Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Paminklo Kariui Taline suniekinimas

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
    Tyčiotis iš žuvusiųjų (ypač priešininkų) - sena gera sovietų ir kitų laukinių/barbarų tradicija. Civilizuoti žmonės (kokiais ir mes, ir estai nori būti) su mirusiaisiais nekariauja. John, tavęs tam Londone dar niekas nepamokė, kad negalima dešimčių milijonų žmonių (visų 2 pasaulinio karo kareivių) vienu mostu paskelbti "vagimis ir prievartautojais"?

    Tačiau paminklai mirusiesiems turi būti kapinėse.
    As nevadinu visu kareiviu visais siais vardais. Aisku, kad nelabai tiketina, kad tas (ar kiti) Raudonosios armijos kareiviai turejo visas sias savybes (nors daugelis ju isties turejo daugiau, nei viena). Visgi VISI jie buvo okupantai.

    Comment


      #22
      Parašė Nikas Rodyti pranešimą
      RF įdeją nutraukti politinius ryšius su estiją pilnai palaikau. Nors kaip žmogus, už tokius dalykus sudeginčiau ar "perkelčiau" sunkiaja technika jų ambasadą Maskvoje.
      Nutraukti ryšius ne tik su Estija, bet ir su visom Baltijos šalim, Lenkija. O "pribaltus", tiesiog - "močit v sortire"

      Comment


        #23
        As tik pritariu tokiam Estijos zingsniui.
        "Never argue with an idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience"

        Comment


          #24
          Parašė John Rodyti pranešimą
          As nevadinu visu kareiviu visais siais vardais. Aisku, kad nelabai tiketina, kad tas (ar kiti) Raudonosios armijos kareiviai turejo visas sias savybes (nors daugelis ju isties turejo daugiau, nei viena). Visgi VISI jie buvo okupantai.
          Rusai Baltijos šalyse okupantais tapo 1940-ais ir antrą kartą 1945-05-09. Mums II pasaulinis praktiškai baigėsi 1990-03-11.

          Rusija niekaip negali išsivaduoti iš buvusios imperijos metropolinio nepilnavertiškumo sindromo. Kiek girdėjau, anksčiau ir britai juo sirgo, ar dabar jie šito nepelnavertiškumo komplekso nebeturi?
          Parašas :)

          Comment


            #25
            Parašė Underground Rodyti pranešimą
            As tik pritariu tokiam Estijos zingsniui.
            O man atrodo, kad estai, nors iš esmės ir teisūs (paminklą kelti į kapines), bet elgiasi negudriai.
            Kad rusai iš to išpūs burbulą ("našix bjut", "fašysty" ir panašiai) - buvo aišku nuo pat pradžių. Kažkaip reikėjo šitą dalyką daryti tyliai, išlaukus palankaus momento, ir tikrai nekeliant to į prezidentų/premjerų lygio diskusijas...

            Comment


              #26
              Parašė John Rodyti pranešimą
              As nevadinu visu kareiviu visais siais vardais. Aisku, kad nelabai tiketina, kad tas (ar kiti) Raudonosios armijos kareiviai turejo visas sias savybes (nors daugelis ju isties turejo daugiau, nei viena). Visgi VISI jie buvo okupantai.
              Paprastiem kareiviam daugeliu atveju buvo px - jie norėjo, kad karas greičiau baigtųsi ir važiuoti namo. Daug kareivių jais tapo ne savo noru (tarp jų - ir nemažai lietuvių, paimtų į raudonąją armiją 1944 pabaigoj-45 pradžioj)

              Comment


                #27
                sunku spręsti nežinant visų aplinkybių. ar abi pusės padarė viską, kad tai būtų padaryta be konflikto? buvo galima akcentuoti tai, tai karių palaikai perkeliami į geresnę vietą karių kapinėse, kur bus užtikrinta geresnė priežiūra, pastatyti priderami antkapiai ir t.t., o ne gulės aikštėje po praeivių kojomis.
                kita vertus, įdomu koks pagrindinis iškėlimo argumentas: planuojamos statybos toje vietoje ar pan.. politiniai argumentai mano manymu čia netinka, po mirties visi turėtų būti lygūs ir vienodai gerbiami.
                taip sakau, nors ir man Raudonoji armija nėra išvaduotojai. būtų tokiais buvę, jei nebūtų užsilikę 50 metų.

                dar dėl kapinių iškėlimo. štai prieš keletą metų Lietuvoje buvo labai kultūringai iškelti vokiečių karių palaikai Panevėžyje. tarp kitko, virš jų sovietmečiu buvo padarytas stadionas. ne pasityčiojimas?
                ir dar. kiek kapinių sovietpalaikiai sovietmečiu išniokojo? ką pasipiktinę dėl Talino atsakytų į šį klausimą.

                Comment


                  #28
                  Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                  išlaukus palankaus momento,
                  pilnai sutinku, dar Geguzes 9 d. uz keletos dienu..... rusams gi labai svarbi svente...

                  Comment


                    #29
                    Parašė John Rodyti pranešimą
                    As nevadinu visu kareiviu visais siais vardais. Aisku, kad nelabai tiketina, kad tas (ar kiti) Raudonosios armijos kareiviai turejo visas sias savybes (nors daugelis ju isties turejo daugiau, nei viena). Visgi VISI jie buvo okupantai.
                    Jie tebuvo kareiviai, t.y. vykdė vadovybės nurodymus, kuri ir yra kalta dėl okupacijos!

