Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Alkoholio ir tabako branginimas bei vartojimo ribojimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Tikras architektas
    replied
    Parašė Romas Rodyti pranešimą
    15min.lt 2021.11.17
    Kaip keitėsi konservatorių nuomonė apie alkoholio ribojimus

    http://www.15min.lt/m/id/aktualu/lie...mus-56-1594948
    Tada negalvojo, kad reiks koalicijoj su MG sąjudžio partija sedėt. MG sąjūdžiui juk reikia atidirbti savo sponsoriams. Gal derantis dėl koalicijos, MG sąjūdžiui čia buvo vienas iš esminių dalykų, kaip kad partnerystė Laisvūnams.

    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    15min.lt 2021.11.17
    Kaip keitėsi konservatorių nuomonė apie alkoholio ribojimus

    http://www.15min.lt/m/id/aktualu/lie...mus-56-1594948

    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    Trečiadienį ​​​​​​15min interviu su Prezidentu pora klausimų buvo ir apie alkoholio prekybos ir reklamos liberalizavimą.

    15min.lt 2021.11.10
    Vyriausybės siūlymas liberalizuoti prekybą alkoholiu ir alkoholio reklamą. Jeigu toks įstatymas, kuriam pritarė Vyriausybė, patektų ant jūsų stalo, Jūs pasirašytumėt ar vetuotumėt?
    – Alkoholio kontrolės įstatymas ir pats alkoholio vartojimo prieinamumo didinimas, be jokios abejonės, yra kontroversiškas, nes aš puikiai prisimenu, kokiais laikais Lietuva buvo girdoma labiausiai.
    Ji buvo girdoma XIX a. viduryje dar prieš baudžiavos panaikinimą. Kas tai darė? Tai darė svetima, brutali jėga, kuri Lietuvą buvo okupavusi.
    Kita girdymo banga buvo sovietiniu laikotarpiu. Vėl – svetima valdžia tai darė, ko gero, taip pat ir komerciniais, merkantiliniais sumetimais, kad gautų daugiau mokesčių.
    Tai dabar klausimas: o ko mes siekiame savo alkoholio kontrolės politika? Surinkti daugiau mokesčių? Padaryti didesnį biudžetą? Ar vis dėlto saugoti visuomenės sveikatą ir saugoti konkrečių žmonių sveikatą? Man antrasis tikslas atrodo svarbesnis.

    – Kaip Jums pasirodė ta situacija, kai Vyriausybėje sprendimas buvo priimtas per 20 sekundžių, o ministras Arūnas Dulkys buvo už, nors jo ministerija išvadai nepritarė?
    – Aš manau, kad valdančiojoje koalicijoje yra partijų, kurios iškėlė štai panašius liberalumo arba prieigos prie alkoholio principus kaip tam tikrus rinkiminius šūkius. Jos mėgina juos įgyvendinti.
    Štai kodėl valdančiojoje koalicijoje atsiranda tam tikrų nesusipratimų, nesusikalbėjimų. Tikiuosi, kad įstatymas bus išdiskutuotas iki galo ir tada jau bus galima apsispręsti, vetuoti ar ne

    http://www.15min.lt/m/id/aktualu/lie...ena-56-1595306

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą

    Būtų per siaura, klostytųsi išrinktų jų valstybės tarnautojų kabalas ir privačių žmonių antrarūšizmas.
    O šiaip tai kiekvienas dirbantis žmogus tarnauja valstybei - kuria jos bvp, moka mokesčius, iš ko visi ir gyvename.
    Kad nebūtų jokio kabalo. Kievienas gali tarnauti vasltybei, būtų kaip šaukimas į karo tarnybą tik nebūtinai tarnavimas turi būti karinis ir savanoris. Nori balsavimo teisės dalyvauji, nori būti civilis o ne pilietis - irgi gali, bet tada ir vadovauti negalėsi.

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    O gal tada balsuoti leidžiam tik tiems kurie tarnavo valstybei (nebūtinai tik kariuomenėje) ir taip užsitarnavo teisę ją valdyti?
    Būtų per siaura, klostytųsi išrinktų jų valstybės tarnautojų kabalas ir privačių žmonių antrarūšizmas.
    O šiaip tai kiekvienas dirbantis žmogus tarnauja valstybei - kuria jos bvp, moka mokesčius, iš ko visi ir gyvename.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą

    Įdomi mintis. Tik tada natūraliai kils mintis, kad gal apskritai tik dirbantys ir mokesčius mokantys galėtų balsuot.
    Bet kuriuo atveju - susiformavę smegenys tikrai turi būti reikalavimas balsuoti.
    O gal tada balsuoti leidžiam tik tiems kurie tarnavo valstybei (nebūtinai tik kariuomenėje) ir taip užsitarnavo teisę ją valdyti?

