Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos įvaizdis užsienyje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    galiu papasakot įspūdžius, ką užsieniečiai žino apie Lietuvą. teko šią vasarą bendraut su pakankmai internacionaline mišraine, štai santrumpa:

    pradėsiu nuo geriausio. ispanas. domisi krepšiniu. žino visas lietuvių krepšinio žvaigždes, dievina Jasikevičių. apie Lietuvos miestus žino tiek: Kaunas.
    Tai jūsų sostinė?, klausia.
    Ne, atsakau. Sostinė Vilnius.
    keista, sako, visąlaik tiek aš, tiek draugai galvojau, kad sostinė Kaunas.
    kodėl?, klausiu.
    nes tai vienintelis miestas, kurį mes žinom. Juk Žalgiris..

    makedonas. domisi futbolu. paklausia iš kokio miesto esu. Kauno, atsakau.
    aa, taip, jūsų komanda paskutinius kelis metus buvo Lietuvos čempionė, žaidė čempionų lygos atrankoj. daugiau apie Lietuvos miestus nežino nieko.

    belgai. pana ir bachuras. pana per geografijos pamokas mokėsi Baltijos šalių sostines, todėl labai džiaugiasi, galėdama man pasakyti, kad Lietuvos sostinė - Vilnius. kitų miestų nežino. bičas didžiuojasi, žinodamas, kad Estija yra "viršuj" žemėlapio, tada po apačia - Latvija, dar žemiau - Lietuva. sostinių nežino.
    O tu galėtum žemėlapy parodyti Belgiją?, klausia manęs.

    turkas. niekad nebuvęs Lietuvoj, bet žino, kad lietuvaitės labai gražios. žino Kauną, nes jis turi Wizzair'o ir Ryanair'o uostus. apie Vilnių nežino nieko.

    Comment


      Lietuva - tai Žalgiris, o Žalgiris - tai Kaunas.

      Comment


        Parašė liutass
        Lietuva - tai Žalgiris, o Žalgiris - tai Kaunas.
        Zinot toki sena posaki- Kaunas yra Lietuvos sirdis

        Comment


          Parašė caaprius
          galiu papasakot įspūdžius, ką užsieniečiai žino apie Lietuvą. teko šią vasarą bendraut su pakankmai internacionaline mišraine, štai santrumpa:

          pradėsiu nuo geriausio. ispanas. domisi krepšiniu. žino visas lietuvių krepšinio žvaigždes, dievina Jasikevičių. apie Lietuvos miestus žino tiek: Kaunas.
          Tai jūsų sostinė?, klausia.
          Ne, atsakau. Sostinė Vilnius.
          keista, sako, visąlaik tiek aš, tiek draugai galvojau, kad sostinė Kaunas.
          kodėl?, klausiu.
          nes tai vienintelis miestas, kurį mes žinom. Juk Žalgiris..

          makedonas. domisi futbolu. paklausia iš kokio miesto esu. Kauno, atsakau.
          aa, taip, jūsų komanda paskutinius kelis metus buvo Lietuvos čempionė, žaidė čempionų lygos atrankoj. daugiau apie Lietuvos miestus nežino nieko.

          belgai. pana ir bachuras. pana per geografijos pamokas mokėsi Baltijos šalių sostines, todėl labai džiaugiasi, galėdama man pasakyti, kad Lietuvos sostinė - Vilnius. kitų miestų nežino. bičas didžiuojasi, žinodamas, kad Estija yra "viršuj" žemėlapio, tada po apačia - Latvija, dar žemiau - Lietuva. sostinių nežino.
          O tu galėtum žemėlapy parodyti Belgiją?, klausia manęs.

          turkas. niekad nebuvęs Lietuvoj, bet žino, kad lietuvaitės labai gražios. žino Kauną, nes jis turi Wizzair'o ir Ryanair'o uostus. apie Vilnių nežino nieko.
          siaip, didele europieciu pazanga, tikrai...
          pries 10 metu tau pasakytu, kad tu esi rusas, Vilniuj labai salta ir tavo gimines neturi ka valgyti

          Comment


            Turkijoj neseniai buvau sutikes du jaunus (~25 m) svedus. Tai, ka jie zino apie Lietuva, mane pribloske... Cia net neina kalbai apie sostine ar miestus. Jiems buvo staigmena, kad LT yra ES nare! Kai jau sita issiaiskinom, jie paklause, ar mums reikia vizu vaziuojant i Svedija... (O tai jie zino is viso, kas ta ES???) Paskui paklause, ar pas mus geriau gyventi nei Rusijoj - labai nustebo ir tada, kai pasakiau, kad taip.

