Nusileidžiame į Sereikiškių parką


                          Iš jo galima įdomiu kampu pamatyti Bernardinų bažnyčią


                          "Kažin, ar jei dabar iš tėčio iškaulysiu pasivažinėjimą karusele- ar jis dar nupirks man ledų...?"
                          Kaip po dykumą blaškiausi

                          Comment


                            #14
                            Puikūs vaizdai, ir daugelis jų tikrai nematyti

                            Comment


                              #15
                              Vėliau išsiruošėme pakvėpuoti grynu oru į Kalvarijų parką. Vaidas yra padaręs iš jo išsamų reportažą, tad aš įdėsiu vos kelias nuotraukas.

                              Gūdus, bet vėsus ir maloniai kvepiantis miškas


                              Viena iš daugelio koplytėlių


                              Žmonių parke tikrai netrūksta


                              Trinapolio bažnyčia


                              Šiaip gražu


                              Nejučia supranti, kad Dievas išties yra visur.


                              Ir pabaigai- mano ištikima ir ištverminga palydovė sąžiningai pramiegojusi beveik visą kelią
                              Kaip po dykumą blaškiausi

                              Comment


                                #16
                                Grazi diena buvo pasivaiksciojimui ir fotografavimui, dekui uz nuotraukas.
                                beg, borrow and steal

                                Comment


                                  #17
                                  Oi kokia fainulka tavo palydove!! Aciu uz nuotraukas!

                                  Comment


                                    #18
                                    Turiningas sekmadienis

                                    Comment


                                      #19
                                      Bežiūrint nuotraukas, pasidarė gaila, kad nebeteks šiais metais jau į Lietuvą nukakt Saulėti Vilniaus vaizdai kelia gerus prisiminimus... Kartais nieko nėra geriau, kaip ramiai pasivaikščioti po Vilniaus senamiestį ir apylinkes... Gerai, kad bent jau virtualiai tai pavyksta kartais padaryti

                                      Ačiū už nuotraukas.
                                      You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                                      Comment


                                        #20
                                        likau sužavėtas Užupiu kurio dar nebuvau matęs ačiū
                                        Mano nuotraukos @Fotki.com

                                        Auto Show Millennium 2007
                                        Retromobile 2007
                                        "Kova 1". Driftingo čempionatas
                                        "Foje" Gali Skambėti Kitaip
                                        Vilniaus žavesys kauniečio akimis: 1 dalis | 2 dalis
                                        BaltMotorShow 2007, Vilnius: 1 dalis | 2 dalis
                                        Kauno Marių Regioninis Parkas

                                        Comment

                                        Working...
                                        X