Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Prie Sovietų buvo... (1961-1990)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą
    Tai tik parodo, kad neturi kritiško požiūrio į temą, net nebandai analizuoti abiejų santvarkų teigiamų ir neigiamų pusių ir šio forumo nevertini kaip diskusijų vietos (bent jau šioje ir kitose temose apie santvarkas + temoje apie seksualines mažumas).Turi seniai susiformavusį, kažkiek ir įskiepytą požiūrį į pasaulį ir stengiesi visiems jį įpiršti nesirinkdamas žodžių. Tavo tikslas čia - ne argumentuotai diskutuoti, o laimėti mūšį prieš kitamanius. Todėl ir nedrįsti atsakyti į mano klausimą, bijodamas kad nepasimatytų silpnosios tavo teorijų vietos. Tavo buvimas čia - kaip kasdienis ėjimas į karą. Tik tiek, kad tą karą kariauji tu vienas, dauguma čia besilankančių tiesiog nusispjauna ir net nelenda į šias temas, nes žino, kad diskusija beprasmė.
    Kas liečia tavo asmenį, iš visų pasisakymų, neabejoju, kad gyvendamas stalinizmo ar fašizmo laikotarpiu, tu būtum vienas pirmųjų, pakėlusių ginklą prieš režimo taikinius ar priešininkus. Būtum tiesiog puikus režimo įrankis. Prisipažįstu, tikrai bijočiau tavęs. Todėl ir džiaugiuosi, kad gyvenu laikotarpyje, kai galiu laisvai reikšti savo mintis, kad ir kokios jos bebūtų (jei tik neskatina nesantaikos ar susidorojimo) ir nebijau susilaukti vėliau netikėtų svečių.
    Čia turiu omeny asmeninį pavyzdį, kai mano sesuo tarybiniais laikais mokykloje pasakė, kad Lietuva yra okupuota (sužinojo iš senelio, kuris visą gyvenimą buvo Lietuvos patriotas), nors buvo maža ir pati net nesuprato to žodžio reikšmės, ir kiek tada mano tėvai turėjo problemų, po kiek kabinetų buvo užtampyti, tuo labiau, kad patys nebuvo partijos nariai. Nedaug trūko, kad ta istorija apskritai būtų labai liūdnai pasibaigusi, išgelbėjo tik pažįstamas aukštas pareigūnas. Tai ar tai yra normalu? Man atrodo, kad ne.
    O kad sovietinė santvarka turėjo teigiamų dalykų - net nesiginčiju, tiesiog daugeliui žmonių, ypač tiesiogiai susidūrusių su režimo ypatumais, tie neigiami nusvėrė svarstykles ir jie daug geriau jaučiasi dabartinėje santvarkoje...
    Labai geras pastebėjimas, gaila, kad ir šis asmeninės patirties pavyzdys liks ignoruotas, kai kurių narių kurie taip sovietinę valdžią giria.
    Tam tikra prasme man nepatinka demokratija (tokiais atvejais kaip šis), kada galima nachališkai ignoruot skaudžius dalykus, kurie nutiko niekuo dėtiems žmonėms. Ir reikšti tokias nuomones. Būtent dėl šios priežasties UK ir Prancūzijoje "bujoja" "babajiška" kultūra.

    Comment


      "Neprasidėkite su idiotais. Nes jie nuleis jus iki savo lygio ir tada jus nugalės."

      Comment


        Parašė Naujokelis Rodyti pranešimą
        Mane tai asmeniškai įžeidė, apšaukdamas kad mano tėvai "viarsliukus" suka. Argumentacijų nerasta. Atvirai pasakius, man netrukdo taip labai, bet kartais šis žmogus (A|1) peržengia ribas.
        Atsiprašau už offtopic.
        Aš konkrečiai apie tave nerašiau. Ten buvo beasmenis sakinys apie tuos, kurie neliūdi ir džiaugiasi dabartine santvarka, nes kažką suspėjo nugvelbti ar užsiima abejotinais versliukais.
        Bet jei reikia, tai galiu atsiprašyti viešai. Atsiprašau.