            Sutiktas olandas iskele hipoteze, kad lietuviu kalba yra panasi i rusu, tad teko pagrumoti jam kumsciu ir palyginimui pasakyti, kad musu kalba panasi i rusu tiek, kiek olandu i kinieciu (na, cia truputi perdejau, bet kad jie kitaip nesupranta).

            Mane dar labai nervuoja, kai zmones zodi Lithuania interpretuoja kaip Slovenia, ar net Estonia. Kiek sutikau zmoniu Turkijoj, tai neprisimenu ne vieno, kuris teisingai isgirdo (na, gal vienas senstelejes norvegas) - nejau as taip neaiskiai tariu??? Daznai tekdavo pakartot pavadinima gimtaja ju kalba, turkiskai - Litvania, vokiskai, svediskai ir norvegiskai - Litauen. Tada jau supranta pavadinima, bet suraukia antakius, rodos galvoja, kas cia per daiktas ta Lieuva.

            Taip kad Lietuvai su ivaizdziu yra labai prastai, labai prastai...
            Paskutinis taisė Berliner; 2006.08.26, 17:10.
            BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

            Comment


              Ištrauka iš alfa.lt portalo straipsnio apie vakarikščius britų žurnalisto nuotykius vilniaus čigonų tabore :

              "Kitą dieną N.Jonesas iš pat ryto atvykęs į „Alfa.lt“ dalyvių gyvenamąsias patalpas neslėpė, kad negalėjo patikėti, kokiomis sąlygomis dirba mūsų policija. “Jie atrodė tokie bejėgiai- dirba be kompiuterių, viską rašo ranka, kėdės ir stalai aplūžę, visur baisi nešvara, o dokumentus kopijuoja kalkiniu popierium”. Žurnalistas teigė, kad į tai būtina atkreipti valstybės dėmesį. „Nieko nuostabaus, kad Didžioje Britanijoje nuolat spaudoje diskutuojama apie narkotikų prekeivius iš Rytų Europos, kurie pardavinėja narkotikus mūsų vaikams“,- piktinosi jis. „Pamatęs, kokiomis sąygomis dirba jūsų policija, supratau, kad ji yra bejėgė juos suvaldyti Lietuvoje“."

              Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

              --------------------------------------------------

              Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

              Comment


                Futbolo sirgaliai škotai nuvežti į mišką ir apiplėšti http://www.delfi.lt/news/daily/crime...hp?id=10603829

                Vilniuje kinas tapo jaunųjų nacistų taikiniu http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...hp?id=10590663

                gėda man dėl tokių lietuvių...
                Westside is the best ! :jura:

                Comment


                  Parašė Berliner Rodyti pranešimą
                  Turkijoj neseniai buvau sutikes du jaunus (~25 m) svedus...

                  Viskas nuo zmogaus priklauso ir nuo jo intelekto pirmiausiai...
                  Man teko bendrauti su svedu Ukrainos-Gudijos pasienyje (jis pats priejo, pamates lietuviskus mano masinos numerius). Sake, kad Lietuva jam - metu atradimas, kad jis tikrai nesitikejo tokios pazangos po sovietijos zlugimo, kad zmones labai europietiskai atrodo ir masto, zodziu - vien komplimentai...

                  Gal ji paveike ta ziauriai niuri baltarusiu realybe, po kurios ne tik Svedija, bet ir Lietuva atrodo rojumi?

                  Vis delto visada geriau viska pamatyti savo akimis...
                  Nors pirmiausiai vis gi yra intelektas< issilavinimas
                  Yra juk ir pas mus visokiu. Pvz. kurie pasako "tie portugalai ar ispanai - tai gryni cigonai" ar dar kokiu nesamoniu... Dirbu su vienu tokiu, kuris dirbo Anglioj, Ispanijoj ir kitur, tai slykstu klausyti... Visas jo kulturinis bagazas is tu dveju Europje praleistu metu: 1. Lietuva - kaimas; 2. Europoje vieni negrai; 3. Rusija - stai kur jega...
                  Paskutinis taisė oranger; 2006.09.05, 16:43.

