Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Darnus judumas. Viešasis transportas ir dviračiai ar nuosavas automobilis

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
    Dar truputį prie paštininkų Man rodos Vilniuje absoliuti dauguma paštininkų laiškus nešioja pėsti. Bent jau mano namą tikrai aptarnauja dėdulė, kuris kasiden žiemą vasarą su krepšiuku pėsčias vaikšto po aplinkinius namus ir nešioja laiškus. Kažkodėl esu įsitikinęs, kad visame Vilniuje laiškai išnešiojami būtent pėsčiomis, kuriuos paštininkas pasiima iš artimiausio pašto skyriaus.
    Kaune tas pats. Kito logiškesnio būdo nelabai ir yra, nes kur tu su tuo dviračiu nuvažiuosi - atstumas tarp laiptinių ir gretimų namų yra toks kad greičiau ji nueisi nei užsineši ant dviračio, numinsi 10 metrų, ir tada nulipsi/pastatysi dviratį.
    Plius kaip minėjau ankščiau - reik būt išprotėjusiu kad per lietų ar esant šalčiau nei +10 važiuoti dviračiu.

    Comment


      Kadaise dirbau paštininku, kuomet dar spaudos kiekiai būdavo įspūdingi. Tai būdavo prie namų dėžės, kur atveždavo pašto mašina ar pats išsivežiodavai. Vėliau pėsčiomis išmėtydavai po dėžutes. Nes fiziškai pakelti krepšį penktadienį-šeštadienį tegalėjai kokiems 20-30 daugiabučių.

      Comment


        Parašė Kukumalu Rodyti pranešimą

        Kaune tas pats. Kito logiškesnio būdo nelabai ir yra, nes kur tu su tuo dviračiu nuvažiuosi - atstumas tarp laiptinių ir gretimų namų yra toks kad greičiau ji nueisi nei užsineši ant dviračio, numinsi 10 metrų, ir tada nulipsi/pastatysi dviratį.
        Plius kaip minėjau ankščiau - reik būt išprotėjusiu kad per lietų ar esant šalčiau nei +10 važiuoti dviračiu.
        Turbūt mano paštininkė išprotėjus, nes važinėja su dviračiu tam pačiam Kaune.

        Comment


          Aš tai esu matęs, kaip dviračius vedasi, nes ant jų sukabintus maišus taip lengviau transportuoti.

          Comment


            Parašė Taj Mahal Rodyti pranešimą

            – Vidutinis automobilis EU nuvažiuoja 10'000 - 15'000 km per metus.
            – Dideli elektromobiliai, kaip Tesla Model X 90D, sunadoja 25-35 kWh/100km
            – Imant intervalų viduriukus, vienas elektromobilis per metus sunadoja = 12500*30/100 = 3750 kWh = 3,75 MWh
            – Ignalinos atomine pagamindavo apie 20 TWh per metus. Čia su dviem reaktoriais. Modernūs reaktoriai kaip Olkiluoto 3 pagamina 13-15 TWh per metus (vienas reaktorius).

            Ignalinos/Visagino atominė elektrinė pagamindavo elektros kurios pakaktų 5,3 milijono elektromobilių.
            20 TWh = 20'000'000 MWh
            20'000'000 / 3,75 = 5'333'333
            12000 km reikš 1000 km į mėn.
            Manyčiau Lietuvoje (didelė teritorija/mažas gyventojų tankis) reiškia, kad vidutinis automobilis, tenkindamas socialinius gyventojo ryšius, nuvažiuoja dvigubai daugiau. 20000-30000 km.

            Comment


              Parašė Fulgur Rodyti pranešimą

              Manyčiau Lietuvoje (didelė teritorija...
              Šiek tiek ginčytinas teiginys.

