Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos įvaizdis užsienyje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    O jus ko gero turistas? ...kazko norisi pasiusti kuo toliau...
    Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
    Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

    Comment


      Parašė Zosys Rodyti pranešimą
      Morta, Jūs pagal išsilavinimą biochemikė, genetikė, galbūt akademikė?...

      Jei taip, tai viena iš dviejų - arba jums pats laikas rašyti genialų straipsnį kur nors "The Science" ir laukti Nobelio, arba metas kelti kvalifikaciją, brangute.
      Aš nežinau ar Mørtã yra akademikė, ar ne. Ir man tai nelabai rūpi, nes prieštarauju nusistatymui, jog žmogaus nuomonė turėtų būti vertinama pagal to žmogaus statusą, bet ne pagal pačios nuomonės turinį. Tačiau jei tu, kuris net negeba taktiškai bendrauti forume (pabrauktoji dalis), atstovauji akademinę visuomenę, tai tuo blogiau jai.

      Jei turi ką pasakyti, mes tavęs įdėmiai klausom. Jei atėjai pašūkalioti jausdamasis kažkuo pranašesnis už kitus, kuo vargu ar ką nors čia įtikinsi, tai ne ten pataikei.

      Parašė Zosys Rodyti pranešimą
      Jeigu jūs aiškinto ir gynėt Tėvynės įvaizdį iš pozicijų, jog „kad ir ką Tėvynė padarė, Ji vis tiek teisi“, tai bijau kad bent jau vakariečių akyse jūs padarėt Tėvynei meškos paslaugą. Toks požiūris – „Fomer USSR“
      Pritariu. Tačiau tavo prielaida klaidinga.

      Parašė Zosys Rodyti pranešimą
      "politinio korektiškumo šovinizmas" - šiaip jau tai gėdingas oksimoronas, tamstele.
      Bandyta pasakyti, kad naudojamas tokio lygio korektiškumas, kai tai tampa diskusijos išsigimimo priežastimi. Vienos pusės nuomonė (nekalbu apie objektyviai amoralią "nuomonę") tampa suvaržyta, metami neadekvatūs kaltinimai (apie ką ir buvo užsiminta).

      Net jei frazė ir netiksli, ko aš neteigiu, nebūtina dėl to taip jautriai reaguoti. Svarbiausiai, kad supratome, apie ką kalbama.
      Paskutinis taisė ; 2010.03.01, 15:16.
      Įžvalgos.lt - FB - G+

      Comment


        Litauen räumt auf

        Lassen wir die Börse der schlechten Nachrichten geschlossen für einen kleinen Feiertag. Gratulieren wir Litauen, das sich schon etwas länger als andere Länder ehrlich zu machen versucht.
        Lietuviškas atpasakojimas čia.
        Paskutinis taisė r08n; 2010.03.01, 15:14. Priežastis: Įdėjau nuorodą į liet. atpasakojimą

        Comment


          Parašė Zosys Rodyti pranešimą
          "politinio korektiškumo šovinizmas" - šiaip jau tai gėdingas oksimoronas, tamstele. Nebūna "politinio korektiškumo šovinizmo" lygiai taip, kaip nebūna "liberalaus fašizmo" arba "demokratijos totalitarizmo". Galima kuo nori kaltinti "politinį korektiškumą" (tame tarpe perdėtu normatyvumu ar tabuacija), bet tik ne šovinizmu. Tamstai visai neprošal būtų paskaityti laisvalaikiu knygelių kokių nors ar bent filmų pažiūrėti. Kaip tokiais atvejais paprastai sakoma : "bičas žiūri ne tuos filmus"

          o šiaip jau žmogiškas orumas, man senamadiškam, atrodo vertesnis draskymosi nei "nacionalinis orumas". Aš net nelabai suprantu, ką pastarasis reiškia (matyt kokia "patologijos norma" tarp masių) . Ypač bjauru, kai "nacionalinis orumas" atseit "ginamas" trypiant žmogiškas tų pačių tautiečių teises. Aš dar suprasčiau, jei Lietuvoje nebūtų absoliučiai nei vieno gėjaus - tada galėtumėt drąskytis ir "ginti". O dabar... Klinikinis susireikšminimas ir Tėvynės (šiaip jau visiems priklausančios) sutapatinimas su "savimi brangiuoju".
          Oksimorinas tik tiek, kiek pats esi politiškai korektiškas

          Mano supratimu, aklas argumentų ignoravimas ir etikečių klijavimas ignoruojant faktus, realybę bei politinio korektiškumo normų kišimas, kaip ir bet kurios kitos doktrinos aklas protegavimas ir oponentų "trynimas" net nebandant jų klausyti, yra tikrų tikriausias šovinizmas.
          Taip, kad joks tai oxymoron'as, o kai kurių lūdnų individų ar jų grupuočių praktikuojama taktika.

