Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Svetimų kalbų vardų ir žodžių rašyba lietuvių kalboje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė lietus Rodyti pranešimą
    Betgi pagal tamstos ankstesnį pasisakymą dabar tyčiojamės iš pavardės užrašymo.
    Jogaila, Valensa arba Volf nėra tyčiojimas, o tik kitataučių žmonių vardų-pavardžių užrašymas lietuvių kalba.
    Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

    Comment


      Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
      Jogaila, Valensa arba Volf nėra tyčiojimas, o tik kitataučių žmonių vardų-pavardžių užrašymas lietuvių kalba.
      Aš tai suprantu, bet yra tie kurie tai vadina tyčiojimusi.

      Comment


        Parašė lietus Rodyti pranešimą
        Jagello
        Bandau pagauti jūsų loginę seką.

        Pagal mano kažkurį ankstesnį pasisakymą, dabar tyčiojamasi iš Jagello vardo rašymo? Lyg ir nepamenu, kad būčiau taip rašęs. Gal galit pacituoti, kur taip rašiau?

        Ir apie kokį Jagello kalbate? Istorinę asmenybę ar šiaip vardą?

        Comment


          Parašė John Rodyti pranešimą
          Bandau pagauti jūsų loginę seką.

          Pagal mano kažkurį ankstesnį pasisakymą, dabar tyčiojamasi iš Jagello vardo rašymo? Lyg ir nepamenu, kad būčiau taip rašęs. Gal galit pacituoti, kur taip rašiau?

          Ir apie kokį Jagello kalbate? Istorinę asmenybę ar šiaip vardą?
          Cituoju: "Va čia tai išdavimas: suteiks galimybę žmonėms rašyti savo vardą pase iš jų nesityčiojant. " Ir kalbame apie istorinę asmenybę, kuri visur to meto, kai jis gyveno, dokumentuose minimas Jagello.

          Comment


            Parašė lietus Rodyti pranešimą
            Cituoju: "Va čia tai išdavimas: suteiks galimybę žmonėms rašyti savo vardą pase iš jų nesityčiojant. " Ir kalbame apie istorinę asmenybę, kuri visur to meto, kai jis gyveno, dokumentuose minimas Jagello.
            Aha. Vytautas irgi minimas kaip Witold ar Vitold. O Radvila kaip Radziwill. Tik va mes atsilikę ir ne taip rašom.

            Comment


              Parašė J.U. Rodyti pranešimą
              Aha. Vytautas irgi minimas kaip Witold ar Vitold. O Radvila kaip Radziwill. Tik va mes atsilikę ir ne taip rašom.
              Būtent dauguma "originalios" rašybos fanatikų, tai ir mėgina čia įrodyti.

              Comment


                Parašė lietus Rodyti pranešimą
                Cituoju: "Va čia tai išdavimas: suteiks galimybę žmonėms rašyti savo vardą pase iš jų nesityčiojant. "
                Kažką supainiojot.

                Ta mano žinutė nebuvo skirta jūsų minėtam nežinia kokiu pagrindu ištrauktam pavyzdžiui apie Jogailos ir Algirdo vardų rašymo pakeitimus, kuriuos jūs pats išbūrėt nežinia iš kur:

                Parašė lietus Rodyti pranešimą
                Ar tai reiškia, kad nuo šiol Jogaila rašysim Jagello? Nes visuose užrašytuose jo originaliuose dokumentuose rašoma taip, o Algirdą - Olgierd?
                Ne, nereiškia ir mano pastaba apie tyčiojimąsi iš vardų su jūsų pavyzdžiu niekaip nesusijusi.


                Ir kalbame apie istorinę asmenybę, kuri visur to meto, kai jis gyveno, dokumentuose minimas Jagello.
                Kadangi tiek Jogaila/Jagello, tiek Algirdas/Olgierd yra jau kuris laikas mirę ir LR pilietybės klausimas jiems nebėra aktualus, jų vardų rašymas LR pase jiems taipogi nėra aktualus. Nebent jie kokiu nors būdu prisikėlė iš numirusių ir pareiškė norą gauti LR pasus? Bet tai mažai tikėtina.
                Paskutinis taisė John; 2017.05.10, 18:51.