              Comment


                Parašė Sula Rodyti pranešimą

                Šiek tiek ginčytinas teiginys.
                Mano argumentai:
                1) VVT yra neišvystytas. Paryžietis metro į darbą važiuoja. Savaitgalį su auto. Vilnietis dažnas visas dienas su auto, nes vieną vaiką iš Bajorų reikia nuvežti į mokyklą Žvėrynę, o kitą į darželį Žirmūnuose.
                2) Vilniuje yra Akropolis, Panorama, Ozas, Gariūnai ir pan. - prekybos centrai, kur visi savaitgaliais suvažiuoja iš savo Pavilnių, Bajorų ir Balsių. Megapoliai turi lokalius centriukus, pasiekiamus metro arba, kad ir mašina, bet ne po 15-20 km.
                3) Lietuvoje dažnas turi sodybą arba tėvus ne Vilniuje ir lekia aplankyti, kas prisuka ridos.

                Kokie būtų Jūsų argumentai, kad lietuvis VOS prisuka 10000 km per metus (833 km/men)? Na gerai, tegu VOS 12000 ir 1000 ?

                Comment


                  Parašė Fulgur Rodyti pranešimą



                  Kokie būtų Jūsų argumentai, kad lietuvis VOS prisuka 10000 km per metus (833 km/men)? Na gerai, tegu VOS 12000 ir 1000 ?
                  as per metus prasuku 20.000 neisvaziuodamas is Kauno. Privaciais reikalais, ne darbo.

                  Comment


                    Parašė Fulgur Rodyti pranešimą
                    Kokie būtų Jūsų argumentai,
                    Aš rašiau vien dėl teiginio: Lietuva - didelė teritorija. Kitų išvadų nekomentavau, nors gal ir galėčiau.

                    Comment


                      Parašė liutass Rodyti pranešimą
                      as per metus prasuku 20.000 neisvaziuodamas is Kauno. Privaciais reikalais, ne darbo.
                      Aš 6000-7000. Irgi privačiais, ne darbo.

                      Comment


                        Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                        Dar truputį prie paštininkų Man rodos Vilniuje absoliuti dauguma paštininkų laiškus nešioja pėsti. Bent jau mano namą tikrai aptarnauja dėdulė, kuris kasiden žiemą vasarą su krepšiuku pėsčias vaikšto po aplinkinius namus ir nešioja laiškus. Kažkodėl esu įsitikinęs, kad visame Vilniuje laiškai išnešiojami būtent pėsčiomis, kuriuos paštininkas pasiima iš artimiausio pašto skyriaus.
                        Teko kelis kartus pastebėti paštininkę, tai su dviračiu, bet paštą užsidėjus ant dviračio, o pati eina ir variso dviratį. Matyt kad nereikėtu svorio tempti?

                        Comment


                          Parašė Fulgur Rodyti pranešimą

                          12000 km reikš 1000 km į mėn.
                          Manyčiau Lietuvoje (didelė teritorija/mažas gyventojų tankis) reiškia, kad vidutinis automobilis, tenkindamas socialinius gyventojo ryšius, nuvažiuoja dvigubai daugiau. 20000-30000 km.
                          nuorodos neturiu bet teko skaityti regitros ekspertų nuomone kad lietuvoje apie 20 000, vakaruose arčiau 15 000 per metus. 30 000 vidurkis kokiame US nebent.




                          Comment


                            Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
                            nuorodos neturiu bet teko skaityti regitros ekspertų nuomone kad lietuvoje apie 20 000, vakaruose arčiau 15 000 per metus. 30 000 vidurkis kokiame US nebent.
                            Kiek pamenu buvo TA apžiūrose nurašomos ridos mediana beveik 20k. Komentaruose pirikupai verkė, kad melagiena ir normalūs žmonės su gyvenimu bent 50k prisuka.

                            Prieš karantinus panašiai ir man gaudavosi. Be važinėjimo į darbą ir su 1-2 didesnėm išvykom į užsienius bei vietiniu turizmu savaitgaliais.. Šiemet turbūt kokie 5k bus pravažiuoti...

                            Comment


                              20-25k prisukti per metus nėra labai sudėtinga. Ypač jei tenka važinėti ne vien mieste į darbą ir namo. Seniau vien į darbą ir atgal su kartais užsukimu į parduotuvę per savaitę prisukdavau 150-200km, tai per metus jau gaunasi apie 10k.

