Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LV-RU, EE-RU. Latvių - rusų ir estų - rusų santykiai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Parašė oranger Rodyti pranešimą
    Na, jei tau patinka bukos rusiškos laidos, nereiškia kad jos kitiems patinka.
    Man tai patiko latvių kultūrinės laidos, aš apie tą ir pasakiau.
    Nelabai įsivaizduoju, ką tu žiūri per rusiškus kanalus, bet gali žiūrėt, man asmeniškai rūpi tik klausimas - kodėl rusų kanalai (kurių yra daugiau nei pusė kabelinio eterio) yra nemokami, o pvz. Latvijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos ir net Euronews yra už papildomą kainą?
    Jei tu negali man paaiškinti tokios diskriminacijos, tai prašom nelįsti į pokalbį su primityvokais pamąstymais...
    Rusiški kanalai rodo ne vien bukas laidas. Visų pirma jau daugelį metų yra tokia daugybė speciliazuotų rusiškų kanalų: filmų, dokumentikos, istorijos, sporto, kultūros ir visokių kitokių, visai kaip JAV ar vakarų Europos televizijose. Todėl rusiški kanalai ne vien tik bukos laidos. Pvz. Vien NTV sporto kanalų yra bent 5, vienas iš jų krepšinio, dar bent 3 futbolo.
    Rusiški kanalai turi nemažą kiekį auditorijos. O ar yra Lietuvoj daug norinčių žiūrėti tavo minėtus Italijos, Ispanijos, jau nekalbant apie Latvijos, kanalus? Na Vokiškų kanalų svarbą suprast galima vien dėl to, kad yra gan nemaža dalis mokančių vokiškai, Vokietija ES šalis Nr.1 ir pačių kanalų daug ir įvairių.
    Jeigu bus paklausa, tai bus ir tie kanalai nemokami. Čia tas pats kaip piktintis kodėl užsisakant picą į namus mieste atvežimas nemokamai, o į priemiesčius reikia mokėti. Tai čia irgi diskriminacija, kad turi susimokėt už picos atvežimą į užmiestį?

    Comment


      #62
      Bet vis tiek tai rodytų buvimą Rytų Europos (Rusija, Gudija, Ukraina, Moldova) informacinėje sferoje. Kuri labiau mums priešiška.

      Comment


        #63
        na sutinku keist visus rusiškus kanalus į 1 latviška bent suprasiu ką šneka.
        Words in English always mean something...

        Comment


          #64
          Aišku. Nuo savo brolių nutolome, o Kremliaus propagandistų klausomės išsijuosę.
          Ta proga geras ir nesenas straipsnis: http://verslas.delfi.lt/archive/article.php?id=59709811.

          Comment


            #65
            Šiaip Ryga, bent jau manau taip, kaip mat suklestėtų, jei būtų panaikintas vizų režimas su Rusija ir, jei to nepakaktų, rusų kalbai Latvijoje būtų suteiktas antrosios valstybinės kalbos statusas. Įsivaizduoju kai kurių čia esančių reakciją, bet dėl to (antrosios kalbos statuso) nematau nieko baisaus. Apskritai būčiau už tai, kad visame slavakalbiame regione (įskaitant ir ES šalis), Lietuvoje taip pat, rusų kalbai būtų suteiktas gerokai reikšmingesnis statusas, nei yra dabar – kad būtų galima laisvai migruoti ir darbintis žinant tik rusų kalbą. Anglų kalbai analogiškai, kur yra yra romanų ir germanų kalbų grupės, o anglų ir rusų privalomai būtų mokomasi (Lietuvoje taip ir yra) mokylose.
            Kam? Kad nuo broliškosios didingosios Rusijos nepabėgtume?
            Pasiūlyk visai ES dar įsijungt į RF sudėtį

