Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Gator Rodyti pranešimą

    Fatalistinis požiūris tai nėra teigimas kad infekcija neegzistuoja.
    Fatalistinių žmonių logikos subtilybes aš maždaug pagaunu - įsivaizduoti, kad nuo jų niekas nepriklauso. Atseit, "saugokis ar nesisaugok, bus taip, kaip lemta". Dažnais atvejais taip ir būna - ai nereikia kaukės, ai su draugais susitiksim, ai nereikia čia saugotis nes nepadės, o paskui verkia rauda, vajetau, bobutė numirė, koks likimas žiaurus... Na dar aišku, medikai kalti, valdžia, pats ponas Dievas net. Arba "oi aš nepagalvojau".

    Bet kažkodėl tie fatalistai nesivadovauja "ai čia likimas, bus kaip bus", kai stovi prie raudono šviesoforo. Neina, bijo kažko... O koronos gal nebijo, nes nemato, kaip atvažiuojančios mašinos?
    Snowflakes will attack U <3

    Comment


      Apskritai Lietuvos ir daugelio Europos šalių kova su virusu kol kas panaši į liūto gąsdinimą mojuojant žaisliniu šautuvu prieš jo nasrus. Tuo tarpu kinai ir australai ne gąsdino tą liūtą, o tiesiog jį nušovė.
      Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
      Marsrutai.lt tinklaraštis!
      SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

      Comment


        Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

        Fatalistinių žmonių logikos subtilybes aš maždaug pagaunu - įsivaizduoti, kad nuo jų niekas nepriklauso. Atseit, "saugokis ar nesisaugok, bus taip, kaip lemta". Dažnais atvejais taip ir būna - ai nereikia kaukės, ai su draugais susitiksim, ai nereikia čia saugotis nes nepadės, o paskui verkia rauda, vajetau, bobutė numirė, koks likimas žiaurus... Na dar aišku, medikai kalti, valdžia, pats ponas Dievas net. Arba "oi aš nepagalvojau".

        Bet kažkodėl tie fatalistai nesivadovauja "ai čia likimas, bus kaip bus", kai stovi prie raudono šviesoforo. Neina, bijo kažko... O koronos gal nebijo, nes nemato, kaip atvažiuojančios mašinos?
        Nežinau, gal yra kokios nors fatalizmo rūšys, bet maniškis fatalizmas potencialiai galėtų eiti "O kiek visa tai truks?" "Ar mutacijos nenuims vakcinos efektyvumo?" Iš to laukimo kartais tikrai nebežinai, kur dėtis, ypač kai pasiilgsti kelionių ar šiaip to nerūpestingo gyvenimo. Kiek čia lauksi to pagerėjimo, gal dar šiaip numirt spėsi ko nors įdomesnio nenuveikęs, nereiks net koronos... O gal čia amžinai visa tai truks? Bus vakcinų ir pelės amžinas žaidimas ar dar kažkas.

        Gal čia tyčia prastai kovojama su pandemija, nes laukia dar gilesni kataklizmai ir ate ate sėkmingas ir šviesesnis 21 amžius.

        P.S. Saugojuosi kiek išeina bei esu pasiskiepijęs.
        Paskutinis taisė PoDV; 2021.05.02, 11:17.

        Comment


          Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

          Fatalistinių žmonių logikos subtilybes aš maždaug pagaunu - įsivaizduoti, kad nuo jų niekas nepriklauso. Atseit, "saugokis ar nesisaugok, bus taip, kaip lemta". Dažnais atvejais taip ir būna - ai nereikia kaukės, ai su draugais susitiksim, ai nereikia čia saugotis nes nepadės, o paskui verkia rauda, vajetau, bobutė numirė, koks likimas žiaurus... Na dar aišku, medikai kalti, valdžia, pats ponas Dievas net. Arba "oi aš nepagalvojau".

          Bet kažkodėl tie fatalistai nesivadovauja "ai čia likimas, bus kaip bus", kai stovi prie raudono šviesoforo. Neina, bijo kažko... O koronos gal nebijo, nes nemato, kaip atvažiuojančios mašinos?
          Manau, kad nemaža dalis tų fatalistų net ne per labai vertina savo gyvenimo (nenustebčiau jei tas būtų susiję su konkretaus žmogaus gyvenimo standartais). Visai siejasi su apskritai mūsų rizikingesniu gyvenimo būdu/savižudybių skaičiais. Be Covido daug gertų, rizikingai vairuotų, jei nenumirtų nuo to - tikriausiai nusižudytų pasitaikius kokiems didesniems gyvenimo sunkumams ("Nes juk jų neįmanoma įveikti, aš nieko negaliu padaryti"). Dabar gi gaunasi "natūrali" savižudybė per Covidą.
          Post in English - fight censorship!

