Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rusijos karas prieš Ukrainą ir bandymai grasinti NATO

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Labai jau laki vaizduotė dėl kažkokių "silpnų Vakarų" čia pas kai kuriuos kolegas.. :-) Mano nuomone, tai yra dvi galimybės kai RF gali panaudoti taktinį (būtent ne strateginį) branduolinį ginklą dabartinėje konflikto Ukrainoje situacijoje:
    1. Ukrainoje patiriamas akivaizdus konvencinis pralaimėjimas. Tai reikštų RF pajėgų grupuotės sutriuškinimą ir UKR pajėgų išėjimą iki vasario 23 sienų su RF. Šį scenarijų vertinčiau kaip mažai tikėtiną. Bet, jei taip nutiktų, tikimybė, kad RF panaudos taktinį branduolinį ginklą kažkur Vakarų Ukrainoje, mano nuomone, labai stipriai išaugtų.Alternatyva tam galėtų būti karo paskelbimas ir mobilizacija RF.
    2. Konfliktas su NATO. Jei situacija eskaluojasi iki karinio konflikto su NATO (o tai gali nutikti ir atsitiktinai, nes šiuo metu prasidėjo visa serija NATO pratybų, taip pat vykdomos pratybos Kaliningrado sr.), RF pajėgos beveik neabejotinai naudos taktinį branduolinį ginklą esant dabartiniam konvencinių pajėgumų balansui (didžioji dalis sausumos kariuomenės sutelkta Ukrainos teatre). Priešingai nei kai kurie čia, aš beveik neabejoju, kad atakavus JAV taikinius Rytų Europoje (pvz. Redzikovo ir Deveselu), JAV atsakytų tuo pačiu.

    Comment


      Parašė mantasm Rodyti pranešimą

      diskutuojant su paprasta vakariečių liaudim,.
      Jei diskutuoji raštu, kur būtų galima pasiskaityti?

      Comment


        Parašė Bmweda Rodyti pranešimą
        Jei diskutuoji raštu, kur būtų galima pasiskaityti?
        Linkedine, reddite ar hackernews po atitinkamom naujienom būna sočiai diskusijų.

        Comment


          Parašė mantasm Rodyti pranešimą

          Linkedine, reddite ar hackernews po atitinkamom naujienom būna sočiai diskusijų.
          Žodžiu, delfi komentarai tik angliškai.

          Comment


            Parašė rmss Rodyti pranešimą

            Žodžiu, delfi komentarai tik angliškai.
            Taip. Tai ir kalbam apie plačiąją liaudį.

            Comment


              Spėju, padidinti grasinimai apie gegužės 9 d. Vėliau retorika, o gal net situacija fronte gali aprimti.

              Kas liečia atominius karus, tai gal labiausiai neramina, kad teigiama, kad visuomenė per žiniasklaidą pratinama branduolinio karo neišvengiamumu.

              Iš kitos pusės, bendrai nelabai ką gali padaryti, apart neš*kimo į kelnes, nes pagal panetkes, baimė/pad*chimas/pagaidinimas yra baisiau už mirtį.

              Comment


                Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                Taip. Tai ir kalbam apie plačiąją liaudį.
                Plati liaudis, tai ji ar Amerikoj ar Afrikoj plati liaudis. Gilesnių įžvalgų neverta tikėtis daugiau nei 5%

                Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                pagal panetkes, baimė/pad*chimas/pagaidinimas yra baisiau už mirtį.
                Va šitas karas grynai pagal paniatkes - jeigu šalia mano padjezdo, reiškia, čia yra mano kiemas, ir čia aš laikau vierchą, o ne visokie čiuchoncai ir kitokie čmo.
                Paskutinis taisė Tomizmas; 2022.05.05, 16:02.
                Snowflakes will attack U <3

                Comment


                  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                  Plati liaudis, tai ji ar Amerikoj ar Afrikoj plati liaudis. Gilesnių įžvalgų neverta tikėtis daugiau nei 5%
                  Esmė ne įžvalgos, o liaudies nuotaikos. Ir jų įtaka politikams.

                  Comment


                    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                    Va šitas karas grynai pagal paniatkes - jeigu šalia mano padjezdo, reiškia, čia yra mano kiemas, ir čia aš laikau vierchą, o ne visokie čiuchoncai ir kitokie čmo.
                    Spėk, kaip mačiau Antonio Guterres'ą Maskvoje, dar net neaplankius jam Kijevo


                    Kaip minimum, facepalm.
                    Bet pagal kremlinų apibrėžimą: "d*, nesupranta panetkių".

                    Comment


                      Parašė Willow Rodyti pranešimą
                      Labai jau laki vaizduotė dėl kažkokių "silpnų Vakarų" čia pas kai kuriuos kolegas.. :-) Mano nuomone, tai yra dvi galimybės kai RF gali panaudoti taktinį (būtent ne strateginį) branduolinį ginklą dabartinėje konflikto Ukrainoje situacijoje:
                      1. Ukrainoje patiriamas akivaizdus konvencinis pralaimėjimas. Tai reikštų RF pajėgų grupuotės sutriuškinimą ir UKR pajėgų išėjimą iki vasario 23 sienų su RF. Šį scenarijų vertinčiau kaip mažai tikėtiną. Bet, jei taip nutiktų, tikimybė, kad RF panaudos taktinį branduolinį ginklą kažkur Vakarų Ukrainoje, mano nuomone, labai stipriai išaugtų.Alternatyva tam galėtų būti karo paskelbimas ir mobilizacija RF.
                      2. Konfliktas su NATO. Jei situacija eskaluojasi iki karinio konflikto su NATO (o tai gali nutikti ir atsitiktinai, nes šiuo metu prasidėjo visa serija NATO pratybų, taip pat vykdomos pratybos Kaliningrado sr.), RF pajėgos beveik neabejotinai naudos taktinį branduolinį ginklą esant dabartiniam konvencinių pajėgumų balansui (didžioji dalis sausumos kariuomenės sutelkta Ukrainos teatre). Priešingai nei kai kurie čia, aš beveik neabejoju, kad atakavus JAV taikinius Rytų Europoje (pvz. Redzikovo ir Deveselu), JAV atsakytų tuo pačiu.
                      O kaip ten su ta doktrina, kad branduolinis naudojamas tik jei užpuola Rusiją?