                    O dėl paminklo, taip kaip kažkas ir sakė, kapai turi būti kapinėse. O rusiškas šovinizmas Baltijos valstybių atžvilgiu yra viršūnė. Keista, kap JTO gali leisi vienai iš saugumo narių pažeidinėti JTO principus ; kad ir "teritorinio vientisumo ir politinio sąžiningumo" principą: nė viena nepriklausoma JTO narė šalis negali kištis į kitos suvereną ar vidaus politikos reikalus išskyrus represijų, genocido, žudynių ar žmogaus teisių pažeidimo atvejus. Prieš rusus nieko neturiu prieš, bet prieš rusišką šovinizmą
                    Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                    Dordrechtas/Haarlemas
                    Nesebaras/Plovdivas
                    Kiolnas

                    Comment


                      #30
                      Parašė Artas Rodyti pranešimą
                      pilnai sutinku, dar Geguzes 9 d. uz keletos dienu..... rusams gi labai svarbi svente...
                      Manai, kad gegužės 9 būtų palankesnis momentas?
                      Parašas :)

                      Comment


                        #31
                        Nėra tie rusų kariai tokie ir nekalti. Aišku, ne visi tokie buvo, bet žudymai, kankinimai ir prievartavimai buvo dažni raudonosios armijos palydovai ir tai nebūtinai buvo daroma įsakius aukštesnio rango karininkams.
                        Kad ir mano močiutės seserį be didesnių ceremonijų pakorė už ne vietoje pasakytą žodį.
                        Mano galerija Flickr'yje

                        Comment


                          #32
                          Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                          Nėra tie rusų kariai tokie ir nekalti. Aišku, ne visi tokie buvo, bet žudymai, kankinimai ir prievartavimai buvo dažni raudonosios armijos palydovai ir tai nebūtinai buvo daroma įsakius aukštesnio rango karininkams.
                          Kad ir mano močiutės seserį be didesnių ceremonijų pakorė už ne vietoje pasakytą žodį.
                          Dar prisiminkime Nemmersdorf'ą ir prievartavimus Vokietijoje, kurie tikrai kažin ar buvo kontroliuojami iš Maskvos
                          Snowflakes will attack U <3

                          Comment


                            #33
                            Nikai, gal galėtum išdėstyti savo poziciją?

                            Comment


                              #34
                              Galėčiau. Bet nenoriu.
                              Mano šeima susijusi su karu.
                              Vakar girdėjau istoriją apie 22 metų kareivį žuvusį, ginant talliną. Ir galvoju, ar tam jis kariavo prieš nacizmą, kad kažkokie menkystos(tai minksčiausia, kaip galiu pavadinti estus) spjautų į jo atmintį ir kapą? Ypač prieš tokia dieną, kaip Gegužės 9-oji.
                              Netoli mano namų yra karinės kapinės ir man sunku žiurėti, kada 15 metų "snargliai" geria alų ant kapų, kuriuose guli šimtai jaunuolių, gynusių valstybę. Ar tam, jie atidavė gyvybes?

                              Comment


                                #35
                                Eilinė rusų ir „nacių“ baltų diskusija:
                                http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=467713
                                Mano galerija Flickr'yje

                                Comment


                                  #36
                                  Ką tik sužinojau, paminklas supjaustytas.

                                  Comment


                                    #37
                                    Parašė Nikas Rodyti pranešimą
                                    Ką tik sužinojau, paminklas supjaustytas.
                                    Jau patikėjai?
                                    Šaltiniai patikimi ar rusu "neoficiali" žiniasklaida?
                                    Parašas :)

                                    Comment


                                      #38
                                      Kapams vieta tik kapuose, o ne miestų aikštėse. Vienintelė išimtis- nežinomojo kareivio kapas. Viskas padaryta taip, kaip ir turėjo būti. Juo labaiu, kad tai okupantų, o ne nacionalinių Estijos didvyrių kapai, nors šiuo atveju ne tai svarbiausia.

                                      Comment


                                        #39
                                        Parašė Svecias Rodyti pranešimą
                                        Jau patikėjai?
                                        Šaltiniai patikimi ar rusu "neoficiali" žiniasklaida?
                                        delfi.lt

                                        Comment


                                          #40
                                          Parašė Nikas Rodyti pranešimą
                                          Galėčiau. Bet nenoriu.
                                          Mano šeima susijusi su karu.
                                          Vakar girdėjau istoriją apie 22 metų kareivį žuvusį, ginant talliną. Ir galvoju, ar tam jis kariavo prieš nacizmą, kad kažkokie menkystos(tai minksčiausia, kaip galiu pavadinti estus) spjautų į jo atmintį ir kapą? Ypač prieš tokia dieną, kaip Gegužės 9-oji.
                                          Netoli mano namų yra karinės kapinės ir man sunku žiurėti, kada 15 metų "snargliai" geria alų ant kapų, kuriuose guli šimtai jaunuolių, gynusių valstybę. Ar tam, jie atidavė gyvybes?
                                          atsiprašau, bet noriu pasikartoti ir paklausti:
                                          -ar tikrai Taline ABI pusės padarė viską, kad perkėlimas įvyktų kultūringai. analogiški perkėlimai įprastas dalykas.
                                          -kodėl tarybinių laikotarpiu buvo niokojamas senos kapinės. pvz. Vilniuje Santuokų rūmų teritorija.

                                          ideologijos neliesiu, nes mano samprata yra kad mirusieji visi lygūs neskaitant tautybės, uniformos ar turto.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X