          Comment


            Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

            Turbūt juokaujat? Australija/Naujoji Zelandija su savo nuline tolerancija Covidui tikrai neatidarys sienų šalims, kuriose yra vietinis viruso plitimas.

            JAV-Kanados-ES kelionių burbulas skamba realiau, apie tai jau diskutuojama. Visai įmanoma, kad dar šią vasarą dėl jo bus susitarta.
            Bet aš asmeniškai neskubėčiau su nebūtinųjų kelionių atnaujinimu, kol nesusiskiepys visas pasaulis.
            Tiek to Australija, bet Europa ir Š. Amerika turėtų stipriai apriboti keliones į besivystančias šalis, kuriose buksuoja skiepijimas. Indiją, Afriką ir pan. išsivystymo šalis aš linkčiau apjungti į bendrą covid židinį. Dabar mačiau keliautojų vlog'us kaip iš Europos važiuoja į visokias afrikas realiai tūsinti ir nieko daugiau. Tiesiog žiauru. Laisvos kelionės po Europą turėtų būti siekiamybė, o besivystančios šalys gali ir palaukti.

            Jei Indijoje daugelį suskiepys ir neatsinaujins epidemija, tai bus galima ir į Indiją nuvažiuot, bet Afriką tikrai reiktų uždaryti laisvoms kelionėms iki kokių 2023 m. jau dabar. Įtariu, Afrika galimai bus žemynas, kuris paskutinis išsivaduos iš pandemijos, nebent pati liga nebegrįš sunkiomis infekcjios formomis dėl persirgimo (Gal net keletos pakartotinių + pažeidžiamiausių mirtys).

            Comment


              Parašė index Rodyti pranešimą

              Manau, kad nemaža dalis tų fatalistų net ne per labai vertina savo gyvenimo (nenustebčiau jei tas būtų susiję su konkretaus žmogaus gyvenimo standartais). Visai siejasi su apskritai mūsų rizikingesniu gyvenimo būdu/savižudybių skaičiais. Be Covido daug gertų, rizikingai vairuotų, jei nenumirtų nuo to - tikriausiai nusižudytų pasitaikius kokiems didesniems gyvenimo sunkumams ("Nes juk jų neįmanoma įveikti, aš nieko negaliu padaryti"). Dabar gi gaunasi "natūrali" savižudybė per Covidą.
              Iš tikrųjų taip. Kaip nekeista, labai daug žmonių net patys savęs nemyli, o ką jau kalbėti apie aplinkinius. Jeigu jau žmogus nemato skirtumo, gyventi ar mirti, tai čia gilios problemos, kurias reikia spręsti. Bet aišku, "pagal pacanskas paniatkes" mirti yra labiau kieta, nei eiti pas psichologus ar netgi patiems skaityti literatūrą, domėtis, ieškoti savo problemų priežasčių, nes tuo gi užsiima tik "botanikai ir lochai". Na, tai rezultatas atitinkamas.
              Snowflakes will attack U <3

              Comment


                Gauta virš 90 000 AZ. Kam ji bus skirta? Pareigūnai gaus? Dar kas nors? Panašu, kad nėra jokio spec. plano, nors jau aišku, kad sunaudoti šitą vakciną taip lengvai nepavyks.

                Comment


                  Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
                  Vakcinavimas yra gerai, bet jis suveiks tik tada, kai 70-80 proc. visuomenės įgis imunitetą persirgus ar pasiskiepijus.
                  Vakcinavimas yra gerai kai tu pats esi pasiskiepijęs.

                  Comment


                    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                    Vakcinavimas yra gerai kai tu pats esi pasiskiepijęs.
                    Taip, pasiskiepijęs žmogus apsaugo save, bet mokslas kol kas dar neatsakė į klausimą, ar pasiskiepijęs žmogus yra saugesnis aplinkiniams.

                    Yra tik negalutinės išvados apie tai, kad pasiskiepijus Pfizer vakcina 50 proc. sumažėja viruso perdavimo tikimybė.
                    Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                    Marsrutai.lt tinklaraštis!
                    SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                    Comment


                      Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

                      Taip, pasiskiepijęs žmogus apsaugo save, bet mokslas kol kas dar neatsakė į klausimą, ar pasiskiepijęs žmogus yra saugesnis aplinkiniams.