          Nacionalinis orumas čia nežaidžia tokio didelio vaidmens. Tiesiog kartais norisi pataisyti tuos, kurie tyčia bando iškraipyti faktus ir pateikti paprasčiausią melą, ar tai būtų Lietuva vs gėjai ar Tibetas vs Kinija. Gink dieve, nesistengiu neigti pagrįstos ir pelnytos kritikos.

          Comment


            prieštarauju nusistatymui, jog žmogaus nuomonė turėtų būti vertinama pagal to žmogaus statusą, bet ne pagal pačios nuomonės turinį.
            visų pirma atskirkime numones ir jų "turinius" nuo tezės (statement). Viena yra Mortos nuomonė, kurią ji nebūdama nei gėjus, nei lesbijietė, išreiškia, o šiek tiek kitas dalykas yra teiginys-pareiškimas, kuris pateikiamas kaip implikacija neigti kitų žmonių pamatines teises.

            Kas dėl "brangutės", tai šitas išsireiškimas yra ironiškai malonybinis, nes matote man kažkodėl neatrodo, kad akademikė Mortos egzistuoja, taigi aš pakibinau tik mano kaip prielaida įsivaizduotą personažą "akademikę-Mortą", o ne garbingą virtualų jūzerį Mortą

            ferštein ?
            Paskutinis taisė Zosys; 2010.03.01, 15:26.
            blaivumas išlaisvina

            Comment


              Parašė Zosys Rodyti pranešimą
              visų pirma atskirkime numones ir jų "turinius" nuo tezės (statement).
              Sutinku, tai nėra tas pats. Bet reikėtų pagalvoti ir kitaip. Jei tu matai netikslumų kito žmogaus nuomonėje ar teiginiuose, tai pataisyk juos ir dar pridėk argumentų, kad likusiems nekiltų noras prieštarauti. Tai (grubiai apibūdinus) aš suvokiu kaip konstruktyvią ir prasmingą diskusiją. Galbūt iš tiesų tavo kompetencija aptariamoje srityje yra didesnė ir tu gali mus "apšviesti". Tad pirmyn.

              Bet ką, tavo nuomone, naudingo šiai diskusijai prideda:
              <...> išsireiškimas <...> ironiškai malonybinis <...>
              Ar būsi išgirstas priklauso ne tik nuo to, ką tu žinai ar to, koks tavo statusas, bet ir nuo to, kaip tai išdėstysi.

              Brangutės ir tamstelės yra visai nebūtinos tavo nuomonės prielipos. Tai, kol dar visai nenusivažiavom, siūlau jų atsisakyti.
              Įžvalgos.lt - FB - G+

              Comment


                Parašė Zosys Rodyti pranešimą
                aiškinimas aiškinimui nelygu. Jeigu jūs aiškinto ir gynėt Tėvynės įvaizdį iš pozicijų, jog „kad ir ką Tėvynė padarė, Ji vis tiek teisi“, tai bijau kad bent jau vakariečių akyse jūs padarėt Tėvynei meškos paslaugą. Toks požiūris – „Fomer USSR“
                Šiaip ten tuščias reikalas buvo kalbėti, nes išankstinę žmonių nuomonę pakeisti gan sunku. Patys kaltina homofobija, tuo pačiu patys pasirodo kaip šovinistai. Be to, įstatymą priėmė ne Lietuvos žmonės, o nuo realybės atitrūkę politikai, nesugebantys tinkamai atstovauti rinkėjų.

                Pardon, bet jiems abiems (ir Rat, ir nežinomam gėjuj) išvydus saulę jie gavo VIENODAS TEISES, ĮTVIRTINTAS ŽMOGAUS TEISIŲ DEKLARACIJOJE. Viskas, ko iš Lietuvos prašo "mažiausia Lietuvos bėdos" - Lietuvos gėjai - yra tų pačių teisių (kurios visiems už dyką ir nuo gimimo) nemindymo, neniekinimo ar paneigimo "spec-įstatymais".
                Tas tai taip, bet ar jau išspręstos visos pagrindinės problemos? O antraeilių klausimų kėlimas tiek iš politikų, tiek iš suinteresuotų grupių pusės yra kiaulystė Lietuvai.

