Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuva 1988-1991

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Belieka pritarti, nors bent man pastebimas ir gan spartus mentaliteto vystymasis
    Mano galerija Flickr'yje

    Comment


      #62
      Parašė Edmas
      Ir ačiū už palaikymą! Džiaugiuosi, kad yra toks forumas, į kurį smagu nuotraukas
      Tikrai esame kitokie nei buvome. Yra ir gerų, ir blogų pasikeitimų. Gerai tai, kad tapome nepriklausomi, turtingesni, lankstesni ir mažiau inertiški. Žodžiu, visomis prasmėmis laisvesni. Bet, deja, to negalima pasakyti apie visą tautą. Dar nebuvo nurinktos barikados, bet dalis žmonių jau pradėjo iš Nepriklausomybės reikalauti dividendų. Nesuprato, kad tai amžina investicija, kuri gal ir ne visada pelninga. Ir dar dabar kaskart lipame ant to paties grėblio dantų su mazochistišku džiaugsmu daužome patinusią kaktą į grėbliakotį (turiu omeny politiką). Dar man nepatinka tai, kad gana didelė dalis žmonių nusigėrę ir kitaip save sužaloję, ypač kaime. Tai rodo, kad jie ne vystosi, o brenda į liūną. Ir čia kažkas netvarkoj ne su finansais, politika ar dar kažkuo, o su jų galvomis ir mąstysena. Įvertinant sovietų okupacijos mastą, aiškiai matyti, kad didžiausia žala žmonėms ne materialinė - sugriauta moralė ir pritemdytas gebėjimas galvoti, kur aš esu, ką darau ir ko noriu. Tik nesakykit, kad jau penkiolika metų praėjo. Tas laikas yra niekis, jei kalbėsim apie mentalitetą. Prišiukšlintas protas ir po šimto metų gali baigti savo juodą darbą, jei tik bjauri sėkla gerai pasėta.
      Bet aš esu optimistas. Laisvę atgavome ne tam, kad po n metų susinaikintume, o tam , kad prašviesėtų protas ir palengva suprastume, kodėl mums buvo lemta ją atgauti.
      Gerai pasakyta, Edmai, galėčiau pasirašyti po kiekvienu žodžiu Ir ačiū už dar vieną seriją įdomių nuotraukų. Berlinerio išsakyta idėja dėl "blogo" verta dėmesio- kuo daugiau žmonių jas galės pamatyti, tuo geriau.
      Kaip po dykumą blaškiausi

      Comment


        #63
        Sitas cia visai tinka taip pat

        http://www.youtube.com/watch?v=MXxDF...arch=lithuania
        W. Churchill: "Niekada, niekada, niekada nepasiduokit".
        Burlenčių ir jėgos aitvarų maratonas, Šventoji 2007
        Buvęs "Elnio" odų ir avalynės fabrikas, Sinagoga ir Ch. Frenkelio vila Šiauliuose

        Comment


          #64
          Parašė rastaman

          Siurpuliukai perejo per nugara ziurint, akys prisimerke...

          Nuostabus jausmas !

          Comment


            #65
            Sita filma kaip nors imanoma perziureti, man niekaip neiseina...


            http://www.nominum.lt/index.asp?DL=E&TopicID=23&Code=

            http://www.stonys.lt/index.asp?DL=L&TopicID=88

            .

