Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos įvaizdis užsienyje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Turiu pritarti bebop'ui. Kaimiška muzika tinka reprezentuoti kaimą. Ką turi bendro kaimiška muzika su Vilniaus senamiesčiu?
    You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

    Comment


      Parašė blitz Rodyti pranešimą
      Turiu pritarti bebop'ui. Kaimiška muzika tinka reprezentuoti kaimą. Ką turi bendro kaimiška muzika su Vilniaus senamiesčiu?
      Nieko, bet minimas takelis grojamas neilgą laiko tarpą.

      Comment


        Aš nedarau iš to tragedijos, bet Vilniaus senamiesčiui reprezentuoti tokia muzika paprasčiausiai netinka
        You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

        Comment


          Parašė blitz Rodyti pranešimą
          Aš nedarau iš to tragedijos, bet Vilniaus senamiesčiui reprezentuoti tokia muzika paprasčiausiai netinka
          Kaip supratau, kai kurie supanikavo.

          Comment


            "Kaimiška muzika", "kaimiečiai" - va čia tai leksika ir terminai. Niekaip negaliu atsistebėti, kaip greitai tampama "miestiečiais."

            Comment


              Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
              Kadangi esu pavargęs, daug nerašysiu. Manau, jog galima rasti balansą tarp tradicinio ir šiuolaikinio miesto reprezentavimo, o tuo pačiu pritraukti įvairesniais dalykais besidominčių turistų (ne tik alko-, seksoturistus).
              Mūsų valstybės istorija įdomi, bet kažkodėl esame linkę jos gėdytis, kai
              dauguma valstybių traukia turistus puoselėdami senovines tradicijas bei jomis didžiuojasi. Galiausiai turistai tik ir sužino nuotrupas apie Gediminą bei Sovietmetį (kas dominuoja daugelyje turistinių filmukų).
              Tai niekas ir neneigia, kad įdomi. Tačiau dažnas lietuvis užmiršta faktą, kad lietuvoje buvo toks dalykas kaip gausi bajorija (vienas iš didžiausių procentų gyventojų Europoje) ir sugretina save tik su kaimu. Dažnai išgirsti: "bajorai, miestiečiai buvo lenkai, lietuviai - kaimiečiai, taip buvo ir bus". Na ir kas, kad jie šnekėjo lenkiškai, tai dar nereiškia, kad jie nebuvo lietuviais ir nesirūpino, nepuoselėjo lietuviškos kultūros (deja nerandu lrytas straipsnio, kurį išspausdino vasario 16-ai). Kaip ir nereiškia, kad jeigu airiai (nors ir turi savo kalbą) šneka angliškai, jie yra anglai. Tokia muzika, toks nuolatinis kaimiškos kultūros akcentavimas nė kiek nepadeda išbristi iš šių mąstymo spąstų. Kai dauguma šalių didžiuojasi savo aukštuomene, lietuviai (ne visi) tiesiog blokuoja tai "ne - lenkai, jie nė prie ko" ir sugretina save su kaimu. PVZ. Tai akivaizdu ir kulinarijoje. Koks yra tradicinis lietuvių valgis? Cepelinai. Visiškai nesidomima ką valgydavo miestiečiai. Labai pravartu pavartynėti Zawadskos "Lietuvos virėja" (pats ją turiu), net nustebtumėte, kokių įmantrių patiekalų ten yra.
              Parašė Vilkas Rodyti pranešimą
              "Kaimiška muzika", "kaimiečiai" - va čia tai leksika ir terminai. Niekaip negaliu atsistebėti, kaip greitai tampama "miestiečiais."
              Tik jau nereikia pradėti. Yra ryškus skirtumas tarp kaime gyvenančių ir mieste. Ypač matosi kuomet prasideda rugsėjo 1, kai studenai suvažiuoja į Vilnių. Šiuo klausimu aš esu už intensyvios urbanizacijos skatinimą.
              Paskutinis taisė bebop; 2011.07.28, 10:18.
              Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

              Comment


                Parašė bebop Rodyti pranešimą
                Tik jau nereikia pradėti. Yra ryškus skirtumas tarp kaime gyvenančių ir mieste. Ypač matosi kuomet prasideda rugsėjo 1, kai studenai suvažiuoja į Vilnių. Šiuo klausimu aš esu už intensyvios urbanizacijos skatinimą.
                Aš irgi už, tačiau čia pritariu vilkui, pas mus miesto kultūros nėra tokių tradicijų kaip Europoje, visąlaik buvom žemės ūkio šalis, su dominuojančiomis kaimo vietovėmis.
                Flickr

                Comment


                  O jūs žinot kokia yra nacionalinė vokiška, britiška, rusiška muzika? Ir jie tikrai nesigėdija dėl to, kad kietiems ji atrodo kaimiška ar kokio žemo lygio. Kultūra yra kultūra ir nieko nepakeisi. Be kaimo nebūtų ir Vilniaus senamiesčių, be kaimiškų lietuviškų sutartinių ir tas senamiestis turėtų mažiau iškilumo. ir išvis, bandyti užsieniui primesti kaip pačią civilizuotiškiausią ir vakarų sostinių kultūros šalį yra mažų mažiausiai kvaila. Mes nesam vakarai ir tokiais nebūsim. Valgom cepelinus, traukiam kaimietiškas dainas, mylim žirgus ir esam lietuviai.

