Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Religija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė VNS Rodyti pranešimą
    Taip senos, didelės knygos. Buvau krikštytas slapta Ukmergėje dėl tėvų pareigų. Reikėjo susišaudyt liudijimą, kad esu krikštytas, man rodos prieš šliubą, o gal prieš vaiko krikštą Datas viską žinojau, kaip ir krikšto tėvus ir pan.. Nulėkiau į Ukmergę. Klebonas, o gal koks zakristijonas pavartė literaliai seną knygą-sąsiuvinį, pirmas klausimas - greičiausiai slapta krikštytas? Sakau, taip. Viskas gerai - registre nebūsi, bet ženytis tikrai galėsi. Pats esu dviejų pliečių krikštotėvas, tai rašiausi į knygą. Gal paskui skaitmenizavo ir siuntė Ratzingeriui kokiam nors. Neklausiau.
    Gai tai yra kažkokie katalikų bažnyčios reikalavimai? Nes kai mane krikštijo - nekalusė nei pavardžių, nei ar kriktatėviai yra krikštyti (šiandien specialiai paklausiau mamos). Kai aš krištijau savo vaikus - taip pat nieko neklausė, kai buvau kriktatėviu - nesidomėjo, ar esu krikštytas. Visada klausinėjo tik vaiko vardo.

    Comment


      Senesnius metrikacinius duomenis tik iš bažnytinių knygų ir galime teatrasti

      Comment


        O taip pat bus "....universalios salės, poilsio zonos ir panašiai." Manau čia yra Bažnyčios biznio esmė.

        Comment


          Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
          O taip pat bus "....universalios salės, poilsio zonos ir panašiai." Manau čia yra Bažnyčios biznio esmė.
          Vis geriau nei prasyti pagalbos is valstybes. Uz kokius pinigus jiems daryti visas restauracijas, kai religingumas krenta, ir darbo jega brangsta? Tegu sukasi. Irengineja viesbucius, kavines, atidaro savo erdviu grozi visiems vilnieciams ir sveciams. As 100% uz.

          Comment


            Parašė B.S. Rodyti pranešimą
            Vis geriau nei prasyti pagalbos is valstybes. Uz kokius pinigus jiems daryti visas restauracijas, kai religingumas krenta, ir darbo jega brangsta? Tegu sukasi. Irengineja viesbucius, kavines, atidaro savo erdviu grozi visiems vilnieciams ir sveciams. As 100% uz.
            Kokį Š aš čią ką tik perskaičiau? Prašyti pagalbos iš valstybės? Tai kad ji gauna didžiausią pagalbą - atleidimą nuo mokesčių! Drįstu primint, jog LR Konstitucijoj aiškiai parašyta, jog Lietuvoje nėra valstybinės religijos, o apie pelno naudojimą restauracijai, nereikia būt naiviam. Viešbučiai, kavinės ir t. t. - dienos anekdotas.

            Comment


              Kad sutvarkys apleistus vienuolynus tai labai gerai, be šių kelių dar Šv. Dvasios vienuolynas labai jau prašosi atnaujinti, bei Rasų g. Prie kalėjimo esantis vienuolynas, abidvi šios vietos nors ir centre, bet niekaip nepasikeitė nuo nepriklausomybės laikų.

              Na o kad bažnyčia pinigų turi, tai čia faktas - nekilnojamojo turto senamiestyje ir už jo ribų turi labai daug.

              Comment


                Parašė _rB_ Rodyti pranešimą

                Kokį Š aš čią ką tik perskaičiau? Prašyti pagalbos iš valstybės? Tai kad ji gauna didžiausią pagalbą - atleidimą nuo mokesčių! Drįstu primint, jog LR Konstitucijoj aiškiai parašyta, jog Lietuvoje nėra valstybinės religijos, o apie pelno naudojimą restauracijai, nereikia būt naiviam. Viešbučiai, kavinės ir t. t. - dienos anekdotas.
                Gal nusileisk kazkiek ant zemes ir nustok buti toks agresyvus. Kiek mokesciu surinksi nuo nulio? O baznycios, vienuolynai yra ne tik Baznycios turtas bet ir musu visu. Gal butum labiau patenkintas jei leistu sugriuti nes nebera tikinciu? Tai ir sakau kad yra gerai jog sukasi is situacijos ir kuria kazkoki versla, vietoj to, kad sakytu 'cia baznycia, ramybes vieta, todel jokiu verslu viduje'. Ir po to valstybe vis vien kistu savo pinigus tam kad nesugriutu.

