Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Svetimų kalbų mokėjimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
    Kaip Aleksio atsakytų: todėl, kad iš vienintelio Lietuvos miesto Vilniaus!!
    Aš irgi vilnietis ir nematau toje istorijoje nieko juokingo, todėl jo ir paklausiau: kam ten taip juokinga buvo?

    Comment


      Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
      Prieš metus vienoje IKI parduotuvėje stoviu eilėje prie kasos, prieš mane pora vyrukų (ko gero kazachai, atvažiavę mašinų pirkti) rusiškai klausia kasininko (jaunas vaikinas) kažko, tas tik akimis mirk-mirk, ausimis blym-blym, "nesuprantu, nesuprantu, blablabla...", eilė jau krenta iš juoko, galu gale šiaip-netaip tas suprato, ko iš jo nori, padavė. Tuo metu pro šalį ejo, kaip aš suprantu, vyr.kasininkė, sako tam vaikinukui: "užeisi pas mane". Po tos dienos šito kasininko toje parduotuvėje jau nemačiau...
      Jeigu vaikiną iš darbo atleido būtent tuo pagrindu, manau, jis galėtų net ir teisybės teisme paieškoti. Na, nebent jo darbo sutartyje parašyta, kad jis už algą, vos viršijančią minimumą, turi mokėti, anglųrusųvokiečiųprancūzų ir dar suahili kalbas. Tada pats kaltas, kad tokią pasirašė.
      Birth, school, METALLICA, death

      Comment


        Parašė Simex Rodyti pranešimą
        Jeigu vaikiną iš darbo atleido būtent tuo pagrindu, manau, jis galėtų net ir teisybės teisme paieškoti. Na, nebent jo darbo sutartyje parašyta, kad jis už algą, vos viršijančią minimumą, turi mokėti, anglųrusųvokiečiųprancūzų ir dar suahili kalbas. Tada pats kaltas, kad tokią pasirašė.
        Jei taip buvo iš tikrųjų (atleistas už tai, kad nemokėjo kažkokiems kazachams rusiškai paaiškinti kad jie randasi Europos Sąjungoje ir čia jų kalbos nėra privalomos) - tai didžiulis skandalas ir gėda, nes tai yra diskriminacija tautiniu pagrindu. Bet nelabai aš tikiu ta Aleksio pasaka...

        Comment


          Kad visa eilė žvengė - tikiu. Turbūt Vilniuje (darau loginę išvada, kad veiksmas vyko Vilniuje, nes Aleksio iš ten) labiau tikėtina, kad dauguma moka rusų kalbą. Kaune ar kur nors provincijoje tokia situacija juoko nesukeltų.
          Iš kitos pusės žiūrint, aišku, kad kalbų mokėjimas gerokai praturtina žmogų kultūrine prasme, bet...aš kažkodėl nesijaučiu praturtėjęs nuo nekultūringai per prievartą įbruktos rusų kalbos. Šita kalba man labai patinka, net labai labai, bet žmonės iš valstybės, kur ta klaba valstybinė - kitas atvejis.
          Birth, school, METALLICA, death

          Comment


            Parašė oranger Rodyti pranešimą
            Jei taip buvo iš tikrųjų (atleistas už tai, kad nemokėjo kažkokiems kazachams rusiškai paaiškinti kad jie randasi Europos Sąjungoje ir čia jų kalbos nėra privalomos) - tai didžiulis skandalas ir gėda, nes tai yra diskriminacija tautiniu pagrindu. Bet nelabai aš tikiu ta Aleksio pasaka...
            Viskas yra tiesa, parduotuvė IKI prie stoties. O atleido tikriausiai dėl to, kad klientas galėjo būti nepatenkintas ir kitą kartą užsukti į Rimi - tokie atvėjai Lietuvoje pasitaiko.
            Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

            Comment


              Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
              Viskas yra tiesa, parduotuvė IKI prie stoties. O atleido tikriausiai dėl to, kad klientas galėjo būti nepatenkintas ir kitą kartą užsukti į Rimi - tokie atvėjai Lietuvoje pasitaiko.
              Bet dėl ko žvengė žmonės tu gali paaiškinti?
              Ir dar. O jei klientas būtų koks filipinietis ir norėtų savo kalba šnekėti? Ar klientas būtų koks koprofagas ir norėtų prie kasos atlikti savo ritualą? Vaikinas irgi būtų kaltas? Juk klientas tikrai irgi liktų nepatenkintas...
              Ar čia tik dėl to kad jis nemokėjo rusų kalbos ir tai sukėlė masinė budulių isteriką?

              Comment


                Na realiausias variantas bus tas, kad jis per darbo pokalbi matyt tikino mokas rusu kalba ( Kitu atveju gi nebutu jiems naujiena, kad tas kasininkas nemoka rusu). Tuo labiau, kad parduotuvei Vilniuje, o ypac prie stoties rusu yra gana svarbu.