        Comment


          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
          Įdomu, kas čia skleidžia melą ir propagandą apie tarybinius laikus? Niekas čia nesako, kad tuomet buvo viskas gerai. Bet yra čia tokių veikėjų, kurie ar patys to nesuvokdami, nes paveikti propagandos, ar sąmoningai skleidžia klaidingą informaciją apie tarybinius laikus, kuri kartais virsta isteriškais kliedesiais. Dabartinė Lietuva nėra tobula ir ją kritikuoti galima ir reikia. Lyginti su ankstesniais laikais galima ir reikia, nes ne viskas, ką dabar turime yra geriau nei buvo tuomet. O kai kas net daug blogiau.
          AI1, aš savo nuomonę dėl palyginimų jau išsakiau, pakartosiu dar kartą: jie neįmanomi, nes Lietuva buvo okupuota valstybė.
          Dėl dabartinės Lietuvos galima daug kalbėti, bet tikrai ne tarybinės santvarkos kontekste. Tokia yra mano aksioma.
          Bet jei tu turi daug nostalgijos tiems laikams, pirmyn, gali ją reikšti kiek nori, tik nejuodink dabartinės Lietuvos ir naujos kartos, kuri tikrai nori kurti SAVO valstybę, o ne nagrinėti tavo tarybines šmėklas.

          Comment


            Apynasris buvo dedamas tiems, kurie ėjo prieš sistemą. Dabar lygiai tas pats. Skirtumas tik tas, kad dabar ribotai gali garsiai reikšti savo nuomonę, bet vis vien ji bus negirdima.
            Lygybės ženklą dėti dar anksti: spaudoje pilna straipsnių, kurių pagrindinė mintis “Kubilius blogas”, Vyriausybę pakritikuojantys ekonomistai užima aukštas pareigas, tampa net Centrinio banko vadovo pavaduotojais ir t. t. Vienu žodžiu, visiška betvarkė .
            tiek tada buvo „dūrą“ stumiančių, tik dabar. Bet, kiek pamenu, už viršytą planą būdavo skiriamos premijos. T aigi, dirbti daugiau apsimokėjo. Bet užtat dabar, net žmogui norint dirbti, yra visos galimybės nedirbti.
            Dabar “dūrą” galima stumti nebent valdiškame darbe, privačiame – greitai tokie “darbininkai” pakeičiami. Kiek esu skaitęs, tai maždaug trečdalis bedarbių dirbti nenori – jiems tereikia bedarbio statuso. 40 proc. yra nekvalifikuoti. Jei žmogus neturi jokios profesijos, tai apie kokį darbą galima kalbėti?
            http://www.diena.lt/naujienos/ekonom...ecdalis-298392
            kaip minėjau, šiokia tokia konkurencija buvo – soc. lenktyniavimas.
            Tai buvo virimas savo sultyse. Rezultatai paaiškėjo atsivėrus sienoms – lenktyniauti su užsienio įmonėmis neišėjo: teko bankrutuoti arba staigiai persitvarkyti, kitaip sakant, norint išlikti reikėjo atlikti rimtą kokybinį šuolį ir ne žaisti lenktyniavimą, o dirbti. Čia panašiai kaip augalą iš šiltnamio persodinti po atviru dangumi.
            Galų gale, ir Skuode žmonės turi gyventi – reikalingi stomatologai, teisininkai ir t.t.
            Su tuo sutinku, tada šalyje buvo maždaug tolygus išsivystymas – dabar yra turtingi didmiesčiai ir nuskurdusi periferija.
            Be to, net dabar norėdamas, Niujorke nei apsigyvensi, nei darbą gausi, nebent tik nelegaliai.
            Kodėl nelegaliai? Viskas priklauso nuo sugebėjimų ir išvaizdos : http://www.klubas.lt/people/article.php?id=24805601
            Yra juk visokios stažuočių, mainų programos. Aišku reikia ir pinigų, ir sugebėjimų, ir atkaklumo. Tai gerokai sudėtingiau nei užsiregistruoti darbo biržoje.
            Paskutinis taisė senasnamas; 2011.04.20, 14:09.

