Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Įvykiai Gruzijoje, P.Osetijoje, Abchazijoje (2008.08.08 - 08.12)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • rat
    replied
    Ar tik nebus nuspėję kai kas kai kieno reakcijos ir įvykdę NVS subyrinimo planą. Gal dar per anksti džiaugtis, bet bus kaip iš kokio Bžezinskio "vadovėlio" hehe

    Komentuoti:


  • Ežiukas
    replied
    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    Idomu koki zodi tame turejo ar neturejo JAV, bet bet kuriuo atveju uz viska atsakingas yra Saakasvilis...
    O Rusai ten būvo ar ne ?

    Komentuoti:


  • kaunaz
    replied
    Parašė Ežiukas Rodyti pranešimą
    Ir tai vieno žmogelio, dar idioto, kaltė, kad visa tai įvyko ? Kaip parasta pasirodo chaosą sukurti Panorėjai ir padariai
    Idomu koki zodi tame turejo ar neturejo JAV, bet bet kuriuo atveju uz viska atsakingas yra Saakasvilis...

    Komentuoti:


  • Ežiukas
    replied
    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    ...
    Gruzija prarado teritorijas, buvo subombarduota, zuvo niekuo deti zmones, rusu kariuomene ka norejo ta ir dare, kada norejo tada ir ir paliko Gruzija....
    Ir tai vieno žmogelio, dar idioto, kaltė, kad visa tai įvyko ? Kaip parasta pasirodo chaosą sukurti Panorėjai ir padariai

    Komentuoti:


  • Aš
    replied
    Parašė Rodyti pranešimą
    <...> mano manymu, Ukraina ir Gruzija galėtų palikti NVS.
    Parašė Kema Rodyti pranešimą
    Po paskutinių įvykių, net neabejoju, kad Saakašvilis kalbėdamas apie išstojimą iš NVS <...>
    Šaunu. Keista tik, kad tam tikrų sprendimų priėmimui drąsos įgauti prireikia drastiškų įvykių. Seniai laikas buvo.

    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    O tu paziurek ka jis sneka... "Mes laimejom!" sako... Cia gi pasityciojimas is visu zuvusiuju, visu pirma tame tarpe GRUZINU.
    Gruzija prarado teritorijas, buvo subombarduota, zuvo niekuo deti zmones, rusu kariuomene ka norejo ta ir dare, kada norejo tada ir ir paliko Gruzija, o jis sako "Mes laimejom!"... Gal jis nuo kazko apsvaiges?
    O jam gi nusispjaut. Kas jam tie zuvusieji. Sugalvojo kvailyste padaryt, nesigavo , nesvarbu... Juk jam nuo to blogiau gyventi nebus.
    Iš esmės su tavimi sutinku, tokiais atvejais niekada niekas nelaimi. Galima suprasti, kad Saakašvilis šį šūkį kelia perkeltine prasme, tačiau net ir tokiu atveju jis nelabai tinkamas. Tačiau ir tavo teiginiai gerokai perdėti ir pernelyg dramatizuoti, manau, akivaizdu, kad nėra taip, jog Gruzijos prezidentui nerūpėtų jo žmonės.
    Paskutinis taisė ; 2008.08.12, 15:39.

    Komentuoti:


  • kaunaz
    replied
    Parašė oranger Rodyti pranešimą
    Pasakyk, kurias televizijas žiūri, ir aš pasakysiu, kas tu...
    Žodis į žodį su rusų propaganda, transliuojama per putinoidų kanalus...
    O tu paziurek ka jis sneka... "Mes laimejom!" sako... Cia gi pasityciojimas is visu zuvusiuju, visu pirma tame tarpe GRUZINU.
    Gruzija prarado teritorijas, buvo subombarduota, zuvo niekuo deti zmones, rusu kariuomene ka norejo ta ir dare, kada norejo tada ir ir paliko Gruzija, o jis sako "Mes laimejom!"... Gal jis nuo kazko apsvaiges?
    O jam gi nusispjaut. Kas jam tie zuvusieji. Sugalvojo kvailyste padaryt, nesigavo , nesvarbu... Juk jam nuo to blogiau gyventi nebus.