                Lietuvos piliečiai, iš kitų grupių žmogaus teisių nedarykite sau "mažos" ar "didelės" ar kokios tik norit "bėdos", nes tos ELEMENTARIOS teisės (pvz. teisė į šeimą ir juridnį jos pripažinimą) yra ne jų, ir ne jūsų , o VISŲ t.y. B E N D R O S
                Visos teisės turi turėti savo ribas. Todėl visai sveika būtų jei įsivaikinimo įstatymas numatytų tokią teisę tik tiems, kurie galėtų susilaukti, t.y. tik vyrui ir moteriai.

                Comment


                  Parašė John Rodyti pranešimą
                  Oksimorinas tik tiek, kiek pats esi politiškai korektiškas

                  Mano supratimu, aklas argumentų ignoravimas ir etikečių klijavimas ignoruojant faktus, realybę bei politinio korektiškumo normų kišimas, kaip ir bet kurios kitos doktrinos aklas protegavimas ir oponentų "trynimas" net nebandant jų klausyti, yra tikrų tikriausias šovinizmas.
                  Taip, kad joks tai oxymoron'as, o kai kurių lūdnų individų ar jų grupuočių praktikuojama taktika.

                  Nacionalinis orumas čia nežaidžia tokio didelio vaidmens. Tiesiog kartais norisi pataisyti tuos, kurie tyčia bando iškraipyti faktus ir pateikti paprasčiausią melą, ar tai būtų Lietuva vs gėjai ar Tibetas vs Kinija. Gink dieve, nesistengiu neigti pagrįstos ir pelnytos kritikos.
                  Visų pirma, Jūs taip kraštai dėl šito Lietuvą "siaubiančio" korektiškumo nepergyvenkit. Galbūt tai yra Jūsų, kaip užjūryje gyvenančio patrioto kasdieninė problema, bet tikrai ne Lietuvos: mūsų žemelėj polit-korektiškumo ne tik kad neproteguoja, jis čia net nepernakvojo. Jeigu Jūs susilaikote nuo pvz. dabartinio Tambovo Gubenatoriaus pobūdžio pareiškumų, jog gėjus reikia pjaustyti į gabalus ir šerti šunims, tai visiškai nereiškia, kad Jūs jau esat "palaužtas" polit-korektiškumo. Lietuvoje buvo nubausti keli žmonės už tai, jog propagavo smurtą ir neapykantą prieš atskiras žmonių grupes - minimum minimorum valstybėj, kurią galima pavadinti civilizuota.

                  Tuo tarpu pats polit-korektiškumas tėra naivi pastanga nustatyti formalius rėmus, vienu smūgiu reformuoti visuomeninį mandagumą, manieras, įskiepyti privalomą kalbėjimo toną tiems, kuriems nepakanka savaiminio vidinio žmogiškumo. Jei lietuviai neįsivaizduoja "dviratinio" humoro be konkrečių žmonių grupių įžeidinėjimo, tai tegul jie taip smaginasi ir juokauja, kiek tik jiems lenda. Tai mūsų lietuvių problema ir pasaulis net neprasižios. Man pačiam svetimas polit-korektiškumas; tiesiog literatūroj aš jo pakęst negaliu; mokslinėj literatūroje politkorektiškumą laikau išvis žalingu, bet vadinti tai "šovinizmu" ...

                  Kaip aš suprantu, idealioje situacijoje Jūs turite teisę viešai ir demonstratyviai nemėgti gėjų, bet mosikuoti "nuomone", jog jie "beveik zoofilai" arba "šiek tiek per milimetrą mažiau lygūs negu "AŠ" manau yra neleistina. Lygiai taip pat neleistina aiškinti ir įrodinėti, kad gėjai savo egzistavimo faktu įžeidžia "tradicinę industrinę šeimą", "vaikystę", "ištikmybę", "lietuvių tautybę" ir t.t.
                  blaivumas išlaisvina