                Comment


                  Parašė B.S. Rodyti pranešimą
                  Gal nusileisk kazkiek ant zemes ir nustok buti toks agresyvus. Kiek mokesciu surinksi nuo nulio? O baznycios, vienuolynai yra ne tik Baznycios turtas bet ir musu visu. Gal butum labiau patenkintas jei leistu sugriuti nes nebera tikinciu? Tai ir sakau kad yra gerai jog sukasi is situacijos ir kuria kazkoki versla, vietoj to, kad sakytu 'cia baznycia, ramybes vieta, todel jokiu verslu viduje'. Ir po to valstybe vis vien kistu savo pinigus tam kad nesugriutu.
                  Man rodos, kad čia ne man reik nusileist, o jums Argumentas, jog mažėja tikinčiųjų iš viso juokingas, nes kitatikiams ar ateistams, ar šiaip pochuistams tikrai mažiausiai rūpi, jog bažnyčia praranda savo šelpėjus, nes tarpininkas, kuris maudosi piniguose, kuris atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės dėl vykdomų nusikaltimų niekam nereikalingas. Kadangi istoriškai taip susiklostė, kad šį sektos forma buvo įteisinta ir savo didybei parodyti, jog koks menkas yra žmogus prieš pseudo dievą, pristatė tikrai įspūdingų statinių, sutinku, jog pastatai turi būti tvarkomi, bet paskirtis turi būti ne bažnyčios reikmėms, o visuomenei ir finansavimas dalinis tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės. Apie mokesčių surinkimą nuo 0 jūs man nepasakokit - kitiems egzistuoja baudžiamieji straispniai už mokesčių slėpimą ir jų nemokėjimą. Lengvas biznis, kai niekam nesi atskaitingas

                  Comment


                    Gerbiamas randomBoy, jūs painiojate du dalykus. Tikėjimą ir bažnyčią kaip instituciją. Tai buvo klasikinis sovietinės ateizmo propagandos metodas. “Bažnyčia lobsta, kunigai ištvirkauja”. Kas, deja yra teisybė. Bažnyčiai tikrai reiktų užsiimti daugiau ganytojiškais reikalais.

                    Comment


                      @_rB_
                      Toks jausmas jog tasmta isivaizduoja jog Baznycia isvis nera niekam atsakinga. Sutinku, kad ji turi tam tikra privaluma su kai kuriom lengvatom, bet ji turi ir daug daugiau isipareigojimu. Nudazyti kavine kainuoja vieniek, o nudazyti baznycia-50 kartu daugiau. Apsildyti 60 kvadratu kavine kainuoja vieniek, o apsildyti vienuolyna visai kita suma. Po to dar elektra. Siuksles. Vanduo. Visokios kitokios islaidos. Jau nekalbant apie restauracija, kurios jokia kavine niekada neikastu. Taip kad jei tamsta galvoja kad Baznycia Lietuvoje vartosi piniguose ir neturi kur ju deti, tai atmerkite akis. Mano komentara jog Baznycia beveik nemoketu jokiu mokesciu siaip ar taip nes nera is ko, jus supratote taip lyg Baznycia sleptu mokescius. Neginu ju kaip istaigos, bet taip pat ir suprantu kad pinigais pas juos nelyja. Gyvenate savo fantaziju pasaulyje ir tiek.

                      Comment


                        Parašė _rB_ Rodyti pranešimą

                        Man rodos, kad čia ne man reik nusileist, o jums Argumentas, jog mažėja tikinčiųjų iš viso juokingas, nes kitatikiams ar ateistams, ar šiaip pochuistams tikrai mažiausiai rūpi, jog bažnyčia praranda savo šelpėjus, nes tarpininkas, kuris maudosi piniguose, kuris atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės dėl vykdomų nusikaltimų niekam nereikalingas. Kadangi istoriškai taip susiklostė, kad šį sektos forma buvo įteisinta ir savo didybei parodyti, jog koks menkas yra žmogus prieš pseudo dievą, pristatė tikrai įspūdingų statinių, sutinku, jog pastatai turi būti tvarkomi, bet paskirtis turi būti ne bažnyčios reikmėms, o visuomenei ir finansavimas dalinis tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės. Apie mokesčių surinkimą nuo 0 jūs man nepasakokit - kitiems egzistuoja baudžiamieji straispniai už mokesčių slėpimą ir jų nemokėjimą. Lengvas biznis, kai niekam nesi atskaitingas
                        Tik nesinervinkite taip. Bažnyčia nėra verslo organizacija. VšĮ mokesčių irgi nemoka.
                        Ir geriau jau didingi statiniai pseudo dievui, nei didingi statiniai oligarchui, partijai ar tiesiog banditui iš 90-ųjų garbinti.

