Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Draudimai fotografuoti geležinkelius

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #81
    Jei gerai pamenu, prie tavęs buvo prisikabinę ir Canary Wharf'e dėl fotografavimo, bet ten turbūt buvo koks nors išeivis iš buvusios SSRS, kaip ir tas apsauginis aesde minėtu atveju Vis tik esu sužavėtas tavo sugebėjimu daryti tokio pobūdžio išvadas, ypač susiejančius LG apsauginių mentalitetą ir SSRS žlugimo problematiką ir pasekmes, tad šioje vietoje nebelabai matau prasmės toliau diskutuoti
    Mano galerija Flickr'yje

    Comment


      #82
      Vienas nelabai malonus atvejis nutiko ir man prieš du metus Lentvario stotyje, tad nuo tada esu atsargesnis ir dažnai fotografuoti (tuo labiau filmuoti) geležinkelio stotyse privengiu.

      Tuomet neseniai buvau pradėjęs filmuoti geležinkelio riedmenis, tad nieko blogo nenujausdamas nuvykau į Lentvario stotį. Nuo keleivių perono nufilmavau traukinį, ir jam pravažiavus, matau, kaip tiesiai link mūsų (kartu su manim buvo ir šio forumo dalyvis Nikas) ateina civiliais rūbais apsirengęs vyriškis:
      - laba diena, transporto policija (parodo pažymėjimą), kodėl ir kokiu tikslu filmuojate?
      - sveiki, filmuoju tiesiog savo malonumui, nes esu didelis geležinkelių fanas.
      - Prašom paskui mane eiti į skyrių.

      Žodžiu, pareigūnas nusivedė į pačią stotį, kurioje įrengtas atskiras kambarėlis apsaugos darbuotojams. Ten sėdėjo kitas uniformuotas pareigūnas, kuriam, matomai, diena prasidėjo sunkiai. Piktas ir suirzęs pradėjo klausinėti tų pačių klausimų, aiškinti apie "geležinkelius - strateginės reikšmės objektą ir draudimą filmuoti", net grasino suiėmimu. Aš jam bandžiau aiškinti, kad jokių taisyklių nepažeidžiu, Lentvario stotyje nėra draudžiančių filmuoti ar fotografuoti ženklų kaip Vilniaus stotyje, bet diedas laikėsi savo ir manęs net nenorėjo girdėti. Labiausiai tuo momentu bijojau, kad nelieptų ištrinti nufilmuotos medžiagos. Laimei, pagasdino, ir liepė "išvažiuoti namo iš stoties".

      Tuomet net nesinorėjo laukti kito traukinio... Sėdom į autobusą ir grįžom į Vilnių. Tiesa, dar laukiant autobuso stotelėje iš paskos atėjo pirmasis pareigūnas, kuris savo storose papkėse rado LG nurodymą, kad visgi fotografuoti nedraudžiama, o filmuoti lyg ir taip... Bet apibendrinant galiu pasakyti, kad šis visas spektaklis ir policijos valdžios vaizdavimas atrodė iš šono kaip cirkas.

      Comment


        #83
        Visgi kartais geležinkelyje dedasi nelabai geri dalykai, susiję su pačiais darbuotojais, tad mesiu dar vieną mažą akmenį į geležinkeliečių daržą, kurie lyg ir turėtų reprezentuoti įmonę, o daro atvirkščiai.

        Prašom pažiūrėti:

        http://gallery.balticrailpics.net/di...php?pos=-11967

        dar

        http://traukiniai.photos.us.com/p41357648.html

        Tokiu atveju geriausias problemos sprendimas galėtų būti nuotraukos nusiuntimas depo viršininkui.

        Comment


          #84
          Parašė robertas Rodyti pranešimą
          Vienas nelabai malonus atvejis nutiko ir man prieš du metus Lentvario stotyje, tad nuo tada esu atsargesnis ir dažnai fotografuoti (tuo labiau filmuoti) geležinkelio stotyse privengiu.
          Na, dėl tokių atvejų nėra dėl ko ir ginčytis ir tokius "pareigūnus" belieka tik pamokyti, kaip jiems nederėtų elgtis
          Mano galerija Flickr'yje

          Comment


            #85
            /\ Geros foto su mašinistais. Gerai, kad traukiniai bėgiais važinėja, tai dar bandytų pervažiuot. Suprantu, kad darbas nelengvas ir forma gal ne visada darbinė.