                  Comment


                    Parašė bebop Rodyti pranešimą
                    Tik jau nereikia pradėti. Yra ryškus skirtumas tarp kaime gyvenančių ir mieste. Ypač matosi kuomet prasideda rugsėjo 1, kai studenai suvažiuoja į Vilnių. Šiuo klausimu aš esu už intensyvios urbanizacijos skatinimą.
                    Man turbūt nėra nieko juokingiau, už "pirmos kartos nuo žagrės" žmones, prieš porą metelių iš kokio Ignalinos rajono kaimelio atvažiavusių į Vilnių, ir įsivaizduojančių save didžiausiais inteligentais miestiečiais, ir laikančių ne tik tikrus kaimiečius, bet ir mažesnių miestų gyventojus nieko neišmanančiais kvailais "runkeliais". Tikrų miestiečių Lietuvoje daug nėra. Dar ne viena karta užaugti turės, iki tokių miestuose bus svarus kiekis.

                    O dėl muzikos belieka pritarti. Tačiau čia jau įvaizdžio reikalas. Kol mūsų turizmo reklamų ir turistų informacijos centrų vadai toliau kompleksuosis ir net nesistengs keisti ne pačio įdomiausio mūsų šalies įvaizdžio (liūdnai dainuojanti rusų kalba kalbanti bobutė, daug liūdnų kryžių debesuotame fone ir pievos? Kur man užsirašyti?!), tol mes ir toliau turėsime džiaugtis vien okito kanalo apsilankymu Lietuvoje per metus, ir net jam pasirodžius klausytis tos pačios senos liaudiškos muzikos, kol ekranai rodys Vilniaus senamiestį.

                    Comment


                      Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
                      Bebop, o kokią muziką įsivaizduoji grojant šalį pristatančiame filmuke? Lietuvišką popsą, klubinės muzikos perliukus ar himną? Manau, liaudies muzika net labai tinka kaip intarpas tarp pasakojimų apie šalies istoriją.
                      Palyginimai su kitais miestais beprasmiai. Mūsų valstybės istorija yra tokia, kokia yra - pripažinkime, pagaliau, ir sugebėkime sudominti kitus ja. Folkloras yra kiekvienos tautos vizitinė kortelė ir jo gėdytis nėra prasmės.
                      Be to, manau, jog tai vienas geresnių filmukų, pristatančių šalies sostinę.
                      Yra kaimo kapelų muzika, bet yra ir rimta folk muzika. Nežinia, kas geriau reprezentuoja Lietuvą ar Vilnių - armonikos ar pvz dūdmaišiai. Truputi pasiknisęs internete ir prisiminęs kelissyk Sereikškių parke girdėtus folko kolektyvus, radau tokias folk grupes kaip Kulgrinda, Atalyja, Ugniavijas, elektroninės+folko muzikos atlikėja Donis ir pan.. Matyt jų yra ir daugiau. Skamba įdomiai, giliai, skayčiau - rimtai.
                      Aš irgi nesižaviu tuo, kai rodo miestą, o paleidžia armonikas. Net jei tai turi kažkokių ryšių,man tiesiog neatrodo, kad šiuo atveju, toks garso takelio intarpas derėjo su vaizdu...atvirai pasakysiu, tam tikrose senamiesčio gatvėse manau geriau skambėtų (rami) Klezmer muzika -a titiktų ir tu gatvelių dvasią )

                      o šiaip Vilnius muzikine prasme yra labai splavingas - tikrai galėjo paleisti Vilnius jazz (pakankamai gerai žinoma pasaulyje mokykla su Ganelinu, Cekasinu, Vysniausku) mokyklos korifėjų/atstovų džiaziuką.

                      Comment


                        Parašė Magician Rodyti pranešimą
                        Man turbūt nėra nieko juokingiau, už "pirmos kartos nuo žagrės" žmones, prieš porą metelių iš kokio Ignalinos rajono kaimelio atvažiavusių į Vilnių, ir įsivaizduojančių save didžiausiais inteligentais miestiečiais, ir laikančių ne tik tikrus kaimiečius, bet ir mažesnių miestų gyventojus nieko neišmanančiais kvailais "runkeliais". Tikrų miestiečių Lietuvoje daug nėra. Dar ne viena karta užaugti turės, iki tokių miestuose bus svarus kiekis.