                  Comment


                    Parašė Zosys Rodyti pranešimą
                    Kaip aš suprantu, idealioje situacijoje Jūs turite teisę viešai ir demonstratyviai nemėgti gėjų, bet mosikuoti "nuomone", jog jie "beveik zoofilai" arba "šiek tiek per milimetrą mažiau lygūs negu "AŠ" manau yra neleistina. Lygiai taip pat neleistina aiškinti ir įrodinėti, kad gėjai savo egzistavimo faktu įžeidžia "tradicinę industrinę šeimą", "vaikystę", "ištikmybę", "lietuvių tautybę" ir t.t.
                    Nesuprantu, kodėl tai turėtų būti susiję su Lietuvos įvaizdžiu užsienyje? Kodėl užsienio homoseksualams taip rūpi Lietuvos homoseksualų savijauta Lietuvoje? Pvz man, nors ir railfanui, visiškai nekyla noras protestuoti, kai kokioje nors Kanadoje kokioje nors Halifakso stotyje draudžiama fotografuoti traukinius (o gal vietos railfanai jaučiasi diskriminuojami, juk railfanu dažnai jau gimstama). Esu įsitikinęs, kad 98proc. railfanų man pritartų. Zosy, kodėl gėjams/lesbietėms visa tai taip aktualu?
                    I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                    Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                    Comment


                      Parašė Zosys Rodyti pranešimą
                      Visų pirma, Jūs taip kraštai dėl šito Lietuvą "siaubiančio" korektiškumo nepergyvenkit. Galbūt tai yra Jūsų, kaip užjūryje gyvenančio patrioto kasdieninė problema, bet tikrai ne Lietuvos
                      Gerb. Zosy, manau šiuo atveju pati didžiausia problema yra ne politinis korektiškumas Lietuvoje ar John ypatingas noras ginti tėvynę, bet Zosio nepasidomėjimas, apie ką tiksliai vyksta kalba.

                      Prieš puldamas kritikuoti mano poziciją galėjai pasidomėti, kas yra mano papublikuotoje nuorodoje ir kokio pobūdžio diskusija ten vyko bei kodėl man tai pasirodė aktualu. Dabar gi, įgriuvote su trenksmu ir pradėjote kalbėti neį į tvorą, nei į mietą.

                      O politinio korektiškumo Lietuvoje, ačiū dievui, kol kas išties nėra daug. Paradoksas, bet būdamas nepolitkorektiškoje Lietuvoje dažniau gali jaustis laisvas ir nesuvaržytas, bei nesibaiminti pasakyti ko nors "nekorektiško", kuomet UK (t.y., ko gero, labiausiai "korektiškoje" ES valstybėje) turi žiūrėti, ką kalbi, net jeigu neturi jokių piktų intencijų.

                      Dėl šios priežasties nebūčiau toks tikras, ar reikia galvotrūkčiais bėgti ir priimti politinį korektiškumą į savo visuomenę. Mano požiūriu, tolerancija ir supratimas turi pamažu išaugti iš pačios visuomenės, o ne būti primestas iš viršaus.

                      Comment


                        Dar vienas pavyzdėlis, kaip kai kurių homoseksualų teises ginčių puslapių publikacijos skleidžia gan primityvų ir tiesmuką melą


                        Lithuania's Anti-Gay 'Promotion' Law Takes Effect

                        Melas ar abejotini teiginiai paryškinti:
                        Lithuania's controversial law that bans the “promotion” of being gay takes effect Monday.
                        In December, lawmakers capitulated to international pressure and agreed to remove some of the measure's most odious language. But the changes failed to mollify opponents, who say the amended law remains anti-gay because it outlaws the promotion of “any concept of the family other than that set down in the constitution,” which defines marriage as a heterosexual union.
                        “From now on, any of our public events could fall under that clause and be banned,” Vladimir Simonko, head of the Lithuanian Gay League, told the AFP.
                        Human rights group Amnesty International called on the government to ditch the controversial law.
                        “This law will violate the freedom of expression and will directly discriminate against people on account of their sexual orientation or gender identity,” said John Dalhuisen, expert on discrimination at Amnesty International, in a statement.
                        “It will stigmatize gay and lesbian people and expose advocates for their rights to the risk of censorship and financial penalties.”
                        “This law is an anachronism in the European Union,” he added.
                        In its original version – approved by the Lithuanian parliament, the Seimas, in July – the bill would have barred the “public dissemination” of information favorable to being gay. Proponents argued that the law was necessary because positive images of gay people would physically and mentally harm children.
                        President Dalia Grybauskaite expressed opposition to the original bill in July: “I'm very much upset that such kind of laws in Lithuania are possible,” she told reporters at a news conference in Stockholm.
                        The law's broad language banned any discussion of being gay except in a negative context, effectively legislating homophobia.
                        “The Lithuanian authorities must not implement the law which discriminates against gay and lesbian people and restricts their freedom of expression,” Dalhuisen added.

