Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos įvaizdis užsienyje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John Rodyti pranešimą
    Karta (t.y. visai neseniai) siaip juokais paklausiau vieno musulmono (pakistaniecio, issilavinusio) ar jis mustu savo zmona. Jis man labai rimtai atsake, kad esant reikalui - taip. T.y. jeigu zmona meluotu ar padarytu dar ka nors negero... ten tai visiskai normalu ir tradiciska. Anksciau ir pas mus taip buvo, taigi, kodel neatgaivinus tokiu tradiciju? Pvz, per Uzgavenes ar kokia kita svente visi vyrai eitu musti (tegul ir "nerimtai") savo zmonu? Kaip linksma butu
    Cia tu turbut pats sugalvojai, kad tai normalu ir tradiciska. Tai neturi nieko bendro su Islamu. Cia jau to zmogaus asmenine problema.

    Comment


      Parašė John Rodyti pranešimą
      kodel neatgaivinus tokiu tradiciju? Pvz, per Uzgavenes ar kokia kita svente visi vyrai eitu musti (tegul ir "nerimtai") savo zmonu? Kaip linksma butu
      Pradėkite Anglijoje ar Airijoje. Ten nors vaikai nematys, nes Lietuvoje palikti. O jei tradicija patiks, galėsime ir mes perimti.

      Comment


        Man atrodo, kad ir ką besakyčiau aš ar John, vis viena viskas susives į tai, kad mes esam pasikėlę, kompleksuoti emigrantai

        Vakar specialiai papasakojau savo draugui iš Rusijos apie Užgavėnių detales ir apie tai, kokia buvo reakcija lietuviškame forume, kai pasakiau, kad galbūt jų reiktų atsisakyti. Jis man pritarė, siūlė nesinervinti ir paaiškino, kad forumai nereprezentuoja visos šalies ir greičiausiai šito forumo didžioji dalis yra kvailiai arba vaikai. Panašiai teigė ir mano draugas graikas, kuris mano nuomonei taip pat pritarė ir jam irgi buvo sunku patikėti.
        Duodu 100%, kad absoliuti dauguma suaugusių, išsilavinusių užsieniečių, nepriklausomai nuo to, ar jie iš vakarų ar rytų, matytu problemą tose Užgavėnių detalėse. Jei apie tai būtų diskutuojama ne lietuviškame forume, o pasaulio forume, visi lietuviai išskyrus mane, John, keen, x21 ir dar kelis, būtų absoliučioje mažumoje. Neturiu dėl to nei menkiausios abejonės.
        You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

        Comment


          Parašė blitz Rodyti pranešimą
          Man atrodo, kad ir ką besakyčiau aš ar John, vis viena viskas susives į tai, kad mes esam pasikėlę, kompleksuoti emigrantai

          Vakar specialiai papasakojau savo draugui iš Rusijos apie Užgavėnių detales ir apie tai, kokia buvo reakcija lietuviškame forume, kai pasakiau, kad galbūt jų reiktų atsisakyti. Jis man pritarė, siūlė nesinervinti ir paaiškino, kad forumai nereprezentuoja visos šalies ir greičiausiai šito forumo didžioji dalis yra kvailiai arba vaikai. Panašiai teigė ir mano draugas graikas, kuris mano nuomonei taip pat pritarė ir jam irgi buvo sunku patikėti.
          Duodu 100%, kad absoliuti dauguma suaugusių, išsilavinusių užsieniečių, nepriklausomai nuo to, ar jie iš vakarų ar rytų, matytu problemą tose Užgavėnių detalėse. Jei apie tai būtų diskutuojama ne lietuviškame forume, o pasaulio forume, visi lietuviai išskyrus mane, John, keen, x21 ir dar kelis, būtų absoliučioje mažumoje. Neturiu dėl to nei menkiausios abejonės.
          Duodu 100%, kad tu su John turit zydisku saknu.

          Comment


            blitz, ir labai įdomu kokių ten pasakų jiems prisekiai...
            *******
            Miestai.net Fb

            Comment


              Parašė Irmux Rodyti pranešimą
              blitz, ir labai įdomu kokių ten pasakų jiems prisekiai...
              Papasakojau neviską, nes nenorėjau, kaip atrodytume kaip koks Boratlandas. To, ką papasakojau, pakako, kad jie negalėtų patikėti ir juoktųsi.

              Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
              Duodu 100%, kad tu su John turit zydisku saknu.
              O tai greičiausiai reikštų, kad esam velniai ir, kad mums nereikia leisti kalbėti

              Jei domina mano šaknys - iš 8 prosenelių 7 buvo lietuviai, viena čekė. Giliau nekapsčiau. Deja tai nieko neturi bendro su šia tema. Gal dar paprašysi parašyti savo išmatavimus?
              You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

              Comment


                Parašė blitz Rodyti pranešimą
                O tai greičiausiai reikštų, kad esam velniai ir, kad mums nereikia leisti kalbėti

                Jei domina mano šaknys - iš 8 prosenelių 7 buvo lietuviai, viena čekė. Deja tai nieko neturi bendro su šia tema.
                Is tikro nemazai kas Lietuvoj turi zydisku proteviu, tik visi tvirtina, kad yra 100% lietuviai is principo arba is nezinojimo/nesidomejimo.