            Comment


              Galima ir įmanoma, nes yra natūrali laiko-erdvės-žmonių jungtis.
              Dabartinę Lietuvą yra daug sunkiau lyginti su smetonine nei su tarybine. Bet irgi galima ir įmanoma.
              Nostalgija ne nostalgija, bet nereikia praeities juodinti ir skleisti melo. O istoriją verta žinoti tokią, kokia ji buvo, bet ne tokią, kokią kai kas nori, kad ji būtų buvusi. Lietuva yra tiek pat tavo, kitų, kiek ir mano. Nei daugiau, nei mažiau. Todėl aš irgi noriu (r turiu tam teisę) kurti geresnę Lietuvą, ne tokią, kokia ji dabar yra. Kai tu pradedi kalbėti apie juodinimą, tai tu sieki išvengti dabartinės sistemos kritikos, verti visas problemas tik ant sovietinės praeities, taip bandydamas išbalinti dabartį ir sujuodinti praeitį. Tu nenori suvokti, kad dauguma dabartinių problemų yra susiję ne su tarybiniais laikais, o su klaidomis (sąmoningomis), padarytomis nepriklausomybės pradžioje, ir kad alternatyvos kitokiam Lietuvos keliui tuomet buvo įmanomos, bet jomis nepasinaudota tik dėl grupės žmonių savanaudiškumo ir gobšumo. Beje, tos grupės žmonių ir dabar valdžioje, jau pasipildžiusios naująją karta, kuri buvo jų zombifikuota mitais apie sovietinius laikus.
              Paskutinis taisė Al1; 2011.04.20, 15:58.

              Comment


                Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                Tai kuo jūs skiriatės nuo sovietų? Jie irgi į senąją buržuazinę kartą žiūrėjo kaip į kažkokią sustabarėjusią ir nebegalinčią pasikeisti. Todėl visos viltys buvo dedamos į jaunimą.
                Mes skiriamės nuo sovietų tuo, kad kitaminčių nežudome, netremiame į tolimus kraštus ir prievarta neguldome į psichiatrines ligonines. Beje, dabar Lietuvos piliečiui nėra trukdoma išvykti ilgam ar trumpam į bet kurią pasaulio valstybę, jei tik ta valstybė tą pilietį priima. Jaunimui yra daug daugiau pasirinkti švietimo įstaigą ar net būdą, ypač aukštojo mokslo srityje. Lietuvos, Maskvos, Minsko ar Peterburgo universitetuose ir dabar galima studijuoti, tik pasirinkimas išaugo iki kone viso pasaulio.

                Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                Išeitis visada buvo. Tuoktis buvo galima kitoje parapijose ir be palydos, tik su keliais patikimais liudininkais.
                Tuoktis buvo galima, bet užsitikrinti ramią ateitį, tuo labiau siekti karjeros galimybės jau buvo suvaržytos. O mokytojas visais laikais buvo labiau pastebimas žmogus.

                Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                Deja, reikėtų pasidomėti ir pačiam dar kartą. Tai, ką aprašė Orvelas savo knygose puikiai tinka KAPITALIZMUI, ir ypač šių dienų Vakarų "demokratijos" karingajai Naujosios pasaulio tvarkos nešimo sistemai...
                Dar siūlau paskaityti A. Huxley "Puikus naujasis pasaulis".
                Gal galima bent 2-3 pavyzdžius, kas iš Orvelo tinka kapitalizmui, tada bus galima tęsti diskusiją, nes per daug apibendrinti faktai realios naudos neduoda.
                Už rekomenduojamą knygą dėkoju, pasistengsiu vasarą ją paskaityti.


                Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                Tik nereikia čia palyginimų su gyvūnais.
                O kodėl gi ne? Juk ir Orvelas pasirinko alegoriją su gyvūnais. Ir Ezopo bei Donelaičio pasakėčiose dauguma personažų gyvūnai.
                I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                Comment


                  Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                  tai tu sieki išvengti dabartinės sistemos kritikos, verti visas problemas tik ant sovietinės praeities, taip bandydamas išbalinti dabartį ir sujuodinti praeitį.
                  Absurdas. Nei aš verčiu, nei ką. Man, jei atvirai, jau seniai nusispjauti ant tos sovietinės tvarkos, man rūpi dabartinė Lietuva ir jos ateitis. Jei tavo Lietuvos gėrovės receptas yra ieškoti gėrio tarybinėje santvarkoje - mums ne pakeliui. O kitokių receptų iš tavęs aš, deja, negirdėjau.

                  Comment


                    Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                    Į ES mes įstojome dar neaišku kaip. Referendumas buvo visiškas farsas... ES mums nereikalinga. Lietuva prarado didesnę dalį savo suvereninteto, o tauta eina išnykimo link.
                    Faktus ant stalo!!!
                    I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                    Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                    Comment


                      Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                      Faktus ant stalo!!!
                      Kai išrinksit mane LR prezidentu!!!
                      Nebūk naivus. Dvi dienos balsavimui, pailgintas balsavimo laikas (nei įprastai per rinkimus), galimybė balsuoti bet kurioje apylinkėje ir netgi be dokumentų, tik su rinkėjo pažymėjimu. Valdžiai kritiniu momentu buvo suorganizuoti tai, kad ateitų daugiau nei pusė rinkėjų, nes referendumas būtų neįvykęs net ir esant dviejų dienų balsavimui. Ir čia į pagalbą atėjo "Maxima" su savo akcija paskutinėmis balsavimo valandomis, kuomet buvo aišku, kad referendumas neįvyko dėl per mažo atėjusių balsuoti skaičiaus. "Maxima" akcijai ruošėsi iš anksto, nes buvo susukti reklaminiai klipai, raginantys balsuoti ir gauti alaus ar skalbimo miltelių... Su tokiais pažeidimais kokioje nors Baltarusijoje rinkimai ar referendumas būtų pripažintas negaliojančiais... Bet ne Lietuvoje, nes Vakarų (ES) ir mūsų tuometinės valdžios interesai sutapo.

                      Comment


                        Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                        Faktus ant stalo!!!
                        Referendumas buvo visiškas farsas...

                        Turbūt ta prasme kad už alų ir skelbimo miltelius.
                        "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
                        Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

                        Adam Mickiewicz

                        Comment


                          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                          Kai išrinksit mane LR prezidentu!!!
                          Nebūk naivus. Dvi dienos balsavimui, pailgintas balsavimo laikas (nei įprastai per rinkimus), galimybė balsuoti bet kurioje apylinkėje ir netgi be dokumentų, tik su rinkėjo pažymėjimu. Valdžiai kritiniu momentu buvo suorganizuoti tai, kad ateitų daugiau nei pusė rinkėjų, nes referendumas būtų neįvykęs net ir esant dviejų dienų balsavimui. Ir čia į pagalbą atėjo "Maxima" su savo akcija paskutinėmis balsavimo valandomis, kuomet buvo aišku, kad referendumas neįvyko dėl per mažo atėjusių balsuoti skaičiaus. "Maxima" akcijai ruošėsi iš anksto, nes buvo susukti reklaminiai klipai, raginantys balsuoti ir gauti alaus ar skalbimo miltelių... Su tokiais pažeidimais kokioje nors Baltarusijoje rinkimai ar referendumas būtų pripažintas negaliojančiais... Bet ne Lietuvoje, nes Vakarų (ES) ir mūsų tuometinės valdžios interesai sutapo.
                          Demagogija. Tuo metu pats dirbau Maximoje ir mačiau, kaip vadybininkai sekmadienį lakstė už galvų susiėmę, mes nebuvo užsakę papildomų prekių kiekių. Neužsakė, nes dar šeštadienį nieko nežinojo. Reklamuoti pradėta tik sekmadienį apie 13h. Visi faktai rodo, kad ši akcija buvo spontaniška ir nederinta su VRK.
                          Beje, dvi dienas (kitaip nei visada) vyko rinkimai į Seimą 1940m. liepos 14-15 dienomis. Nežinojai?
                          Kas dėl rinkėjų skaičiaus, ne tai svarbiausia, nors irgi labai svarbu. Svarbiausia, už ką balsavo atėję. O jų pasirinkimą visi žinome. Nebent aiškinsi, kad balsai buvo nesąžiningai skaičiuojami.
                          I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                          Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                          Comment