                        P.S. neneigiu, kad dalis bažnyčios yra degradavusi.

                        Comment


                          Pristabdykite arklius su skiedalais ir purslais ant bažnyčios. Kai pastatai apleisti, lekia kritika, kad netvarko, o pinigais disponuoja. Kai tvarkoma ir patalpos įgalinamos, siekiant panaudoti ir komercijai ir kitokiai veiklai, vėl blogai. Ar galvojate, kad geriau įrengti skeitų aikštelę kaip ateistinėje Prancūzijoje? Atskleisiu "paslaptį" - bet kokios tvarkybos metu, kai lieka nemažai laisvų patalpų, ilgai svarstoma kaip racionaliai išnaudoti patalpas ir jas adekvačiai įveiklinti. Atsižvelgiant į kiekį vienuolynų ir bažnyčių pastatų, deja, neišeina visko pritaikyti taip, kad leistų padengti išlaikymo kaštus.

                          Comment


                            Tai manau ir baikime šį ginčą. Aš galiu daug pvz. pateikti, bet manau tai nebus įdomu, nes, iš dėstomų argumentų sprendžiu, jog ne aš, o jūs gyvenat fantazijų pasaulyje. Aš taip pat neabsoliutinu visko bendrai ir, kaip jau rašiau, neteigiu, jog paveldo prižiūrėti nereikia. Bažnyčia jau senai tapo verslo organizacija tik, kaip matome, nevisi tai supranta.

                            Comment


                              Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
                              Gerbiamas randomBoy, jūs painiojate du dalykus. Tikėjimą ir bažnyčią kaip instituciją. Tai buvo klasikinis sovietinės ateizmo propagandos metodas. “Bažnyčia lobsta, kunigai ištvirkauja”. Kas, deja yra teisybė. Bažnyčiai tikrai reiktų užsiimti daugiau ganytojiškais reikalais.
                              Tai kad tai buvo teisybė visą bažnyčios gyvavimo laikotarpį. Nelabai ji moka užsiimti ganytojiškais reikalais. Bažnyčia ar bet kokia kita religinė institucija yra lygiai toks pat biznis ir turėtu būti lygūs prieš įstatymus (apmokestinti vienodai ir pan).

                              Comment


                                Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                                Tai kad tai buvo teisybė visą bažnyčios gyvavimo laikotarpį. Nelabai ji moka užsiimti ganytojiškais reikalais. Bažnyčia ar bet kokia kita religinė institucija yra lygiai toks pat biznis ir turėtu būti lygūs prieš įstatymus (apmokestinti vienodai ir pan).
                                Dar vienas islindo. Visur, visose istaigose ir gyvenimo srityse yra korupcijos. Taciau mes juk visko nesugriauname vien del to kad visos istaigos nera idealios (policija, teismai, sveikatos departamentas ir tt). Dabar gal galetume paaiskinti kokiu "bizniu" uzsiima baznycia? Ka jie su tais milijonais ir milijardais veikia? Sukisa i ofsorinius bankus ir palieka savo vaikams?
                                EDIT: ar zinai kas yra ne pelno organizacija ir kaip tokios organizacijos(ne vien baznycia) yra "apmokestinamos"?

                                Comment


                                  Parašė B.S. Rodyti pranešimą
                                  Dar vienas islindo. Visur, visose istaigose ir gyvenimo srityse yra korupcijos. Taciau mes juk visko nesugriauname vien del to kad visos istaigos nera idealios (policija, teismai, sveikatos departamentas ir tt). Dabar gal galetume paaiskinti kokiu "bizniu" uzsiima baznycia? Ka jie su tais milijonais ir milijardais veikia? Sukisa i ofsorinius bankus ir palieka savo vaikams?
                                  Tai aš juk nesiūlau griauti bažnyčios, tiesiog siūlau kad joms būtų vienodo sąlygos su kitomis sritimis.

                                  Na pasižiūrėjus kokiais automobiliais kunigai važinėja ir kokiuose namuose gyvena tai panašu kad "pravalgo" jie tuos turtus.

