Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Menas ir kultūra

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Menas ir kultūra

    Viskas apie meną ir kultūrą pasaulyje ir Lietuvoje.

    Savo paveikslus nori dovanoti Lietuvai

    Samuel Bak
    Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

    #2
    „Fluxus ministerija“ keliasi į Kauną
    http://www.delfi.lt/news/daily/lithu....d?id=54302655

    Šiaip reiktų plėtoti Fluxus idėją ir turėti nuolatinę vietą tokio tipo iniciatyvoms, kurios vėliau galėtų būti perkeltos kad ir į planuojamą MMC Vilniuje. Kaip bebūtų, J.Mačiūnas, ko gero, yra geriausia, ką pagimdė Lietuva meno srityje.

    Comment


      #3
      Ši žinia jau kažkur virš savaitės klajoja interneto svetainėse. Mano nuomone, tai viena iš įdomesnių parodų, kurios buvo aplankiusios Lietuvą nepriklausomybės laikotarpyje. Aišku ne kiekvieno skoniui.

      Į Lietuvą atkeliauja prieštaringai vertinama žmonių plastinatų paroda
      Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

      Comment


        #4
        Gana linksmas sutapimas...

        Tikriausiai daug kam teko dirdėti apie Kinijos menininką ir "dysydientą" Ai Weiwei. Toks dėdė kuris nelabai klauso, ką jam aiškina pikta autoritarinė Kinijos valdžia, ant kurios jis karts nuo karto "užvaro".

        Kažkada apie 1995 tas veikėjas darė meno projektą 'In Perspective'

        Tai atrodė maždaug taip:












        (c) Ai Weiwei


        Bet, pasirodo, buvo ir kitas, nors ir šiek tiem mažiau žinomas, menininkas John, kuris to pats nė nežinodamas "sudalyvavo" In Perspective kampanijoje (Palanga, 2008)


        (c) John

        Paskutinis taisė John; 2012.01.19, 01:34.

        Comment


          #5
          Parašiau užklausą Tate galerijai apie J.Mačiūno darbus ir jų ekponavimą Tate galerijose ir gavau tokį atsakymą. Pasirodo, Tate visgi turi J.Mačiūno darbų savo kolekcijoje.

          Dear Jonas,
          Thank you for your enquiry. Tate does have some works on paper by George
          Maciunas, including some letters to Nam June Paik. Its possible these
          might be available to view in the Tate Library and Archive, which is
          situated at Tate Britain and if you wish to do this please contact them
          directly on 020 7887 8838 or email reading.rooms@tate.org.uk There is
          more information on our website
          http://www.tate.org.uk/research/rese.../readingrooms/
          You are right in saying that the Fluxus artworks in the Tate collection
          are not on display at the moment. These works, or some of them, will,
          I'm sure, be displayed again at Tate Modern.However as the collection
          displays will be not be extensively altered until April 2012 and the
          details have not been finalised, I cannot say when this will happen. I
          would recommend you looking at the website collections pages in the
          spring to see what works are on display then.
          I hope you find this helpful
          Regards
          Ian Joyce
          Information Assistant Tate Modern
          020 7887 8888
          Beje, man pasidarė įdomu, kiek tiksliai ir kur galima pamatyti Mačiūno darbų Lietuvoje? Ir kur dar jų yra (Amerikoje, Europoje?)? Šiaip, sakyčiau, tas faktas, kad tokios galerijos kaip Tate turi šio žmogaus darbų, yra bene geriausia reklama Lietuvos menui, kokia tik gali būti, net jei to meno pas mus nelabai ir buvo.

          Comment


            #6
            Parašė John Rodyti pranešimą
            Parašiau užklausą Tate galerijai apie J.Mačiūno darbus ir jų ekponavimą Tate galerijose ir gavau tokį atsakymą. Pasirodo, Tate visgi turi J.Mačiūno darbų savo kolekcijoje.



            Beje, man pasidarė įdomu, kiek tiksliai ir kur galima pamatyti Mačiūno darbų Lietuvoje? Ir kur dar jų yra (Amerikoje, Europoje?)? Šiaip, sakyčiau, tas faktas, kad tokios galerijos kaip Tate turi šio žmogaus darbų, yra bene geriausia reklama Lietuvos menui, kokia tik gali būti, net jei to meno pas mus nelabai ir buvo.
            http://www.mekas.lt/

