Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rašykime lietuviškai

Collapse
X
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

Ar ''medžių tankmynėje'', ar ''medžių tankynėje''?

P.S. Atsiprašau už klausimą, LT kalba man ne gimtoji.
    Už dviračius ir troleibusus!

Comment

Parašė Pilaitis Rodyti pranešimą
      Ar ''medžių tankmynėje'', ar ''medžių tankynėje''?

P.S. Atsiprašau už klausimą, LT kalba man ne gimtoji.
      „Tankmėje“ gal

Comment

Parašė Mantukas05 Rodyti pranešimą
        Man toks techninis klausimas kilo O kaip Kauno troleibusai 1 Skodos2 praeina3 tech.apžiūrą4,jei pas jas5 neveikia spidometrai? Veikiantį mačiau tik pas6 garaž.nr.7 349 ar 351
        „O kaip Kauno troleibusams, „Škodoms“, įvykdoma tech. apžiūra, jeigu juose neveikia spidometrai.“
        1. Žodis troleibusai yra pervadinamas – „Škodos, todėl priedėlis turi būti skiriamas.
        2. Dviguba klaida. 1)Tokio daikto, kaip „Skoda“ nėra. Yra čekiški automobiliai, troleibusai, traukiniai „Škoda“. 2) „Škoda“ yra pavadinimas, todėl jį reikia išskirti kabutėmis arba kitokiu šriftu.
        3. Kaip techninė apžiūra gali būti praeinama? Ji vykdoma.
        4. Po taško turi būti tarpas – tech. apžiūra arba tiesiog techninė apžiūra.
        5. Jose.
        6. žr. 5.
        7. 1) 349 ir 351. Juk tau nesako „Vardas Mantas naudoja forumą adresas miestai.net.“ 2) žr. 4.

Šiame tekste neproporcingai daug veidukų.

Comment

Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
          „O kaip Kauno troleibusams, „Škodoms“, įvykdoma tech. apžiūra, jeigu juose neveikia spidometrai.“
          5. Jose.
          Pats skirtingai rašai.

Comment

Parašė KitoksBrolis Rodyti pranešimą
            Pats skirtingai rašai.
            Kame? – juose, troleibusuose.
            Tinka ir jose, „Škodose“.

Comment

Kame? – juose, troleibusuose.
              Tinka ir jose, „Škodose“.
              Jeigu minimas priedėlis, automatiškai žiūrima kokios lyties žodis. Šiuo atveju akcentuojamos būtent "Škodos", todėl rašoma "jose".

Comment

Reikia kokio Ametisto paklaust.

Comment

Parašė miestas
                  Subąąąčiąus stotelė. Kita...
                  Man atrodo, didelis nesusipratimas taip kirčiuoti šitą žodį. Ne Kupiškio rajono Subãčiaus miestelio vardu pavadinta ši stotelė.

Comment

Ta Subąąąąčiaus stotelė jau legendinė

Comment

Klaidų, kaip penkiamečio sąsiuviny
                      Kažkada klausiau čia dėl trikelio,tai pasakė,kad eis per tą dvikelį,o dabar prieštarauja,tai kur teisybės ieškot?
                      „Čia“ nereikia. Po kablelio turi būti tarpai, visur tą klaidą darote!!!
                      Na nesiginčysiu daugiau.
                      Po „na“ reikia kablelio.
                      Ir išvis mano nuomone tas Rail Baltica per ilgai užsitesė,čia tik mano pasisakymas,bet galėjo viskas greičiau vykti.
                      Mano nuomone, mano pasisakymas. Ar čia nėra stiliaus klaidos? „Iš vis“ turi būti du atskiri žodžiai. Ir, tarpai po kablelių. Jų nėra.
                      Na Bet Čia Lietuva[kablelio nebuvo] ir visi žinom [vėl kablelio nebuvo] kuom čia lija...
                      10 žodžių, 6 klaidos. Žiauroka.
                      Paskutinis taisė Kitas Džiugas; 2013.07.28, 12:33.

Comment

Kartais ir aš klaidų pridirbu...
                        Dėkui.

Comment

Klaidų, kaip penkiamečio sąsiuviny
                          „Čia“ nereikia. Po kablelio turi būti tarpai, visur tą klaidą darote!!!

Po „na“ reikia kablelio.
                          Mano nuomone, mano pasisakymas. Ar čia nėra stiliaus klaidos? „Iš vis“ turi būti du atskiri žodžiai. Ir, tarpai po kablelių. Jų nėra.

10 žodžių, 6 klaidos. Žiauroka.
                          „Išvis“ turi būti vienas žodis.
                          www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

Comment

Vėl apsirikau. Pagalvojau, jog „išviso“ – čia turi būti 2 žodžiai.

Ametistai, kaip geriau daryti su kabutėmis ir taškais?

Važiuoju „Škoda“. ar Važiuoju „Škoda.“?

Comment

Vėl apsirikau. Pagalvojau, jog „išviso“ – čia turi būti 2 žodžiai.

Ametistai, kaip geriau daryti su kabutėmis ir taškais?

Važiuoju „Škoda“. ar Važiuoju „Škoda.“?
                              Atsiversk bet kurią knygą ir pamatysi Sakinio pabaigą žymintis taškas dedamas po kabučių. Iš viso yra du atskiri žodžiai, o išvis yra vienas žodis. Atitinkamai: Du kartus po du, arba dukart po du.
                              www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

Comment

O kaip su skliausteliais?

Comment

O kaip su skliausteliais?
                                  Taip pat.

Comment

Parašė spirit Rodyti pranešimą
                                    Kam reikia lietuviškai ir kas prastai moka anglų, tai tas gali viską daugmaž išsiverst su google vertėju.
                                    Cia yra lietuviskas forumas. Lygiai ta pati galima pasakyti apie bet kuria kalba.

Comment

Parašė Gator Rodyti pranešimą
                                      Cia yra lietuviskas forumas. Lygiai ta pati galima pasakyti apie bet kuria kalba.
                                      Nori pasakyti, lygiai tiek pat žmonių čia moka, pavyzdžiui, Mongolų kalbą, kaip ir anglų kalbą? Ar visgi anglų kalba yra suprantamesnė didesniam kiekiui (t.y. beveik visiems) žmonių?

Beje,rašydami lietuviškai galėtume naudoti ir leituviškus alfabeto simbolius.
                                      Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

Comment

Parašė John Rodyti pranešimą
                                        Beje,rašydami lietuviškai galėtume naudoti ir leituviškus alfabeto simbolius.
                                        As pazadu pradeti naudoti lietuviskus simbolius nuo tos dienos kai tu nustosi darkyti lietuviu kalba tokiais zodziais kaip "establišmentas" ir taip toliau.

Comment

O šveplas rašymas pagal taisykles irgi nelabai pageidautinas.

Comment

Working...
                                          X