                      Yra tik negalutinės išvados apie tai, kad pasiskiepijus Pfizer vakcina 50 proc. sumažėja viruso perdavimo tikimybė.
                      Čia nepasidomėjęs svarstau - virusas sklinda per burną, kai kosėji, skleidi lašelius. Jei pasiskiepijęs turi maziau simptomų, vadinasi mažiau kosėsi, vadinasi mažiau skleisi.

                      Tai vien iš šitos dalies atrodytų sumažinimas kitų apkrėtimo tikimybės.

                      Comment


                        Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

                        Taip, pasiskiepijęs žmogus apsaugo save, bet mokslas kol kas dar neatsakė į klausimą, ar pasiskiepijęs žmogus yra saugesnis aplinkiniams.

                        Yra tik negalutinės išvados apie tai, kad pasiskiepijus Pfizer vakcina 50 proc. sumažėja viruso perdavimo tikimybė.
                        Anksčiau rašiau apie pažįstamus medikus, kurie susirgo nors ir po dviejų skiepų. Tai vienoje šeimoje (4 asmenys), daugiau niekas nesusirgo, nors neskiepyti ir nepersirgę, bet kitoje šeimoje susirgo sutuoktinis. Turbūt negalėsim būt garantuoti, kad skiepai apsaugos nuo kitų žmonių užkrėtimo.

                        Comment


                          Ir dėl perdavimo, ar nėra taip lyginama, kad paimama seilių iš neskiepytų sergančių, iš skiepytų sergančių ir palygina viruso koncentracijas? Tada jei mažesnės koncentracijos, priima, kad mažesnė tikimybė?
                          Ar kokiu principu tas lyginima svyksta?

                          Comment


                            Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                            Bet antra banga, kai praktiškai neliko tokių, kurie nežino sunkiai sirgusių ar net mirusių, turėjo atstatyti smegenis į vietą. Bet deja...
                            Na kaži kodėl aš asmeniškai nežinau nieko kas būtų sirgęs? Taip, aš apart mamos, su kuria gyvenu kartu, kuri dirba iš namų jau daug metų, daugiau su niekuo nesusitikinėju. Pas mus absoliučiai nieks neužsukdavo į svečius dar tada, kai apie jokius kovidus nieks nebuvo girdėjęs. Galima daryti išvadą, jog sirgusių/mirusių pažįsta tie, kurie gyvena(o) aktyvų, aktyvų socialinį gyvenimą. Tiesą sakant, jei ne pavieniai žmonės tebedėvintys kaukes lauke, aš momentais visai užmirštu, jog siautėja pandemija. Niekur nesitūsindavau, nesilankydavau renginiuose, neskraidydavau lėktuvais, tad visi tie galimybių pasai man atrodo ant tiek tolima. Dėl suvaržymų nepraradau nieko, ko būčiau pasiilgęs, laukčiau kol atsidarys. Manyčiau tokių kuklių, paprastai gyvenančių žmonių kaip aš emocinei būklei tai mažiausiai paveiku. Aplink mane naktimis tylu, jokių svečių, baliukų, pašūkavimų prieš atsisveikinant. Idiliška ramybė

                            Dėl saugojimosi primonių - iš savo pusės galiu pasakyti, jog tai nekietai atrodo ar kaip... Man pačiam tai atrodo biški ufonautiškai - kaip po kauke slepiasi 2/3 veido, tu nežinai - ar jis ją dėvi tik kad baudos negaut, ar pasiruošęs visa jėga smogti jų nedėvintiems/iškištanosiams aplinkiniams. Pas mus tai nėra taip prigiję, kaip pas azijatus, kurie jas dedasi vos ne dėl skraidančių žiedadulkių pavasarį.
                            Ir taip, labiau gal bijotų tokio priešo, kuris realiai matomas. pvz. rusai užpuolė, ar suvokiamas, tarkime Astravas pirstelėjo. Apie radiacijos pavojų bei žalą sveikatai jau žinoma jau seniai, ji gali nušluoti visus iš eilės, o štai ši liga kai ko gali ir visai nepagriebti. Pačiu laiku baigiau mokyklą - dabar norint patekti į brandos egzaminą reikės skiepo arba testo. Nei vieno, nei kito nesidaryčiau. Ko gero atsistatydinčiau iš gimnazijos mokinio pareigų. Ir ne dėl to, kad reptiloidai sučipuos. Jei garsiai pasakyčiau tai, ką manau apie žmogelius tikinčiais tais kliedesiais, ko gero pats atsidurčiau teismo salėje.
                            Paskutinis taisė Kristupas0220; 2021.05.02, 13:32.