            Comment


              #66
              Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
              Rusiški kanalai rodo ne vien bukas laidas. Visų pirma jau daugelį metų yra tokia daugybė speciliazuotų rusiškų kanalų: filmų, dokumentikos, istorijos, sporto, kultūros ir visokių kitokių, visai kaip JAV ar vakarų Europos televizijose. Todėl rusiški kanalai ne vien tik bukos laidos. Pvz. Vien NTV sporto kanalų yra bent 5, vienas iš jų krepšinio, dar bent 3 futbolo.
              Rusiški kanalai turi nemažą kiekį auditorijos. O ar yra Lietuvoj daug norinčių žiūrėti tavo minėtus Italijos, Ispanijos, jau nekalbant apie Latvijos, kanalus? Na Vokiškų kanalų svarbą suprast galima vien dėl to, kad yra gan nemaža dalis mokančių vokiškai, Vokietija ES šalis Nr.1 ir pačių kanalų daug ir įvairių.
              Jeigu bus paklausa, tai bus ir tie kanalai nemokami. Čia tas pats kaip piktintis kodėl užsisakant picą į namus mieste atvežimas nemokamai, o į priemiesčius reikia mokėti. Tai čia irgi diskriminacija, kad turi susimokėt už picos atvežimą į užmiestį?
              Man rusiškas sportas ir apskritai Rusijos gyvenimas nėra įdomus. Nei vienas mano draugų Vilniuje rusiškos televizijos irgi nežiūri. Tai kodėl turime mokėti už nereikalingą prekę? Iš 60 mano kabelinės kanalų - kokie 35 yra rusų kalba. Ar čia normalu? Tai yra akivaizdi diskriminacija. Kodėl aš, Lietuvos ukrainietis, nematau nei vienos ukrainiečių televizijos? Kodėl nematau italų TV, šalies, kurios kultūrą myliu ir kuri yra tikrai aukštesnio lygio už rusų kultūrą? Apie latvių jau nekalbu, broliškos tautos savanoriškai izoliuojasi viena nuo kitos, viena apie kitą sužino iš rusiškų informacinių šaltinių Kalbame apie šiaurės politinę dimensiją, bet ar matome nors vieną skandinavų televiziją?
              Tau kaip rusui gal kitaip, bet šiuo atžvilgiu esi mažuma. Rusijos TV dominavimas Lietuvos eteryje yra didelis nesusipratimas, tai faktas. Ką jie rodo tokio išskirtinio tu taip ir neatsakei.
              Sakai jie turi laidų "visai kaip Europos televizijose"? Tai aš ir noriu matyti pirmiausiai tas Europos televizijas, nes gyvenu Europoje. O jei norėsiu kada pamatyti rusiškas pasaulio TV laidų ir formatų kopijas, sumokėsiu už tai.
              Paskutinis taisė oranger; 2012.10.11, 10:22.

              Comment


                #67
                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                Man rusiškas sportas ir apskritai Rusijos gyvenimas nėra įdomus. Nei vienas mano draugų Vilniuje rusiškos televizijos irgi nežiūri. Tai kodėl turime mokėti už nereikalingą prekę? Iš 60 mano kabelinės kanalų - kokie 35 yra rusų kalba. Ar čia normalu? Tai yra akivaizdi diskriminacija. Kodėl aš, Lietuvos ukrainietis, nematau nei vienos ukrainiečių televizijos? Kodėl nematau italų TV, šalies, kurios kultūrą myliu ir kuri yra tikrai aukštesnio lygio už rusų kultūrą?
                Tau kaip rusui gal kitaip, bet šiuo atžvilgiu esi mažuma. Rusijos TV dominavimas Lietuvos eteryje yra didelis nesusipratimas, tai faktas. Ką jie rodo tokio išskirtinio tu taip ir neatsakei.
                Sakai jie turi laidų "visai kaip Europos televizijose"? Tai aš ir noriu matyti pirmiausiai tas Europos televizijas, nes gyvenu Europoje. O jei norėsiu kada pamatyti rusiškas pasaulio TV laidų ir formatų kopijas, sumokėsiu už tai.
                1. Sportas ne vien rusiškas. Pvz. per vieną iš tų futbolo kanalų aš galiu pažiūrėti įdomiausias pačiam rungtynes - Madrido Real - Barcelona futbolo derbius. O rusiškam futbolui yra atskiras kanalas.
                2. Aš nesu rusas.
                3. Pagrindinė rusų kanalų sėkmingo gyvavimo priežastis yra kalbos mokėjimas. Televizorių daugiau žiūri vyresni žmonės, nei jaunimas, o jie visi moka rusų, o ne kokią kitą kalbą. Be to gal kai kurie dar nuo anų laikų turi savo mėgstamus aktorius ar dainininkus.
                4. Tau nepatinka rusiški kanalai, man gal nepatinka Maximose mažylių kasos, bet tai kiekvieno asmenine problema. Jeigu yra reiškia yra poreikis, paklausa.

