Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Suklestėjusios tuštybės sostinė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • digital
    replied
    Aš apie tai:
    Parašė PoDV Rodyti pranešimą
    Izoliacija tai įspūdis, kad Vilnius ir likusi Lietuva yra truputį atsiskyrę. Tiesa taip ir likusi Lietuva palieka tokį įspūdį, kad truputį atsiskyrusi nuo Vilniaus.

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Baltija jungia Taliną ne su Narva (kai greitesnis kelias yra sausuma), o su partneriais kitame krante, kurių dar ir ekonominis bei civilizacinis išsivystimas didesnis kone dvigubai, o gal net daugiau.

    p.s. nebediskutuosiu šia tema. Pasilaikysiu šią nuomonę sau, galbūt ateityje ją išvystysiu ir geriau pagrįsiu arba paneigsiu visai.
    Paskutinis taisė PoDV; 2019.10.07, 10:15.

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Ai, iš Narvos galima nuplaukti į Taliną? Fair enough tada...

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Parašė digital Rodyti pranešimą
    Talinas lygiai taip pat šalies pakrašty, jei ką.
    Prie jūros nesiskaito. Ir dar tokios kaip Baltija.

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Talinas lygiai taip pat šalies pakrašty, jei ką.

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Kai esam apsupti dvejų nelabai žadančių šitoj srityje keistis šalių, tai tokios ir mintys... Nida ar Vilnius nėra kultūriniai ar pan. užkampiai.

    Tiesiog pasvajojau kaip būtų gerai, jei Vilnius būtų kokioj nors labiau connected vietoje. Nu kaip Talinas, Praha, Varšuva savo šalyse. Keistai man atrodytų Estijos sostinė kur nors Pietryčių Estijoje prie Rusijos sienos. Nu bet ok, miestų neperkelinėsim, jau darosi man nebemalonu diskutuoti.

    Kaunas man nerūpi šiuo atveju.
    Paskutinis taisė PoDV; 2019.10.07, 10:04.

    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Kas čia tokie?
    Čia kaip Šiauliai, tik mažesni ir treningų savo laiku buvo mažesnis procentas.

    Komentuoti:


  • Ginthus
    replied
    Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą


    Jo bet, kai kaunietis, VIDURNAKTĮ iš šeštadienio į sekmadienį, parašo ilgą komentarą koks Vilnius nemielas pakraštys, kitaip kaip menkavertiškumo komplekso tai nepavadinsiu. Ant kiek turi, tas Vilnius galvoje būti, kad nerišlus ir nelogiškas komentaras rašomas savaitgalio Vidurnkatį ???
    O tai savaitgalio vidurnaktį tikiesi kažko rišlaus ir logiško?

    Komentuoti:


  • Kaštonas
    replied
    Parašė PoDV Rodyti pranešimą

    Dėl pasienio su ne ES šalimi, su kuria galioja vizos režimas. Apsuptas nelietuviškai kalbančių kraštų kažkur skurdesniuose Rytuose (tradiciškai Rytai būna skurdesni šioje Europos dalyje).

    Man panašūs jausmai (tiesa tik dėl pasienio) yra ir dėl Nidos bei Druskininkų, bet hmm... ne Palangos Izoliacija tai įspūdis, kad Vilnius ir likusi Lietuva yra truputį atsiskyrę. Tiesa taip ir likusi Lietuva palieka tokį įspūdį, kad truputį atsiskyrusi nuo Vilniaus. Tas visada man jautėsi. Dėl atstumų - kaip kam atrodo. Tiesa, įmanoma padaryti ir dar blogiau, nukišant sostinę į šalies pakraštį didesnėje pagal plotą šalyje (bet ne prie jūros) Kai Baltarusija įstos į ES bei Šengeną, turbūt toks įspūdis išnyks Tokio įspūdžio man nebūtų jei vietoj Kalvarijos ar Marijampolės būtų Vilnius Vilniaus situacija turi panašumų į Vienos Austrijoje Šaltojo karo laikais. Kai galų gale rytinės kaimynės tapo ES ir Šengeno narėmis, Viena (vėl) tapo Europos vidurys. Gal kažkada taip bus ir su Vilniumi.

    Jo bet, kai kaunietis, VIDURNAKTĮ iš šeštadienio į sekmadienį, parašo ilgą komentarą koks Vilnius nemielas pakraštys, kitaip kaip menkavertiškumo komplekso tai nepavadinsiu. Ant kiek turi, tas Vilnius galvoje būti, kad nerišlus ir nelogiškas komentaras rašomas savaitgalio Vidurnkatį ???

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą
    Dėl izoliacijos skamba kiek juokingai, kokia dar izoliacija kai dauguma verslo ir kultūros renginių vyksta Vilniuje tai vilniečiams nereikia kažkur važiuoti. O atstumas Lietuvoje tokie juokingi, kad tai labiau kaip paslėptas nepilnavertiškumo kompleksas prieš Vilnių skamba nei kad realus argumentas. Čia kaip su oro uostu tipo Kaunas viduryje Lietuvos Tik pamirštama kad Vilniuje gyventojų net ir oficialiai daugiau nei Kaune Klaipėdoje ir Šiauliuose kartu, jau nekalbant apie realius skaičius
    Dėl pasienio su ne ES šalimi, su kuria galioja vizos režimas. Apsuptas nelietuviškai kalbančių kraštų kažkur skurdesniuose Rytuose (tradiciškai Rytai būna skurdesni šioje Europos dalyje).

