Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Draudimai fotografuoti geležinkelius

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Parašė RAW Rodyti pranešimą
    ... Pamatė mane su šuniu atvarė, sakau tik nufotografuot noriu, ne, paėmė fotiką, nusivedė į savo budelę liepė pasiaiškinimą rašyt. Iš pradžių sakė, kad apsaugos viršininkas atvažiuos, po to jau mentai. Laukiau, laukiau mentai atvarė iš vis nenormalūs: "tuoj pasodinsim, baudą reikės mokėt", bet paleido...
    Būna dar komiškiau.
    Straipsnis "Kauno dienoej" 2007 m. vasario 28 d. (pernai)http://www.kaunodiena.lt/lt/?id=6&aid=45370

    Bet:
    1. "Mentus" geriau vadinti policininkais.
    2. Apie "nenormalius" policininkus galima parašyti pareiškimą komisariate, juos paviešinti (aišku, normaliais žodžiais) galimybių yra daug. Ir prašomame rašyti paaiškinime daug ką parašyti galima (kad apsaugos viršininkas daugiau žinotų apie savo pavaldinių darbo kokybę, jų darbo broko atvejus).

    P.S.: Ar "Kauno dienoje" minimu atveju prie geležinkelio tunelio tikrai buvo kariai savanoriai? Man atrodo, kad jį saugo tie LG apsauginiai.

    Comment


      #62
      Parašė Vitas Rodyti pranešimą
      1. "Mentus" geriau vadinti policininkais.
      Juos aš galiu vadinti kaip noriu. Ir "mentais", ir "pentais", ir ... Ir ne tik juos, bet ir seimo narius, ir prezidentą. Nes AŠ, kaip mokantis mokesčius į biudžetą, moku jiems (biudžetininkams)atlyginimą. O "kas moka, tas ir muziką užsako".
      Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

      Comment


        #63
        Vitas rašo:
        P.S.: Ar "Kauno dienoje" minimu atveju prie geležinkelio tunelio tikrai buvo kariai savanoriai? Man atrodo, kad jį saugo tie LG apsauginiai.
        Kaži, ar geležinkelių apsauga turi įgaliojimus nešiotis automatinius šautuvus. Tad greičiausiai ten kariškiai.

        Comment


          #64
          Manau, kad Lietuvos geležinkeliuose galima išskirti 3 skirtingas vaikštinėjimo ir fotografavimo zonas:

          1) Uždaros teritorijos (depai ir pan.) - nežinau, kaip dėl fotografavimo, bet galiu patikėti, kad pašaliniams paprasčiausiai draudžiama ten eiti. Kad ir dėl asmeninio saugumo.
          2) Stotys, peronai ir pan. Niekaip nesuprantu, kodėl turėtų būti draudžiama filmuoti ar fotografuoti. Lentelė su draudimu turbūt jokio juridinio pagrindo draudimams nesuteikia. Todėl apsauginiai ir atstoja nuo užsieniečių, nes žino, kad yra neteisūs.
          3) Vilnius, Mindaugo gatvė prie Lietuvos Geležinkelių pastato. Šią vasarą mačiau maždaug tokį vaizdą. Pora jaunuolių fotografavo kažkokią dėžę ant LG pastato sienos prie pat įėjimo. Ant šaligatvio, viešoje vietoje. Tai išbėgo apsauginis ir ėmė loti. Tipo, dinkit, draudžiama ir pan. Buvau su kūdikiu, tai nenorėjau prasidėti, bet labai rūpėjo sužinoti, ar tas pastatas yra teismo rūmai, ar atominė elektrinė, ar gal kalėjimas. Tokiu savo elgesiu jie tik pasieks, kad tauta išvis nustos kreipti dėmesį į draudimus, net kai jie bus teisėti ir reikalingi.

          Comment


            #65
            Fotografuokit viska, kas viesoje, nesaugomoje ar kitaip realiai neapribotoje vietoje esama ir busite teisus.
            Jei kabinejasi - ramiai, be kipiso paaiskint "jog nesuprantu jusu aiskinimu esmes ir jokio teisinio pagrindo neizvelgiu, esu laisvas elgtis kaip noriu". Svarbu nebijot. Cia kaip su sunim.
            Tik nepakantumas teisės pažeidimams ir optimizmo skleidimas atves mūsų valstybę į tiesos kelią :)

            Comment


              #66
              Parašė robertas Rodyti pranešimą
              Vitas rašo:


              Kaži, ar geležinkelių apsauga turi įgaliojimus nešiotis automatinius šautuvus. Tad greičiausiai ten kariškiai.
              Kiek zinau, tuneli saugo LG apsauga (dabar - LG dukterine imone UAB "Gelsauga"). Automatinius ginklus ne tik kariuomene turi. Pvz. inkasatoriai irgi turi automatinius ginklus.

              Comment


                #67
                /\ siaip visalaika saugojo kariskiai savanoriai...

