Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Forumo platformos atnaujinimas. Pastebėjimai ir patarimai

Collapse
Tai svarbi tema.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Ar informacija apie duombazės backupus ir jų darymo laiką nėra prieinama tik tiems, kas administruoja ir prižiūri forumo techninę pusę? Kitas klausimas, ar visokie patikimi ir saugūs cloud servisai, suteikiantys tiek platformą, tiek hostingą, yra visiškai neprieinami? Nes truputį matosi trendas: savomis jėgomis mėgėjiškai palaikoma ir lopoma techninė pusė, pasikartojančios atakos, apeliavimas į "blogus žmones" ir kartojasi kaip užsikirtusi plokštelė. Ar gali būti, kad problema ne tiek blogi žmonės, o tiesiog taupymas saugumo sąskaita?

    Comment


      Negaliu prisijungti prie senojo acc. Email'as neveikiantis...

      Comment


        Parašė Briedis1 Rodyti pranešimą
        Negaliu prisijungti prie senojo acc. Email'as neveikiantis...
        Negauni el. laiško bandant pakeisti slaptažodį?
        Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

        Comment


          Parašė 99 Rodyti pranešimą
          Negauni el. laiško bandant pakeisti slaptažodį?
          Email'as, kuris buvo "pririštas" prie forumo acc, neveikiantis (neprisimenu email'o slaptažodžio ir negaliu jo atstatyti).

          Comment


            Na, tokiu atveju siūlyčiau pasinaudoti slaptažodžio priminimo funkcija toje platformoje, kurioje buvo registruotas el. paštas. Ji tikrai turi ne vieną slaptažodžio atstatymo funkciją.
            Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

            Comment


              Parašė Mantas Rodyti pranešimą
              Pavyko atkurti forumą, tačiau dėl gerai suorkestruotos atakos, netekome pranešimų nuo praėjusio penktadienio. Jei dingo kažkokie svarbūs pranešimai, prašome juos įkelti iš naujo.

              Ataka buvo turbūt padaryta prieš pat numatytą atsarginės kopijos padarymo laiką. Būtų įvykdyta kelios valandos prieš arba 15 min vėliau ir būtume galėją atkurti viską.

              Atakos tikslas buvo sunaikinti. Nei išpirkos, nei kažkokių kitų reikalavimų nebuvome sulaukę. Gaila, kad visuomenėje yra tokių kenkėjų.

              Pagrindinį atkūrimo darbą atliko digital , tad visi aplodismentai kolegai Užtrukome dviejomis dienomis daugiau, kad galėtume viską atnaujinti ir parengti naują ir saugesnę infrastruktūrą.
              Dėkui administratoriams. At turite informacijos apie tai, kas galėjo vykdyti ataką, pvz. iš kokios šalies ji vykdyta (pagal IP adresus ar pan.)? Ar yra įtariamųjų sąrašas? Kenkėjai hakeriai darantys tai "ant prikolo" ar "norintys pasitreniruoti" tik viena iš versijų. Atrodo tikrai profesionaliai atlikta, turėjo būti iš anksto surinkta info apie forumą, pasiruošta., skirta laiko. Kita versija - kažkas, kam nelabai patinka šio forumo turinys ir kam palengvėtų, jei šis turinys dingtų iš www paieškos.

              Comment


                Aš esu "Edd", bet kadangi pakeisti slaptažodžiai ir nepavyko nuresetinti slaptažodžio (tiesą pasakius neatsimenu net koks pašto adresas buvo naudotas, aš užregistruotas 2004, nuo to laiko daug "vandens" nutekėjo ) ir administratoriai neatsakė į mano laišką, susikūriau šią paskyrą. Labai nesunkiai galiu įrodyti kad esu Edd, galiu kad ir pašalinti bet kurią Edd postintą nuotrauką šiame forume, arba atsiųsti Edd seną passwordą. Būtų gerai atgauti savo seną paskyrą.

                Comment


                  Parašė Edd_ Rodyti pranešimą
                  kadangi pakeisti slaptažodžiai .
                  Man nebuvo pakeistas. Nebent atstatytas ankstesnis mano naudotas ir aš to nepastebėjęs ar užsimiršęs naują, suvedžiau ankstesnį ir suveikė

                  Comment


                    Parašė Edd_ Rodyti pranešimą
                    Aš esu "Edd", bet kadangi pakeisti slaptažodžiai ir nepavyko nuresetinti slaptažodžio (tiesą pasakius neatsimenu net koks pašto adresas buvo naudotas, aš užregistruotas 2004, nuo to laiko daug "vandens" nutekėjo ) ir administratoriai neatsakė į mano laišką, susikūriau šią paskyrą. Labai nesunkiai galiu įrodyti kad esu Edd, galiu kad ir pašalinti bet kurią Edd postintą nuotrauką šiame forume, arba atsiųsti Edd seną passwordą. Būtų gerai atgauti savo seną paskyrą.
                    Parašysiu į AŽ
                    Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

                    Comment


                      Pas mane kompas "prisimena" slaptažodį, jau net bijau atsijunginėti, nes a vdrug paskui neprisijungsiu.
                      Snowflakes will attack U <3