                                  Comment


                                    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                                    Na pasižiūrėjus kokiais automobiliais kunigai važinėja ir kokiuose namuose gyvena tai panašu kad "pravalgo" jie tuos turtus.
                                    Tai tegu vazineja. Prostituciu greiciausiai nenusipirks, namu vaikams nepaliks, tai vienintelis gyvenimo dziaugsmas yra geresne masina pasivazineti. Jei galvoji kad labai patrauklus ir turtingas gyvenimo budas - pirmyn, gali ir tu tapti kunigu.

                                    Comment


                                      Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                                      Tai aš juk nesiūlau griauti bažnyčios, tiesiog siūlau kad joms būtų vienodo sąlygos su kitomis sritimis.

                                      Na pasižiūrėjus kokiais automobiliais kunigai važinėja ir kokiuose namuose gyvena tai panašu kad "pravalgo" jie tuos turtus.
                                      Kai kuriuose parapijuose kunigai vos sugeba stogą bažnyčiai palopyti, bet buria bendruomenę, nešą gėrį, yra gerbiami, o kai kur, kaip Troškūnuose klebonas medžiotojas sau leidžia daryti ką nori arba kažkoks su Tesla važinėtis gali. Viskas yra visuomenės atspindys, tiek bažnyčioje, tiek policijoje, tiek kariuomenėje. Ar įstatymais grįstoje valstybėje viskas gerai, kai Pukelis-Švinius sau vaikštinėja neliečiamas ir tvarko Lietuvos futbolą ar kokie nors MG Baltic vyrukai daro verslą per politikų rankas, nes valdo didžiulius pinigus ir turi įtakos ir realaus poveikio jiems nėra.
                                      Visuomenė tikisi, kaip ir jūs, kad "štai bažnyčia turi būti tyra", kai aplinkuje blogis tveriamas kiekvienam žingsnyje vien iš naudos sau. Pirma sau taikyti reikia aukštas morales normas, o tada kažkam kitam.

                                      Comment


                                        Parašė B.S. Rodyti pranešimą
                                        Tai tegu vazineja. Prostituciu greiciausiai nenusipirks, namu vaikams nepaliks, tai vienintelis gyvenimo dziaugsmas yra geresne masina pasivazineti. Jei galvoji kad labai patrauklus ir turtingas gyvenimo budas - pirmyn, gali ir tu tapti kunigu.
                                        Tai kad nemažai jų ir slapta žmoną su vaikais turi, ką jau kalbėti apie vizitą pas tam tirų kūnio dalių masažistes.

                                        Man neišeitu būti kunigu, negaliu ar taip akivaizdžiai meluoti.

                                        Parašė R.D. Rodyti pranešimą

                                        Kai kuriuose parapijuose kunigai vos sugeba stogą bažnyčiai palopyti, bet buria bendruomenę, nešą gėrį, yra gerbiami, o kai kur, kaip Troškūnuose klebonas medžiotojas sau leidžia daryti ką nori arba kažkoks su Tesla važinėtis gali. Viskas yra visuomenės atspindys, tiek bažnyčioje, tiek policijoje, tiek kariuomenėje. Ar įstatymais grįstoje valstybėje viskas gerai, kai Pukelis-Švinius sau vaikštinėja neliečiamas ir tvarko Lietuvos futbolą ar kokie nors MG Baltic vyrukai daro verslą per politikų rankas, nes valdo didžiulius pinigus ir turi įtakos ir realaus poveikio jiems nėra.
                                        Visuomenė tikisi, kaip ir jūs, kad "štai bažnyčia turi būti tyra", kai aplinkuje blogis tveriamas kiekvienam žingsnyje vien iš naudos sau.
                                        Mažiau mersų pirktų užtektų pinigų ir stogui. O ką jie sugeba ar ne tu net nežinai ir negali žinoti nes nuo apskaitos jie yra atleisti.

                                        Comment


                                          Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                                          Tai kad nemažai jų ir slapta žmoną su vaikais turi, ką jau kalbėti apie vizitą pas tam tirų kūnio dalių masažistes.

                                          Man neišeitu būti kunigu, negaliu ar taip akivaizdžiai meluoti.
                                          Tai gal statistika gali pateikti kiek ju meluoja, kiek ju lankosi pas masazistes, kiek ju turi vaiku, ir kiek is ju savo "turtus" palieka savo vaikams?
                                          Ar cia siaip kazkur kazka girdejai kad vienas kitas nuklydo, vadinasi visi su vaikais.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X