                Comment


                  Skaitydamas Kirkilo interviu na niekaip neatsirenku: visiškai neišprusęs liurbis jis, ar jo neobjektyvumas šitam reikale toks stiprus, kad to neobjektyvumo stumiamas jis paprasčiausiai nekreipdamas dėmesio į nieką leidžia elgtis sau taip akivaizdžiai niekšiškai. Žiūrim ką jis vapa tame interviu:

                  citata:

                  "– Pone Kirkilai, dėl šio įstatymo buvo daug diskusijų. Pasisakė ir Konstitucinis Teismas, ir Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Dabartinį projektą palaiko 70 Seimo narių ir jame siūlomi viso labo du atvejai, kada pavardėse galima rašyti „q“, „x“ ir „w“. Ar tai jau atitinka geros valios rodymą Lenkijai ir daugkartinius Lietuvos įsipareigojimus Lenkijos vadovams?

                  – Lietuvos ir Lenkijos dvišalėje sutartyje yra tokie įsipareigojimai..."

                  Tuščia, ir svarbiausia melaginga, deklaracija, bandant žiūrovui įpiršti deklaracijos autoriaus geidžiamą požiūrį. Apie kurį net nebuvo klausiama interviu Na niekaip nepatikėsiu, kad Kirkilas yra visiškas "molis"
                  , nesugebantis perskaityti teisinio akto, apie kurį kalba, ir suprasti, kas jame rašoma, o ko nėra rašoma Vadinasi žiūrovą jis klaidina sąmoningai, sąmoningai jam meluoja, jog Lietuva 1994 metų sutartyje yra įsipareigojusi rašyti lenkų pavardes su "w". Ir tai Lietuvos Respublikos Seimo vicepirmininkas!

                  kita citata:

                  "– Dalis konservatorių nuogąstauja, kad suteikus galimybę rašyti pavardes su lotyniškais rašmenimis, gali atsirasti ir kitų reikalavimų. Pasak Lauryno Kasčiūno, po to prasidės vietovardžiai, antra valstybinė kalba tam tikrame regione, po to dar koks nors ypatingas regiono statusas ir pan. Ką manote?

                  – Reikalavimai gali būti, bet jiems nėra jokio pagrindo. O dėl šio įstatymo mes turime pagrindą – yra tarpvalstybinė Lietuvos ir Lenkijos sutartis, žodiniai prezidentų Algirdo Brazausko ir Valdo Adamkaus pažadai."

                  Vėl meluoja nabagas net susiriesdamas Ir dėl to, kad nėra jokio pagrindo tiems reikalavimams ( labai gali būti, kad ateis laikas ir Kirkilas kryžium guls prieš Jakilaitį gindamas lenkų teisę į lenkiškus vietovardžius ) Ir dėl to, kad pagrindą įstatymui rašyti lenkiškai Lietuvos piliečių pavardes duoda kažkokie Brazausko ir Adamkaus pažadai! Apie kartojamą melą dėl LT-PL sutarties jau net nerašysiu...

                  citata:

                  "Ar mums išmesti Adamą Mickiewiczių iš vadovėlių?"

                  Visiškas orumo ir padorumo praradimas. Atrodytų, jog šitas mulkis net nežino, kad ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje plačiai žinomų asmenybių pavardės yra adaptuojamos ir todėl Adomą Mickevičių, kalbėdamas lietuviškai, įvardina ne lietuviškai Bet iš tiesų taip nėra - jis puikiai žino, kaip lietuviškai skamba Adomo Mickevičiaus asmenvardžiai. Žino, o kaip elgiasi? Ir, svarbiausia, kodėl taip elgiasi?

                  p.s.: ar atkreipėte dėmesį į dar vieną Kirkilo melą interviu, išpopuliarintą visuomenėje ir jau ne kartą kartotą ir šio forumo pranešimuose? Tvirtinti, jog tos trys raidės reikalingos visai ne Lietuvos lenkams (tiksliau nacionalistiškai agresyviai šią mažumą atstovaujančiai viršūnėlei), o visų pirma už užsieniečių tekančioms Lietuvos pilietėms, o po to didžiąją dalį interviu skirti aiškinimams apie siūlomo įstatymo varianto įteisinimui būtiną šaltinį, įrodantį asmens arba jo protėvių "užsienietišką" kilmę? Aišku, turint minty, jog tokia kilmė yra būtent Vilniaus krašto gyventojų privilegija, suteikianti jiems teisę į lenkiškus "w", "sz", rz" ir panašiai pase Nors ir čia, tiesą sakant, akivaizdus įstatymo varianto stūmėjų fiasko - nėra Lietuvoje piliečių, kurių protėviai nebūtų buvę užsienio šalies piliečiai: visų mūsų tėvai, seneliai ar proseneliai buvo Sovietų Sąjungos, Rusijos imperijos, Lenkijos (Žečpospolitos), Vokietijos ar kokių kitų šalių piliečiais.
                  Paskutinis taisė Jemelia; 2017.05.10, 20:33.