                            Comment


                              Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą
                              Dėl saugojimosi primonių - iš savo pusės galiu pasakyti, jog tai nekietai atrodo ar kaip... Man pačiam tai atrodo biški ufonautiškai - kaip po kauke slepiasi 2/3 veido, tu nežinai - ar jis ją dėvi tik kad baudos negaut, ar pasiruošęs visa jėga smogti jų nedėvintiems/iškištanosiams aplinkiniams.
                              O koks skirtumas dėl ko jis tą kaukę dėvi ? Svarbus pats faktas, kad dėvi

                              Ir taip, labiau gal bijotų tokio priešo, kuris realiai matomas. pvz. rusai užpuolė, ar suvokiamas, tarkime Astravas pirstelėjo. Apie radiacijos pavojų bei žalą sveikatai jau žinoma jau seniai, ji gali nušluoti visus iš eilės, o štai ši liga kai ko gali ir visai nepagriebti.
                              Na tai jei sėdi namie, neišeidamas į lauką, tai tuomet ir radiacijos nėra ko bijoti

                              Pačiu laiku baigiau mokyklą - dabar norint patekti į brandos egzaminą reikės skiepo arba testo. Nei vieno, nei kito nesidaryčiau. Ko gero atsistatydinčiau iš gimnazijos mokinio pareigų. Ir ne dėl to, kad reptiloidai sučipuos. Jei garsiai pasakyčiau tai, ką manau apie žmogelius tikinčiais tais kliedesiais, ko gero pats atsidurčiau teismo salėje.
                              O kaip išvis įmanoma atsistatydinti iš gimnazijos mokinio pareigų ?

                              Comment


                                Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą

                                Na kaži kodėl aš asmeniškai nežinau nieko kas būtų sirgęs? Taip, aš apart mamos, su kuria gyvenu kartu, kuri dirba iš namų jau daug metų, daugiau su niekuo nesusitikinėju. Pas mus absoliučiai nieks neužsukdavo į svečius dar tada, kai apie jokius kovidus nieks nebuvo girdėjęs. Galima daryti išvadą, jog sirgusių/mirusių pažįsta tie, kurie gyvena(o) aktyvų, aktyvų socialinį gyvenimą.
                                Na, žmonių taip gyvenančių, yra gana nedaug. Aš nepasakyčiau kad esu super aktyvus bendrautojas ar draugijų siela (nors visokius koncertus ar balius gana mėgstu ir niekad nevengiau, aišku iki pandemijos), bet vis tiek gi yra darbas, draugai, pažįstami, giminės, artimųjų bendradarbiai ir t. t. Pažįstamus žmones, susirgusius kovidu, pradžioje dar skaičiavau, bet po 20 žmogaus (tai buvo lapkritį ar gruodį) jau pamečiau skaičių ir nustojau, nes buvo beprasmiška. Žinau 2 jaunus ventiliuotus žmones, žinau vyresnių žmonių, kurie prasirgo ir liko su pasekmėmis (net nepradėsiu skaičiuoti kiek). Mirusių žinau keletą, tiesa jie nėra labai pažįstami, tokie maždaug bendradarbio giminė, kaimyno giminė ir t. t. Be to, turiu aplinkoje 2 medikus, tai jie dar papasakoja tokių dalykų, kokių pats nematau. Rezultate - geriau nesusirgti, geriau nepakliūti į tą skyrių, nes liga baisi.
                                Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.05.02, 14:46.
                                Snowflakes will attack U <3

                                Comment


                                  Parašė rmss Rodyti pranešimą
                                  https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...-laukti-eileje

                                  Gal kas gali man paaiškinti nuotraukose akivaizdžiai matomą jaunimą, kai mano tėvai 66 ir 61 metų, provincijoje, negauna nei AZ nei kitų skiepų, nors susisiekė su šeimos gydytoju ir išreiškė norą skiepytis?
                                  Jėgelė kai toliau soc tinkluose matau jaunuolius keliančius nuotraukas kaip gavo skiepą, bet mano tėvai provincijoje vis dar negauna jokio skiepo. Patys skambina į ambulatoriją beveik kiekvieną savaitę, bet atsakymas kas kart tas pats - neturim, kai gausim pranešim.