            Comment


              #66
              Parašė Edmas
              Ir ačiū už palaikymą! Džiaugiuosi, kad yra toks forumas, į kurį smagu nuotraukas
              Tikrai esame kitokie nei buvome. Yra ir gerų, ir blogų pasikeitimų. Gerai tai, kad tapome nepriklausomi, turtingesni, lankstesni ir mažiau inertiški. Žodžiu, visomis prasmėmis laisvesni. Bet, deja, to negalima pasakyti apie visą tautą. Dar nebuvo nurinktos barikados, bet dalis žmonių jau pradėjo iš Nepriklausomybės reikalauti dividendų. Nesuprato, kad tai amžina investicija, kuri gal ir ne visada pelninga. Ir dar dabar kaskart lipame ant to paties grėblio dantų su mazochistišku džiaugsmu daužome patinusią kaktą į grėbliakotį (turiu omeny politiką). Dar man nepatinka tai, kad gana didelė dalis žmonių nusigėrę ir kitaip save sužaloję, ypač kaime. Tai rodo, kad jie ne vystosi, o brenda į liūną. Ir čia kažkas netvarkoj ne su finansais, politika ar dar kažkuo, o su jų galvomis ir mąstysena. Įvertinant sovietų okupacijos mastą, aiškiai matyti, kad didžiausia žala žmonėms ne materialinė - sugriauta moralė ir pritemdytas gebėjimas galvoti, kur aš esu, ką darau ir ko noriu. Tik nesakykit, kad jau penkiolika metų praėjo. Tas laikas yra niekis, jei kalbėsim apie mentalitetą. Prišiukšlintas protas ir po šimto metų gali baigti savo juodą darbą, jei tik bjauri sėkla gerai pasėta.
              Bet aš esu optimistas. Laisvę atgavome ne tam, kad po n metų susinaikintume, o tam , kad prašviesėtų protas ir palengva suprastume, kodėl mums buvo lemta ją atgauti.
              Labai teisingos mintys. Dalis lietuvių panašūs į biblinius izraelitus, kurie priekaištavo Mozei, kad išvedė iš Egipto, kur buvo pakankamai gėrybių, o laisvėje, deja, to nebebuvo. Ne veltui sovietai kūrė kolūkius, ne veltui atėmė privačią nuosavybę, tikslas buvo sukurti vergo psichologiją, kurią turintis būtų dėkingas valdžiai už kiekvieną smulkmeną ir visko lauktų būtent iš valdžios. 50 metų, bet sąmonė "patvarkyta" žiauriai, galiausiai pernely ilgai lietuvio sąmonėje buvo formuojamas vergo mentalitetas - baudžiava panaikinta tik XIX a. pabaigoje, o visiška laisvė tetruko tik 22 metus. Galiausiai, tautos genofondas nukraujavęs - geriausi atstovai sušaudyti, ištremti ar patys pasitraukę iš Lietuvos. Tikiuosi, kad sąmonės lūžio tautoje nereikės laukti 50 metų, bet dar kokį 15-20 gali tekti palaukti, bet gal ne forumiečiams.
              Paskutinis taisė Linas; 2006.07.17, 09:28.

              Comment


                #67
                Padėka Islandijai už tai, kad pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę! http://www.lietuva-islandija.lt
                W. Churchill: "Niekada, niekada, niekada nepasiduokit".
                Burlenčių ir jėgos aitvarų maratonas, Šventoji 2007
                Buvęs "Elnio" odų ir avalynės fabrikas, Sinagoga ir Ch. Frenkelio vila Šiauliuose

                Comment


                  #68
                  dėkui visiems už nuostabias nuotraukas!

                  Comment


                    #69
                    Parašė Linas
                    Labai teisingos mintys. Dalis lietuvių panašūs į biblinius izraelitus, kurie priekaištavo Mozei, kad išvedė iš Egipto, kur buvo pakankamai gėrybių, o laisvėje, deja, to nebebuvo. Ne veltui sovietai kūrė kolūkius, ne veltui atėmė privačią nuosavybę, tikslas buvo sukurti vergo psichologiją, kurią turintis būtų dėkingas valdžiai už kiekvieną smulkmeną ir visko lauktų būtent iš valdžios. 50 metų, bet sąmonė "patvarkyta" žiauriai, galiausiai pernely ilgai lietuvio sąmonėje buvo formuojamas vergo mentalitetas - baudžiava panaikinta tik XIX a. pabaigoje, o visiška laisvė tetruko tik 22 metus. Galiausiai, tautos genofondas nukraujavęs - geriausi atstovai sušaudyti, ištremti ar patys pasitraukę iš Lietuvos. Tikiuosi, kad sąmonės lūžio tautoje nereikės laukti 50 metų, bet dar kokį 15-20 gali tekti palaukti, bet gal ne forumiečiams.
                    Tai tiesa, Linai, bet mane skaudina dar vienas dalykas - kaip daznas lietuvis nevertina visko, kas jau pasiekta per tuos metus.
                    As pats gimiau Ukrainoje, taigi zinau, ka reiskia visa tai, ka tu isvardinai, ten tai padaryta dar didesniais mastais...
                    Bet, lyginant su Ukraina, Lietuvoje progresas ir gyvenimo lygio kilimas yra akivaizdus.
                    Ir stai tau pavyzdys: mano tevas, atvaziaves pasisveciuoti, susipazino su keliais savo bendraamziais lietuviais Vilniuje. Sako, nieko nesuprantu: gauna beveik trigubai didesne pensija, pasakoja, kad atgavo zeme, kad pakeite langus butuose, turi automobilius, vazineja i uzsieni... ir cia pat ziauriai keikia Lietuvos valdzia, nemato nieko sviesaus, atseit aplinkui vien vagys, viskas brangu (nors Ukrainoje dabar kainos irgi panasios), ateities nera ir taip toliau ir panasiai...