                  Comment


                    Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                    Aha. Vytautas irgi minimas kaip Witold ar Vitold. O Radvila kaip Radziwill. Tik va mes atsilikę ir ne taip rašom.
                    Tai Kirkilas interviu jau parodė, kaip turi būti rašomi ir tariami Adomo Mickevičiaus asmenvardžiai Mokykitės ir pratinkitės

                    Comment


                      Tai bus testas jaunai Lietuvos demokratijai. Su kuo norime būti: turtinga ir kultūringa Vakarų Europa, ar liksime amžini kompleksuoti postsovietikai.

                      Comment


                        Pats jūs, Jonai, postsovietikas.
                        O dėl Kirkilo... tikėjausi, kad ras gudresių argumentų, kažkaip pagrįs gudriau, bet jis metė melo kortą apie 1994 m. susitarimą, kuriame nėra įsipareigojimo rašyti, o tik reikalavimas "– vartoti savo vardus ir pavardes pagal tautinės mažumos kalbos skambesį, o detalios pavardžių rašymo normos bus nustatytos specialioje sutartyje". Bet kaip neturi kaip pagrįsti, tai belieka atvirai meluoti. Ir šiaip, visas interviu ašis buvo lenkų klausimas, o ne kažkas kito.
                        Įdomu, ar kokia nors kita valstybė yra išsakiusi pastabas dėl pavardžių rašymo, kaip kad Lenkija darė ir daro.
                        Paskutinis taisė R.D.; 2017.05.10, 20:45.

                        Comment


                          Parašė John Rodyti pranešimą
                          Tai bus testas jaunai Lietuvos demokratijai. Su kuo norime būti: turtinga ir kultūringa Vakarų Europa, ar liksime amžini kompleksuoti postsovietikai.
                          Nejuokink, Jonai, su tokiom "įžvalgom" Kirkilą, - kompleksuotą postsovietiką, melo buldozeriu bandantį prastumti savo zadanijos įgyvendinimą, tikiuosi nelaikai Vakarų Europos kultūros pranašu Lietuvoje?

                          Comment


                            Parašė Jemelia Rodyti pranešimą
                            Nejuokink, Jonai, su tokiom "įžvalgom" Kirkilą, - kompleksuotą postsovietiką, melo buldozeriu bandantį prastumti savo zadanijos įgyvendinimą, tikiuosi nelaikai Vakarų Europos kultūros pranašu Lietuvoje?
                            Vakarų Europa yra ir dar ilgai bus kultūros ir civilizacijos pranašas ne tik Lietuvoje, bet visame pasualyje, kaip tai buvo paskutinius kelis šimtus metų nuo Rusijos iki Vietnamo. To nesuprasti ir nematyti reikia būti visiškam imbecilui.

                            Comment


                              Parašė John Rodyti pranešimą
                              Vakarų Europa yra ir dar ilgai bus kultūros ir civilizacijos pranašas ne tik Lietuvoje, bet visame pasualyje, kaip tai buvo paskutinius kelis šimtus metų nuo Rusijos iki Vietnamo. To nesuprasti ir nematyti reikia būti visiškam imbecilui.
                              Nereikia nei nervintis, nei įsivaizduoti matant ir suprantant bent kiek daugiau už tą "visišką imbecilą" Nes nei nervinimasis, nei toks įsivaizdavimas tau nepadėjo susikaupti ir, komentuojant mano pranešimą, kurį pacitavai, atsakyti į tai, ko buvai klausiamas Na, gali bandyti dar kartą, - gal pavyks geriau. Aišku jei tik nori - aš atsakymo nereikalauju
                              Paskutinis taisė Jemelia; 2017.05.10, 21:03.