    Man panašūs jausmai (tiesa tik dėl pasienio) yra ir dėl Nidos bei Druskininkų, bet hmm... ne Palangos Izoliacija tai įspūdis, kad Vilnius ir likusi Lietuva yra truputį atsiskyrę. Tiesa taip ir likusi Lietuva palieka tokį įspūdį, kad truputį atsiskyrusi nuo Vilniaus. Tas visada man jautėsi. Dėl atstumų - kaip kam atrodo. Tiesa, įmanoma padaryti ir dar blogiau, nukišant sostinę į šalies pakraštį didesnėje pagal plotą šalyje (bet ne prie jūros) Kai Baltarusija įstos į ES bei Šengeną, turbūt toks įspūdis išnyks Tokio įspūdžio man nebūtų jei vietoj Kalvarijos ar Marijampolės būtų Vilnius Vilniaus situacija turi panašumų į Vienos Austrijoje Šaltojo karo laikais. Kai galų gale rytinės kaimynės tapo ES ir Šengeno narėmis, Viena (vėl) tapo Europos vidurys. Gal kažkada taip bus ir su Vilniumi.
    Paskutinis taisė PoDV; 2019.10.06, 22:05.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

    + Švenčionėliuose.
    Kas čia tokie?

    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.
    + Švenčionėliuose.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą
    Tik pamirštama kad Vilniuje gyventojų net ir oficialiai daugiau nei Kaune Klaipėdoje ir Šiauliuose kartu, jau nekalbant apie realius skaičius
    Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

    Komentuoti:


  • Kaštonas
    replied
    Dėl izoliacijos skamba kiek juokingai, kokia dar izoliacija kai dauguma verslo ir kultūros renginių vyksta Vilniuje tai vilniečiams nereikia kažkur važiuoti. O atstumas Lietuvoje tokie juokingi, kad tai labiau kaip paslėptas nepilnavertiškumo kompleksas prieš Vilnių skamba nei kad realus argumentas. Čia kaip su oro uostu tipo Kaunas viduryje Lietuvos Tik pamirštama kad Vilniuje gyventojų net ir oficialiai daugiau nei Kaune Klaipėdoje ir Šiauliuose kartu, jau nekalbant apie realius skaičius

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Nežinau ar kaunietiški "reikalų tvarkymai" yra privalumas...
    Parduotuvės, mokyklos, univerai, gamykla, biuras Tą turėjau omeny, ar tai privalumas ar ne, nežinau

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė PoDV Rodyti pranešimą

    Kauno privalumas dar ir tas, kad dažnai gali tvarkyt reikalus neišvaręs iš savo rajono, ne taip kaip kokioj Pilaitėj Tam galų gale yra išvystyta atskira VT sistema Šios dvi sistemos yra sujungtos jūsų minima metro linija ir autobusų maršrutu Kaunas-Vilnius
    Nežinau ar kaunietiški "reikalų tvarkymai" yra privalumas...

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Visiškai sutinku, kad Kaunas yra nutolęs Vilniaus miegamasis rajonas kaip ir Pilaitė. Vienintelis Kauno pliusas prieš Pilaitę - metro linija.
    Kauno privalumas dar ir tas, kad dažnai gali tvarkyt reikalus neišvaręs iš savo rajono, ne taip kaip kokioj Pilaitėj Tam galų gale yra išvystyta atskira VT sistema Šios dvi sistemos yra sujungtos jūsų minima metro linija ir autobusų maršrutu Kaunas-Vilnius

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė PoDV Rodyti pranešimą
    I don't even bother Pilaitė gal irgi galėtų būti antra Bratislava prieš Vielnios Senamiestį
    Visiškai sutinku, kad Kaunas yra nutolęs Vilniaus miegamasis rajonas kaip ir Pilaitė. Vienintelis Kauno pliusas prieš Pilaitę - metro linija.

    Komentuoti:


  • manometras
    replied
    Parašė VNS Rodyti pranešimą

    Pats sankauskas yra labai geras čiukčios pavyzdys. Žiu, koks kovotojas su klava.
    Ramiai. Jis tave trolina, o mane juokina.

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Pagarbiame atstume nuo Kauno matau tik pliusus
    Galėtų rimtai būt prie (dab.) Lenkijos, o ne prie Baltarusijos sienos Tada nieko nesakyčiau

    Antra Bratislava labiau gautųsi iš Kauno. Vielnia pakankamai netoli.
    I don't even bother Pilaitė gal irgi galėtų būti antra Bratislava prieš Vielnios Senamiestį

    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
    Joks Vilnius ne užkampis, čia viskas labai subjektyvu. Vaikystėj iš Švenčionėlių kai atvažiuodavau į Vilnių, tai oho koks buvo civilizacijos ir gerbūvio centras. Ir apskritai visi rajono žmonių rimtesni reikalai ar apsipirkimai buvo tvarkomi tik Vilniuje, ir po mokyklos visi vienareikšmiškai pasirinko Vilnių (netgi studentui be mašinos, tik kiek daugiau nei valanda traukiniu - galima po paskaitų praėjus porai valandų jau pas mamą valgyti blynus). Kauno tai niekas net neminėdavo kaip varianto, nebent kaip kokį pusiau užsienį, kuris ten iš viso toli kažkur, ir papročiai ne visada aiškūs.
    Čia iš mano požiūrio taško. Grynai iš geografinės/politinės perspektyvos. Nenoriu ir to Kauno čia aukštinti. Man sakyti, kad Kaunas aukščiau Vilniaus yra nepriimtina, nes taip nėra
    Paskutinis taisė PoDV; 2019.10.06, 10:03.

    Komentuoti:

Working...
X