Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Referendumas dėl žemės, miškų, kitų ištelkių ir pilietinių iniciatyvų

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    -Siandien Referendumas?
    -Nu...
    -Kesminas su Meskoniu nieko neminejo...
    Show must go von!

    Comment


      Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
      Man kažkaip ta nėjimo pozicija truputį strausiška atrodo. Kur kas stipresnė ir brandesnė žinutė būtų tuo atveju, jei toks bukagalviškas pasiūlymas būtų atmestas, o ne, kaip tikėtina bus dabar, referendumas neįvyks, o iš atėjusių 90 procentų bus balsavę už.

      Beje realiai, kadangi visi referendumo klausimai sukišti į vieną įstatymo projektą (dėl kurio ir reikia balsuoti), tai priėmimui reikia 50 proc. visų registruotų rinkėjų balsų. Kitaip tariant galutinio rezultato klausimu balsavimas prieš ir nėjimas balsuoti faktiškai gaunasi lygiaverčiai, tik balsuojant prieš aiškiau pozicija išsakoma.
      Tačiau ar yra svarių argumentų kodėl nedalyvavimas yra blogas sprendimas? Aš kol kas girdėjau tik "pilietinės pareigos" sąvoką. Tik čia vėlgi, kur ta pilietinė organizatorių pareiga suorganizuoti referendumą su sąžiningu ir teisingu klausimu, o ne paslepiant vieną sprendimą po kitu.

      Mano supratimu įvykęs referendumas, nors jo atsakymas ir būtų NE, sukeltų daugiau pasitikėjimo jo organizatorių tarpe. Būtų galima išvedžioti, kad vat galime suorganizuoti referendumą, bet reikia labiau "apdirbti liaudį" prieš jį arba nepageidautiną klausimą įvynioti į labiau blizgantį popierėlį. Dabar akivaizdžiai matosi, kad toks referendumas su keliais klausimais ir vienu galimu atsakymu žmonių nedomina ir jie net neketina dalyvauti tokioje avantiūroje.

      Comment


        Parašė Lettered Rodyti pranešimą
        Įdomu, ar bus skaičiuojami rezultatai, jei aktyvumas per žemas.
        Be abejo. Galima VRK puslapyje visų buvusių referendumų rezultatus surasti, nors pusė jų ir laikomi neįvykusiais dėl per mažo aktyvumo.

        http://www.vrk.lt/documents/10180/43...d-2aff437125d3
        Got sun in my face, sleeping rough on the road

        Comment


          Parašė Creatium Rodyti pranešimą
          Aktyvumas iš esmės ir reiškia, kad tautai tai nėra svarbūs klausimai. Būtų svarbu - ateitų. Juk ar ne taip? Taigi buvo klykaujama kaip čia tautai nežmoniškai svarbu, va, pasirašė 300 tūkst., negalima ignoruot, tautos valia ir t.t. Dabar kai tauta aiškiai parodė, jog jai nusispjaut ant tokių klausimų - nėra ką spekuliuot. Nebent kaišiot frazes, kaip "gąsdino valdžia", "grasino", "tampė po teismus" ir t.t. be jokių įrodymų.
          Gal reiškia, kad daugumai nesvarbu, ar negalės žemę pirkti užsieniečiai, ar ne?
          Neįvykęs referendumas nieko nereiškia, abi pusės galės interpretuoti ir teisintis su N argumentų. Ar toks jovalas gerai? O įvykus referendumui ir esant oficialiam nepritarimui, šalininkai būtų žymiai labiau nutildyti nei dabar. Jau nebegalėtų kalbėti "tautos vardu" kaip dabar tą drąsiai daro.
          Flickr

          Comment


            Parašė Lettered Rodyti pranešimą
            Gal reiškia, kad daugumai nesvarbu, ar negalės žemę pirkti užsieniečiai, ar ne?
            Neįvykęs referendumas nieko nereiškia, abi pusės galės interpretuoti ir teisintis su N argumentų. Ar toks jovalas gerai? O įvykus referendumui ir esant oficialiam nepritarimui, šalininkai būtų žymiai labiau nutildyti nei dabar. Jau nebegalėtų kalbėti "tautos vardu" kaip dabar tą drąsiai daro.
            Jeigu tai ir reiškia, jog nesvaru ar galės pirkti ar ne - organizatoriai netenka galimybės aiškint, kaip tautai tai yra svarbu ir reikšminga.

            Kaip minėjau anksčiau, manau, kad neatėjimas į referendumą yra labai aiški pozicija. Priešingai, negu neatėjimas į rinkimus. Šiuo atveju neįvykimas irgi yra rezultatas. Neigiamas rezultatas rengėjų atžvilgiu.

