Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rašykime lietuviškai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Sefas20 Rodyti pranešimą
    Gal yra savanorių ištaisyti šitą ''rašliavą" ?
    Nieko čia ypatingo, neįdomu taisyti Taisytini žodžiais: šutvė - grupė, grupelė; video - vaizdo medžiaga, filmas. Toliau - skyrybos klaidos.
    Parašė Hitas Rodyti pranešimą
    Vajė vajė...kokia gėda
    Taip, Nerijaus_kns komentarai iš tiesų prifarširuoti klaidų.
    Paskutinis taisė Ametistas; 2010.12.06, 22:27.
    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

    Comment


      Tas kas žiūri TV tikriausiai ne vieną kartą girdėjo tokių "stenėjimų". Pvz.: Žurnalistas paklausia kokio nors politiko ar ko nors kito, tai jis neįstengia atsakyt... "Steni", lemena:
      "eeeeeeee... na aš eeeeeeeee šito aaa va nežinojauuu" ir t.t. Negi negali normaliai pasakyt??? Kam to reikia?

      Comment


        Parašė Hitas Rodyti pranešimą
        Tas kas žiūri TV tikriausiai ne vieną kartą girdėjo tokių "stenėjimų". Pvz.: Žurnalistas paklausia kokio nors politiko ar ko nors kito, tai jis neįstengia atsakyt... "Steni", lemena:
        "eeeeeeee... na aš eeeeeeeee šito aaa va nežinojauuu" ir t.t. Negi negali normaliai pasakyt??? Kam to reikia?
        Bet tai būdinga net ir kai kuriems žurnalistams, pvz E. Jakilaičiui (Lrytas TV).
        I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
        Parama Siaurojo geležinkelio klubui

        Comment


          Parašė Hitas Rodyti pranešimą
          Tas kas žiūri TV tikriausiai ne vieną kartą girdėjo tokių "stenėjimų". Pvz.: Žurnalistas paklausia kokio nors politiko ar ko nors kito, tai jis neįstengia atsakyt... "Steni", lemena:
          "eeeeeeee... na aš eeeeeeeee šito aaa va nežinojauuu" ir t.t. Negi negali normaliai pasakyt??? Kam to reikia?
          1. Kai kurie patiria trumpus minčių šuolius, vėliau į tuos tarpus įkiša balses.
          2. Pavargę, neišsimiegoję - vėliau tai tampa įpročiu.
          3. Nepakankamai protingi - į tarpus įkiša balses, kol mąsto ką pasakyti.
          4. Nervai, įtampa, stresas.
          5. Širdies, kraujotakos ligos. Patirtas insultas, infarktas.
          6. Stengiantis kalbėti greitai, bet mintimis nespėjant (mano atvejis, tačiau jau prieš keletą metų išsiauklėjau kalbėti lėčiau prieš auditoriją. Dėl to prieš daug žmonių kalbu ganėtinai lėtai/ramiai, nevengiu pauzių, kurias jauni traktuoja kaip užsikirtimą, o vyresni - o, pranešėjas kažką mąsto pasakyti papildomai. Kartais trumpos pauzės naudingos kalbant daug - norint nurimti, atsikvėpti. Kartais pauzės naudingos norint leisti pailsėti auditorijai arba norint atskirti paskutinį sakinį nuo tolimesnių.).

          Atvejų būtų ir daugiau, trumpas atsakymas - norint, kad nebūtų tyla ir tuo pačiu bandant užkamšyti kalbėsenos spragas.

          Mano nuomone, jau geriau tylėti - iliuzija, kad mąstai. O šiaip, geras pastebėjimas, nes tokie eee gadina kalbėsena, smukdo kalbėtojo autoritetą.
          Parašė Wycka Rodyti pranešimą
          Bet tai būdinga net ir kai kuriems žurnalistams, pvz E. Jakilaičiui (Lrytas TV).
          Šiaip, humanitaras turėtų kalbėti sklandžiau.

          Nors yra žmonių, kurie visą gyvenimą taip ir nemoka tvarkingai kalbėti prieš auditoriją ar transliacijos metu - tie žmonės už tai gerai dėsto mintis rašydami. O yra tų, kurie ir tai, ir tai daro gerai.