            Comment


              #86
              Kas gali įtakoti tokią (ne)tvarką? Galbūt darbas šalia valdžios (konkrečiai Vilniuje ir netoli jo)? Galbūt tautinė darbuotojų sudėtis (lietuviai, rusai, lenkai)?

              Jau seniai pastebėjau tendenciją, kad kuo toliau važiuoji nuo Vilniaus, tuo lengviau darosi susišnekėti su žmonėmis. Provincijoje geležinkelininkai kur kas šiltesni žmonės, su jais lengva bendrauti, padiskutuoti, o ką jau kalbėti apie draudimus fotografuoti ar filmuoti... Užtenka pasakyti, kad tai atlieki tik savo asmeniniais reikalais, o kartais nereikia ir aiškinti.

              Comment


                #87
                Dabar kai pagalvoju truputi baisu darosi, kaip aš Kauno stoty fotkinau bėgius, pabėgius, iešmus..
                ...

                Ir taip drasiai kokią valandą slampinėjau, nieko neįtardamas Tuo metu buvau užsidegęs 3D modeliavimu dėl to reikėjo medžiagos
                Teorija - kai viską žinai, bet niekas neveikia,
                Praktika - kai viskas veikia, bet nežinai kodėl.

                Comment


                  #88
                  Robertas papasakojo istoriją dėl suėmimo labai panašią į mano (tik mano Naujoje Vilnioje). Tik skirtingai nei Robertui man buvo iššauktas pareigūnų ekipažas, kuris niekaip nesusijęs su LG, o elgėsi dar blogiau: grasino suėmimu, patraukimu baudžiamojon atsakomybėn ir pan., jau nekalbu apie tai, kad gal 10 kartų teko aiškinti, kodėl atėjau fotografuoti.
                  Kitą vertus Nikas sakė, kad tą patį leidimą gauti yra sudėtinga. Net jų centrinėje būstinėje kiek teko būti, turėjau nemalonumų. Kai paskutinį kartą ėjau dėl darbo, prisikniso: kur tavo pasas, čia rimta įstaiga... Aš jiem aiškinau skambinkit personalo skyriui, aš esu susitaręs, vistiek buvo nepatenkinti. Turbūt ir teroristai eina prieš tai susitarę su LG darbuotojais. Tiesiog juokinga...

                  Comment


                    #89
                    "Gelsaugos" apsaugos darbo subtilybės jau žinomos ir tarptautiniu lygiu:

                    http://parovoz.com/newgallery/pg_vie...LNG=RU#picture

                    (paskaitykit komentarus).

                    Įtariu, kad greit reikės rašyti peticiją "Lietuvos geležinkeliams" dėl tokių absurdiškų draudimų ir rinkti parašus.

                    Comment


                      #90
                      Parašė John
                      Pats faktas, kad kazkas kazkam grumoja uz nekalta fotografavima ir yra to indikacija. Taisykles tuo atveju toks grumotojas pasitelkia ne todel, kad butu isties susirupines objekto saugumu, o tiesiog todel, kad nori kazkam pademonstruoti valdzia ar asmenine ambicija, nes tikriausiai yra kankinamas kazkokiu psichologiniu problemu, sukeltu visu socialiniu ir kulturiniu pokyciu SSRS ir jos zlugimo laikotarpiu (is cia ir taybinis "mentalitetas"). Aisku tokiu pavyzdziu gali pasitaikyti visur, bet Lietuvoje tokiu atveju pasitaiko ypac daznai ir tai tiesiog akivaizdu kiekviename zingsnyje tiek Vilniuje, tiek kitur. Fotografavimas stotyse tera tik lasas juroje.
                      Va toks nedidelis epizodelis rodo, kad akcionizmas ("darykit ka nors nesvarbu ka!") paplites ne tik lietuvoje: The war on photographers - you're all al Qaeda suspects now

                      Comment


                        #91
                        Parašė robertas Rodyti pranešimą
                        "Gelsaugos" apsaugos darbo subtilybės jau žinomos ir tarptautiniu lygiu:

                        http://parovoz.com/newgallery/pg_vie...LNG=RU#picture

                        (paskaitykit komentarus).

                        Įtariu, kad greit reikės rašyti peticiją "Lietuvos geležinkeliams" dėl tokių absurdiškų draudimų ir rinkti parašus.

                        Na jo pasiskaičius komentarus O šiaip jug fotikas traukiniui nebaisus nereikia čia tokiu draudimu. Tiesa mažose stotyse na kaip Mažeikiai fotografuoti tikrai niekas neuždraus
                        Не мы такиe, жизнь такaя...

                        Comment


                          #92
                          Kažin ką "Gelsaugos" apsauginiai pagalvos pamatę šią nuotrauką?