                O siaip as prie zydus nieko pries neturiu, net palaikau juos konflikte su Palestina, pats uzgavenese jokiais zydais, cigonais ar dar kazkuo niekada nepersirenginejau, bet ir nematau tame dideles tragedijos.

                Beje kazkas is ceku buvo ir mano, bet turbut proproseneliu kartoj, bet tiksliai nezinau.

                Comment


                  Parašė blitz Rodyti pranešimą
                  Vakar specialiai papasakojau savo draugui iš Rusijos apie Užgavėnių detales ir apie tai, kokia buvo reakcija lietuviškame forume,
                  Tai ir išlindo yla iš maišo...
                  O kažkas čia dievagojosi, kad viskas tik "tarp mūsų"...
                  Nėra prasmės daugiau kalbėti.

                  Comment


                    Parašė oranger Rodyti pranešimą
                    Tai ir išlindo yla iš maišo...
                    O kažkas čia dievagojosi, kad viskas tik "tarp mūsų"...
                    Nėra prasmės daugiau kalbėti.
                    Ir vel rusai puola!

                    Comment


                      Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                      Ir vel rusai puola!
                      Prie ko čia rusai?

                      Comment


                        Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
                        lengva sneketi kai pats esu heteroseksualus, arba labiau linkes I heteroseksualuma.
                        Ta pacia logika, tiketis is juoduko rasinio pakantumo butu naivu..?


                        Griztant prie temos, uzgaveniu tradicijos, kad ir kokios jos butu formavosi ne per metus ir ne per du. Zydai Lietuvoje visada turejo silta vietele, kartu su vokieciais ir lenkais buvo pagrindinis miestu kontingentas. Lietuviai - valstieciu tauta su savo paprociais. Ir nematau tame nieko blogo, identitetas tera identitetas. Tai, jog per sventes lietuviai savo apeigoms pasiepdavo (nepiktai, su humoru) kitas tautas - nematau nieko blogo. Netgi kazkiek juokinga, ir LT ivaizdis siuo atveju kiek suprovincialeja.
                        Siuolaikiniame pasaulyje tokia tradicija ir nelabai limpa. Gal jei neakcentuotume zyduku (kuriu kraujo as ir pats turiu, kaip ir rusu, kaip ir vokieciu, kaip ir lietuviu) svenciant sia svente, nebutu toks ir skandalas. Tauta taip greitai tradiciju negaletu atmesti, procesas turi uztrukti.

                        Lietuviai realiai nera nei rasistai, nei antisemitai, nei homofobai, tiesiog po nepriklausomybes dalis ju elgiasi kaip sunys paleisti is budos i sviesa. Visur laksto ir loja, kol neapsipranta su naujais objektais. Kantrybes ir pakantumo.


                        Prie ruso man buvo geriau

                        Comment


                          Parašė alonso Rodyti pranešimą
                          <...> tiesiog po nepriklausomybes dalis ju elgiasi kaip sunys paleisti is budos i sviesa. Visur laksto ir loja, kol neapsipranta su naujais objektais.
                          O dabar įsivaizduokim kokia būtų reakcija jei vietoje lietuvių, kuriuos taip "gražiai" apibūdino alonso, būtų minimi, tarkim, žydai? Dvigubi standartai kažkokie..

                          P.S. Labai tikiuosi, kad tie kurie laiko save esą super puper tolerantiški, išties tokie ir yra, nes kartais pasiskaičius komentarus, tuo labai suabejoju
                          Paskutinis taisė Irma; 2008.02.21, 17:36.
                          *******
                          Miestai.net Fb

                          Comment


                            O siaip yra daug didesniu problemu su tom tradicijom, bet kazkodel niekam tai nerupi. Nuo tu uzgaveniu nei kas nukencia, nei ka, o kai kinieciai ziauriai kankina ir skerdziai sunis ir kates ir gaminasi sau pietus, tai niekam ne motais, nors ten akivaizdus masinis smurtas ir ziaurumas pries gyvunus. Juk tai "tradicija", nacionaliniai "patiekalai"... Nors tokius dalykus pasmerkti reiktu pirmoj vietoj ir uzdrausti be jokiu diskusiju.

                            Comment


                              O šitokios įdomios užgavėnių tradicijos atsirado dėl to, kad lietuviai niekada negyveno su žydais ar čigonais kartu. Tik šalia, ir niekada vieni kitų gerai nepažino. O ko nepažįsti, apie tą gali įvairiausių pramanytų dalykų prisigalvot. Taip lietuviškame kaime ir susidarė žydo kaip keisto svetimšalio įvaizdis. Iš dalies dėl to kalti ir jie patys, nes daugelis iš jų nemokėjo lietuvių kalbos (naudojo rusų ir jidiš) todėl negalėjo normaliai bendrauti su lietuviais.