                    Kas man paaiskins, kodel taip vyksta?

                    Comment


                      #70
                      Aš paaiškinsiu:
                      - todėl, kad žmogui niekad negana (progreso variklis):
                      - svetimam sode ir obuolys skanesnis ir žolė žalesnė (ten gerai, kur mūsų nėra).
                      Parašas :)

                      Comment


                        #71
                        Parašė oranger
                        Tai tiesa, Linai, bet mane skaudina dar vienas dalykas - kaip daznas lietuvis nevertina visko, kas jau pasiekta per tuos metus.
                        As pats gimiau Ukrainoje, taigi zinau, ka reiskia visa tai, ka tu isvardinai, ten tai padaryta dar didesniais mastais...
                        Bet, lyginant su Ukraina, Lietuvoje progresas ir gyvenimo lygio kilimas yra akivaizdus.
                        Ir stai tau pavyzdys: mano tevas, atvaziaves pasisveciuoti, susipazino su keliais savo bendraamziais lietuviais Vilniuje. Sako, nieko nesuprantu: gauna beveik trigubai didesne pensija, pasakoja, kad atgavo zeme, kad pakeite langus butuose, turi automobilius, vazineja i uzsieni... ir cia pat ziauriai keikia Lietuvos valdzia, nemato nieko sviesaus, atseit aplinkui vien vagys, viskas brangu (nors Ukrainoje dabar kainos irgi panasios), ateities nera ir taip toliau ir panasiai...

                        Kas man paaiskins, kodel taip vyksta?

                        Manau, kad labai daug ką lemia stereotipai, jei jau kažką įsikalė į galvą, tai niekaip neišmuši. Žiniasklaida labai dažnai kursto visuomenės nepasitenkinimą, rašo vien tik apie skandalus, netikusius valdininkus, per mažai rašo apie pozityvius dalykus, net ir rašydami apie juos, vis tiek dar prideda negatyvios informacijos. O žmonės tokie jau yra Lietuvoj - pirmiausia ieško negatyvios informacijos, matyt, jau įaugę į kraują keikti valdžią, nepasitikėti ja ir čia, manau, sovietmečio palikimas. Matyt, tai susiję ir emigracija, kuri iš Lietuvos didžiausia, lyginant su kitomis Baltijos valstybėmis, nors situacija ten labai panaši.
                        Paskutinis taisė Linas; 2006.07.30, 16:00.

                        Comment


                          #72
                          Parašė liutass
                          Reikia lyginti ne su Ukraina, bet, pvz., su Vokietija
                          Pritariu. Problema tame ir yra, kad Lietuva - ne NVS, o ES nare. Lietuvos rodikliai ir lyginami su ES saliu rodikliais, del to mes visada velkames gale - maziausias atlyginimas, blogiausia sveikatos apsauga ir t.t. Jei lygintume Lietuva su NVS salimis, zinoma, mes visose srityse pirmautume. Taciau cia ir kyla klausimas - kokia musu siekiamybe: Vakaru pragyvenimo lygis ar stagnacija?