                      Comment


                        Parašė Gator Rodyti pranešimą

                        Man nebuvo pakeistas. Nebent atstatytas ankstesnis mano naudotas ir aš to nepastebėjęs ar užsimiršęs naują, suvedžiau ankstesnį ir suveikė
                        Aš kai bandau jungtis su savo senu passwordu kuris veikė iki forumo nulūžimo matau tokį patį pranešimą kaip ir "Briedis1":

                        Parašė Briedis1 Rodyti pranešimą

                        Comment


                          Parašė Edd_ Rodyti pranešimą

                          Aš kai bandau jungtis su savo senu passwordu kuris veikė iki forumo nulūžimo matau tokį patį pranešimą kaip ir "Briedis1":
                          Ressetink password'ą - naudok slaptažodžio keitimo funkciją, nuorodos į slaptažodžio pakeitimo langą ieškok ne 'inbox', o 'spam' aplanke (bent pas mane kažkodėl nuėjo į spamą)

                          Comment


                            Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                            Pas mane kompas "prisimena" slaptažodį, jau net bijau atsijunginėti, nes a vdrug paskui neprisijungsiu.
                            Jei kažkas bus ne taip, parašyk el. paštu, AŽ mūsų FB puslapyje ar tiesiog susikurk laikiną paskyrą ir parašyk mums per forumo platformą - tikrai padėsime
                            Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

                            Comment


                              Prisijungiau, ačiū @99 už pagalbą. Kažkas tikrai nemėgsta šio forumo jei vis kartojasi nulaužimai. Kai pagalvoji kad čia projektų temose daug neigiamų atsiliepimų apie tam tikrus projektus ar įmones, o ieškantys tarkim būsto čia užklysta pasiskaityti atsiliepmų... Nors aišku gali būti daug priežasčių.

                              Comment


                                Parašė John Rodyti pranešimą
                                Ar informacija apie duombazės backupus ir jų darymo laiką nėra prieinama tik tiems, kas administruoja ir prižiūri forumo techninę pusę? Kitas klausimas, ar visokie patikimi ir saugūs cloud servisai, suteikiantys tiek platformą, tiek hostingą, yra visiškai neprieinami? Nes truputį matosi trendas: savomis jėgomis mėgėjiškai palaikoma ir lopoma techninė pusė, pasikartojančios atakos, apeliavimas į "blogus žmones" ir kartojasi kaip užsikirtusi plokštelė. Ar gali būti, kad problema ne tiek blogi žmonės, o tiesiog taupymas saugumo sąskaita?
                                Įsilaužėlis galimai buvo gavęs prieigą prie šios informacijos. Įsilaužimai yra įprasta šiandienos IT problema, debesija taip pat nėra tam atspari. Iš paslaugos perspektyvos, ten yra daug kompromisų kainoje, lankstume, infrastruktūos valdyme ir t.t.

                                Dabartinis infrastruktūros modelis yra gan optimalus kainos, paprastumo ir lankstumo santykiu. Reikėtų pabrėžti, kad per 16 metų tai yra turbūt pirmas incidentas, pridaręs neatitaisomos žalos. Ankstensės atakos buvo atremptos pasitelkiant nemėgėjiškas priemones, kurios šiuo atveju buvo neefektyvios.

                                Blogų žmonių dažniausiai neliksniuodavome, tačiau ši ataka yra išskirtinė siekiu sunaikinti be deface'inimo, kažkokios naudos mainais ir pan.
                                Mano galerija Flickr'yje

                                Comment


                                  Parašė Edd Rodyti pranešimą
                                  Prisijungiau, ačiū @99 už pagalbą. Kažkas tikrai nemėgsta šio forumo jei vis kartojasi nulaužimai. Kai pagalvoji kad čia projektų temose daug neigiamų atsiliepimų apie tam tikrus projektus ar įmones, o ieškantys tarkim būsto čia užklysta pasiskaityti atsiliepmų... Nors aišku gali būti daug priežasčių.
                                  Gal Poderskis praėjo pro Vilniaus temas ir pasiskaitė mano ir kitų pranešimų

                                  Comment


                                    Paspaudus ant miestai.net puslapio kairėje viršuje, nukreipia į puslapalį su užrašu "Forumas laikinai išjungas. Naujienas sekite Facebook'e".

                                    Tas pats atsitinka ir paspaudus ant "Forumas" temų meniu juostos viršuje.

                                    Comment


                                      Čia naršyklės cache. Po reloado turėtų būti gerai.

                                      Comment


                                        Nerodoma tema kurioje yra naujas pranešimas:
                                        Click image for larger version

Name:	Capture.PNG
Views:	286
Size:	48,3 kB
ID:	1825863

                                        Comment


                                          Parašė rmss Rodyti pranešimą
                                          Nerodoma tema kurioje yra naujas pranešimas:
                                          Taip, nebeištraukia temos, jei ji yra subforume.
                                          Click image for larger version  Name:	Screenshot_20200917-134358_Chrome.jpg Views:	0 Size:	391,1 kB ID:	1825927

                                          Comment

                                          Working...
                                          X