    Parašė Shernas Rodyti pranešimą
    P.S. PSO, kiek atmenu, pripažino kompiuterinius žaidimus priklausomybe. Gal irgi įveskime kokį 21 metų cenzą?
    Blogai atsimeni, nes kompiuteriniu žaidimų priklausomybė nėra tas pats kas kompiuterinių žaidumų žaidimas. Priklasomybe jie įvardino atvejus kuomet žaidimai tampa pruoritetu gyvenime, dėl to prarandamas darbas, šeima, etc. Na, tas pats kas klasiikinė narkotikų priklausomybė ir taip pat alaus skardinė savaitgalį nelaikoma priklausomybe.

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Nu ok, pasigilinau, maniau, kad situacija daugmaž visur 18 m. su nedidelėm išimtim su 16-17 ir 19-20 m.

    Nepanašu, kad tai tas klausimas, kuriam reikia visos ES sutarimo, nors man beveik nėra skirtumo ar tais bus Lietuvos ar ES klausimas, nes skiriasi klimato sąlygos tarp skirtingų ES šalių (pietuose padeda labiau vit. D ir alkoholis mažiau kelia bėdų).

    Man nėra jautrus klausimas kada tą alkoholį parduos.

    ...bet užskaitau šį PoDV ir conservative ginčelį Taip, aš euro(kon)federalistas
    Paskutinis taisė PoDV; 2021.11.06, 11:57.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Shernas Rodyti pranešimą
    P.S. PSO, kiek atmenu, pripažino kompiuterinius žaidimus priklausomybe. Gal irgi įveskime kokį 21 metų cenzą?
    Labai gali būti. Norėjau rašyti, kad Pietų korėjoje tas jau yra - nepilnamečiai negalo lošti naktim. Bet pasigooglinau - pasirodo šiemet panaikino.

    Dar žemyniniame Taivane panaši sistema yra.

    Komentuoti:


  • Shernas
    replied
    Parašė PoDV Rodyti pranešimą
    Esmė, kad visoje Europoje šiuo metu 18 m., kai kur net 17 m. Situacija kiek kitokia Skandinavijoje, ten stipresnius parduoda nuo 20 m.

    Turėjau omeny, ar visos šalys kada nors judės link 20-21 m.?
    O kodėl ne kaip Saudo Arabijos - visiškai uždrausta.
    O kodėl ne kaip DE ar BE - natūraliai fermentuoti nuo 16-likos?

    Susirask NTKAD ataskaitą - alkoholį vartojančių sumažėjo, Padaugėjo vartojančių kitus kvaišalus. Smegenis, kaip ir bet kokį kitą mechanizmą, sklandžiam darbui reikia sutepti

    P.S. PSO, kiek atmenu, pripažino kompiuterinius žaidimus priklausomybe. Gal irgi įveskime kokį 21 metų cenzą?

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė PoDV Rodyti pranešimą
    Esmė, kad visoje Europoje šiuo metu 18 m., kai kur net 17 m. Situacija kiek kitokia Skandinavijoje, ten stipresnius parduoda nuo 20 m.

    Turėjau omeny, ar visos šalys kada nors judės link 20-21 m.?
    O aš turėjau omenyje, kad kiekviena valstybė šiuo klausimu sprendžia pati, o ne kopijuoja kaip yra kitur. Ir klausiau kodėl tu siūlai kopijuoti vieni kitus šiuo klausimu kai valstybės yra skirtingos, kultūra skirtinga, papročiai skirtingi, visuomenės skirtingos ir tt. Nesupratau priežasties kodėl turėtų visi turėti vienodą amžių.

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Esmė, kad visoje Europoje šiuo metu 18 m., kai kur net 17 m. Situacija kiek kitokia Skandinavijoje, ten stipresnius parduoda nuo 20 m.

    Turėjau omeny, ar visos šalys kada nors judės link 20-21 m.?

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
    O kodėl skirtingos ES valstybės turi turėti minimalų akcizo dydį degalams?
    Klausk ES atstovų, bet spėju bus dėl "sąžiningos konkurencijos" kažkas.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė PoDV Rodyti pranešimą
    Dėl amžiaus galima ginčytis. Aš esu už universalius susitarimus, kad jeigu 18, tai 18. Jeigu norim 21, tai tą reiktų pasiekti visoje ES.
    Šiuo metu nėra universalaus susitarimo nei dėl 18, nei dėl kitų amžiaus. Dar yra n+k variantų su įvairiais amžiais pagal stiprumą ir pardavimo vietą.