                          As renkuosi Vakarus.
                          BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                          Comment


                            #73
                            Parašė Berliner
                            Pritariu. Problema tame ir yra, kad Lietuva - ne NVS, o ES nare. Lietuvos rodikliai ir lyginami su ES saliu rodikliais, del to mes visada velkames gale - maziausias atlyginimas, blogiausia sveikatos apsauga ir t.t. Jei lygintume Lietuva su NVS salimis, zinoma, mes visose srityse pirmautume. Taciau cia ir kyla klausimas - kokia musu siekiamybe: Vakaru pragyvenimo lygis ar stagnacija?

                            As renkuosi Vakarus.

                            kalba buvo visai apie kitka,
                            man atrodo, kad jus neisikirtot i konteksta, svelniai tariant...
                            prie ko cia ES, NVS, ir dar kazkas?
                            negi cia kazkas siulo rinktis NVS?...

                            Comment


                              #74
                              Mes negalime lygintis su Vokietija ar Ukraina, nes buvome skirtigose situacijose, savo tobuljimą galime vertinti pagal Lenkiją ar Latviją, tik taip galime pamatyti kiek mes galėjome pasiekti susiklosčius tam tikrai sitoatcijai. Vokietijos lygiui pasiekt reikės daug laiko, turės pasikeisti ne tik ekonominė sitoacija, bet ir žmonės.

                              Comment


                                #75
                                Parašė syle
                                Mes negalime lygintis su Vokietija ar Ukraina, nes buvome skirtigose situacijose, savo tobuljimą galime vertinti pagal Lenkiją ar Latviją, tik taip galime pamatyti kiek mes galėjome pasiekti susiklosčius tam tikrai sitoatcijai. Vokietijos lygiui pasiekt reikės daug laiko, turės pasikeisti ne tik ekonominė sitoacija, bet ir žmonės.
                                taigi ne apie tai kalba, kartoju dar karta...
                                kalba apie tai, kad lietuviai kartais perdaug skeptiski (ar net ciniski) savo paties atzvilgiu, savo pasiekimams, kurie kitus neretai stulbina, stai kaip!

                                Comment


                                  #76
                                  Sąjūdžio 20-mečio proga turiu padaryt plakatą (užsakymas – nekomercinis). Būčiau be galo dėkingas, jei kas galėtų atsiųst padorios kokybės ir dydžio nuotrauką iš 1987-1990 metų daugiatūkstantinių mitingų (Vingio parke ir pan.)
                                  Iš anksto labai dėkui.
                                  www.scriptorium.ie

                                  Comment


                                    #77
                                    bump,

                                    gal kas turit nuotraukų iš Sąjūdžio mitingų, kur žmones vaiko milicija? Ypač domina ta nuotrauka, kur sovietų riaušių milicininkai stovi/eina, o mergina virš jų mojuoja iškelta trispalve...

                                    dėkoju

                                    Comment


                                      #78
                                      Su vasario 16-ąja
                                      Stebuklas, kad pavyko atgauti Nepriklausomybę.
                                      Krizės ateina ir praeis, o ką iškovojom, saugokim.

                                      Prieš 20 metų pirmą kartą legaliai teko švęsti taip:

                                      Daugiau 1989.02.16 nuotraukų - 3-me šios temos pranešime.
                                      Paskutinis taisė Romas; 2009.08.23, 18:14. Priežastis: Atstatytas nuotraukų rodymas

                                      Comment


                                        #79
                                        Taip, Romai, atsimenu tą dieną, kai raudona vėliava klaikiai nesižiūrėjo, tarsi pasityčiojimas iš tautos laisvės siekių.

                                        Comment


                                          #80
                                          Parašė lightfire Rodyti pranešimą
                                          bump,

                                          gal kas turit nuotraukų iš Sąjūdžio mitingų, kur žmones vaiko milicija? Ypač domina ta nuotrauka, kur sovietų riaušių milicininkai stovi/eina, o mergina virš jų mojuoja iškelta trispalve...

                                          dėkoju

                                          Tai buvo geriausia nuotrauka ,atspindinti tu dienu dvasia. Ji buvo publikuota visur to meto spaudoje.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X