Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Miestų gatvių apšvietimas

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  RTU02 Trakuose, 2017 rugpjūtis:


  Renovacija, tikėtina, juos nušlavė nuo žemės paviršiaus


  Paskutinis taisė railman; 2020.01.18, 16:58.

  Comment


   Prie Sietuvos progimnazijos per renovaciją dingo senieji antivandaliniai RTU02. O praeitą savaitę ir šalimais buvusius, palei Taikos gatvę ėjusius lenkiškus OCP išrovė, naujais pakeitė.
   Comment    Kauno klinikos vakar. Vieni paskutinių sovietinių veikiančių reliktų.


    Click image for larger version

Name:	lemposendo.jpg
Views:	284
Size:	27,5 kB
ID:	1784583Click image for larger version

Name:	lemposendo2.jpg
Views:	283
Size:	409,3 kB
ID:	1784584
    Paskutinis taisė disident; 2020.02.23, 08:06.

    Comment


     To nedarė nė vienas šalies miestas: ketinama pakeisti visų Panevėžio gatvių apšvietimą

     Panevėžio miesto savivaldybė toliau įgyvendina projektą, kurį pabaigus bus užtikrintas kokybiškas, efektyvus ir modernus visų gatvių apšvietimas. Projektas įgyvendinamas pasinaudojus ELENA paramos priemones.

     Click image for larger version

Name:	DSC_2297.jpg
Views:	317
Size:	99,4 kB
ID:	1787974

     Įgyvendinus projektą bus atnaujinti pasenę įrenginiai, užtikrinant atitikimą apšvietimo, eismo saugumo, aplinkosaugos ir kitus reikalavimams, didinant energijos vartojimo efektyvumą.

     Be to, tuomet mieste bus saugiau, mažiau avarijų, nelaimingų atsitikimų, o miestas taps jaukesnis ir komfortiškesnis.

     Vyksta derybos

     Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna naujienų portalui JP aiškino, kad šiuo metu vyksta derybos su galimais projekto vykdytojais.

     „Konkrečių įmonių, dalyvaujančių derybose, įvardyti negalėčiau – vyksta derybos ir neaišku su kuriuo derybininku bus sudaryta sutartis. Norime išrinkti patį geriausią pasiūlymą ir jį įgyvendinti. Projektas bus įgyvendinamas viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) būdu. Tai reiškia, kad verslui bus perduodamos vykdyti privačiam investuotoju – Panevėžio gatvių apšvietimą investuotojai įrengs savo lėšomis, o su bus sudaryta privati partnerystės sutartis 15 metų laikotarpiui“, – teigė T. Jukna, o pasiteiravus, kada bus aiški darbų pradžia, informavo:

     „Po derybų ir sutarties pasirašymo gatvių apšvietimas bus atnaujintas per 2 metus. Tai bene didžiausias savivaldybės užmojis nuo sporto arenos statybos laikų. Vienu kartu ketiname pakeisti visų Panevėžio gatvių šviestuvus. Mūsų žiniomis, to iki šiol nedarė nė vienas didžiųjų šalies miestų. Ruošėmės kruopščiai ir atsakingai. Darbai beveik pasiekė finišo tiesiąją – belieka atrinkti investuotoja.“

     Click image for larger version

Name:	DSC_2294.jpg
Views:	316
Size:	113,5 kB
ID:	1787975

     Modernizuos gatvių apšvietimą

     Techninę pagalbą Panevėžio miesto savivaldybei rengiant VPSP projektą suteikė bendrovių „KPMG Baltics“, „Glimstedt“ ir „Ekotermija“ konsorciumas, kurį fondo ELENA lėšomis pasamdė Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas.

     Modernizuojant gatvių apšvietimą ketinama pakeisti per 6400 šviestuvų su natrio lempomis, 500 atramų, apie 19 km elektros tinklų, 148 valdymo punktus.

     Projekto partneris savo ar skolintomis lėšomis turės inventorizuoti esamą apšvietimą, suprojektuoti ir įdiegti energijos taupymo priemones, eksploatuoti naująją sistemą. Sutartis su juo bus sudaroma 15 metų. Šiam laikui Panevėžio miesto savivaldybė prisiims finansinius įsipareigojimus investuotojui.

