Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Globalinis atšilimas ir jo poveikis Lietuvai bei kitoms valstybėms

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
  Atšilus klimatui Sibiras, Kanados šiaurė ir Aliaska taptų didžiuliais tinkamais gyventi žemės plotais, kur galėtų persikelti daugybė žmonių iš jūros užlietų teritorijų. Aišku, kiltų klausimas - ar valstybės juos įsileistų? Bet kadangi kalba eina apie lėtus procesus keliems šimtmečiams į priekį, neaišku kiek dabartinės valstybės bus svarbios ateityje, ir dar tokios krizės akivaizdoje, kurią gal tvarkys tarpvalstybinės organizacijos su didesnėmis galiomis. Bangladešą kažkur gi reikės padėti, ir Olandiją.
  Geriau tos tarpvalstybinės organizacijos turėtų kiaušus paskirstyt žmones po tuščius regionus, kitaip šalys aplink Baltijos jūrą gali jau dabar pradėt statyt sieną nuo pabėgelių, ne tik dėl patrauklaus klimato, bet ir ekonomikos, ir palyginus, lengvo pasiekiamumo

  Comment


   Parašė Tomas Rodyti pranešimą
   Prilygini vidutinę temperatūrą normaliai ir gauni sensaciją. Lietuvoje liepos vidutinė temperatūra 17-18°C, bet turbūt niekam neapsiverstų liežuvis vadinti ją normalia.
   Naktį normalu turėti kokius +12 +13, o dieną +22 +23. Suvidurkinus nakties vėsumą su dienos šiluma, gaunama +17 kažkur.

   Aišku, dabar ir Lietuvoje temperatūros yra didesnės nei vidutinė daugiametė, o prognozuoja realiai tropikus su +28 +30.

   Comment


    Žmonės natūraliai gyvena tankiai ten, kur patogu gyventi, ir retai ten, kur nepatogu gyventi. Siūlot olandus išvežti į Sibirą?

    Comment


     Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
     Žmonės natūraliai gyvena tankiai ten, kur patogu gyventi, ir retai ten, kur nepatogu gyventi. Siūlot olandus išvežti į Sibirą?
     Nors vasaros Verchojanske šiltėja, žiemą vis tiek bus bent -30 nepaisant visų atšilimų.

     Comment


      Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
      Dabar Verchojanske paryčiai (aišku, saulė tebešviečia ), temperatūra +19. Dieną bus +30. Tai ta vidutinė +16 laipsnių temperatūra niekaip neišeina.
      Mėnulyje saulėtoje pusėje viskas kepa, o šešėlinėj - bbž koks šaltis. Tai Verchojanske tas pats.
      Paskutinis taisė Tomas; 2020.06.23, 06:57.
      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

      Comment


       Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
       Žmonės natūraliai gyvena tankiai ten, kur patogu gyventi, ir retai ten, kur nepatogu gyventi. Siūlot olandus išvežti į Sibirą?
       Na, čia buvo teorinis pasvarstymas, jeigu 2200 metais atšilus klimatui iš Olandijos nelabai kas liktų, o Kamčiatkoje ar Sachaline klimatas taptų praktiškai toks, kaip dabar Olandijoje. O gero vidutinio klimato Sibiras būtų matyt visai nieko Naujajam Bangladešui, kai senasis taptų vandenyno įlanka.
       Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
       Mielosios Grigiškės

       Comment


        Tikėtina, kad temperatūra Arkties poliariniame rate šeštadienį pasiekė visų laikų rekordą. Sibire esančiame Verchojanske buvo užfiksuoti net 38 laipsniai karščio, rašo BBC. Nors reikia patikslinti, ar tai – iš tiesų rekordas, tokia temperatūra yra net 18 laipsnių aukštesnė nei vidutinė aukščiausia dienos temperatūra birželį.
        Karšti vasaros orai nėra retenybė poliariniame rate, tačiau pastaraisiais mėnesiais vyraujančios temperatūros yra nenormaliai didelės.

        Verchojanskas, kuriame gyvena daugmaž 1300 žmonių, yra tolimas Sibiro užkampis, esantis poliariniame rate. Temperatūros pokyčiai šioje vietovėje būna ekstremalūs – sausį temperatūra nukrenta iki 42 laipsnių šalčio, o birželį įprastai pakyla iki 20 laipsnių šilumos. Tačiau šiais metais Arktyje besilaikanti karščio banga itin neramina meteorologus. Koperniko klimato kaitos tarnyba (C3S) pranešė, kad vidutinė kovo, balandžio ir gegužės temperatūra vietovėje yra net 10 laipsnių aukštesnė nei įprasta.

        Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/mokslasit/strai...1337060?copied

        Comment

        Working...
        X