Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Miestų gatvių apšvietimas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  RTU02 Trakuose, 2017 rugpjūtis:


  Renovacija, tikėtina, juos nušlavė nuo žemės paviršiaus


  Paskutinis taisė railman; 2020.01.18, 16:58.

  Comment


   Prie Sietuvos progimnazijos per renovaciją dingo senieji antivandaliniai RTU02. O praeitą savaitę ir šalimais buvusius, palei Taikos gatvę ėjusius lenkiškus OCP išrovė, naujais pakeitė.
   Comment    Kauno klinikos vakar. Vieni paskutinių sovietinių veikiančių reliktų.


    Click image for larger version

Name:	lemposendo.jpg
Views:	1
Size:	27,5 kB
ID:	1784583Click image for larger version

Name:	lemposendo2.jpg
Views:	1
Size:	409,3 kB
ID:	1784584
    Paskutinis taisė disident; 2020.02.23, 08:06.

    Comment


     To nedarė nė vienas šalies miestas: ketinama pakeisti visų Panevėžio gatvių apšvietimą

     Panevėžio miesto savivaldybė toliau įgyvendina projektą, kurį pabaigus bus užtikrintas kokybiškas, efektyvus ir modernus visų gatvių apšvietimas. Projektas įgyvendinamas pasinaudojus ELENA paramos priemones.

     Click image for larger version

Name:	DSC_2297.jpg
Views:	2
Size:	99,4 kB
ID:	1787974

     Įgyvendinus projektą bus atnaujinti pasenę įrenginiai, užtikrinant atitikimą apšvietimo, eismo saugumo, aplinkosaugos ir kitus reikalavimams, didinant energijos vartojimo efektyvumą.

     Be to, tuomet mieste bus saugiau, mažiau avarijų, nelaimingų atsitikimų, o miestas taps jaukesnis ir komfortiškesnis.

     Vyksta derybos

     Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna naujienų portalui JP aiškino, kad šiuo metu vyksta derybos su galimais projekto vykdytojais.

     „Konkrečių įmonių, dalyvaujančių derybose, įvardyti negalėčiau – vyksta derybos ir neaišku su kuriuo derybininku bus sudaryta sutartis. Norime išrinkti patį geriausią pasiūlymą ir jį įgyvendinti. Projektas bus įgyvendinamas viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) būdu. Tai reiškia, kad verslui bus perduodamos vykdyti privačiam investuotoju – Panevėžio gatvių apšvietimą investuotojai įrengs savo lėšomis, o su bus sudaryta privati partnerystės sutartis 15 metų laikotarpiui“, – teigė T. Jukna, o pasiteiravus, kada bus aiški darbų pradžia, informavo:

     „Po derybų ir sutarties pasirašymo gatvių apšvietimas bus atnaujintas per 2 metus. Tai bene didžiausias savivaldybės užmojis nuo sporto arenos statybos laikų. Vienu kartu ketiname pakeisti visų Panevėžio gatvių šviestuvus. Mūsų žiniomis, to iki šiol nedarė nė vienas didžiųjų šalies miestų. Ruošėmės kruopščiai ir atsakingai. Darbai beveik pasiekė finišo tiesiąją – belieka atrinkti investuotoja.“

     Click image for larger version

Name:	DSC_2294.jpg
Views:	2
Size:	113,5 kB
ID:	1787975

     Modernizuos gatvių apšvietimą

     Techninę pagalbą Panevėžio miesto savivaldybei rengiant VPSP projektą suteikė bendrovių „KPMG Baltics“, „Glimstedt“ ir „Ekotermija“ konsorciumas, kurį fondo ELENA lėšomis pasamdė Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas.

     Modernizuojant gatvių apšvietimą ketinama pakeisti per 6400 šviestuvų su natrio lempomis, 500 atramų, apie 19 km elektros tinklų, 148 valdymo punktus.

     Projekto partneris savo ar skolintomis lėšomis turės inventorizuoti esamą apšvietimą, suprojektuoti ir įdiegti energijos taupymo priemones, eksploatuoti naująją sistemą. Sutartis su juo bus sudaroma 15 metų. Šiam laikui Panevėžio miesto savivaldybė prisiims finansinius įsipareigojimus investuotojui.

     Click image for larger version

Name:	DSC_2283.jpg
Views:	2
Size:	139,3 kB
ID:	1787976

     Click image for larger version

Name:	DSC_2284.jpg
Views:	2
Size:	145,0 kB
ID:	1787977

     Keli šimtai kilometrų

     Bendrovės „Panevėžio gatvės“ Miesto apšvietimo tinklų priežiūros skyriaus darbų vykdytojas Vitas Šukys suskaičiavo, kad dabartinė apšvietimo sistema apima 291 gatvę. Ją sudaro 6948 atramos bei 8320 šviestuvų.

     „Darbo pakanka, nes kasdien reikia prižiūrėti, kad gatvių, kiemų apšvietimas funkcionuotų normaliai. Šviestuvai – pasenę ir priežiūros jiems reikia. Kai kurie šviestuvai neturi gaubtų, reikia keisti lempas. Tarkime, žiemos metu per mėnesį vidutiniškai tenka pakeisti per 140 šviestuvų lempų. Vasarą šiek tiek mažiau“, – pasakojo darbų vykdytojas V. Šukys ir suskaičiavo apšvietimo tinklų kilometrus:

     Click image for larger version

Name:	DSC_2287.jpg
Views:	2
Size:	164,7 kB
ID:	1787978

     Click image for larger version

Name:	DSC_2290.jpg
Views:	2
Size:	100,1 kB
ID:	1787979

     „Panevėžio tinklų ilgis – beveik 300 km. Todėl priežiūrai nuvažiuojame nemažai kilometrų. Juk lempos perdega, jas išdaužo, nukarpomi laidai. Visokių neklaužadų pasitaiko. Sulaukiame skundų apie tamsius kiemus, perdegusius arba išdaužytus šviestuvus. Operatyviai važiuojame tvarkyti. Be to, ir patys važinėjame gatvėmis, įsijungus apšvietimui. Šiuo metu jis įjungiamas 18.28 val., o išjungiamas 6.59 val.“

     https://jp.lt/to-nedare-ne-vienas-sa...iu-apsvietima/
     Attached Files

     Comment


      Lankantis Raudondvario dvare į rankas papuolė knyga apie dvaro istoriją su daugybe N. Freimano nuotraukų. Vienoje iš nuotraukų pastebėjau RTU02, tiksliau tik jų korpusus - įprastas vaizdas atokiose vietose.


      Toliau vartant foto albumą tapo dar įdomiau. Kas gi čia???
      Ech, pakaunės liaudies meistrai, kokius žibintus ant RTU02 korpusų surentė!!!
      Dvaras šiais laikais.


      Comment

      Working...
      X