                Comment


                  #68
                  Sukurta nauja tema apie geležinkelių fotografavimą perkėlus susijusius pranešimus iš temų LG lokomotyvai ir Geležinkeliai Lietuvoje.
                  GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                  Comment


                    #69
                    Parašė robertas Rodyti pranešimą
                    Vilniaus stotyje jau maždaug treji metai kabo lentelės, kad draudžiama filmuoti ir fotografuoti. Žodžiu įspėja, kad nefotografuoti ir kai kuriose stotyse netoli Vilniaus.
                    „Mokestis už fotografavimą 3 ZL, už filmavimą 6 Zl.“
                    Stendas su tokia info pasitinka Elko siaurojo geležinkelio muziejuje (Lenkija). http://www.youtube.com/watch?v=6iE-KM_7Nzg 00:19-00:29

                    Comment


                      #70
                      Parašė udrius Rodyti pranešimą
                      Oficialus atsakymas del leidimo fotografuoti:
                      Atrodo, kad LG sau prieštarauja.

                      Prieš keletą dienų pats parašiau užklausą per www.litrail.lt apie fotografavimą Vilniaus geležinkelio stotyje. Citata:

                      Laba diena, Norėjau pasiteirauti, ar pagrįstai draudžiama fotografuoti geležinkelio riedmenis Vilniaus geležinkelio stotyje, juolab, kad tai yra vieša vieta ir fotografuojama nepažeidžiant saugumo reikalavimų (nevaikštoma neleistinose vietose, o fotografuojama nuo peronų ar tilto)? Suprantama, jog negalima be specialaus leidimo fotografuoti depo ar gamybinių patalpų (teritorijos), bet draudimas fotografuoti stotyje atrodo kiek nesuprantamas, nes esu didelis šios transporto srities entuziastas ir jau daug metų užsiimu reportažine/dokumentine geležinkelių fotografija. Būčiau dėkingas už atsakymą. Pagarbiai, Robertas
                      Gautas atsakymas buvo toks:

                      Taip pagrįstai, kadangi tai yra sustiprinto saugumo zona.

                      Comment


                        #71
                        Jie su savo saugumu mane jau pradeda knisti. Aš garantuoju, kad jei kas rimtai sugalvos kesintis į geležinkelį tai jiems nesukels problemų apsauga. Tokia apsauga tik akių dūmimas. Tie apsauginiai kabinėjasi prie paprastų žmonių, nes neturi kas veikti-reikia gi parodyti, kieno čia valdžia.
                        Užsieny tai kaip žmonės, nu čia tai visada...

                        Comment


                          #72
                          Dabar šiek tiek keičiasi sistema, reikia rašyti kitokį raštą, gauti leidimą su nuotrauką ir pan. Žodžiu, niekur tokių nęsamionių nėra tik lietuvoje...

                          Comment


                            #73
                            Šiek tiek jau šypseną kelia tie stebuklingi žodžiai "užsienis" ir "tik Lietuvoje". Įdomu būtų iš p. visažinių išgirsti apie jų patirtį fotografuojant (apsaugai matant) panašius objektus užsienio šalyse (beje, tokių pasaulyje yra per 200).

                            Nesupraskit klaidingai, kad pritariu LG ar kitų institucijų politikai fotografavimo klausimu, tik kviečiu savo nepasitenkinimą reikšti kiek mažiau apibendrinančiomis ir labiau argumentuotomis pastabomis
                            Mano galerija Flickr'yje

                            Comment


                              #74
                              Paprasta - Latvija ir Estija no problem. Estijoje, tiesa, reikia turėti oranžinę liemenę. Rusijoje ir Baltarusijoje - sistema panaši kaip Lietuvoje.

                              Comment


                                #75
                                Parašė udrius Rodyti pranešimą
                                Paprasta - Latvija ir Estija no problem. Estijoje, tiesa, reikia turėti oranžinę liemenę. Rusijoje ir Baltarusijoje - sistema panaši kaip Lietuvoje.
                                Na tai jau lyg ir savaime prieštarauja tavo teiginiui, kad:

                                Žodžiu, niekur tokių nęsamionių nėra tik lietuvoje...


                                Įdomu, kaip yra kitose ~196-iose pasaulio valstybėse
                                Mano galerija Flickr'yje

                                Comment


                                  #76
                                  Londonas, Estija, Latvija pagaliau ir ta pati Rusija - dar maža pavyzdžių. Mantai, kad taip gini LG pusę, tai gal pats apsauginis?

                                  Comment


                                    #77
                                    Madridas - apsauginis pamatęs kad fotografuoju - pagrumojo pirštu. pamatęs kad paslėpiau kamerą ramiai apsisuko ir nuėjo.