                            Parašė Edvard Rodyti pranešimą
                            Referendumas buvo visiškas farsas...

                            Turbūt ta prasme kad už alų ir skelbimo miltelius.
                            Oho, na ir „faktai“... Gal daugiau tokių faktų galėtumėte čia pateikti ir mus „nustebinti“?
                            I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                            Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                            Comment


                              Parašė Edvard Rodyti pranešimą
                              Referendumas buvo visiškas farsas...

                              Turbūt ta prasme kad už alų ir skelbimo miltelius.
                              Taip, Referendumas buvo šiek tiek desperatiškas, bet taip buvo - dėl rinkėjų neaktyvumo. Balsuoti galėjo kaip tik norėjo. Priminkite, kiek procentų atėjusių rinkėjų pasakė TAIP?

                              Comment


                                Apie Sovietų sąjungą, apie lito įvedimą, apie emigraciją, apie referendumą dėl ES, apie Lietuvos karius Irake, apie prezidento rinkimus, apie viską, kur tik įmanoma parodyti savo revanšistines nuotaikas...
                                Ar ilgai dar bus čia teršiamas forumas?

                                Comment


                                  Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                                  Mes skiriamės nuo sovietų tuo, kad kitaminčių nežudome, netremiame į tolimus kraštus ir prievarta neguldome į psichiatrines ligonines. Beje, dabar Lietuvos piliečiui nėra trukdoma išvykti ilgam ar trumpam į bet kurią pasaulio valstybę, jei tik ta valstybė tą pilietį priima. Jaunimui yra daug daugiau pasirinkti švietimo įstaigą ar net būdą, ypač aukštojo mokslo srityje. Lietuvos, Maskvos, Minsko ar Peterburgo universitetuose ir dabar galima studijuoti, tik pasirinkimas išaugo iki kone viso pasaulio.
                                  Kitaminčiai yra persekiojami ir baudžiami. Taip, bausmė švelnesnė, bet pats to buvimo faktas rodo, kad demokratija tik gražūs žodžiai kvailiams.

                                  Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                                  Tuoktis buvo galima, bet užsitikrinti ramią ateitį, tuo labiau siekti karjeros galimybės jau buvo suvaržytos. O mokytojas visais laikais buvo labiau pastebimas žmogus.

                                  Išeitis buvo ir nesiviešinant bei tuokiantis tik su tėvais ir vienu kitu patikimu liudininku buvo galima užsitikrinti, kad niekas nieko nesužinos. Mano tėvai irgi taip darė ir nieko. Nors irgi ne darbininkai buvo.

                                  Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                                  Gal galima bent 2-3 pavyzdžius, kas iš Orvelo tinka kapitalizmui, tada bus galima tęsti diskusiją, nes per daug apibendrinti faktai realios naudos neduoda.
                                  Už rekomenduojamą knygą dėkoju, pasistengsiu vasarą ją paskaityti.
                                  Pirmiausia prašom faktus, kur ten konkrečiai apie komunizmą rašoma. Niekur. Tai tik skaitant kūrinius galima suvokti. Bet lygiai taip pat galima išvesti paraleles ir apie kapitalistiškąjį totalitarizmą bei ypač šiuolaikinę "demokratiją"... Paskaityk dar kartą...