                        O dėl muzikos belieka pritarti. Tačiau čia jau įvaizdžio reikalas. Kol mūsų turizmo reklamų ir turistų informacijos centrų vadai toliau kompleksuosis ir net nesistengs keisti ne pačio įdomiausio mūsų šalies įvaizdžio (liūdnai dainuojanti rusų kalba kalbanti bobutė, daug liūdnų kryžių debesuotame fone ir pievos? Kur man užsirašyti?!), tol mes ir toliau turėsime džiaugtis vien okito kanalo apsilankymu Lietuvoje per metus, ir net jam pasirodžius klausytis tos pačios senos liaudiškos muzikos, kol ekranai rodys Vilniaus senamiestį.
                        O jūs imkit ir parodykit šį klipuką kokiam užsieniečiui ir pažiūrėkite, ar jam užklius ta liaudies daina, ar Vilnių automatiškai sugretins su kaimu? Manau, nesuklysiu, sakydamas, kad 99 proc. užsieniečių net neatkreips į tai dėmesio. Čia tiesiog mūsų psichologinės savivertės problemos...
                        Suprasčiau, jei turėtumėm pasaulinio garso atlikėjų (kalbu apie populiariąją muziką), ar garsėtumėme kokiu nors išskirtiniu muzikos stiliumi, tada taip, reikėtų tai pabrėžti ir tai automatiškai būtų daroma... O dabar... Greičiausiai klipo autorius paprašė kokios tautinės, liaudies dainos, kad turėtų iš ko pasirinkti dėliodamas garso takelį, įterpė gabaliuką, nes jam jis pasirodė tinkamas ir iš karto pamiršo...

                        Comment


                          Parašė bebop Rodyti pranešimą
                          Bet beveik visuose video apie Lietuvą būna tokia kaimiška muzika šiek tiek jau pradeda įkyrėti...
                          Kartais Vokietiją reprezentuojančiuose klipuose irgi kišami šlageriai ir/ar bavariškos kapelos šalia Octoberfest'o. Tad nesam išskirtiniai savo 'kaimietiškumu' šiuo atveju
                          Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                          Dordrechtas/Haarlemas
                          Nesebaras/Plovdivas
                          Kiolnas

                          Comment


                            Dėl kokių jūs čia smulkmenų pergyvenat? Daug kur tokiuose klipuose yra naudojamas folkloras ir niekas nuo to dar nenumirė.
                            You might surprise yourself.

                            Miestai.net FB

                            Comment


                              Bet nereikėtų teigti, kad visos provincijos gyvenvietės tokios. Prasigėrusių, bedarbių piliečių pilnos... Tikrai taip nėra.
                              N N N

                              Comment


                                Parašė bebop
                                Ir nelaikau savęs miestiečiu, tiesiog didelės gyvenvietės gyventojas. Lietuvoje nėra miestų pasaulio mastu, net ir mūsų Vilnius menkas.
                                Nu gal atsikratykit šitų kompleksų, ponaiti iš Kalabybiškio. Jaustis gali nors ir kolūkio gyventoju, jei patinka, laisva šalis esam, bet bent jau galėtum nepaistyt apie "miestus pasaulio mastu" kuriuos dar ir matęs matyt tik paveiksliukuose esi.
                                Got sun in my face, sleeping rough on the road

                                Comment


                                  Parašė bebop
                                  Jeigu nieko neturi pasakyti, o tik įžeidinėti - tai geriau iš viso patylėtum Matosi užaugęs inkubatoriaus sąlygomis ir nieko nenutuoki, kas vyksta daugiau už Vilniaus ribų. Matosi nematęs kaip vyksta "karai" tarp kaimų, matosi tavo draugų nesumušdavo tiesiog prie klasės durų prie visų žmonių, tiek, kad atsidurdavo ligoninėje. Matosi nežinai, ką reiškia, kai vakarais negalėdavai išeiti į lauką, nes "patruliuodavo" mašinos ir daužydavo gatvėse bet ką, ką surasdavo, ir dėlto būdavo saugu tik grupėse. Matosi, nematęs, kaip suvažiuodavo mašinos ir žmones tiesiog medžiodavo mokyklose. Nestebėjęs grupuočių ginklavimos, kuomet spręsdavo, ką geriau pasiimti muštynėms vakare ar gitaros stygas, kastetą ar pistoletą. Kaip klasėse tiesiog pamokų metu vykdavo muštynės. Neveltui skiriami ES milijonai, kad mažintų atskirtį kaimuose.
                                  Čia kuriam Lietuvos kaime/gyvenvietėje/miestelyje taip buvo? Šiaip iš smalsumo klausiu... O gūdžiais 1990-2004 (spėju, jog pačio čia buvo kalbama apie šį kolegos brandos etapą/kurį pats irgi patyriau) visur taip buvo, ir Vilnius tikrai nebuvo inkubatorius (mano nuomone); bet tie laikai lyg ir praėjo/praeina.
                                  Paskutinis taisė tivoli; 2011.07.28, 19:31.
                                  Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                                  Dordrechtas/Haarlemas
                                  Nesebaras/Plovdivas
                                  Kiolnas