          Jakilaičiui, įtariu, eeee ooo yra dėl:
          1. Per mažai skiria laiko pasiruošti kalbai (neužtenka tik užsirašyti, reikia bent keliskart paskaityti ramiai, neskubant. Įsigilinti, ką užsirašei, pagalvoti.);
          2. Spaudimas tiesioginio eterio metu dėl laiko, dėl to kyla įtampa, skubėjimas;
          3. Dėl skubėjimo - minčių šuoliai;
          4. Studijos, kaip kurios, būna ankštos. O šviežio oro trūkumas prisideda prie dažno momentinio smegenų užmigimo, kuomet žmogus kankinamas minčių šuolių.
          Paskutinis taisė Ametistas; 2010.12.16, 23:57.
          www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

          Comment


            Bet šiaip tyrimas atskleidė, kad tokios pauzės padeda klausytojams geriau suvokti kalbamą informaciją. Per jas žmogus apdoroja gautą informaciją ir pasiruošia naujam jos srautui. Gal ir negražus, bet gana naudingas dalykas.
            Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

            Comment


              Parašė bebop Rodyti pranešimą
              Bet šiaip tyrimas atskleidė, kad tokios pauzės padeda klausytojams geriau suvokti kalbamą informaciją. Per jas žmogus apdoroja gautą informaciją ir pasiruošia naujam jos srautui. Gal ir negražus, bet gana naudingas dalykas.
              Tiesa. Aš pauzių nevengiu. Jos - kur kas geriau, negu juokinti klausytojus su eee, beeee, meee.

              Tiesa, kartkartėmis išspaudžiu „mhm", „chm", „mmm" ir „o". Šitie bent turi šiokią tokią reikšmę ir sudomina klausytojus.
              www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

              Comment


                Oi oi oi koks išprusimo laipsnis

                Parašė ikarusas Rodyti pranešimą
                Ilguju marsrutais sustato trumpuosius,o sugedus tam kuris vaziuoja i parodos kalna,nera ka aleisti,ypac dabar kai daug pabire del salcio,sukamasi netgi,nuimant trumpji nuo linijos,i jo vieta paleidziant ilga,arba net, jei yra poreikis,nors vairuotojas dirba su trumpu,bet turi E kategorija,ji sodina ant ilgo,siandien truko nemazai masinu taip pat.
                www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                Comment


                  Paaiškinkite, ką reiškia publikuoti Lietuvoje, kai kalbama apie publikavimą internete.
                  Parašė AutoLiet Rodyti pranešimą
                  Vilnius 2000m. Aut. Yury Maller (JAV). Autorius sutiko, kad jo nuotraukas publikuočiau Lietuvoje.
                  O kas čia ne taip?
                  Parašė sknts Rodyti pranešimą
                  Gal būtų galimas tos reklamos nuotrauką? Negi LG paleido naują reklaminę kompaniją?
                  www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                  Comment


                    Parašė lencas
                    Gal būtų galima gauti tos reklamos nuotrauką? Negi LG paleido naują reklaminę kampaniją?

                    Be žodžio gauti (vietoj jo gali būti ir kitas žodis; nežinau ką autorius turėjo omenyje) pirmas sakinys buvo nelogiškas. Na, ir kampanija, tai ne kompanija.
                    Šaunuolis
                    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                    Comment


                      Parašė Jotvingis
                      Keičiam į „Labai DĖKUI“.
                      Persistengei, taisydamas. Taisydami stenkimės išlaikyti tekstą kuo mažiau koreguotą. Šiuo atveju - labai ačiū, o ne labai dėkui O didelis ačiū yra grynai iš rusų kalbos pažodinis vertimas.
                      www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                      Comment


                        Būtent Didelis AČIŪ.
                        Parašė Jotvingis
                        Keičiam į „Labai DĖKUI“.
                        Oi labai DĖKUI už tokį puikų ir nepakartojamą pastebėjimą. Keisim "nick'ą" t.y. slapyvardį į "Pupkis 2"?

                        Jeigu iš tikrųjų - mano klaidų taisyti neprašau, nes net neabejoju, kad ir pats jų darai. Kai įrodysi, kad esi diplomuotas kalbininkas - leisiu taisyti. Ačiū.
                        Paskutinis taisė LC.; 2010.12.20, 19:44.

