Parašė Eidvis
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos kariuomenės pasirengimas
Collapse
X
-
Tiesa, bepiločių platesniam pasklidimui žymiai padėjo mikrovaldiklių ir sensorių pažanga. Tačiau bene svarbiausias komponentas buvo akumuliatoriai ir efektyvūs varikliai. Iki pasirodant LiPo energijos ir galios tankis tiesiog nebuvo pakankamas išlaikyti save ore. Raketoms tai visiškai neaktualu. Procentaliai elektronika raketos savikainoje užima žymiai mažesnę dalį.
-
O teko girdėti apie atsakomajį branduolinį smūgį, kuris nejuokais užsiutinus Rusiją galėtų paversti mūsų protėvių žemę radioaktyvia dykyne keliems šimtams metų? Ar prie raketos dar ir plazminį apsauginį priešraketinį skydą pirktum?Parašė Eidvis Rodyti pranešimąSu raketa pataikymas į Kremlių būtų tiesiai į dešimtuką
Manau tai būtų labai didelis nuostolis Maskvai, ne tiek fizinis, kiek psichologinis. Galiausiai tas raketas galima būtų paleisti ir į starteginius Rusijos objektus, ar kokius tiltus, vedančius į Lietuvą. Būtų labai naudinga turėti kad ir simbolinį ginklą, galintį įkasti Maskvai. Bet žinoma kai tokia Lietuvos kariuomenės padėtis, tai kol kas tik apie panaudotų haubicų pirkimą ir galima kalbėti, raketos nebent tolima perspektyva.
Comment
-
Reikėtų ir priešraketinio
O raketas į Maskvą leistumėm tik tokiu atveju, jeigu pati Maskva užpultų. O jeigu jie pultų ir mes bijotumėm atsakyti, nes 'galim gauti iš atominės', tai tokiu atveju kam išvis gintis
Beje Lietuva yra sąlyginai apsaugota nuo atominės dėl čia gyvenančios rusų mažumos.
Comment
-
Pardon, bet kliedite ponas - gynyba savo žemėje tikrai mažiau šansų turi išprovokuot branduolinį smūgį nei agresoriaus miestų ataka. O Putinui rusakalbiai kitose šalyse šiaip tai px - jis jais tik pasinaudoja ar jų korta sužaidžia, kai jam tai naudinga.Parašė Eidvis Rodyti pranešimąReikėtų ir priešraketinio
O raketas į Maskvą leistumėm tik tokiu atveju, jeigu pati Maskva užpultų. O jeigu jie pultų ir mes bijotumėm atsakyti, nes 'galim gauti iš atominės', tai tokiu atveju kam išvis gintis
Beje Lietuva yra sąlyginai apsaugota nuo atominės dėl čia gyvenančios rusų mažumos.
Comment
-
Sutinku, kad ginantis paleistos raketos į Maskvą būtų didesnė provokacija, nei kad vien gynyba nuo Rusijos savo žemėje. Kaip ir raketų turėjimas, kurios gali pasiekti Masvką, būtų daug didesnė atgrasymo priemonė, nei vien tik vietinė gynyba, kurioje Kremlius rizikuotų prarasti tik tankus, kurių turi dešimtis tūkstančių likusių iš po sovietų, na ir žmones, kurie pasak tavęs Kremliui nerūpi. (darant prielaidą, kad pasaulio reakcija Putino jau nebegąsdintų). Sutinku ir su tuo, kad Putinui nerūpi žmonių gyvybės, tačiau jam rūpi reitingai. Kiekvienas puikiai mokame istorija, kada ir kokiomis aplinkybėmis JAV paleido dvi atomines bombas. Tikrai nemanau, kad Putinas yra tiek išprotėjęs, kad norėtų, jog į istoriją būtų įrašyta 'pirmąją atominę bombą Rusija paleido į žemes, kuriuose tankiai gyveno rusų mažuma'. To nebus. Putinas nėra tiek nupušęs, nes to fakto nesugebėtų užmaskuoti netgi Rusijos propaganda ir jis visų pirma papiktintų pačius rusus.
Comment
-
Kažin, ar toks nereikšmingas motyvas būtų svarstomas Pasaulinio branduolinio karo strategijose.Parašė Eidvis Rodyti pranešimąBeje Lietuva yra sąlyginai apsaugota nuo atominės dėl čia gyvenančios rusų mažumos.
Pagrindinis Maskvos tikslas bus išvengti atsakomojo branduolinio smūgio. Ir to bus siekiama politinėmis priemonėmis, nes dėl priešraketinės gynybos vilčių mažoka.