                                  Comment


                                    Parašė rmss Rodyti pranešimą

                                    Jėgelė kai toliau soc tinkluose matau jaunuolius keliančius nuotraukas kaip gavo skiepą, bet mano tėvai provincijoje vis dar negauna jokio skiepo. Patys skambina į ambulatoriją beveik kiekvieną savaitę, bet atsakymas kas kart tas pats - neturim, kai gausim pranešim.
                                    Tais jaunais žmonėmis greičiausiai pasirūpino darbdaviai. Dar gali būti retesnis variantas, kad turi kokių sveikatos problemų. Ir dar vienas variantas - jeigu medikai nesurenka pakankamai skiepijimui reikalingos grupės žmonių, pradeda patys skambinti užsiregistravusiems. Bet čia gal ne visuose rajonuose.
                                    Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.05.02, 15:03.
                                    Snowflakes will attack U <3

                                    Comment


                                      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                                      Tais jaunais žmonėmis greičiausiai pasirūpino darbdaviai. Dar gali būti retesnis variantas, kad turi kokių sveikatos problemų. Ir dar vienas variantas - jeigu medikai nesurenka pakankamai skiepijimui reikalingos grupės žmonių, pradeda patys skambinti užsiregistravusiems. Bet čia gal ne visuose rajonuose.
                                      Faktas tas, kad bent kai kurios savivaldybės arba nesusitvarko arba ten vyrauja savų prakišinėjimas, o SAM padarė klaidą atiduodami kontrolę savivaldybėms.

                                      Comment


                                        Parašė rmss Rodyti pranešimą

                                        Jėgelė kai toliau soc tinkluose matau jaunuolius keliančius nuotraukas kaip gavo skiepą, bet mano tėvai provincijoje vis dar negauna jokio skiepo. Patys skambina į ambulatoriją beveik kiekvieną savaitę, bet atsakymas kas kart tas pats - neturim, kai gausim pranešim.
                                        O kokiam regione tėvai gyvena? Galbūt susidūrėte su antivakseriais sveikatos sistemoje? Prancūzijoje ar kur ten buvo medicinos seselė kuri sunaikino visą partiją skiepų. Vilniuje vienu metu kai trūko pfizer vakcinų buvo gydytojų, kurie liepė pensininkams nesiskiepyti AZ ir laukti. Dar girdėjau istoriją kai žmonės aiškinosi, kodėl tėvų pensininkų dar nepakvietė skiepytis ir nieks neskambina kol išaiškėjo, jog tėvus kaimynai prikalbino nesiskiepyti ir jie tiesiog melavo vaikams, kad nieks neskambino... Čia šiaip, įvairios istorijos, nesakau, kad kažkuri galėtų būti jūsų atvejis, bet žiūrint į statistiką tai matosi jog kai kurie provincijos regionai vos ne dvigubai daugiau skiepija nei kiti, reiškias kai kur tikrai yra kažkokių problemų su procesu ir nedaroma viskas, kad vakcinos pasiektų vyresnius.

                                        Comment


                                          Parašė 10.000 Rodyti pranešimą

                                          O kaip išvis įmanoma atsistatydinti iš gimnazijos mokinio pareigų ?
                                          Nueini į raštinę ir pasakai, kad nedalyvausi šitame cirke. Pasakai, jog išeini, o sugrįši nebent kai visi šitie žaidimai baigsis. Nes dabar tikrai žudikiškai skamba - testas arba skiepas (užsienyje sukurta vakcina). Kodėl mūsiškiai mokslininkai negali sukurti, kodėl perkam iš užsienio? Būtent perkam, negi už dyką iš geros širdies tie farmacijos gigantai dalina nemokamai... Gal kas turite nuorodų, kaip atrodo gamybos procesas? Jaučiu kone automatiškai ant konvejerio štampuojami tie buteliukai. Galų gale, visų kompanijų tikslas yra pelnas. Vat jei dėl noro padėti visam pasauliui būtų kuriamos tos vakcinos, tada visi tie žinomiausi vakcinų kūrėjai Sputnik, Sinopharm, AZ, Moderna, JJ, Pf*** (net šlykštu rašyti pilną pavadinimą) vardan žmonijos sveikatos susivienytų ir pasidalintų vakcinos ingredientais tarpusavyje ir sumaišius visas šias vakcinas į vieną buteliuką, sukurtų tikrą sveikatos bombą. Visi apsisaugotume. Laimėtume!

                                          Comment

                                          Working...
                                          X