                                  Comment


                                    Gal pirmiausia pradėkim nuo to, kad dar niekur nesu girdėjęs termino "kaimiška muzika", dažniausiai - "liaudies muzika", dabar taip išeina, kad liaudis = kaimas.
                                    Toliau, kai truputį čiupinėjau kultūrinę antropologiją man buvo išaiškinta, kad antropologiškai Lietuvoje žmonių, kuriuos drąsiai būtų galima vadint miestiečiais, įmanoma surasti tik Kaune. Miestiškumo sąlyga - bent trys kartos pragyvenusios jame, o to nei Vilniuje, nei Klaipėdoj, ką jau kalbėt apie Šiaulius su Panevėžiu, nerasi, visi gyventojai ten pasikeitę ir sąlyginai nauji, kitaip tariant - kažkelinta karta nuo žagrės, todėl komiška ir sakyčiau net kiek pikta, kai žmonės, kuriems iš kišenės dar žagrės rankena kyši, liaudies (!) muziką vadina kaimiška, ir tai dar daro taip " ", lyg norėtų pašiept ar sumenkinti muziką, pagal kuria jo paties seneliai ir galbūt dar tėvai gyveno, kurioje užfiksuota didžiulė dalis lietuviškos kultūros ir pasaulėžiūros. Apskritai tarp lietuvių pastebiu labai neigiamą bruožą - mes labai lengvai pamirštam savo tradicijas bei perimam svetimas, mažiau "kaimietiškas".
                                    Grįžtam prie muzikos. Štai Mikas rašė, kad negalim pasigirti kokiu nors išskirtiniu muzikos stiliumi, tai kad galim, ir būtent ta liaudies muzika.
                                    Lietuviškos sutartinės - daugiabalsis dainavimas įtrautos į UNESCO Pasaulio nematerialaus kultūros paveldo sarašą, puikiai reprezentuotų Lietuvą ir visą mūsų kultūrą. Sutinku, kad klipe panaudota daina yra prasta, bet tik ji, o ne pats stilius. Esu matęs ne vieną tokį Lietuvos reklaminį filmuką, kurio fone skamba slaviška muziką, ir labai daug lietuvių to net nepastebi, ką jau ten kalbėti apie užsieniečius, ir visa tai dėl elementaraus neišprusimo. Patarčiau labiau pasidomėti lietuviška liaudies muzika, galų gale dainų šventėj sudalyvaut ir tada galbūt suprasit, kiek daug ištiesų mes turim.

                                    Comment


                                      Parašė Silber418
                                      o apsilankymai teatruose, operoje, kultūriniuose renginiuose - kažkuo uncool, "kaimietiška".
                                      Nežinau cool ar uncool, bet Vilniuje toli gražu ne visada taip jau paprasta bilietų į teatrą gaut.
                                      Got sun in my face, sleeping rough on the road

                                      Comment


                                        Šitai diskusijai labai tinkama tema yra Kaimas ar miestas.

                                        Dėl alkoholizmo tai mieste, jaunimas net dažniau geria nei Bebop nuvertintame kaime, o dėl saugumo tai man nekyla mintis kad kaime kasnors tave sumuš, dar per mano menkus gyvenimo metus palyginus su kitais forumo nariais, nebuvo tokio atvejo kad kasnors "užkabins" aš anksčiau labai daug savo apylinkėse kaimų naktimis "aplakstes" ir niekada negalvodavau kad gali man nutikti, jeigu normaliai elgiesi ir su tavim tai pat....., o šitai diskusija labai plati....
                                        Tauro apygarda (Stirnos rinktinė)| 立陶宛

                                        Comment


                                          Nu vat koks šaunuolis. O kai dar sužinosi, kad Anglijoj yra ne tik Londonas, Rusijoj ne tik Maskva, o jot, a ir vė neapsiriboja Niujorku gal suprasi ką tamstai norėjau pasakyt. Nes tai, ką pasakei dabar, atspindi tipinį žagrės pasaulėvaizdį, katrame visi miestai "ten" yra tokijai, paryžiai ar, blogiausiu atveju, romos.
                                          Got sun in my face, sleeping rough on the road

                                          Comment

                                          Working...
                                          X