                                    P.S. stotis ne pagrindinė, kažkokia priemiestinių ir metro mišinys
                                    Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai

                                    Comment


                                      #78
                                      Parašė RAW Rodyti pranešimą
                                      Londonas, Estija, Latvija pagaliau ir ta pati Rusija - dar maža pavyzdžių. Mantai, kad taip gini LG pusę, tai gal pats apsauginis?
                                      Nežinau, iš kur tu ištraukei tą "taip gini", nes mano komentaras buvo skirtas apibendrinimams dėl Lietuvos ir "užsienio", siūlau labiau įsigilinti į tekstą. Nors paskutiniu metu ir mažiau, pats taip pat esu laikas nuo laiko fotografuojantis.

                                      Parašė Mantas Rodyti pranešimą
                                      Nesupraskit klaidingai, kad pritariu LG ar kitų institucijų politikai fotografavimo klausimu, tik kviečiu savo nepasitenkinimą reikšti kiek mažiau apibendrinančiomis ir labiau argumentuotomis pastabomis
                                      Parašė John
                                      Fotografuoti teko bemaz visose didziosiose stotyse Londone (kur apsaugos ir policijos kartais matosi daugiau, nei keleiviu), Frankfurte, Singapure, Honkonge, Paryziuje (Gare du Nord), ivairiose metro stotyse ir t.t. Niekada ir niekur niekas net nepasiziurejo i mane, nors su savo objektyvais ir tasemis tikrai tureciau patraukti demesi.

                                      Aisku, "uzsienyje" tam nelabai tinka (uzsieniui priskirtina ir Baltarusija, Rusija, Zimbabve...), bet "Vakarai" ar "civilizuotos salys" tam labiau tiktu. Tikrai iki juoko absurdiska, kai tokiose vietose draudziama fotografuoti. Tiesiog SSRS laiku sistemos ir mentaliteto liekanos.
                                      Puiku, kad tavęs dar niekas nepričiupo, vis tik kitą kartą pasisaugok, nes kai kuriais atvejais gali netyčia būti suimtas Galima ginčytis, ar tai pakankamai civilizuota ir ar JK nekamuoja kokie nors tarybinio mentaliteto simptomai, bet esu įsitikinęs, kad Lietuvoje taisyklės nėra griežtesnės

                                      The UK Photographers Rights Guide.
                                      http://www.sirimo.co.uk/media/UKPhotographersRights.pdf

                                      Neither the property owner nor his employees have any right to confiscate or damage a photographer's camera or other equipment. In practical erms, though, a photographer who is trespassing would be best adviced to leave when asked; just because a landowner isn't allowed to use violence doesn't necessary mean that he won't.

                                      It is a criminal offence, punishable by a fine, to trespass on some property, notably railways, aerodromes, military bases and places where explosives are manufactured
                                      and/or stored. A photographer who enters onto these
                                      kinds of premises without permission is liable to be
                                      arrested.
                                      Mano galerija Flickr'yje

                                      Comment


                                        #79
                                        Jei nurodytum bent kelis konkrečius aklo taisyklių laikymosi pavyzdžius Lietuvos stotyse, tuomet būtų kita kalba Greit peržiūrėjęs šią temą radau ivanivanov pasakojimą, kur nieko panašaus į suėmimą ar dar kokių nors priemonių ėmimąsi. Beje, pats dar prieš porą metų buvau užkluptas fotografuojantis terminalo statybas VNO, vis tik atsipirkau tik piršto pagrūmojimu. Baltarusija?

                                        Parašė ivanivanov
                                        2 perone, fotografavau is visu pusiu ir priejo trys apsauginiai, sako, NEGALIMA FOTOGRAFUOTI, sakau galima visi fotografuoja juos.Pamurmejo kazka as tiesiog nuejau fotografuoti toliau esancius traukinius, Karta buvau Klaipedos depe pas vyriausiaji, prasiau kad leistu fotografuoti depe esancius traukinius, taipat sake negalima, galvoja, kad AS esu snypas....Tas pats ir Radviliskyje, nuejau i depa fotografuoti ER20 ATBEGO apsauginis ir sako NEGALIMA ir DAR sako istrink PRIE MANES visa tai ka nufotografavai.As istraukiau MEMORY CARD is fotiko isidejau i kisene, viena laime, kad jis nesuprato, tada fotikas raso kad nera failu.Viska saugiai parsiveziau i namus..
                                        Mano galerija Flickr'yje

                                        Comment


                                          #80
                                          Parašė John
                                          Vien iskabintos lenteles su "draudimu" fotografuoti ant pesciuju tiltelio Vilniaus stotyje yra neblogas to irodymas

                                          O ir sioje bei kitose temose buvo minetas ne vienas pavyzdys.
                                          Lentelės Tiesą sakant, gerai, kad jos yra ir perspėja, kokios yra taisyklės ir kad galima tikėtis nemalonumų, beje, lentelės taip pat dažnai lieka formalumu, kaip ir fotografavimo taisyklės JK
                                          Dar kartą peržvelgiau šią temą ir neradau, kad kam nors būtų kilę rimtų nemalonumų dėl fotografavimo stotyje (ne depe, kaip RAW atveju)
                                          Mano galerija Flickr'yje

                                          Comment

                                          Working...
                                          X