                Comment


                  #68
                  Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                  1. Sportas ne vien rusiškas. Pvz. per vieną iš tų futbolo kanalų aš galiu pažiūrėti įdomiausias pačiam rungtynes - Madrido Real - Barcelona futbolo derbius. O rusiškam futbolui yra atskiras kanalas.
                  2. Aš nesu rusas.
                  3. Pagrindinė rusų kanalų sėkmingo gyvavimo priežastis yra kalbos mokėjimas. Televizorių daugiau žiūri vyresni žmonės, nei jaunimas, o jie visi moka rusų, o ne kokią kitą kalbą. Be to gal kai kurie dar nuo anų laikų turi savo mėgstamus aktorius ar dainininkus.
                  4. Tau nepatinka rusiški kanalai, man gal nepatinka Maximose mažylių kasos, bet tai kiekvieno asmenine problema. Jeigu yra reiškia yra poreikis, paklausa.
                  1. Visą pasaulį matai per rusišką prizmę
                  2. Bet toks susidaro įspūdis
                  3. Jaunojo žiūrovo diskriminacija akivaizdi. Žmonės iki 30 beveik nesupranta rusų kalbos.
                  4. Ar tose kasose privalai kalbėti rusiškai? Nesuprantu pavyzdžio...
                  Dėl paklausos - labai klysti. Paklausą formuojama. Ir tai, kad per 20 metų Lietuva neatsikratė priklausomybės nuo rusiško informacinio švirkšto - didelė problema.
                  Ką reiškia "tie laikai"? Tarybiniai? Tai iš to laikotarpio nelabai jau kas liko eteryje. Reiškia - suformuotas naujas poreikis.
                  Paskutinis taisė oranger; 2012.10.11, 13:10.

                  Comment


                    #69
                    Parašė miestas
                    ...Lietuviai gali pamiršti rusų kalbą, bet latvių privalo mokėti! ....
                    Va čia tai tavo didžiausias nusišnekėjimas per visą tavo miestai.net „karjerą“. Protingi supras kodėl, o kvailiams aiškinti nėra jokio reikalo.
                    Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.

                    Comment


                      #70
                      Parašė oranger Rodyti pranešimą
                      Na, jei tau patinka bukos rusiškos laidos....
                      Neabejotinai yra ir tokių, bet tokių kanalų aš net nežiūrėdavau, o geruose kanaluose „bukų“ laidų nerodo.

                      Pagrindinių Rusijos kanalų biudžetai yra didžiuliai, jie turi kūrybingiausią personalą, jų laidos yra aukšto meninio ir techninio lygio ir kalba suprantama (aš, pvz, nors ir susikalbu angliškai, tekstus skaitau, bet kai žiūriu BBC, tai, galima sakyti, nieko nesuprantu, be to, nenutrūkstamos naujienos iš Afrikos ir Indijos mane mažai domina; man svarbiau kas pas kaimynus dedasi). Lietuviai ir latviai apie vadančiųjų Rusijos TV kanalų lygį tik pasvajoti gali. Galų gale Maskvoje visais neoficialiais duomenimis yra apie 20 mln gyventojų, gretimais bus statoma dar viena Maskva. Taip trumparegiškai Rusijai „spjaut“ į dūdą vien tik todėl, kad ji yra Rusija – bukaprotiška, nepragmatiška ir neperspektyvu.

                      Latviai teisingai pasielgė, kad spjovė į tą RailBaltica ir susikoncentravo ties Maskvos kryptimi. Perspektyviai mąstant, Latvijai reikėtų pasiektį tokį bendradarbiavimo su Rusija mastą, kad Maskvos kryptimi iš Rygos išvyktų po pilną keleivinį traukinį kasdein. O lietuviai per visokius mąstymo aplamius galės vėl spjaudytis kodėl „Ryga“, o ne Vilnius. Analogiškai, kaip kad yra dabar su Rygos oro uostu.
                      Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.

                      Comment


                        #71
                        Parašė Combat Rodyti pranešimą
                        Latviai teisingai pasielgė, kad spjovė į tą RailBaltica ir susikoncentravo ties Maskvos kryptimi. Perspektyviai mąstant, Latvijai reikėtų pasiektį tokį bendradarbiavimo su Rusija mastą, kad Maskvos kryptimi iš Rygos išvyktų po pilną keleivinį traukinį kasdein. O lietuviai per visokius mąstymo aplamius galės vėl spjaudytis kodėl „Ryga“, o ne Vilnius. Analogiškai, kaip kad yra dabar su Rygos oro uostu.
                        Mes neturim tokios rusų mažumos kaip Latvija, todėl susikoncentruoti vien ties Rusija yra mažų mažiausiai kvaila.
                        You might surprise yourself.

                        Miestai.net FB

                        Comment


                          #72
                          Parašė spirit Rodyti pranešimą
                          Mes neturim tokios rusų mažumos kaip Latvija, todėl susikoncentruoti vien ties Rusija yra mažų mažiausiai kvaila.
                          Aš ir nesakau, kad vien tie Rusija. Bet čia yra tokių, kurie norėtų, kad mokykliniuose geografijos vadovėliuose ten, kur yra Rusija, būtų tik balta skylė.
                          Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.

                          Comment


                            #73
                            Maloniai prašau moderatorius perkelti diskusijas apie latvių ir rusų kalbas į atitinkamą temą Visuomenės ir ūkio skiltyje.