            http://www.muziejai.lt/Vilnius/meko_centras.htm

            Istorijos fragmentai
            Jono Meko vizualiųjų menų centras įsteigtas 2007 m. Jame rodomos J. Meko ir jo draugo, bendražygio ir Fluxus įkūrėjo Jurgio Mačiūno meno darbų ir filmų kolekcijos.
            Už 5 mln. JAV dolerių Vilniaus savivaldybė įsigijo visą J. Mačiūno kolekciją – 2600 eksponatų. 2006 m. birželio mėnesį Į Vilnių buvo atvežta pirmoji kolekcijos dalis. Kolekcijoje – J. Mačiūno darbai, skirti „Film-Makers Cinematheque“, „Film Cuture“ žurnalui, J. Meko projektams, išskirtiniai darbai ir dokumentacija, susiję su Soho rajono įkūrimu, darbai ir tekstai iš privataus J. Mačiūno gyvenimo. Kolekcijoje žymių avangardistų kaip Robert Morris, Nam June Paik, Jonas Mekas, Yoko Ono, On Kawara, Donald Judd, Yvonne Rainer, Alison Knowles, Michael Heizer, Joan Jonas, Claes Oldenburg ir kitų darbai.
            info iš http://lt.wikipedia.org/wiki/Fluxus

            Jono Meko vizualiųjų menų centras yra Vilniaus Vartuose (gana geroje ir tinkamoje vietoje). Mačiau tik nuotraukas, pats nebuvau, bet reikia kada nors užšokti ten. Girdėjau gandus, kad turistai iš JAV ten lankosi kaip must see taške.

            Comment


              #7
              2600 Eksponatų? Eina sau!
              Velniava, kaip aš ankčiau apie tai nepasidomėjau? Čia gi potenciali lietuviško meno aukso kasykla. Mačiūnas nėra šiaip menininkas, bet tam tikros srities godfatheris, puikiai žinomas visame pasaulyje tų, kas domisi šiuolaikiniu menu ir bent puse akies/ausies matė/girdėjo apie Fluxus. Gal ir nestebina, jeigu bent kiek menu besidomintys amerikonai į tai žiūri, kaip į "must see". Tate eksponavo vos keliolika jo darbų, bet lankytojų buvo pilnas kambarys.

              Comment


                #8
                Muziejaus tikslai ir vizijos (žr. Mekas.lt (paspaudus ant teksto)) yra litvakų menas (Blatas, Bakas - dabar sėkmingai periimamos jų kolekcijos), išeivijos menas(pvz., Kasiulis), Mačiūno ir Fluxus kūriniai, Meko kūriniai (Meko kino antologija) ir viešos erdvės (biblioteka, kavinės etc.). G/E buvo dalis daugiafukcinio meno centro Vilniuje (rodos, vienu metu ir projektas buvo parengtas netoli Vilniaus Vartų). Nežinau, kiek ši idėja vis dar gyva, bet kiek pamenu, Meko antologijos Lietuva vis dar neperėmė (galbūt ir klystu, reikia paguglinti), nes tiesiog nėra kur saugoti ją ( pries 7metus berods paie tai kalbėta buvo, jei gerai prisimenu). Dabar šioks toks meno centras yra, Vilniaus Vartai merdėja, bet vis dar tyla apie šį projektą.....Matyt mum dar to nereikia...

                Teisingumo dėlei, reikia paminėti, kad Mačiūno darbų kolekcijos pirkimas tapo kone tautosaka ir buvo apaugęs skandaliukais, nors galiausiai prokurorai pripažino, kad darbai įsigyti teisėtai. Pamenu, kaip Lietuvos menininkai protestavo neva dėl fluxus manifesto ant degtukų dėžutės O ir savivaldybės opozicija, ir įvairiausio plauko žurnalistai su pasimėgavimu kritikavo ir peikė tokią akciją... Anyway, nemaža dalis Mačiūno kolekcijos yra NY.
                Paskutinis taisė D.P; 2012.01.20, 20:24.

                Comment


                  #9
                  Parašė bebop
                  Čia yra mano sukurtas YouTube grojaraštis su lietuviškais filmais. Galvoju, gal kam nors pravers. Su laiku jis tik plėsis

                  Lietuviški filmai
                  Šaunuolis !!!

                  Comment


                    #10
                    Norėčiau šituo pasidalinti. Čia yra visi M. K. Čiurlionio kūriniai, kuriuos man pavyko rasti Tikiuosi su laiku aptikti ir daugiau.

                    M. K. Čiurlionis
                    Paskutinis taisė bebop; 2012.03.27, 19:19.
                    Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                    Comment


                      #11
                      Užupyje bus įkurtas Azijos menų muziejus
                      http://www.lrytas.lt/-13250837091324...3-muziejus.htm

                      Užupyje, atnaujintame pastate Malūnų gatvėje, įsikursiantis specializuotas Azijos kultūros centras eksponuos, kaups, saugos ir restauruos meno kūrinius, taip pat organizuos įvairaus žanro kilnojamąsias parodas, pristatančias tiek Rytų Azijos, tiek kitų Azijos regionų kultūrą, vykdys švietėjišką veiklą.

