Parašė MedinisStrazdas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Sankcijos Rusijai pradėjus karą Ukrainoje (nuo 2022.02)
Collapse
X
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Įdomu kaip rimčiausi antitrumpistai pakomentuotų šitą. Ar Bidenas buvo supančiotas kažkokių kacapinių tinklų ir tik nueidamas išdrįso driokstelt? Jei taip, kaip čia kacapai supančioję teisingą amerikės partiją? Ar visgi čia išankstinė Trumpo ranka pasireiškė?
Komentuoti:
-
Briuselis svarsto, kaip įsiteikti V.Putinui prieš derybas
Europos Sąjungos (ES) pareigūnai svarsto galimybę atnaujinti rusiškų dujų pirkimą kaip galimą karo Ukrainoje sureguliavimo dalį, ketvirtadienį rašo leidinys „Financial Times“.
Pasak leidinio, rusiškų dujų pirkimo idėjos šalininkai tvirtina, kad tai sumažintų aukštas energijos kainas Europoje, paskatintų Maskvą sėsti prie derybų stalo ir suteiktų abiem pusėms priežastį įvesti ir palaikyti paliaubas.
Trys FT kalbinti šaltiniai teigė, jog idėjai pritarė kai kurie Vokietijos ir Vengrijos pareigūnai, ją esą remia ir kitos sostinės, kurios mato tai būdą sumažinti energijos kainas Europoje.
Komentuoti:
-
EU's Russian gas exit should be written into law, says Lithuania
The European Union should fix into law its plan to quit Russian gas by 2027, Lithuania has said, in a document seen by Reuters that EU countries' energy ministers will discuss next week.
- 7 patinka
Komentuoti:
-
Buvo pernelyg keista: vos tik D.Trumpas laimėjo, staiga J.Bideno administracija ėmė daryti tai, ką jau seniai turėjo daryti
Komentuoti:
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Tik šioks toks pataisymas, kad tos vėliavos nukabintos buvo ne dėl kokių nors naujos administracijos veiksmų, o dėl praeitos administracijos įvestų sankcijų. Bet vėliavų nukabinimas dar nereiškia tų laivų sustabdymo.
Be to, buvusio prezidento Joe Bideno įvestos sankcijos Rusijos tanklaivių laivynui taip pat turėjo savo poveikį: „Esu įsitikinęs, kad šios sankcijos buvo suderintos su D.Trumpu. Buvo pernelyg keista: vos tik D.Trumpas laimėjo, staiga J.Bideno administracija ėmė daryti tai, ką jau seniai turėjo daryti, įskaitant smūgį Rusijos naftos infrastruktūrai. Dabar D.Trumpas apsimes, kad tai darė ne jis, o J.Bidenas. Ir jis neketina jų atšaukti.“
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Vokiečiai patys be jokių tariamų leidimų iš Vašingtono (žinoma kartu su Centrinės Europos "sąjungininkais") nori vėl pradėti vamzdynais pirkti rusų dujas. Kitaip sakant vėl pradėt atstatinėt kacapų kariauną. Bet nieko - mes turim jų brigadą!
European officials are debating whether Russian pipeline gas sales to the EU should be restarted as part of a potential settlement to end the war against Ukraine, according to people familiar with discussions.
Three of the officials briefed on the talks said the idea had been endorsed by some German and Hungarian officials, with support from other capitals that saw it as a way to reduce European energy costs.
Advocates of buying Russian gas argue it would bring down high energy prices in Europe, encourage Moscow to the negotiating table, and give both sides a reason to implement and maintain a ceasefire.
Manau to ir verta laukti kai po Bundestago rinkimų tarp CDU ir AfD kai kuriais klausimais susidarys neformali kvazi-koalicija. Taip greitai geopolitinė mūsų regiono situacija ims panašėti į 1795-us, su beveik tais pačiais aktoriais scenoje. Artimi santykiai su JAV (ar NATO rėmuose, ar už jų) kaip niekad svarbūs ir tokius krašto apsaugos skeptikus ir josios finansų auditų mylėtojus kaip Žemaitaitis reikia pradėt trinti į miltus (aišku politinėmis ir teisinėmis priemonėmis), nes nebejuokinga.Paskutinis taisė Kaimai; 2025.01.30, 10:04.
- 3 patinka
Komentuoti:
-
Dutch bank ING to exit Russia after striking deal with investor https://www.reuters.com/markets/deal...sc-2025-01-28/
LONDON, Jan 28 (Reuters) - Dutch bank ING Groep (INGA.AS), opens new tab said on Tuesday it had reached an agreement to sell its business in Russia to local company Global Development JSC, leaving the bank with an exposure of 1 billion euros ($1.04 billion). Only a handful of Western banks are still operating in Russia nearly three years after the war in Ukraine began.
Under the agreement, the Russian firm, owned by a Moscow-based financial investor, will buy all of the shares of ING Bank (Eurasia) JSC with an intention to serve customers in the country under a new brand, ING said in a statement. It did not disclose the financial terms of the sale.