                      Comment


                        Norit panetkių? Prašom pranešimas (turbūt skirtas ir Kremliui):

                        https://www.nytimes.com/2022/05/04/u...d-ukraine.html

                        U.S. Intelligence Is Helping Ukraine Kill Russian Generals, Officials Say

                        JAV žvalgyba padeda žudyti Rus. generolus, oficialus pranešimas.

                        Prie priedo: JK nemato problemų bombinant Rusiją (šiuo metu iš Ukrainos, tikėtina, padedant ir jų arch-nemesis natai )

                        ---
                        Plius kiekvienas lauko darbininkas, bedarbis, daktaras ir seimo narys žino, kad parama Ukrainai bus didinama, ir net vokiečiai pradeda prisidėti
                        Paskutinis taisė PoDV; 2022.05.05, 16:34.

                        Comment


                          O kaip ten su ta doktrina, kad branduolinis naudojamas tik jei užpuola Rusiją?
                          Kiek žinau, tai paskutinė nac.saugumo strategijos redakcija numato panaudojimą kai iškyla grėsmė RF ar jos sąjungininkų (čia galima suprasti visas KSSO šalis) egzistencijai ir kai visos kitos priemonės apsiginti jau yra išsemtos. Vėl gi, čia labiau kalbama apie strateginiam atgrasymui skirtą ginkluotę. Šaltojo karo metais taktinis branduolinis ginklas buvo numatytas naudoti remiant stambių junginių (armijų/armijos korpusų/laivynų) operacijas. Aš asmeniškai nemanau, kad kažkas labai pasikeitė šioje srityje... Juolab, kad ir tokio tipo užtaisai ir nešėjai ginkluotėje yra.

                          Comment


                            Parašė Willow Rodyti pranešimą
                            Šaltojo karo metais taktinis branduolinis ginklas buvo numatytas naudoti remiant stambių junginių (armijų/armijos korpusų/laivynų) operacijas.
                            Panašu, kad gali prireikti ir dabar, nes armijai nelabai sekasi irtis į priekį, o greitai gali sulaukti ir kontrpuolimo iš ukrainiečių.
                            Flickr

                            Comment


                              Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                              Panašu, kad gali prireikti ir dabar, nes armijai nelabai sekasi irtis į priekį, o greitai gali sulaukti ir kontrpuolimo iš ukrainiečių.
                              Jau duodat 80% šansą branduoliniam karui artimiausiu metu?

                              Kokie šaltiniai įtakoja jūsų nuotaikas šia tema?

                              Comment


                                Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                                Jau duodat 80% šansą branduoliniam karui artimiausiu metu?

                                Kokie šaltiniai įtakoja jūsų nuotaikas šia tema?
                                Niekam kitaip neįsivaizduoju Rusijos pergalės, o pasidavimo tuo labiau.
                                Flickr

                                Comment


                                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                                  Niekam kitaip neįsivaizduoju Rusijos pergalės, o pasidavimo tuo labiau.
                                  Turbūt jau nustojot domėtis naujais projektais Vilniuje, nes vis tiek nieko neliks?

                                  Comment


                                    Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                                    Turbūt jau nustojot domėtis naujais projektais Vilniuje, nes vis tiek nieko neliks?
                                    Vilniuje gali ir likti, nes nelabai patogus taikinys rusų tarpžemyninėms balistinėms raketoms. Gali gauti keletą taktinių.
                                    Bet, geriausiu atveju, po branduolinio karo išlikusiems bus patogiau gyventi gal žeminėse.

                                    Comment


                                      Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                                      Turbūt jau nustojot domėtis naujais projektais Vilniuje, nes vis tiek nieko neliks?
                                      Aš apie Ukrainą kalbu. O kokį jūs scenarijų matot? Putinas gegužės 9 d. praneša apie pralaimėjimą?
                                      Flickr

                                      Comment


                                        Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                                        Aš apie Ukrainą kalbu. O kokį jūs scenarijų matot? Putinas gegužės 9 d. praneša apie pralaimėjimą?
                                        Būtų keistas pasaulis numetus atominę bombą Ukrainoje. Daug kas kalba, kad nuo vienos būtų pereita iki begalybės.

                                        Nors žiūriu, vienos bėdos, kai pasiskaitai žiniasklaidą, ne tik atomkė baisu, dar badas, finansinis kolapsas, epidemijos, dar kažkas, iki 2019 m. atrodo gyvenome pasakoje, dabar gilėjančiame košmare, kurio net nelabai tikėjomės gyvendami kiekvieną dieną. Juolab, kad gyvenome geriausiai per daugybę amžių (jei ne nuo pasaulio sukūrimo).

                                        Comment


                                          Tokia žmonijos civilizacija kažkada turi baigtis.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X