                  Comment


                    Parašė Edgaex Rodyti pranešimą
                    Futbolo sirgaliai škotai nuvežti į mišką ir apiplėšti http://www.delfi.lt/news/daily/crime...hp?id=10603829
                    Gal ir baisu, bet sėstis į nepažįstamų žmonių mašiną, tai irgi reikia būti gerai trenktam.
                    P.

                    Comment


                      Parašė vap Rodyti pranešimą
                      Gal ir baisu, bet sėstis į nepažįstamų žmonių mašiną, tai irgi reikia būti gerai trenktam.
                      ...kaip ir nešiotis su savimi 7000 Lt grynais...
                      Paskutinis taisė Vaidas; 2006.09.05, 19:31.

                      Comment


                        Juokinga man buvo, kai HSBC ir Nationwide bankuose Hempšire (D.Britanija) net nesugebėjo dvi darbuotojos pakartoti šalies, iš kurios esu

                        Vaidai, Vilniuj ar Leedse? Penktadienį skrendu į Manchesterį, o šeštadienį Leedse būsiu

                        Comment


                          Parašė Vaidas Rodyti pranešimą
                          ...kaip ir nešiotis su savimi 7000 Lt grynais...
                          o ką.. reikia gi už ką gražią lietuvaitę pavaišint..

                          Comment


                            Parašė Meier Rodyti pranešimą
                            Juokinga man buvo, kai HSBC ir Nationwide bankuose Hempšire (D.Britanija) net nesugebėjo dvi darbuotojos pakartoti šalies, iš kurios esu

                            Vaidai, Vilniuj ar Leedse? Penktadienį skrendu į Manchesterį, o šeštadienį Leedse būsiu
                            Aš į Leeds tik kitą penktadienį skrendu

                            Comment


                              Parašė vap Rodyti pranešimą
                              Gal ir baisu, bet sėstis į nepažįstamų žmonių mašiną, tai irgi reikia būti gerai trenktam.
                              tikriausiai pas mus tik baisu sesti i masina

                              Comment


                                Beje dar vieną papasakosiu istoriją.

                                Veiksmas Britanijoje, pokalbis su brite, kuri ne tik žino Lietuvą, bet ir joje investuoja.

                                Kalbamės apie perspektyvias rinkas, britė: "Manau dabar pakankamai įdomiai atrodo Rumunija su Bulgarija. Bet čia dar nieko, o laukiu, kol Gruzijoje padėtis susitvarkys, ten juk galima bus daug uždirbti. Ar žinau apie Gruziją? Truputį, žymiai mažiau nei apie Lietuvą. Manai prieš 10 metų laikiau Lietuvą tokią, kokia dabar Gruzija? Visai ne, aš net nežinojau, kad tokia šalis (Lietuva) yra“

                                Visai neblogai apibūdina tai, kaip bent kiek išsilavinę britai mato Lietuvą, Latviją, Estiją. Galbūt jie maišo miestus, bet ar nemaišo dauguma lietuvių, kurioje šalyje yra Haga, o kurioje Bratislava? O kiek žmonių parodytų Moldovą, kiek baksteltų pirštu žemėlapyje į Kiprą?

                                Tiesa, kartais irgi būna juokinga... "I'm from Lithuania", atsako "Oh yeah, I've once been there, to Riga" :-)

                                Comment


                                  Parašė batman Rodyti pranešimą
                                  tikriausiai pas mus tik baisu sesti i masina
                                  JAV baisiau butu, ten didesne ivairove, nusivylusiu gyvenimu zmoniu, ir siaip zmones arsesni... bet tikimybe kad apiples mazesne :-D
                                  Žymus zmogus yra pasakęs: "Kosmosas ir žmonių kvailumas yra begaliniai, nors del kosmoso abejoju"

                                  Comment


                                    Dėl aprašytų situacijų Turkijoj, tai ten staffas viešbučių ir oro uoste gerai lietuvius žino. Oro uoste pamatęs mano pasą darbuotojas laužytai pasisveikino lietuviškai, viešbutį kalbinti darbuotojai žinojo Lietuvą, tik kai kurie pykdavo kad su jais kalbu angliškai nors esu iš Lietuvos (mat pagal juos mano pirma užsienio kalba turi būti rusų)