                          Šilumvežis M62 su prekiniu sąstatu važiuoja per sieną iš Baltarusijos į Lenkiją (iš Gardino į Kuznicą).
                          http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika...2oru%C5%9B.jpg

                          Baltarusijos-Lenkijos sieną kerta Gardino-Kuznicos-Bialystoko geležinkelis
                          http://pl.wikipedia.org/wiki/Przej%C5%9Bcie_graniczn...

                          Comment


                            #93
                            Citata iš "parovoz'o" forumo:

                            Дано указание всем работникам LG сообщать о фотографирующих и снимающих людях на ж.д. Это одна из мер борьбы с тероризмом на ж.д. транспорте.
                            Тежелые времена наступают для фотолюбителей в Литве ...
                            Kas nemoka rusiškai, trumpai pasakysiu: duotas LG darbuotojams nurodymas pranešti apsaugai apie žmones, fotografuojančius ar filmuojančius geležinkelius (ar gal net šalia jų?). Tai viena iš priemonių kovai su terorizmu...

                            Kas laukia toliau?

                            Comment


                              #94
                              o jus pasiulikit apsauginam patiems papozuot - gaunasi ivairus variantai:
                              bando fotika atimt, kvieciasi per racija draugus, kai kurie tiek bijo fotoaparato, kad po tokio pasiulymo greit isnyksta.
                              Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                              Comment


                                #95
                                Parašė robertas Rodyti pranešimą
                                Kas nemoka rusiškai...
                                ... tas gali ir toliau fotkinti.
                                Jeigu nera parasyta/pavaizduota kad negalima fotkinti, reiskia galima. O ju apsauginiai tegul juos ir priziuri... siaip piliecius priziuri policija....

                                Comment


                                  #96
                                  Neseniai gera pusdieni "tryniausi" fotografuodamas Siauliu stotyje. Vaiksciojo ir apsauginiai, ir policija. Bet nei vienas net nepriėjo. Buvo ir kitu fotografuojanciu.
                                  Bet tos pacios dienos vakare, Kaunas-1 stotyje, kai tik padariau kelias nuotraukas, priejo moteriske, budetoja matyt. Pareiske, kad fotografuoti draudziama, atims fotoaparata...

                                  Comment


                                    #97
                                    Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                                    Neseniai gera pusdieni "tryniausi" fotografuodamas Siauliu stotyje. Vaiksciojo ir apsauginiai, ir policija. Bet nei vienas net nepriėjo. Buvo ir kitu fotografuojanciu.
                                    Bet tos pacios dienos vakare, Kaunas-1 stotyje, kai tik padariau kelias nuotraukas, priejo moteriske, budetoja matyt. Pareiske, kad fotografuoti draudziama, atims fotoaparata...
                                    Žodžiu, laimės reikalas tas geležinkelių fotografavimas.

                                    Comment


                                      #98
                                      Man atrodo, kitą kartą eidamas fotografuoti, atsispausdinsiu LR Visuomenės informavimo (jei neklystu pavadinime) įstatymą, ir reikalui esant, gerai pasiginčysiu, jei kas bandys man nurodinėt, ar galima ar negalima paveiksluot.

                                      Kuo toliau, tuo labiau viskas tampa absurdu.

                                      Comment


                                        #99
                                        Parašė udrius Rodyti pranešimą
                                        Tai kad negirdėjau nieko laikraščiai nieko nerašė apie tas nupjautas kojas
                                        Na matai, ne viska net ir laikrasciai zino...
                                        Kita vertus, nesilaikydami saugumo reikalavimu i savaite vidutiniskai po keleta kartu nukencia ivairus asmenys. Zurnalistai ant kiekvieno kampo nestovi, tad nematau nieko nuostabaus, kad spaudoje pasirodo tik kokio rimtesnio atvejo aprasymas, taip pat kartais aprasomas vienas kitas eilinis atvejis (eilinis - tai nupjautos kojos, rankos ar siaip kokie sumusimai nutrenkus traukiniui zmogu ir t.t.). Ir vis tai ivyksta delto, kad zmones nesupranta, jog gelezinkelis -padidinto pavojingumo zona. Tiesa neretas atvejis, kai specialiai palenda po traukiniu, nors zudytis galetu ir tinkamesni buda susirasti(o sauniausia butu, kad isvis nesizudytu)..

                                        Comment


                                          O Tu man gali paaiškinti, kodėl negalima fotografuoti traukinių? Kas tokį sprendimą priėmė?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X