    Komentuoti:


  • deep'as
    replied
    Parašė oranger Rodyti pranešimą
    Pasakyk, kurias televizijas žiūri, ir aš pasakysiu, kas tu...
    Žodis į žodį su rusų propaganda, transliuojama per putinoidų kanalus...
    Aš irgi pasižiūriu. Labiausiai man patinka scenos kai pas prezidentą ateina koks nors veikėjas ir prieš kameras raportuoja apie padėtį

    Komentuoti:


  • Kema
    replied
    Po paskutinių įvykių, net neabejoju, kad Saakašvilis kalbėdamas apie išstojimą iš NVS, neturi net žodinio pritarimo apie priėmimą į NATO ar ES. Ir šiaip keista, švenčia pergalę amžiams praradęs teritorijas
    Na žiūrėsim toliau....

    Komentuoti:


  • oranger
    replied
    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    Idiotas... Tikrau jau pats laikas uzsirasyti jam i eile Hagoje...
    Pasakyk, kurias televizijas žiūri, ir aš pasakysiu, kas tu...
    Žodis į žodį su rusų propaganda, transliuojama per putinoidų kanalus...

    Komentuoti:


  • deep'as
    replied
    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    Idiotas... Tikrau jau pats laikas uzsirasyti jam i eile Hagoje...
    Nejaugi Putinas jau užsirašęs?

    Komentuoti:


  • Ežiukas
    replied
    Parašė deep'as Rodyti pranešimą
    Sakašvilis keistas tipas.
    O kas jam daugiau belieka ? Džiaugiasi, kad bent Tbilisis nenušluotas nuo žemės liko.

    Komentuoti:


  • kaunaz
    replied
    Parašė deep'as Rodyti pranešimą
    Sakašvilis keistas tipas.
    Idiotas... Tikrau jau pats laikas uzsirasyti jam i eile Hagoje...

    Komentuoti:


  • negative
    replied
    Parašė LBP Rodyti pranešimą
    O tas naftotiekis eina Pietų Osetijos teritorija ar, pavadinkim, Gruzijos?


    http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/7555858.stm#map

    Komentuoti:


  • deep'as
    replied
    Sakašvilis keistas tipas.

    Komentuoti:


  • rat
    replied
    Rusijai paskelbus apie operacijos baigtį, Gruzijos sostinėje rengiamas mitingas. Pasak pranešimų, Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio organizuojamo mitingo šūkis – „Mes laimėjome!“.

    Prieš parlamento rūmus vykstančiame mitinge, BBC rusų tarnybos duomenimis, susirinko apie 50 tūkst. žmonių. Žmonės rankose laiko žvakutes, Gruzijos vėliavas, plakatus, ant kurių angliškai parašyta „Sustabdykite Rusiją“.

    Per mitingą Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis pranešė, kad šalis traukiasi iš Nepriklausmų Valstybių Sandraugos (NVS). „Mes galutinai paliekame NVS ir siūlome tai padaryti kitoms šalims, kurias valdo Rusija“, – pareiškė jis.
    http://alfa.lt/straipsnis/193764

    Komentuoti:


  • Aš
    replied
    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    Pagal toki mastyma tai ir Baltarusija turetu susijungti su Rusija, nes Baltarusijoj atrodo apie 50-60% gyventoju rusai.
    Siekiant dabartinio suverenumo operuojama būtent etnine sudėtimi, aš tai pateikiu kaip pavyzdį, ne kaip savo nuomonę. Beje, anksčiau, atsakydamas būtent į tavo pranešimą, esu rašęs ir kaip pats žiūrėčiau į tokią situaciją.

    O Baltarusija Rusijos sudėtyje nėra tokia būtina, nes ir taip ji yra pakankamai lojalus vasalas. Tai tik pakeistų žemėlapį, o užgimstančios provakarietikšos demokratijos, ketinančios stoti į NATO skaldymas Kaukaze turi didesnę prasmę Rusijai. Galbūt iš pradžių tai buvo SSRS agonija, bet su laiku dabar tai jau įgijo platesnę reikšmę.
    Paskutinis taisė ; 2008.08.12, 15:15.