                Comment


                  Visiškai čia bobučių turgus pasidarė.

                  p.s. Nemokat tos kalbos ar ji jums nereikalinga tai ir nenaudokit, bet nereikia iškarto šlapintis tik išgirdus apie ją.
                  gera gyventi gerai

                  Comment


                    Kadangi mano specialybė yra turizmo ir viešbučių vadyba, tai galiu drąsiai pasakyti, kad Vilniuje, nemokėdamas rusų kalbos, darbo pagal specialybę negausi... Ar tai būtų viešbutis, ar kelionių agentūra TAŠKAS
                    No one really knows
                    Which way the wind blows

                    Comment


                      Parašė Kema Rodyti pranešimą
                      Visiškai čia bobučių turgus pasidarė.

                      p.s. Nemokat tos kalbos ar ji jums nereikalinga tai ir nenaudokit, bet nereikia iškarto šlapintis tik išgirdus apie ją.
                      Tikėjaisi likti protinguoju po savo pasisakymo dėl darbo? Bet kadangi neišėjo, tai patapo bobučių turgus.
                      O kad turizmo sektoriui reikia mokėti kalbas, tai čia normalu.

                      Comment


                        Parašė Kema Rodyti pranešimą
                        Radai kuom pasigirti.
                        Paskui verkia visokie tokie negalintys normalaus darbo susirasti.
                        Gal jis be rusų kalbos moka anglų, prancūzų ar vokiečių. Ar būtina čia rodytis tokiu kvailu ir daryti tokias išankstines nuostatas?
                        Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                        Prieš metus vienoje IKI parduotuvėje stoviu eilėje prie kasos, prieš mane pora vyrukų (ko gero kazachai, atvažiavę mašinų pirkti) rusiškai klausia kasininko (jaunas vaikinas) kažko, tas tik akimis mirk-mirk, ausimis blym-blym, "nesuprantu, nesuprantu, blablabla...", eilė jau krenta iš juoko, galu gale šiaip-netaip tas suprato, ko iš jo nori, padavė. Tuo metu pro šalį ejo, kaip aš suprantu, vyr.kasininkė, sako tam vaikinukui: "užeisi pas mane". Po tos dienos šito kasininko toje parduotuvėje jau nemačiau...
                        Absurdas. Puikus pavyzdys, kaip darbdaviai tyčiojasi iš darbuotojų. Kasininkui neprivaloma mokėti užsienio kalbų.
                        Paskutinis taisė Ametistas; 2011.03.22, 20:09.
                        www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                        Comment


                          Parašė Gator Rodyti pranešimą
                          Na realiausias variantas bus tas, kad jis per darbo pokalbi matyt tikino mokas rusu kalba ( Kitu atveju gi nebutu jiems naujiena, kad tas kasininkas nemoka rusu). Tuo labiau, kad parduotuvei Vilniuje, o ypac prie stoties rusu yra gana svarbu.
                          Arba bus perkeltas į kitą parduotuvę. Abejoju ar dėl tokio pagrindo būtų atleistas iš darbo. Aišku, jeigu darbo sutartyje sulygta dėl rusų kalbos kaip privalomos sąlygos, bet abejoju vis tiek. persilenkia su darbo kodekso reguliavimo ir visa praktika. matyt tik velnių išrašė.
                          Tos situacijos prie kasų realios. Aš irgi esu prieš kokius 6-8mėn. matęs a la kazachus, azerbaidžianiečius, žodžiu, iš to pasaulio dalies, vienoje Vilniaus parduotuvių (ne stoties raj.). man šypseną sukėlė ne kiek jų bandymas kalbėtis rusų kalba prie kasų (tiesa, buvo vakaras, eilės didelės, tai sukėlė ne juoką, o piktus žvilgsnius), bet emocionalus tonas ir gestikuliavimas, kuris šiauriečiams kaip mes nebūdingas.

                          Prieš keletą metų buvo kone anekdotinė situacija, kai....keliose įmonėse buvo reikalaujama iš valytojų mokėti anglų kalbą. Perlenkta lazda. ir akivaizdžiai.

                          Rusų kalba Lietuvoje yra reikalinga. Manau, bent 10m perspektyvoje jos paklausa išaugs. Kartu su vokiečių kalba. (mokykloje deja nelabiai noriai mokiausi vokiečių kalbos, dabar tik nagus dėl to tenka griaužtis ir planuoti lankyti papildomus kursus). Geras rusų kalbos mokėjimas tam tikra prasme yra didelis lietuvių privalumas. Kita vertus, jeigu gerai pamenu, pries berods 6metus buvome 5-oje vietoje ES pagal kalbų mokėjimo lygį. be anglų kalbos, kita kalba buvo rusų. vieta reitinge - išties gera.

                          o kas dėl tos mokytojos. išankstinės nuomonės nenoriu susidaryti, nes Lietuvos žiniasklaida ir kartais ne visai pagrįsti straipsniai dažnai būna klaidingi. o jei tai tiesa - tai netoleruotina. bet to nereikia išpusti kaip burbulo.