                        Comment


                          Bandymas formuoti Lietuvos įvaizdį Rusijoje

                          Comment


                            Kažkas pozityvesnio, nors ir gan niūriai piešiamame kontekste



                            Europeans excluded from data autobahn

                            Representatives of Europe’s internet industry demand high-speed internet to be expanded by EU governments. At a conference in Lisbon they have called for a clear regulatory framework within Europe.

                            In many areas within Europe watching high definition movies over the internet or downloading massive files in mere seconds has become a reality thanks to technology like fiber-optic cables.

                            But many households are excluded from this data autobahn – the technology is just not there yet. Members of the Fiber to the Home Council Europe, which represents companies such as internet service providers, met in Lisbon on February 25 and requested for European governments to push towards an implementation of new technologies.

                            Europe behind Asia and the US

                            According to Hartwig Tauber, director general of the organization the continent is lagging behind Asia and the United States.

                            "Fiber is more than just an infrastructure, it is an enabler for new services and an enhancer of existing services,“ said Tauber.

                            Slower copper wires continue to be standard issue when it comes to linking most homes and the neighborhood telecommunications network. Tauber put that down to the fact that most European governments lack ambition compared with some of their counterparts in Asia, which are pushing for the installation of connections with hundreds of times as much capacity.

                            "That could transform how we use the internet," he added.

                            Certainly, the call is also about money: Most of the speakers

                            at the conference represented news or entertainment companies that use the internet to get their content out to users. However, the main argument of the organizers for encouraging the spread of fiber-optic connections is to give a boost to services that carry considerable benefits for the public, such as distance learning and health care, as well as boosting telecommuting.

                            Fiber to the Home Council president Karel Helsen said that in some countries telecommunications companies have started their own services in areas such as health and education. Additionally, governments are using money to stimulate development in the industry.

                            Lithuania ahead of European standard

                            But according to the internet businesses the main problem remains the lack of a clear regulatory framework at the European level. The European Commission has promised to provide this but further delays in drafting the regulations seem to have been one reason why the commissioner responsible did not address the conference, instead sending a lower-level official.

                            Despite all this, there has been striking progress in some countries. Just in the past couple of years, Lithuania has leapfrogged Scandinavian countries to become the nation with the highest penetration rate of fiber cables. And in the run-up to the conference, host Portugal went on a cable-laying spree that resulted in more than two million homes can now be connected to fiber-optics.

                            Author: Alison Roberts (hmr)
                            Editor: Mark Mattox
                            Paskutinis taisė John; 2010.03.02, 04:50.

                            Comment


                              Parašė John Rodyti pranešimą
                              Bandymas formuoti Lietuvos įvaizdį Rusijoje

                              Youtube video
                              Visiskai nesupratau..prie ko cia tuos gejus imete?
                              Paskutinis taisė DeSadas; 2010.03.02, 23:31.
                              "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                              - George W. Bush President of the USA

                              Comment


                                Grįžtant prie "Lietuvos vietos Europoje" temos, gana įdomus pamąstymas: http://churchill.lt/apie-europas-europoje/

                                Comment


                                  Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                                  Grįžtant prie "Lietuvos vietos Europoje" temos, gana įdomus pamąstymas: http://churchill.lt/apie-europas-europoje/
                                  Nepaisant kelių teisingų pastebėjimų, - kliedesiai (mano kuklia nuomone).

                                  Jei ir reiktų kuo nors džiaugtis (ypač mums), tai ES. Likęs pasaulis mums pavydi, o kai kurie bandymai kurti kažką panašaus (pvz. ASEAN) tėra embrioninėje stadijoje ir nežinia, kada (ir ar išvis) pavyks. Kalbėti, kad ES dar labiau "atskyrė" Europos šalys yra tiesiog nesąmonė.
                                  Paskutinis taisė John; 2010.03.02, 12:27.

                                  Comment


                                    Bet ir negalim paneigti fakto, kad dali suvereniteto mes po 2004 praradome.
                                    Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
                                    Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

                                    Comment


                                      Parašė John Rodyti pranešimą
                                      Bandymas formuoti Lietuvos įvaizdį Rusijoje

                                      Youtube video
                                      apgailėtina tiesiog... gėda rusams dėl tokios bukos propagandos

                                      Comment


                                        Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
                                        Bet ir negalim paneigti fakto, kad dali suvereniteto mes po 2004 praradome.
                                        O ar tai blogai?
                                        Flickr

                                        Comment


                                          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                          O ar tai blogai?
                                          Kuo mažiau laisves, tuo blogiau.
                                          Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
                                          Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

                                          Comment

                                          Working...
                                          X