Comment
-
Jeigu prasidėtų branduolinis karas, ir skrietų daug raketų, tai Putinas tikrai nepasibodėtų ir ant Lietuvos jų užmesti. Bet pačią pirmąją ever rusų atominę bombą paleisti į teritorijas, tankiai gyvenamas rusų mažumos, tai toks žingsnis kainuotų brangiai ne tiek vakaruose, kiek pačioje Rusijoje. Juk tai reikštų tai ką reikštų - rusai pirmąją savo atominę bombą numetė ant savo žmonių. Putinas pakankamai gudrus ir nėra dar tiek išprotėjęs.
Comment
-
Turbūt šioje vietoje menkai įsivaizduojame kas bus po masinio apsikeitimo branduoliniais smūgiais.Parašė Eidvis Rodyti pranešimąJeigu prasidėtų branduolinis karas, ir skrietų daug raketų, tai Putinas tikrai nepasibodėtų ir ant Lietuvos jų užmesti. Bet pačią pirmąją ever rusų atominę bombą paleisti į teritorijas, tankiai gyvenamas rusų mažumos, tai toks žingsnis kainuotų brangiai ne tiek vakaruose, kiek pačioje Rusijoje. Juk tai reikštų tai ką reikštų - rusai pirmąją savo atominę bombą numetė ant savo žmonių. Putinas pakankamai gudrus ir nėra dar tiek išprotėjęs.
Jau tikrai mažai rūpės "ruskij mir". Žmonija stovės ties išgyvenimo slenksčiu. Nors, pripažįstu, kad diktatorius Putinas, susiklosčius aplinkybėms, gali išlaikyti valdžią tam tikrose Rusijos teritorijose (iš Maskvos, įtariu, liks radioaktyvi pelkė)
Comment
-
Žinoma tai išejo į populiarumą, nes Putino propaganda Ukrainos užpuolimą pateikė kaip ten gyvenančių rusų apgynimą. Tačiau net Putino propaganda nėra pajėgi išaiškinti rusams, kad atominės užmetimas ant tų pačių rusų mažumos, yra tos mažumos kažkoks tais gynimas. Kita kalba eitų jeigu tai būtų visuotinis karas, tada žinoma nebebūtų jokių ribų.Parašė Torkas Rodyti pranešimąLugandonas buvo sugriautas nepaisant gausios RU mažumos, tačiau tai išėjo tik į populiarumą. Tad 6% LT RU mažuma tikrai maniako nesustabdytų.
O jei Lietuvoje rusų tik 6% ir tai neva yra per mažai, kad sustabdyti atominės užmetimą, tai tokiu atveju bent jau Vilnių ir Klaipėdą turėtumėm saugius, kuriuose tas procentas kur kas didesnis
Comment
-
Be abejo, kad yra pajėgi.Parašė Eidvis Rodyti pranešimąŽinoma tai išejo į populiarumą, nes Putino propaganda Ukrainos užpuolimą pateikė kaip ten gyvenančių rusų apgynimą. Tačiau net Putino propaganda nėra pajėgi išaiškinti rusams
Comment
-
Guodžiat pats save? Koks skirtumas, kokiom raketom uzmetyti - gradais ar branduoliniais uztaisais. Rezultatas rusu propagandineje ziniasklaidoje butu tas pats - ikretem ukropams ir labusams. Nieks tikrai nepateikines kiek "savu" buvo paguldyta.Parašė Eidvis Rodyti pranešimąŽinoma tai išejo į populiarumą, nes Putino propaganda Ukrainos užpuolimą pateikė kaip ten gyvenančių rusų apgynimą. Tačiau net Putino propaganda nėra pajėgi išaiškinti rusams, kad atominės užmetimas ant tų pačių rusų mažumos, yra tos mažumos kažkoks tais gynimas. Kita kalba eitų jeigu tai būtų visuotinis karas, tada žinoma nebebūtų jokių ribų.
O jei Lietuvoje rusų tik 6% ir tai neva yra per mažai, kad sustabdyti atominės užmetimą, tai tokiu atveju bent jau Vilnių ir Klaipėdą turėtumėm saugius, kuriuose tas procentas kur kas didesnis
Comment
-
Įspūdinga.Parašė Dadis Rodyti pranešimą1-oji Estijos pėstininkų brigada išrikiuota "in corpore" su visa technika:
Youtube video
Vaizdas gana įspūdingas - sakykim MPB "Geležinis vilkas" pilnoj sudėty neteko matyt.
Mielai kada pamatyčiau Geležinio Vilko brigadą-palyginimui.
Žinoma, ne mūsų naudai būtų vaizdas... .
Comment
-
Lietuva skiria karinį laivą NATO laivų junginiui
http://www.ve.lt/naujienos/jura/liet...iniui-1351306/Gegužės 15 - liepos 15d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) priešmininis laivas „Skalvis" (M53) vadovaujamas kmd.ltn. Audriaus Venskūno, yra skiriamas NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupei (angl. sutr. SNMCMG1).