                          Comment


                            Parašė D.P Rodyti pranešimą
                            Arba bus perkeltas į kitą parduotuvę. Abejoju ar dėl tokio pagrindo būtų atleistas iš darbo.
                            Ir net neperkeltas, o greičiausiai dėlios prekes lentynose.

                            Comment


                              Toli su gimtąja kalba nenuvažiuosi. Nepriklausomai, kur gyveni, reikia žinoti užsienio kalbą ar kelias.
                              O jau tokiame krašte, kaip Lietuva - tai rusų, anglų kaip minimum gerai.

                              Comment


                                Parašė Nikas Rodyti pranešimą
                                Toli su gimtąja kalba nenuvažiuosi. Nepriklausomai, kur gyveni, reikia žinoti užsienio kalbą ar kelias.
                                O jau tokiame krašte, kaip Lietuva - tai rusų, anglų kaip minimum gerai.
                                O jei ne rusų, o pvz. anglų ir italų ar lenkų ir japonų, tai jau turbūt blogai? Man tai juoką kelia tas rusų kalbos sureikšminimas. Lygtais kitur pasaulyje visur moka rusų kalbą. Niekur jos nemoka išskyrus buvusias sovietines respublikas. Ir nereikia čia sekti pasakų apie ekonominę to naudą ir panašiai: suomiai nemoka rusiškai, bet puikiai su rusais prekiauja ir nesulaukia dėl kalbos jokių priekaištų. O jau kai į Lietuvą rusas atvažiuoja, tai jau tragediją daro kai jo kažkas nesuprato... Arba kai Ukrainoje kas atsisako rusiškai kalbėti - jau nacistas ir rusofobas
                                Dvigubi standartai.
                                Paskutinis taisė oranger; 2011.03.23, 00:32.

                                Comment


                                  Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                  O jei ne rusų, o pvz. anglų ir italų ar lenkų ir japonų, tai jau turbūt blogai? Man tai juoką kelia tas rusų kalbos sureikšminimas. Lygtais kitur pasaulyje visur moka rusų kalbą. Niekur jos nemoka išskyrus buvusias sovietines respublikas. Ir nereikia čia sekti pasakų apie ekonominę to naudą ir panašiai: suomiai nemoka rusiškai, bet puikiai su rusais prekiauja ir nesulaukia dėl kalbos jokių priekaištų. O jau kai į Lietuvą rusas atvažiuoja, tai jau tragediją daro kai jo kažkas nesuprato... Arba kai Ukrainoje kas atsisako rusiškai kalbėti - jau nacistas ir rusofobas
                                  Dvigubi standartai.
                                  Standartai standartais...Bet pasaulyje su rusų arba anglų tikrai išsiversi lengviau nei su lietuvių, lenkų ar kitą "nežinomų" valstybių kalba.

                                  Comment


                                    Parašė Nikas Rodyti pranešimą
                                    Standartai standartais...Bet pasaulyje su rusų arba anglų tikrai išsiversi lengviau nei su lietuvių, lenkų ar kitą "nežinomų" valstybių kalba.
                                    Dėl anglų abejonių neturiu, bet dėl rusų... Kažkas tave suklaidino tikriausiai.
                                    Ir kurioje gi valstybėje aš galiu su ja "lengvai išsiversti"? Be buvusių sovietinių respublikų. Net Lietuvoje be Vilniaus krašto, Klaipėdos ir Visagino jau beveik niekur.
                                    Beje, vieno mano pažįstamo Bosnijoje už rusų kalbą vos nenušovė viename kaime. Išgelbėjo tai, kad pasakė jog iš Lietuvos, o ne iš Rusijos. Čia apie tą "lengvumą"
                                    Paskutinis taisė oranger; 2011.03.23, 00:55.

                                    Comment




                                      Atsipalaiduok... giliai įkvėpk... tu jautiesi mieguistas... kai suskaičiuosiu iki trijų, pasinersi į gilų transą... 1, 2, 3... Anglų, mongolų, italų kalbos yra gerai... Rusų kalba yra blogai...
                                      gera gyventi gerai

                                      Comment


                                        Parašė Kema Rodyti pranešimą


                                        Atsipalaiduok... giliai įkvėpk... tu jautiesi mieguistas... kai suskaičiuosiu iki trijų, pasinersi į gilų transą... 1, 2, 3... Anglų, mongolų, italų kalbos yra gerai... Rusų kalba yra blogai...
                                        Kai nėra argumentų, tai prasideda Kašpirovskio seansai. Gal tave vaikystėje tėvai tikrai pas jį vežiojo?

                                        Comment


                                          Parašė Nikas Rodyti pranešimą
                                          su rusų arba anglų tikrai išsiversi lengviau nei su lietuvių, lenkų ar kitą "nežinomų" valstybių kalba.
                                          Žinant, kad tavo gimtoji kalba yra rusų - tai skamba iš tavo pusės gan įžeidžiančiai, bet čia nieko naujo... Galima tame pamatyti ir nepilnavertiškumo kompleksą. Su tokiu tikrai nieko nepasieksi...

                                          Comment

                                          Working...
                                          X