                        Comment


                          Parašė LC. Rodyti pranešimą
                          Oi labai DĖKUI už tokį puikų ir nepakartojamą pastebėjimą. Keisim "nick'ą" t.y. slapyvardį į "Pupkis 2"?

                          Jeigu iš tikrųjų - mano klaidų taisyti neprašau, nes net neabejoju, kad ir pats jų darai. Kai įrodysi, kad esi diplomuotas kalbininkas - leisiu taisyti. Ačiū.
                          O, tai diplomuotas kalbininkas esu aš bei Godo, tuomet mes turime teisę. Ačiū
                          www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                          Comment


                            Parašė amiko Rodyti pranešimą
                            O, tai diplomuotas kalbininkas esu aš bei Godo, tuomet mes turime teisę. Ačiū
                            Tikrai? Tada iš tikrųjų gali.

                            Comment


                              Parašė LC. Rodyti pranešimą
                              Tikrai? Tada iš tikrųjų gali.
                              Na, aš trečiakursis, tai gal dar per drąsu ir kažkiek melaginga vadintis diplomuotu. Bet visgi, mano iki šiol keleri studijose praleisti metai nebuvo pilstymas iš tuščio į kiaurą. O štai Godo jau keliais laipteliais aukščiau už mane
                              www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                              Comment


                                Parašė amiko Rodyti pranešimą
                                Na, aš trečiakursis, tai gal dar per drąsu ir kažkiek melaginga vadintis diplomuotu. Bet visgi, mano iki šiol keleri studijose praleisti metai nebuvo pilstymas iš tuščio į kiaurą. O štai Godo jau keliais laipteliais aukščiau už mane
                                Taško po sakinio nepadėjai. O šiaip tai šaunu, tiesą sakant man niekada nepatiko lietuvių kalbos pamokos. Nuobodybė.

                                Comment


                                  Parašė LC. Rodyti pranešimą
                                  Taško po sakinio nepadėjai. O šiaip tai šaunu, tiesą sakant man niekada nepatiko lietuvių kalbos pamokos. Nuobodybė.
                                  Taško aš prieš veiduką niekada nededu. Antraip emocija būtų suprasta kaip atskyrimas nuo sakinio, o aš to nenorėjau.
                                  Lietuvių kalbos pamokos daug kam nuobodybė dėl neišradingų mokytojų ir mokinių nesuinteresuotumo mokytis.
                                  www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                  Comment


                                    O man atvirkščiai – kalba įdomiau už literatūrą...

                                    Comment


                                      Parašė Jotvingis Rodyti pranešimą
                                      O man atvirkščiai – kalba įdomiau už literatūrą...
                                      Kalbos dalykas - labiau struktūrinis, tikslus mokslas.
                                      Literatūra - be galo intelektualus, plečiantis suvokimą ir mąstyseną, požiūrius į pasaulį ir žmones mokslas.
                                      Kalbininkai, nori ar ne, vis tiek studijų laiku susiduria ir su literatūra. Literatai - su kalba.
                                      www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                      Comment


                                        Čia geras
                                        Parašė Recoiler Rodyti pranešimą
                                        Liverpool maikiu maciau kazkurioje sporto prekiu parduotuveje, o maikiu su Roko grupem yra vienas pavilionas Gariunuose (tikrai geras), pro vartus iejus kairesneje turgaus puseje, kur tokie kaip kioskai prasideda, poto dar seniau buvo prie Pilies g. esanciame skersgatvyje tokia parduotuvele. Vieta zemelapyje daugmaz sita, arba kita broma, bet Pilies g. pradzioje. Tiesa as ten lankiausi paskutini kart pries gerus metus, tad ar tikrai si parduotuvele veikianti negaliu garantuoti, gal kas is forumieciu gales patikslinti tiek del tikslesnes vietos, tiek del to ar ji dar veikia.
                                        www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                        Comment


                                          Jau atidare gatve jungencia likiskeliu ir zuvinto gatves.Pagaliau baigsis ta nesamone statybininku ir volunges gatviu sankryzoj.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X