    Komentuoti:


  • Aleksio
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą
    Unioverslus susitarimas turi būti toje pačioje valstybėje - kariauti, balsuoti, gerti ir tt turi būti leidžiama nuo vienodo amžiaus.
    O kodėl turėtų skirtingos ES valstybės turėti vienodą amžių, tai nesupratau. Nebent šiaip esi ES federacijos palaikytojas ir tau smagu, kad kaip viena valkstybė kažką nusprendžia...
    O kodėl skirtingos ES valstybės turi turėti minimalų akcizo dydį degalams?

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė PoDV Rodyti pranešimą
    Dėl amžiaus galima ginčytis. Aš esu už universalius susitarimus, kad jeigu 18, tai 18. Jeigu norim 21, tai tą reiktų pasiekti visoje ES.
    .
    Unioverslus susitarimas turi būti toje pačioje valstybėje - kariauti, balsuoti, gerti ir tt turi būti leidžiama nuo vienodo amžiaus.
    O kodėl turėtų skirtingos ES valstybės turėti vienodą amžių, tai nesupratau. Nebent šiaip esi ES federacijos palaikytojas ir tau smagu, kad kaip viena valkstybė kažką nusprendžia...

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Dėl amžiaus galima ginčytis. Aš esu už universalius susitarimus, kad jeigu 18, tai 18. Jeigu norim 21, tai tą reiktų pasiekti visoje ES.

    Dėl alkoholio pardavimo laiko ilginimo, tai nepritariu :/ Aš iš vis būčiau už švedišką alkoholio pardavimo modelį. Šiaurės kraštuose alkoholis stipriai kerta per žmones, nes tamsu ir šlapia.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Galys Rodyti pranešimą

    Na Romas perkėlė pranešimus iš seimo temos, kur buvo postas apie Danielę Morganą ir kaip kažkas joje įžiūrėjo aukštenės prabos politikę, nors ji jaunystėje vartojo narkotikus. Šnekėjau gana konkrečiai, nežinau, kam čia tų pvz. tiek prigalvojote.
    Tiesiog nemėgstu užmetimų iš serijos „jei kažkas kovoja su X, reiškia turi slaptą potraukį X“

    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    Parašė Galys Rodyti pranešimą
    Na Romas perkėlė pranešimus iš seimo temos, kur buvo postas apie Danielę Morganą ir kaip kažkas joje įžiūrėjo aukštenės prabos politikę, nors ji jaunystėje vartojo narkotikus. Šnekėjau gana konkrečiai, nežinau, kam čia tų pvz. tiek prigalvojote.
    Buvo perkeltas šis pranešimas (ir keli atskymai),
    Parašė Galys Rodyti pranešimą
    Nenoriu nukreipinėti temos, bet kiek nukreipsiu.
    Kaip jūs galvojate, kodėl Karbauskis ir Veryga yra taip aršiai nusiteikę prieš alkoholį?
    Pranešimas paties autoriaus teigimu daugiau turi bendro ne su Seimo, o su alkoholio (ne)ribojimo tema.

    Komentuoti:


  • Galys
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Sakykim kažko nemėgsta tik žmonės kurie su tuo turi problemų. Alkoholikai nori uždraust visiem alkoholį, narkomanai - narkotikus, lgbtšnikai - homoseksualius santykius ir t.t. Matyt nusikalstamumas irgi kliūna tik tiems, kurie patys nori nusikalsti? Už darnų judumą kovoja tik automobilistai? Už privalomą mokslą mokykloje pasisako tik norintys bėgt iš pamokų?
    Na Romas perkėlė pranešimus iš seimo temos, kur buvo postas apie Danielę Morganą ir kaip kažkas joje įžiūrėjo aukštenės prabos politikę, nors ji jaunystėje vartojo narkotikus. Šnekėjau gana konkrečiai, nežinau, kam čia tų pvz. tiek prigalvojote.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Galys Rodyti pranešimą

    Aš labiau apie asmenines patirtis.
    Sakykim kažko nemėgsta tik žmonės kurie su tuo turi problemų. Alkoholikai nori uždraust visiem alkoholį, narkomanai - narkotikus, lgbtšnikai - homoseksualius santykius ir t.t. Matyt nusikalstamumas irgi kliūna tik tiems, kurie patys nori nusikalsti? Už darnų judumą kovoja tik automobilistai? Už privalomą mokslą mokykloje pasisako tik norintys bėgt iš pamokų?

    Komentuoti:

Working...
X