                            Comment


                              #74
                              Parašė Combat Rodyti pranešimą
                              Aš ir nesakau, kad vien tie Rusija. Bet čia yra tokių, kurie norėtų, kad mokykliniuose geografijos vadovėliuose ten, kur yra Rusija, būtų tik balta skylė.
                              Taip, kadangi rusai dar nieko mum gero nėra davę. Vien nesuskaičiuojamus nuostolius ir vargus.
                              Words in English always mean something...

                              Comment


                                #75
                                [QUOTE=miestas;682732]Kažkas rusakalbiui nepatiko? Tai grįžk į savo Rasieją, Pskovščiną ir kalbėk ta savo mat'ų pere'mat'ų kalba.
                                Lietuvai ir lietuviams su slavais nepakeliui, Baltų vienybei ir kultūriniam suartėjimui taip! Taip pat TAIP sakome suartėjimui su suomiais ir estais bei su Skandinavija!!!/QUOTE]

                                Greičiau su Švedijos ministro pirmininko šikna suartėsi, nei su didžiašvedu. Bet šiaip tau būtų geriau nekalbėti už likusius lietuvius.

                                Jei ir tau įdomu – esu lietuvis, Lietuvos pilietis ir, kaip žinia, pagal Konstituciją „Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai“. Taigi, kaip tautos dalis, galiu siūlyti Žemaitijos autonomiją kaip regioninę politiką, komunizmą ar stojimą Rusijos federacijon, bi tik siūlymai neprieštarautų LR Konstitucijai.

                                Taigi, į Rusiją manęs nesiuntinėk; pats gali ten važiuoti– be Rusija kliedinčių balastų Lietuvai bus lengviau.
                                Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.

                                Comment


                                  #76
                                  Parašė miestas
                                  Lietuvai ir lietuviams su slavais nepakeliui, Baltų vienybei ir kultūriniam suartėjimui taip! Taip pat TAIP sakome suartėjimui su suomiais ir estais bei su Skandinavija!!!
                                  Ar nors vienas švedas/suomis/danas vadovavo Lietuvai pastaruosius šimtą metų? - ne. Tuo tarpu slavų - labai daug: Antonij Smetana, Aleksander Stulginski, Kazimež Grinievič, Piotr Gryškievič, Olgierd Brazovski, Vitovt Landsberg, Valdemar Adamkievič, Dalia Gžybovska. Net dabartinis premjeras ir tas - Andžej Kubilievič.
                                  Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                  Comment


                                    #77
                                    Gal jūs apsiraminkit? Visgi čia tema apie Rygą, o ne apie rusus ir Rusiją.
                                    You might surprise yourself.

                                    Miestai.net FB

                                    Comment


                                      #78

                                      Pergalės parkas (Uzvaras parks). Pergalės vardas jam duotas dar nepriklausomos prieškario Latvijos laikais, kai planuota įrengti grandiozinį memorialą. Tačiau likimo ironija, nes...


                                      ...tokį memorialą čia įrengė jau sovietų valdžia. Pergalės pavadinimas kuo puikiausiai tiko







                                      Būtent šią vietą gegužės 9 d. užplūsta minios rusakalbių Rygos (ir ne tik) gyventojų. Mačiau, kad prie gatvės budi saugos tarnybos automobilis, kitame parko pakraštyje taip pat stoviniavo apsauginis: matyt, tokioje vietoje gali įvykti visokių incidentų. Net sunku lyginti su vilniškiu memorialu, esančiu Antakalnio kapinėse. Šis Rygos matomas net iš kito upės kranto.

                                      Memorialo paminklinę dalį supa vandens tvenkiniai


                                      Parke, netoli paminklo



                                      Memorialas iš toliau. Obeliskas yra 76 m aukščio. Ir tos žvaigždės matosi iš visų pusių
                                      Paskutinis taisė Romas; 2018.04.02, 23:25. Priežastis: Kopija iš temos "Ryga / Rīga"

                                      Comment


                                        #79
                                        Rusų juodosios politinės technologijos prieš Latviją. Visi, kas turit youtube vartotojus, paminusuokit šitą propogandinį mėšlą.

                                        Comment


                                          #80
                                          Parašė miestas Rodyti pranešimą
                                          Rusų juodosios politinės technologijos prieš Latviją. Visi, kas turit youtube vartotojus, paminusuokit šitą propogandinį mėšlą.
                                          Youtube video
                                          Nereikia gilintis į šitą mėšlą, nes jis skirtas kitoms socialinėms grupėms- rusakalbiams Baltijos šalių gyventojams(išskirtinam durniems, nes protingesni moka sudėt argumentus už ir prieš savarankiškai) na ir patiems Rusijos gyventojams, kad jų pačių šudas būtų mielesnis. Dar man patiko tas "namiokas" kur rusas ten klesti, kur latvis ten pravalas. Čia Rusijos politikos dalis-gerinti savo įvaizdį žeminant visus aplinkui ir tiek.
                                          Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X