    Komentuoti:


  • kaunaz
    replied
    Parašė Rodyti pranešimą
    Tiesą sakant, Abchazija jau nuo seno (SSRS griūtis) deklaravo siekį būti Rusijos dalimi. Tik tiek, kad šis siekis sąlygotas Rusijos skaldyk-ir-valdyk politikos, savų statytinių. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad Abchazija, skirtingai nė dabartinė P. Osetija neturėjo tam net etninio pagrindo:
    Pagal toki mastyma tai ir Baltarusija turetu susijungti su Rusija, nes Baltarusijoj atrodo apie 50-60% gyventoju rusai.
    O kalbant konkreciai apie Abchazija, nezinau kur jie dejosi, bet juk ju teritorija anksciau buvo gerokai didesne nei yra dabar. O didelis gruzinu gyventoju procentas ko gero ne atsitiktinis...

    Komentuoti:


  • Aš
    replied
    Parašė arun' Rodyti pranešimą
    Finalas tai man juokingas Pietų Osetija bei Abchazija norėjo būti nepriklausomomis valstybėmis, dabar bus eilinė vieta plačiojoje Rusijoje.
    Tiesą sakant, Abchazija jau nuo seno (SSRS griūtis) deklaravo siekį būti Rusijos dalimi. Tik tiek, kad šis siekis sąlygotas Rusijos skaldyk-ir-valdyk politikos, savų statytinių. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad Abchazija, skirtingai nė dabartinė P. Osetija neturėjo tam net etninio pagrindo:
    1993 metais buvo 516 600 gyventojų, bet karo metu apie 200 000 gruzinų pabėgo į Gruziją.

    Iki karo gyveno 46% gruzinų, 18% abchazų, 16% rusų ir ukrainiečių, 15% armėnų. Po karo apie 45 % gyventojų – abchazai.
    Tuo tarpu, P. Osetija taip atvirai to nedeklaruoja, nors visi tai de facto priima kaip tiesą. P. Osetija tam turi etninį pagrindą, tačiau tai reikštų, jog tokį patį pagrindą turi Čečėnija ir bet kuri iš likusio tuzino Rusijos Kaukazo (ir ne tik) regiono tautų, jei tik jos panorėtų atsiskirti. Rusijos separatizmo palaikymas čia ne mažiau akivaizdus. Jei ne Rusijos indėlis, galbūt šios tautos sugyventų puikiai, o tokių pavyzdžių pasaulyje apstu.

    Ką būtų dar galima padaryti dėl šių regionų, tai duoti atsvarą separatistinei propagandai ir bandyti surengti nešališką demokratišką referendumą. Jei tie regionai jau yra pasiryžę žūtbūt gyventi separatistinėmis nuotaikomis, tai reiškia, kad Gruzija jau pavėlavo ir kad jos nenoras jų paleisti reikš amžiną konfliktą (nebent ji sugebėtų ten pastatyti savo statytinius ir praverti žmonėms akis, kas mažai tikėtina ir pareikalautų ištisų dešimtmečių, mano spėjimu). Todėl, blogiausiu atveju, Gruzijai tiesiog reikėtų susitaikyti su realijomis, tačiau atsikračius savotiškos naštos ir preteksto Rusijai kištis į jos politiką, dar atkakliau eiti demokratijos keliu bei būti to regiono švyturiu.

    Ir taip pat mes mielai bendradarbiautume mažinant energetinę Europos priklausomybę nuo Rusijos, net ir iš gruzinų pusės tai galėtų būti strategiškai puikus atsakas Rusijai. Turkija, Ukraina taip pat deklaruoja provakarietiškas pažiūras, todėl tokio bendradarbiavimo galimybė su tuo regionu yra. Europai derėtų palaikyti glaudesnį bendradarbiavimą su kitomis Kaspijos jūros regiono nafta turtingomis šalimis, taip pat su Š. Afrika ir Artimaisiais Rytais.
    Paskutinis taisė ; 2008.08.12, 15:16.

    Komentuoti:


  • Ežiukas
    replied
    http://lrytas.lt/-121852514712172715...su-gruzija.htm

    Komentuoti:


  • arun'
    replied
    Su Gruzija viskas bus o.k. Anksčiau ar vėliau ji taps NATO nare, stiprės ekonomiškai, turėdama kalnus bei gilią ir labai seną istoriją bus šauni šalis turizmui. O būti Rusijos sudėty yra ne kas. Užuojauta osetinams su rusiškais pasais.

    Komentuoti:

Working...
X