            Comment


              Parašė Lettered Rodyti pranešimą
              Gal reiškia, kad daugumai nesvarbu, ar negalės žemę pirkti užsieniečiai, ar ne?
              Neįvykęs referendumas nieko nereiškia, abi pusės galės interpretuoti ir teisintis su N argumentų. Ar toks jovalas gerai? O įvykus referendumui ir esant oficialiam nepritarimui, šalininkai būtų žymiai labiau nutildyti nei dabar. Jau nebegalėtų kalbėti "tautos vardu" kaip dabar tą drąsiai daro.
              Tačiau kaip apskritai galima atsakyti į tiek daug klausimu vienu atsakymu? Aš galbūt ir pritarčiau iš dalies vienai referendumu siūlomai idėjai, tačiau dabar negaliu sakyti nei TAIP, nei NE. Belieka nebalsuoti.

              Comment


                nuejau i referenduma, juk buna po viena i 10 ar daugiau metu. Ir kojos nenudziuvo, ir pilietine valia atlikau. Nu nepatingejau pakelti zhopos.
                When a man lies, he murders some part of the world

                Comment


                  Parašė liutass Rodyti pranešimą
                  nuejau i referenduma, juk buna po viena i 10 ar daugiau metu. Ir kojos nenudziuvo, ir pilietine valia atlikau. Nu nepatingejau pakelti zhopos.
                  Ir žemės neturi, ko gero. O jei turėtum, net ir lietuviui pardavęs ją preke paverstum.

                  Comment


                    Parašė Egiuxz Rodyti pranešimą
                    Ir žemės neturi, ko gero. O jei turėtum, net ir lietuviui pardavęs ją preke paverstum.
                    zinok, turiu. Tiek zemes ukio paskirties, tiek gyvenamos paskirties. Zemes paskirties esu isnuomaves Karbauskiui.
                    When a man lies, he murders some part of the world

                    Comment


                      Parašė liutass Rodyti pranešimą
                      zinok, turiu. Tiek zemes ukio paskirties, tiek gyvenamos paskirties. Zemes paskirties esu isnuomaves Karbauskiui.
                      Vadinas, gauni iš jos tiesioginę finansinę naudą. Vadinas, esi eilinis Lietuvai blogo linkintis priešas, kuris nori gimtąją žemelę išparduot kaip kokį niekingą metalo gabalą vardan vieno kito cento.

                      Comment


                        jei kas moketu gera kaina, iskarto parduociau, nes as nesu ukininkas, o zeme grazino pagal istatyma. Gerai, kad toks Karbauskis nuomojasi, nes uzdirvonuotu.
                        When a man lies, he murders some part of the world

                        Comment


                          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                          Jokių rimtų argumentų nebuvo, apart to, kad "vis tiek neįvyks". Jeigu būtų reklamuojama eiti į referendumą ir jis įvyktų, tai būtų tie klausimai užmiršti ilgam. Dabar neįvykęs referendumas jokio "ne" nereiškia, galės tie patys klausimai vėl iš naujo būti keliami pvz. Seime.
                          Manau, kad žemės korta jau mušta. Referendumo gerbėjai nėra įgalūs ilgam sutelkti dėmesį į vieną klausimą. Buvo mergaitė, paskui žiąmiė, dabar reikalingas naujas dirgiklis.

                          Comment


                            manau, tures rinkti parasus del 100.000 iniciatyvos teise turinciu balsui referendumui. Pasirasysiu.
                            When a man lies, he murders some part of the world

                            Comment


                              Nereikės rinkt, jeigu Seimas toliau tęs priėmimą dėl 200 tūkst.

                              Comment


                                Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                Nereikės rinkt, jeigu Seimas toliau tęs priėmimą dėl 200 tūkst.
                                reikia 100.000
                                When a man lies, he murders some part of the world

                                Comment


                                  Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                  Nereikės rinkt, jeigu Seimas toliau tęs priėmimą dėl 200 tūkst.
                                  Balsų surinkimas tėra formalumas, juk dabar galima rinkti parašus internetu. Jeigu žmonėms įdomu, tai nėra problemų ir tuos 300k surinkti, bet jei žmonės tingi kelis mygtukus paspausti kompiuteryje, tai reiškia, jog neverta ir referendumą organizuoti, nes ateiti balsuoti žymiai daugiau reikia pastangų, nei pasirašyti referendumui.
                                  Flickr

                                  Comment


                                    bet 300.000 buvo perdaug. 100.000 pats tas.
                                    When a man lies, he murders some part of the world

                                    Comment


                                      Užtenka ir 200 tūkst. Juk įrodymas, kad įmanoma 300 tūkst. surinkti.

                                      Beje, referendumas neįvyko. 19 val. duomenimis - 11% atėjo. Kartu sudėjus anksčiau balsavusius, tai turbūt gausis ~400 tūkst. rinkėjų.

                                      Comment


                                        300.000 buvo surinkta tik viena karta per 25 metus.
                                        When a man lies, he murders some part of the world

                                        Comment


                                          Parašė liutass Rodyti pranešimą
                                          bet 300.000 buvo perdaug. 100.000 pats tas.
                                          Tai kam mažint, jei net surinkus 300 tūkst. aiškiai matosi, kad iniciatyva įdomi tik tiems kas pasirašė?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X