                              Comment


                                Visgi gyvenimas mieste ir dar Lietuvos centre atsiperka bent jau kuro sąnaudom. Gyvenant Kaune ir dirbant miesto pakraštyje, vien į darbą/apsipirkti važinėjant vos 4000km per metus prisuku, nes visos parduotuvės, įskaitant Akropolį yra pakeliui iš darbo. Dar kokie 6000km išvykom savaitgaliais Lietuvoje ar iki oro uosto. Prasukti 20kkm ir daugiau vien Lietuvoje man atrodo nerealu.

                                Comment


                                  Parašė Fulgur Rodyti pranešimą

                                  12000 km reikš 1000 km į mėn.
                                  Manyčiau Lietuvoje (didelė teritorija/mažas gyventojų tankis) reiškia, kad vidutinis automobilis, tenkindamas socialinius gyventojo ryšius, nuvažiuoja dvigubai daugiau. 20000-30000 km.
                                  Švedijoje – didelio ploto ir mažo gyventojų tankio valstybėje – 2020 metais vidutinė automobilio metinė rida buvo 11000 km. Tai aišku pandemijos pasekmė, prieš tai ridos svyravo 12-13000 ribose.
                                  Spėju Lietuvoje vidutinė metinė automobilio rida neviršija 15000 km.
                                  It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                  Comment


                                    Parašė evil Rodyti pranešimą
                                    Visgi gyvenimas mieste ir dar Lietuvos centre atsiperka bent jau kuro sąnaudom. Gyvenant Kaune ir dirbant miesto pakraštyje, vien į darbą/apsipirkti važinėjant vos 4000km per metus prisuku, nes visos parduotuvės, įskaitant Akropolį yra pakeliui iš darbo. Dar kokie 6000km išvykom savaitgaliais Lietuvoje ar iki oro uosto. Prasukti 20kkm ir daugiau vien Lietuvoje man atrodo nerealu.
                                    Aš 30k prasuku. Manau labai daug yra tiek prasukančių, mobilumas dabar labai didelis.
                                    Flickr

                                    Comment


                                      „Aš prasuku" nieko neįrodo. Aš kasdien darban/iš darbo prasuku beveik 100 km (t.y. daug kam turbūt durnium atrodau tiek toli kasdien važiuodamas). Dar šen ten asmeniniais reikalais – iki karantinų gaudavosi ~25000 km per metus (~30 kkm, kol šeimoj buvo vienas automobilis). Todėl man keistai atrodo istorijos, kai „niekur nevažiuodami“, „neišvažiuodami iš miesto“ ir Bolte nedirbdami sugeba tuos 30 kkm prisukt.
                                      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                      Comment


                                        Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                                        „Aš prasuku" nieko neįrodo. Aš kasdien darban/iš darbo prasuku beveik 100 km (t.y. daug kam turbūt durnium atrodau tiek toli kasdien važiuodamas). Dar šen ten asmeniniais reikalais – iki karantinų gaudavosi ~25000 km per metus (~30 kkm, kol šeimoj buvo vienas automobilis). Todėl man keistai atrodo istorijos, kai „niekur nevažiuodami“, „neišvažiuodami iš miesto“ ir Bolte nedirbdami sugeba tuos 30 kkm prisukt.
                                        Tie kas prasuka 30k ne tik kiekvieną savaitgalį važiuoja į kokius Druskininkus, prie jūros, pažintinį taką, bet ir kiekvieną darbo dieną mieste nemažai važinėja.
                                        Flickr

                                        Comment


                                          Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                                          Aš 30k prasuku. Manau labai daug yra tiek prasukančių, mobilumas dabar labai didelis.
                                          "automobilizmas" didelis, bet ne mobilumas, aš jei būčiau likęs prie pradinio pasirinkimo "kotedžas priemiestyje", o ne butas mieste irgi turbūt bent dvigubai daugiau km prasukčiau su automobiliu. Bet mieste tampi labiau mobilus ir daug kur gali nueit pėsčiomis ir ypač jei turi vaikų ir kai tie būreliai ir visos įmanomos sporto/muzikos mokyklos yra 2km spinduliu. Beje, pėsčiom šiemet jau prasukau ~1500km

                                          Comment

                                          Working...
                                          X