                                  Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                  Absurdas. Nei aš verčiu, nei ką. Man, jei atvirai, jau seniai nusispjauti ant tos sovietinės tvarkos, man rūpi dabartinė Lietuva ir jos ateitis. Jei tavo Lietuvos gėrovės receptas yra ieškoti gėrio tarybinėje santvarkoje - mums ne pakeliui. O kitokių receptų iš tavęs aš, deja, negirdėjau.
                                  Mano gėrovės receptas (greičiau dalis jo) neversti visų dabarties bėdų ant praeities (kas labai mėgstama daryti). Ir dar neiškraipyti praieties.

                                  Comment


                                    Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                                    Mano gėrovės receptas (greičiau dalis jo) neversti visų dabarties bėdų ant praeities (kas labai mėgstama daryti). Ir dar neiškraipyti praieties.
                                    Niekas čia to nedaro. Kvailai atrodo, kai susikuri sau priešus ir pats su jais kovoji.
                                    Aš asmeniškai nerefleksuoju čia tarybinių laikų, reaguoju tik į nemotyvuotą "varymą" ant visko kas yra šiandien.

                                    Comment


                                      Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                                      Oho, na ir „faktai“... Gal daugiau tokių faktų galėtumėte čia pateikti ir mus „nustebinti“?
                                      Aš labai gerai prisimenu kaip tu sakei, kad "MAXIMA" alų ir skalbimo miltelius dalino savo iniciativa................. Ir siaip, jūs jau toli nuo temos.
                                      "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
                                      Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

                                      Adam Mickiewicz

                                      Comment


                                        Koks dar farsas? ką jūs čia svaigstat?
                                        Slėpkitės su tokiomis absurdiškomis sąmokslo teorijomis. Ir dar sako už ką banina..

                                        Comment


                                          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                                          Kitaminčiai yra persekiojami ir baudžiami. Taip, bausmė švelnesnė, bet pats to buvimo faktas rodo, kad demokratija tik gražūs žodžiai kvailiams.
                                          Baudžiami tik tie, kurie pažeidžia kitų visuomenės narių teisėtas laisves. Pripažink, nuobauda už tai, kad išėjai visiškas nuogas į centrinę miesto aikštę sekmadienio popietę yra logiškas viešosios tvarkos pažeidimas, taigi ir bausmė logiška. Bet ištremti žmogų į Sibirą vien už tai, kad apie jį eina pletkai arba jis studijuoja kunigų seminarijoje... Be logikos.

                                          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                                          Išeitis buvo ir nesiviešinant bei tuokiantis tik su tėvais ir vienu kitu patikimu liudininku buvo galima užsitikrinti, kad niekas nieko nesužinos. Mano tėvai irgi taip darė ir nieko. Nors irgi ne darbininkai buvo.
                                          O kur garantija, kad kunigas nesekamas arba pats kunigėlis nebendradarbiauja su KGB?

                                          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                                          Pirmiausia prašom faktus, kur ten konkrečiai apie komunizmą rašoma. Niekur. Tai tik skaitant kūrinius galima suvokti. Bet lygiai taip pat galima išvesti paraleles ir apie kapitalistiškąjį totalitarizmą bei ypač šiuolaikinę "demokratiją"... Paskaityk dar kartą...
                                          Dž. Orvelo „Gyvulių ūkyje“ aprašomas sukilimas, kai apie realią valdžią žalio supratimo neturintys gyvuliai išveja girtuoklį šeimininką, kuris nebelabai ir bando priešintis. Argi tai ne aliuzija į 1917m. spalio revoliuciją Rusijoje? Tai tik vienas iš keliolikos epizodų. Bene ryškiausias — visuotinės lygybės siekimas, kas baigiasi „lygūs ir lygesni“.
                                          Nekantrauju faktų apie „kapitalistiškąjį totalitarizmą“
                                          I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                          Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                          Comment

                                          Working...
                                          X