                      Comment


                        #12
                        Parašė bebop Rodyti pranešimą
                        Ir dar šituo norėčiau pasidalinti. Čia yra visi M. K. Čiurlionio kūriniai, kuriuos man pavyko rasti Tikiuosi su laiku aptikti ir daugiau.

                        M. K. Čiurlionis

                        Comment


                          #13
                          Parašė bebop Rodyti pranešimą
                          Ir dar šituo norėčiau pasidalinti. Čia yra visi M. K. Čiurlionio kūriniai, kuriuos man pavyko rasti Tikiuosi su laiku aptikti ir daugiau.

                          M. K. Čiurlionis
                          Bravo! Radau vieną preliudą, kurį pas kadaise grojau M.K. Čiurlionio namuose, koncerte. Dar vaikas buvau, mokiausi Panevėžio muzikos mokykloj, atvežė į Vilnių, man teko garbė šiuo kūriniu (http://youtu.be/apruNl0j5co) uždaryti koncertą Pamenu, keliose vietose suklydau, gėda buvo

                          Comment


                            #14
                            Mokslininkai išrinko kūrybiškiausių 2011 metų knygų dvyliktuką
                            Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                            Comment


                              #15
                              Buvau maloniai nustebintas stai ka aptikes Paryziuj Pompidou centre tarp nuolatiniu ekspoziciju. Pastebejau kad tai vienas is daugiausiai lankytoju demesio sulaukes kurinys. Ne as vienas fotografavauau lentele su autoriaus vardu ir pavarde. Siaip tuomet pirma karta isgirdau apie si zmogu ir grizes namo bisky pasidomejau



                              Comment


                                #16
                                A kas ira tas Fluks? Če ne mens, o kaškoke nesąmone.

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė deep'as Rodyti pranešimą
                                  Buvau maloniai nustebintas stai ka aptikes Paryziuj Pompidou centre tarp nuolatiniu ekspoziciju. Pastebejau kad tai vienas is daugiausiai lankytoju demesio sulaukes kurinys. Ne as vienas fotografavauau lentele su autoriaus vardu ir pavarde. Siaip tuomet pirma karta isgirdau apie si zmogu ir grizes namo bisky pasidomejau

                                  Atvaizdas


                                  Atvaizdas
                                  ŠMC teko matyti šį darbą, įspūdį paliko būtent kūrinio išskirtinumas. Taip John'ai, čia Fluxus, bet kritikos tikrai neverta mėtyti, nes Fluxus yra toks menas, kuris dažnai nėra racionalus ar paprastai tariant standartiškas. Man patinka Fluxus dėl savitumo, kurio nerasi, nei Luvre, nei Ermitaže. Toks menas net sunkesnis, nei daugelis garsiųjų meno šedevrų, nes nėra jokių kanonų ir reikia sukurti produktą, kuris išsiskirtu visomis prasmėmis.
                                  Paskutinis taisė Aleksas666; 2012.02.12, 19:13.
                                  Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

                                  Comment


                                    #18
                                    Parašė John Rodyti pranešimą
                                    A kas ira tas Fluks? Če ne mens, o kaškoke nesąmone.
                                    Tikiuosi, čia ironija.

                                    Comment


                                      #19
                                      O kas ira ta ironije? Jeigu če susije su humoru, tai man labeusei patinka Šuriko nuotikei, Kaukazo belaisvė ir Dvinacat Stulov.

                                      Kalbant rimtai, ne ką mažiau, nei dizaino ir meno skonio trūkumas Lietuvos visuomenėje, mane dar labiau stebina dažno lietuvio neimlumas humorui. Rimtai, negi dar gali kam nors būti neaišku, kad aš pajuokavau?
                                      Paskutinis taisė John; 2012.02.12, 19:33.

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė John Rodyti pranešimą
                                        O kas ira ta ironije? Jeigu če susije su humoru, tai man labeusei patinka Šuriko nuotikei, Kaukazo belaisvė ir Dvinacat Stulov.
                                        Ech, John (aš tave kartais vadinu pa-prastomu - Vania), o prisimeni kaip mes vodkę gėrėm per Gamzanovo koncertą Utenos arenoje? A 9 maja kaip fejerverkus šaudėm prie pendosų ambasados? Ech, buvo laikai. Gerai kad dabar LNK vėl rodo visus mūsų mylimus filmus. O greitai Siemense bus Leontjevo koncas, tikiu kad atskrysi specialei

                                        Comment

                                        Working...
                                        X