     Click image for larger version

Name:	DSC_2283.jpg
Views:	318
Size:	139,3 kB
ID:	1787976

     Click image for larger version

Name:	DSC_2284.jpg
Views:	319
Size:	145,0 kB
ID:	1787977

     Keli šimtai kilometrų

     Bendrovės „Panevėžio gatvės“ Miesto apšvietimo tinklų priežiūros skyriaus darbų vykdytojas Vitas Šukys suskaičiavo, kad dabartinė apšvietimo sistema apima 291 gatvę. Ją sudaro 6948 atramos bei 8320 šviestuvų.

     „Darbo pakanka, nes kasdien reikia prižiūrėti, kad gatvių, kiemų apšvietimas funkcionuotų normaliai. Šviestuvai – pasenę ir priežiūros jiems reikia. Kai kurie šviestuvai neturi gaubtų, reikia keisti lempas. Tarkime, žiemos metu per mėnesį vidutiniškai tenka pakeisti per 140 šviestuvų lempų. Vasarą šiek tiek mažiau“, – pasakojo darbų vykdytojas V. Šukys ir suskaičiavo apšvietimo tinklų kilometrus:

     Click image for larger version

Name:	DSC_2287.jpg
Views:	321
Size:	164,7 kB
ID:	1787978

     Click image for larger version

Name:	DSC_2290.jpg
Views:	321
Size:	100,1 kB
ID:	1787979

     „Panevėžio tinklų ilgis – beveik 300 km. Todėl priežiūrai nuvažiuojame nemažai kilometrų. Juk lempos perdega, jas išdaužo, nukarpomi laidai. Visokių neklaužadų pasitaiko. Sulaukiame skundų apie tamsius kiemus, perdegusius arba išdaužytus šviestuvus. Operatyviai važiuojame tvarkyti. Be to, ir patys važinėjame gatvėmis, įsijungus apšvietimui. Šiuo metu jis įjungiamas 18.28 val., o išjungiamas 6.59 val.“

     https://jp.lt/to-nedare-ne-vienas-sa...iu-apsvietima/
     Attached Files

     Comment


      Lankantis Raudondvario dvare į rankas papuolė knyga apie dvaro istoriją su daugybe N. Freimano nuotraukų. Vienoje iš nuotraukų pastebėjau RTU02, tiksliau tik jų korpusus - įprastas vaizdas atokiose vietose.


      Toliau vartant foto albumą tapo dar įdomiau. Kas gi čia???
      Ech, pakaunės liaudies meistrai, kokius žibintus ant RTU02 korpusų surentė!!!
      Dvaras šiais laikais.


      Comment


       Ignalinoje, vieninteliame apšviestame pėsčiųjų take šiemet pakeitė senus, dar gyvsidabrinius toršerinius šviestuvus į naujus LED. Kadangi šviestuvai buvo pirkti tokio pat modelio, kokie buvo gatvėms, montuojant teko improvizuoti

       Buvę šviestuvai (street view):


       Naujas variantas su savadarbėmis gembėmis:


       Nauji šviestuvai - LUG Urbino LED, gan populiarus modelis iš Lenkijos.
       Telefoninė kokybė - nepykit Pirkti 325 šviestuvai, čia - 308-as. Labai juokingai atrodo ES lipdukai, kurių didelė dalis visame mieste jau atsilupusi, o ir šiaip - kas ten juos matys..       Pakeisti visi buvę toršerai. Tikiuosi, bent jau nudažys atramas, nes vaizdas.. tragiškas.


       Beje, pakeitus šviestuvus šiame take, visas Ignalinos apšvietimas yra tik iš LED šviestuvų (neskaitant šviestuvų, kurie nėra įjungiami).
       Paskutinis taisė Ignalina; 2020.08.27, 22:06.

       Comment


        Man vienam uzkliuna laikas kada Vilniuje yra ijungiamas apsvietimas? Kai yra tarpas kai vaziuoji jau gilioj prieblandoj, perejos neapsviestos, jau lauke tikrai tamsu, bet apsvietimo vis dar nera?

        Comment


         Mano klausimas ne visai apie apšvietimo įjungimo laiką, bet apskritai apie jo įjungimą ar netgi egzistavimą. Problema yra šaligatvių ar kitų pėsčiųjų erdvių apšvietimas. Aišku yra teigiamų pokyčių naujuose projektuose, bet bendrai paėmus situacija tebėra visiškai apgailėtina. Keli pavyzdžiai.