                              O jei apie šiuos laikus, tai tradicijos prievarta naikinti nereikia (nors ji ir būtų šiek tiek politiškai nekorektiška). Tradicijos kinta ir kis pačios ir senuosius personažus pakis labiau atitinkantieji šiandienos aktualijas (politikas, oligarchas, emigrantas ).
                              Post in English - fight censorship!

                              Comment


                                Parašė blitz Rodyti pranešimą
                                ...o pasaulio forume, visi lietuviai išskyrus mane, John, keen, x21 ir dar kelis, būtų absoliučioje mažumoje...
                                Vieni zmones galvoja/domisi/analizuoja... kiti jaucia/spelioja/fantazuoja...
                                ...pirmi gali kazka pasakyti... pas antrus tik puta is burnos...

                                Comment


                                  Parašė vytauc Rodyti pranešimą
                                  O kas tau, Jonai, davė teisę šnekėt už visus lietuvius? Man prašau jokių kolektyvinių kalčių neprimetinėti, kaip ir mano artimiesiems bei vaikams. Absoliuti dauguma lietuvių neturėjo nieko bendro su žydų žudynėmis. Jei turi norą paatgailauti už vienetų piktadarystes, tai taip pat sėkmingai gali jaustis atsakingas už pvz Zamolskio veiksmus.

                                  Jei kažkoks vietinės reikšmės laikraštis yra tarptautinė bendruomenė, tai tegu.
                                  Palaikau Vytauc 100%. Briedas cia buvo tas straipsnis ir tiek.

                                  Comment


                                    Parašė blitz Rodyti pranešimą
                                    Man atrodo, kad ir ką besakyčiau aš ar John, vis viena viskas susives į tai, kad mes esam pasikėlę, kompleksuoti emigrantai .
                                    Perlenkėt lazdą, tad ko daugiau norėt...?

                                    Toli gražu nuo 'budulio' esu, ir nematau nieko stipriai smerktino šioje užgavėnių 'tradicijoje'. Supyks, nusivils, neandertaliečiais mus laikys... - penki anglai skaitę tą laikraštį... nelankys baltų?... Na ir tegu, Latvių paminklai jiems padėkos.
                                    .................................................. ..................................

                                    Manau prie turizmo, ar kokio ten departamento, turėtų būt įstegta atitinkama kelių etatų žinyba, atsakinga už tokių ir panašių, dezinformuojančių, iš dalies net šmeižikiškų straipsnių, autorių/leidėjų kultūrinį/teisinį "pamokymą".

                                    Comment


                                      Parašė blitz Rodyti pranešimą
                                      Man atrodo, kad ir ką besakyčiau aš ar John, vis viena viskas susives į tai, kad mes esam pasikėlę, kompleksuoti emigrantai

                                      Vakar specialiai papasakojau savo draugui iš Rusijos apie Užgavėnių detales ir apie tai, kokia buvo reakcija lietuviškame forume, kai pasakiau, kad galbūt jų reiktų atsisakyti. Jis man pritarė, siūlė nesinervinti ir paaiškino, kad forumai nereprezentuoja visos šalies ir greičiausiai šito forumo didžioji dalis yra kvailiai arba vaikai. Panašiai teigė ir mano draugas graikas, kuris mano nuomonei taip pat pritarė ir jam irgi buvo sunku patikėti.
                                      Duodu 100%, kad absoliuti dauguma suaugusių, išsilavinusių užsieniečių, nepriklausomai nuo to, ar jie iš vakarų ar rytų, matytu problemą tose Užgavėnių detalėse. Jei apie tai būtų diskutuojama ne lietuviškame forume, o pasaulio forume, visi lietuviai išskyrus mane, John, keen, x21 ir dar kelis, būtų absoliučioje mažumoje. Neturiu dėl to nei menkiausios abejonės.
                                      Įvaizdis yra viskas. Juk baisu ką gali pagalvoti užsieniečiai.

                                      Jei rimtai, man irgi gan keistos tos tradicijos, tačiau manau, kad ten nieko labai blogo ir pakankamai jos linksmos. Labai daug šalių turi kokių nors "nukrypimų", tik nemanau, kad tiek daug tų šalių žmonių taip dėl to įvaizdžio nervuojasi ir kompleksuoja kaip lietuviai. Kaip tau pvz. atrodo bulių kautynės, lakstymai nuo bulių miesto gatvėmis, jų skerdimas ir pan.? Man gan kvailokai.

                                      Comment


                                        Parašė Edd Rodyti pranešimą
                                        Jei rimtai, man irgi gan keistos tos tradicijos, tačiau manau, kad ten nieko labai blogo ir pakankamai jos linksmos.
                                        kiek bendrauju su zmonem cia, jiems tokie dalykai butu tiesiog visiskai nesuprantami ir netgi izeidziandys.
                                        "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                                        - George W. Bush President of the USA

                                        Comment


                                          Apie buliukus aš savo nuomonę jau pasakiau ir tokie dalykai bei toks žiaurumas nesuprantamas daug kam visame Pasaulyje.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X