                              Comment


                                Parašė John Rodyti pranešimą
                                Vakarų Europa yra ir dar ilgai bus kultūros ir civilizacijos pranašas ne tik Lietuvoje, bet visame pasualyje, kaip tai buvo paskutinius kelis šimtus metų nuo Rusijos iki Vietnamo. To nesuprasti ir nematyti reikia būti visiškam imbecilui.
                                Aš tai nenuvertinčiau Pietų Europos kuri galbūt kultūrai ir civilizacijai davė net daugiau, nei Vakarų Europa. Beje lotyniška abėcėlė atsirado būtent Pietų Europoje, dėl kurios iš dalies sukurta ir šita tema .

                                Comment


                                  Parašė Jemelia Rodyti pranešimą
                                  Nereikia nei nervintis, nei įsivaizduoti matant ir suprantant bent kiek daugiau už tą "visišką imbecilą" Nes nei nervinimasis, nei toks įsivaizdavimas tau nepadėjo susikaupti ir, komentuojant mano pranešimą, kurį pacitavai, atsakyti į tai, ko buvai klausiamas Na, gali bandyti dar kartą, - gal pavyks geriau. Aišku jei tik nori - aš atsakymo nereikalauju
                                  Sunku šifruoti jūsų nerišlią rašyseną su šypsenėlėmis viduryje sakinio

                                  Kirkilas, kita vertus, kaip reta padarė labai protingus ir logiškus pastebėjimus ir šiuo atveju jis tikrai atstovauja tai, ką mums dovanoja Vakarai - sveiką protą ir civilizaciją. Skirtingai, nei jam bandantys prieštarauti, kurie net šitame sąlyginai civilizuotame ir kultūringame forume čia bruka savo tamsumu ir kvailumu atsiduodančius pseudopatriotinius kliedesius.

                                  Comment


                                    Parašė John Rodyti pranešimą
                                    Sunku šifruoti jūsų nerišlią rašyseną su šypsenėlėmis viduryje sakinio

                                    Kirkilas, kita vertus, kaip reta padarė labai protingus ir logiškus pastebėjimus ir šiuo atveju jis tikrai atstovauja tai, ką mums dovanoja Vakarai - sveiką protą ir civilizaciją.
                                    O ką - pavardės rašymas lietuviškai jau nėra civilizacija?
                                    Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                    Comment


                                      Jonai, šita diskusija yra maždaug tokia: viena grupė mano esanti teisi ir ji sako argumentus, o kita grupė irgi mano esanti teisi. Paprastai tariant, tai yra principinis reikalas; dvi skirtingos nuostatos, požiūriai. Abu jie vertinti ir gerbtini. Esi už arba esi prieš. Nes jokie argumentai čia jau nebeveikia. nei Konstitucija, nei Europos teismų sprendimai, nei piliečių valia, nei kitiems argumentams, kuriuos kad ir aš buvau parašęs, kadangi esu tiesiogiai susijęs su šia problema, nes liečia mano šeimą. Tiesiog viskas kaip į sieną. Bet štai atsirandate jūs ir sakote, žinote, gerbiamieji, esate tamsuoliai, kvailiai, pseudopatriotai. Nesiuntinėsiu jūs ant trijų raidžių ir nevadinsiu kaip nors. Nesate vertas net niekšu būti išvadintas. Nors nusiplėšk plaukus skaitant tokius dalykus. Gal kokį neutralų teisėją pasamdyti, kuris paskaitytų vienų ir kitų argumentus be jokio išanksinio ad hominem komjaunuoliško didžių darbų nusiteikimo ir duotų įvertinimus.

                                      Comment


                                        Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                        O ką - pavardės rašymas lietuviškai jau nėra civilizacija?
                                        Lietuviškai pavardes bus galima rašyti net ir pagal naują (jei bus priimta) tvarką. Geros naujienos, ar ne? Netgi man nereiks keisti iš "Jonas" į Janusz, kas, sakyčiau, yra visai gerai, nes aš jau buvau išsigandęs, kad reiks būti Janusz'u.

                                        Comment


                                          Parašė John Rodyti pranešimą
                                          Lietuviškai pavardes bus galima rašyti net ir pagal naują (jei bus priimta) tvarką. Geros naujienos, ar ne? Netgi man nereiks keisti iš "Jonas" į Janusz, kas, sakyčiau, yra visai gerai, nes aš jau buvau išsigandęs, kad reiks būti Janusz'u.
                                          Janusz yra lenkiškai, tegul Lenkijos piliečių pasuose taip ir rašo. Lietuvos piliečių pasuose tas žmogus būtų Januš.
                                          Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X