         Turiu pridurti, kad visos foto šviesesnės, nei atrodo realybėje, nes telefonas daro visokius hocus pocus su nuotraukų šviesumu tamsoje

         Nauja dviračių tako/šaligatvio atkarpa nuo Konstitucijos pr. palei Edukologijos (ar kaip jis dabar vadinasi?) žiedą link Upės g. Visi statybos darbai čia seniai baigti. Apšvietimas neveikia. Tamsu kaip subinėj


         Upės g., nauji šviestuvai. Vietomis dega visi, vietomis gal kas ketvirtas ar kas penktas. Čia taip turi būti? Bet kam tada juos išvis reikėjo statyti?


         Minties g., nelabai seniai padarytas puikus šaligatvis, bet jame taip tamsu, kad literaliai nesimato nieko, kas po kojomis. Praktiškai reiki vaikščioti lyg būtum aklas. Bandyti eiti pėsčias sutemus čia gali tik visiškas vaikščiojimo entuziastas arba šiaip prietranka


         Žirmūnų g. foto nepadariau, bet reikalai irgi prasti. Jokio apšvietimo šaligatviui ir tik pro medžius patenkanti šviesa nuo gatvės šviestuvų (žiemą bus geriau, nes nebus lapų)


         Situacija daugmaž panaši visur kitur Vilniuje, išskyrus keletą naujų projektų t.y. jokio arba atsitiktinis apšvietimas šaligatviams ir pėsčiųjų erdvėms. Manes asmeniškai tai neatbaido nuo vaikščiojimo ar važinėjimo dviračiu, bet visiškai suprantu, kodėl kokie 95% gyventojų tokio ekstremalaus sporto atsisakytų. Nes tamsoje gali elementariai nusisukti sprandą. Nekalbant apie nejaukumą vaikščioti visiškoje tamsoje.
         Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

         Comment


          Didelė problema visam Vilniuj ir ne tik pėsčiųjų takuose.

          https://www.youtube.com/watch?v=YFJaL0JExxs

          Naktinis pasivažinėjimas po Vilnių. Gatvės apšviestos labai netolygiai, - kai kur veikia tik koks kas antras šviestuvas, kai kur iš vis nėr apšvietimo, kai kur apšvietimas labai blankus ar net apskritai atrodo, kad krentantis spindulys neapima visos važiuojamosios dalies iki kairiojo krašto.

          Comment


           Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą
           Man vienam uzkliuna laikas kada Vilniuje yra ijungiamas apsvietimas? Kai yra tarpas kai vaziuoji jau gilioj prieblandoj, perejos neapsviestos, jau lauke tikrai tamsu, bet apsvietimo vis dar nera?
           Taip ne vien Vilniuje yra. Blogiausia, kad „pilkosios valandos“ dažnai sutampa su piko metu (prieš 8 val. ir 17-18 val.), kai pėsčiųjų ir automobilių daugiausia, o lempos dar/jau neveikia.
           Esu girdėjęs iš bendraklasių istoriją, kad pašvietus į vieną el. skydinės tašką, visame I Alytuje užgęsta apšvietimas. Gali būt, kad daug kur tie šviesos jutikliai sumontuoti vietose toli nuo medžių ir pastatų, todėl sureaguoja daug vėliau, kai tam tikrose miesto gatvėse jau senokai būna prieblanda dėl medžių lapų ir pan.
           100 minčių – miestai, transportas ir idėjos

           Comment


            Parašė taccido Rodyti pranešimą

            Taip ne vien Vilniuje yra. Blogiausia, kad „pilkosios valandos“ dažnai sutampa su piko metu (prieš 8 val. ir 17-18 val.), kai pėsčiųjų ir automobilių daugiausia, o lempos dar/jau neveikia.
            Esu girdėjęs iš bendraklasių istoriją, kad pašvietus į vieną el. skydinės tašką, visame I Alytuje užgęsta apšvietimas. Gali būt, kad daug kur tie šviesos jutikliai sumontuoti vietose toli nuo medžių ir pastatų, todėl sureaguoja daug vėliau, kai tam tikrose miesto gatvėse jau senokai būna prieblanda dėl medžių lapų ir pan.
            Vilniuje didelė dalis rėlių sumontuota ant pačių stulpų (tikriausiai teko matyti papildomą stiebą virš šviestuvo). Tiesiog blogai sureguliuota.

            Comment


             Labai greitai čia iškils dar vienas verslo centras, neliks nei šitos aikštelės, nei šitų lenkiškų 1987 metų gamybos ORZ-7-2...


             Comment

             Working...
             X