The deal is expected to have a negative effect of about 700 million euros on ING's post tax results, the bank added.
Western banks began pulling out of Russia after Moscow's invasion of Ukraine in 2022 triggered a wave of economic sanctions on the country.
Austria's Raiffeisen (RBIV.VI), opens new tab is the biggest Western bank still in Russia. It has made billions of profits in the past three years by acting a payment bridge for Russia's middle class and companies into the West.
Italian bank UniCredit (CRDI.MI), opens new tab also has a sizeable Russian business. Both banks have faced pressure from Washington and European officials to speed up their exit.
Banks need approval from Russian authorities before selling assets, which lenders say has made it hard to leave. Italy's Intesa Sanpaolo'S (ISP.MI), opens new tab CEO said last year it had cut its overall exposure to Russia to a "negligible" level but it was hard to dispose completely of its local subsidiary.
ING's sale of its Russian operations, which is subject to regulatory approvals, is expected to be completed in the third quarter of 2025. In the meantime, the group plans to continue reducing its exposure to Russian clients.
The bank said that since Russia's invasion of Ukraine, it has taken no new business with Russian companies, reduced the scale of its operations in the country and started to separate the business from its larger network and system, reducing its total lending exposure to Russian clients by more than 75%.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Tik šioks toks pataisymas, kad tos vėliavos nukabintos buvo ne dėl kokių nors naujos administracijos veiksmų, o dėl praeitos administracijos įvestų sankcijų. Bet vėliavų nukabinimas dar nereiškia tų laivų sustabdymo.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąBet net jei po Putino gali būti tik kitas Putinas - sankcijos ir ekonominis smaugimas turi tęsti kad ir 1000 metų, nes tai yra pagrindinė priemonė naujai Rusijos agresijai stabdyti.
Minus 114
Dvi mažos šalys – Barbadosas ir Panama per dieną padarė daugiau žalos orkų iždui, nei buvusi JAV administracija per savo paskutinį veiklos pusmetį. Visos tos kalbos apie šešėlinio rusų naftos laivyno nešamas įplaukas, kurių esą niekaip neišeina sužiūrėti ir užkardyti buvo tiesiog melai.
Žinoma, tai skambėjo keistai žinant, kad visą planetą stebi palydovai ir visi tanklaivių registrai NSA sekimo centrams – kaip telefonų knyga būdelėj ant kampo. Nenorėjo trukdyti ir netrukdė, o tos „baisios” sankcijos pernai lapritį irgi buvo tik akių dūmimas, nes orkų naftos pervežimų apimtys jūromis gruodį ir sausį netgi paaugo.
Bet štai valdžia pasikeitė, Panamai buvo priminta, kas statė Kanalą ir kas ten dabar įžūliai šeimininkauja. Vos po kelių dienų Panama kartu su Barbadosu nurodė rusams nuo 114 savo puvėkų tankerių nusikabinti jų valstybių vėliavas. Dabar tą patį su likusiu „šešėliniu” laivynu galės padaryti ir visos kitos šalys, jei nenori turėti problemų su naujuoju šerifu, o tokių bus nedaug, netgi visai mažai. Plukdys cisternomis?
Pasirodo, kai nori – tai ir galima, tik kai kuriems reikia padėt ištarti tuos žodžius.
- 3 patinka
Komentuoti:
-
Lyginti didelės šalies kaip Rusija ir mažos šalies kaip Lietuvą eksportą ir importą nėra korektiška: maža šalis visada santykinai daugiau eksportuos, bet kartu santykinai daugiau ir importuos. Pvz. Rusijai visai nereikia importuoti to komponento, kuris Lietuvos importe yra bene didžiausias - energetinių išteklių ir kitų žaliavinių išteklių.
Šiuose duomenyse kol kas svarbu, kad iki šiol rusams pavyko prasisukti turint teigiamą užsienio prekybos balansą (kas ypač svarbu kuomet praktiškai negali skolintis užsienio valiuta esant reikalui). Tai padeda palaikyti santykinai nedidelį pragyvenimo lygio smukimą ir palaikyti pragyvenimo lygio palaikymo iluziją bent keliuose esminiuose politiniam stabilumui regionuose, kartu turint kišenėje pinigų būtinų pirkimų darymui (tame tarpe ir tam kad aprūpinti karinę mašiną komponentais ir tuo kuo reikia - pabrango, sunkiau įsigyti, bet tarpininkų visuomet atsiras kurie už komisinius tai padės padaryti, bile tik pačių pinigų tarpininkams būtų).
Šiaip sustabdyti žaliavinės šalies eksportą šiuolaikiniame pasaulyje sunku, nes tuose Globaliuose Pietuose su jų milijardinėm ar bent šimtamilijoninėm naselenijom labai daug seilę varvinančių jas įsigyti su diskontu.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Sorry, suklydau, paėmiau mėnesio skaičių LT, o moskovijos metinį. Gaunasi kad mūsų LT supergalybė 8 kartus supergalingesnė už orkų superderžavą.