Priskyrimo metu laivas „Skalvis“ (M53) dalyvaus šio NATO laivų junginio veikloje Baltijos jūroje, kuri apims ir dalyvavimą Estijoje vyksiančiose tarptautinėje jūros dugno išminavimo operacijoje „OPEN SPIRIT“ Estijoje ir tarptautinėse pratybose BALTOPS, vyksiančiose Baltijos jūroje.
Šiuo metu SNMCMG1 laivų grupei yra priskirti 8 laivai (Belgijos, Jungtinės karalystės, Lenkijos, Lietuvos Nyderlandų, Norvegijos, Vokietijos). Š. m. gegužės 8-10 d. SNMCMG1 grupės laivai lankėsi Klaipėdoje, o gegužės 10-14d. kartu su Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariniais laivais dalyvavo karinėse pratybose, vykusiose Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų, „Baltijos tvirtovė 2015“.
NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginys (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One, sutr. SNMCMG1) yra tarptautinis laivų junginys tiesiogiai pavaldus NATO jūrinio komponento (angl. MARCOM) vadui. Šio junginio paskirtis - aprūpinti aljansą nuolatiniais priešmininės kovos jūroje pajėgumais pratybų ir realių operacijų atvejais.
Comment
-
Kariniai orlaiviai kuru galės būti papildyti bet kurioje Lietuvos vietoje
http://2015kariuomene.kam.lt/lt/kari...s_vietoje.html
Comment
-
Neturėkit, kolegos, iliuzijų dė to kad rusofašistus sulaikytų vietinės rusų mažumos likimas po branduolinio smūgio. Rusija kariaudama niekada nesiskaitė su žmonių nuostoliais ir karai būdavo laimimi tik padedant dviem faktoriams - neribota teritorija ir neišsenkamiems "patrankų mėsos" resursams. Kaip Stalinas sakė: "Людей не жалеть, бабы новых народят". Žmonių negailėt, bobos naujų prigimdys.
Comment
-
Tai, kad jau "неражают", pas juos taip pat gan sparčiai populiacija traukiasi. Tiesa neseniai pasipildė apie 2,5 mln. naujų tautiečių.Parašė J.U. Rodyti pranešimąNeturėkit, kolegos, iliuzijų dė to kad rusofašistus sulaikytų vietinės rusų mažumos likimas po branduolinio smūgio. Rusija kariaudama niekada nesiskaitė su žmonių nuostoliais ir karai būdavo laimimi tik padedant dviem faktoriams - neribota teritorija ir neišsenkamiems "patrankų mėsos" resursams. Kaip Stalinas sakė: "Людей не жалеть, бабы новых народят". Žmonių negailėt, bobos naujų prigimdys.
Comment
-
Man ši žinutė pasirodė verta dėmesio. Rytiniai kaimynai vykdo konkrečius (kol kas žvalgybinio pobūdžio) veiksmus Baltijos šalių teritorijoje t.y. jų įžūlumas ir atkaklumas greitai progresuoja.
http://www.delfi.lt/news/daily/world....d?id=67988942
Pamenu kaip pratybų Sariuose metu (prieš gerus 10+ metų) į mūsų radijo dažnius įsiterpdavo Baltarusijos pasieniečiai. Tuo metu tai atrodė nereikšminga. Dabar gi didesnių pratybų metu Pabradę ir Kairius gali tekti dengti OGB su kovinėmis raketomis.Neidentifikuotas bepilotis lėktuvas stebėjo NATO pratybas Estijoje
Per šią savaitę vykusias didžiausias NATO pajėgų karines pratybas užfiksuotas neidentifikuotas bepilotis lėktuvas, kuris vykdė žvalgybines funkcijas. Didžiausios NATO karinės pratybos surengtos dėl didėjančios įtampos tarp NATO ir Rusijos Rytų Ukrainos konflikto kontekste.
Vienas NATO atsargos pareigūnas teigė, kad jo dalinys buvo stebimas bepiločio lėktuvo mažiausiai tris kartus, skelbia Estijos laikraštis „Eesti Päevaleht“, kurį cituoja „International Business Time“.
„Vieno iš mažiausiai trijų bepiločių lėktuvų pasirodymo metu jis sklandė aplink stovyklą, todėl visi buvo padidinto saugumo režime. Kitą kartą bepilotis lėktuvas praskrido pro visiškai nereikšmingą miškingą vietovę, kur tuo metu buvo dislokuotas vienas iš mūsų dalinių, tai nebuvo tik paprastas domėjimasis“,– sakė vienas iš atsargos pareigūnų.
Estijos gynybos pajėgų generalinio štabo atstovas spaudai Vallo Toomet teigė, kad buvo imtasi pasyvių atsargumo priemonių, tačiau neatskleidė, ar bepilotis lėktuvas, vykdęs žvalgybą NATO pratybų Estijoje metu, priklauso kuriai nors konkrečiai valstybei.
Comment
Comment