                                    Comment


                                      Turkijoj mano sesei pibeges turkas sako: "Labas, gal nori Svyturio alaus"
                                      beje kazkaip keista, kad dauguma turku is musu krepsininku zinojo tik Saboni ir Kurtinaiti, kiti dar ir Jasikeviciu vienas buvo uzdainaves "we are the winners"

                                      Comment


                                        Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                        Viskas nuo zmogaus priklauso ir nuo jo intelekto pirmiausiai...
                                        Man teko bendrauti su svedu Ukrainos-Gudijos pasienyje (jis pats priejo, pamates lietuviskus mano masinos numerius). Sake, kad Lietuva jam - metu atradimas, kad jis tikrai nesitikejo tokios pazangos po sovietijos zlugimo, kad zmones labai europietiskai atrodo ir masto, zodziu - vien komplimentai...

                                        Gal ji paveike ta ziauriai niuri baltarusiu realybe, po kurios ne tik Svedija, bet ir Lietuva atrodo rojumi?

                                        Vis delto visada geriau viska pamatyti savo akimis...
                                        Nors pirmiausiai vis gi yra intelektas< issilavinimas
                                        Yra juk ir pas mus visokiu. Pvz. kurie pasako "tie portugalai ar ispanai - tai gryni cigonai" ar dar kokiu nesamoniu... Dirbu su vienu tokiu, kuris dirbo Anglioj, Ispanijoj ir kitur, tai slykstu klausyti... Visas jo kulturinis bagazas is tu dveju Europje praleistu metu: 1. Lietuva - kaimas; 2. Europoje vieni negrai; 3. Rusija - stai kur jega...
                                        Pritariu Juk tas svedas, tikriasiai keliaujantis nemažai (kitaip, ką jis veiktų kažkur Gudijoj?). O tie du švedukai matos, kad niekad nėra buvę rytuose, nieko apie mus ir nežino. Šiaip man buvo staigmena didelė, kad jie tokie nesusipratę, nes šiaip jau kiek esu sutikęs švedų, norvegų - visai kažkiek tikrai žinojo. Bet visokių žmonių yra - tiek pas mus, tiek pas juos. Pažįstu aš čia tokių, kur nelabai skiria Lenkijos nuo Latvijos
                                        BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                                        Comment


                                          Parašė Dzipas Rodyti pranešimą
                                          Dėl aprašytų situacijų Turkijoj, tai ten staffas viešbučių ir oro uoste gerai lietuvius žino. Oro uoste pamatęs mano pasą darbuotojas laužytai pasisveikino lietuviškai, viešbutį kalbinti darbuotojai žinojo Lietuvą, tik kai kurie pykdavo kad su jais kalbu angliškai nors esu iš Lietuvos (mat pagal juos mano pirma užsienio kalba turi būti rusų)
                                          Parašė Tomkis Rodyti pranešimą
                                          Turkijoj mano sesei pibeges turkas sako: "Labas, gal nori Svyturio alaus"
                                          beje kazkaip keista, kad dauguma turku is musu krepsininku zinojo tik Saboni ir Kurtinaiti, kiti dar ir Jasikeviciu vienas buvo uzdainaves "we are the winners"
                                          Manau priklauso, nuo to į kurį kurortą Turkijoje važiuoji. Mes buvom Alanijoj, kuri nėra populiari tarp Lietuvių (iš 150 lėktuvu atskridusių į ją važiavo gal 15). Ten labai daug vokiečių - visi puikiai šneka vokiškai, TV visi kanalai vokiški, vakarėlius viešbučiuose veda vokiškai... O šiaip tai pasakai jiem, kad "from Lithuania", jie atgal tau "from Slovenia"? Kai pakartoji jiems jų kalba "Litwania" jie kažkaip ironiškai nusišypso (gal čia dėl to, kad turkam pralaimėjom tada?). Tai tiek.

                                          Nieko negirdėjau ten kalbant Lietuviškai, na tik, kaip kažkas sakė, oro uoste vienas pajuokavo kažką, o šiaip tai visas staff'as ir oro uoste, ir viešbučiuose gana šaltas - elgiasi su tavim labai formaliai. Pasų kontrolėj/vizų išdavime net nesisveikina - kaip robotai štampus deda.
                                          BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                                          Comment

                                          Working...
                                          X