- 3 patinka
Komentuoti:
-
Parašė gerietis Rodyti pranešimąNeblogai eksportuoja, mes būdami 50 kartų mažesni, eksportuojame 100 kartų mažiau.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...rts_per_capita
- 3 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąPagal teritoriją 260 kartų mažesni
Komentuoti:
-
Parašė gerietis Rodyti pranešimąNeblogai eksportuoja, mes būdami 50 kartų mažesni, eksportuojame 100 kartų mažiau.
Komentuoti:
-
Parašė gerietis Rodyti pranešimąNeblogai eksportuoja
Čia kažkaip į viešumą praslydo apibendrinti Rusijos centrinio banko skaičiukai ir dar kažkokie analitikai pateikia ne itin optimistiškas įžvalgas.
Rusijos biudžetas įprato gyventi labai gerai, kol augo naftos ir dujų eksportas ir laikėsi geros kainos - buvo atitinkamos ir išlaidos bei rezervų kaupimas. Per karą naftos tonų ir dujų kubų buvo mažiau, o dolerių daugiau - nemažėjo ir išlaidos.
Kai naftos eksporto skaičiai po naujų sankcijų sumažės (tikėkimės), bus įdomu pažiūrėti į šitą ir į kitus grafikus.
Komentuoti:
-
Kommersant.ru 2024.01.22
Платежный баланс добавит давления на рубль
Mokėjimų balanso pokyčiai didins spaudimą Rusijos rubliui
Rusijos centrinis bankas paskelbė pirmąjį 2024 metų mokėjimų balanso ir užsienio prekybos būklės vertinimą.
Mokėjimų balanso prekybos ir finansinių srautų perteklius siekė 53,8 mlrd. USD – 7,4% daugiau nei 2023 m., tačiau pastebimai mažesnis nei Centrinio banko spalio mėnesio prognozė (61 mlrd. USD) ir „FocusEconomics“ sausio mėnesio konsensuso prognozė, kurioje Centrinis bankas paaiškina, kas vyksta, sumažindamas pirminių ir antrinių pajamų balanso deficitą (5,6 mlrd. USD 2024 m. $30,6 mlrd. dėl investicijų pajamų balanso deficito) sumažėjus prekybos pertekliui.
Užsienio prekybos paslaugomis deficitas 2024 m. padidėjo 3 milijardais JAV dolerių iki 38,3 milijardo JAV dolerių.
Remiantis „FocusEconomics“ konsensusu, prekybos prekėmis perteklius siekė 122,6 milijardo JAV dolerių. Apskaičiuota, kad eksportas sieks 417,2 mlrd. USD (2023 m. – 1,7 proc.), o importas – 294,5 mlrd. USD (minus 2,8 proc.). 2024 m. spalio mėn. Centrinis bankas tikėjosi, kad eksportas per metus sieks 422 mlrd. USD, o importas – 289 mlrd. , atitinkamai.
„Eksportui sekėsi blogiau nei importui“, – pažymi „Telegram“ kanalo „Tviordyje cyfry“ analitikai. Jų vertinimu, gruodžio mėnesį eksportas (31,3 mlrd. USD) sumažėjo 19,4%, atsižvelgiant ir į sezoniškumą (žr. diagramą).
Rusijos užsienio prekybos prekėmis dinamika 2020 - 2024 m. mėnesiais, mlrd.USD
Ekportas / Importas / / Saldo (Balansas)
Vidutiniškai per pastaruosius 10 metų Rusijos Federacija šį mėnesį eksportavo prekių už maždaug 40 mlrd. USD, mažiau tik 2015–2016 m. Importas (25,7 mlrd. USD gruodį) per mėnesį, atsižvelgiant į sezoniškumą, sumažėjo 12% ir pasirodė esantis silpniausias gruodžio mėn. nuo 2020 metų. Dėl to prekybos prekėmis perteklius (5,6 mlrd. USD) buvo mažiausias nuo 2020 m., o einamosios sąskaitos deficitas siekė 1,3 mlrd.
Toks pastebimas užsienio prekybos proficito (pertekliaus) pertekliaus mažėjimas ir atidėtas einamosios sąskaitos deficitas darys spaudimą rublio kursui. (...)
https://www.kommersant.ru/doc/7445188
Komentuoti:
-
-
Nežinau, kaip šitas buvo praleistas. Čia tie uždirbantys po 100tūkst. algas.
Gazprom is considering cutting about 40% of its headquarters staff - more than 1,500 job cuts - as the Russian gas giant grapples with the loss of most of its sales to Europe, state news agency TASS reported on Monday.
Kolkas šitiem dar nesijaučia, bet žinant rusų mentalitetą, šokiai nebūtinai prieš gerą.
https://www.instagram.com/reel/DEm1z...U2MmgxdWE4ZQ==
- 3 patinka
Komentuoti:
Komentuoti: