Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Investicijos į pramonės bei paslaugų plėtrą Lietuvoje

Collapse
X
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

Šalia Kauno „Hegelmann“ atidarė logistikos sandėlį – plotas prilygsta 7 krepšinio aikštelėms https://www.15min.lt/verslas/naujien...ms-663-1035018
    Antradienį Kauno rajone, šalia automagistralės Kaunas–Klaipėda, su išskirtine kultūrine programa – keltuvų baletu, atidarytas pirmasis įmonės „Hegelmann Transporte“ logistikos sandėlis Lietuvoje. Jis sudaro tik šeštadalį viso logistikos komplekso, kurio bendras plotas ateityje sieks 38 tūkst. kv. m. Į pirmąjį etapą investuoti beveik 3 mln. eurų.
    „Džiaugiuosi dar vienos vokiško kapitalo įmonės plėtra mūsų krašte. Sukurta 1 300 darbo vietų, investicijos sieks 31 mln. eurų. Žinau, kad „Hegelmann“ automobilių parke – 2 500 vilkikų. 90 proc. jų – „Mercedes-Benz“ markės.
    UAB „Hegelmann Transporte“ apyvarta 2017 m. siekė 150 mln. eurų, 2018 m. ji turėtų pasiekti 200 mln. eurų. „Hegelmann Group“, veikiančioje 11-koje šalių, apyvarta 2017 m. siekė 300 mln. eurų. Tikimasi, jog šiais metais ji išaugs 100 mln. eurų.

Comment

Lietuva padaro pusę visos grupės apyvartos.

Comment

Indijos bendrovės Rokiškyje žada tikrą perversmą – daugiau kaip pusantro tūkstančio darbo vietų

Dvi Indijos bendrovės į skardinių ir tekstilės gamyklas Rokiškyje numato investuoti beveik 200 mln. eurų ir sukurti daugiau kaip pusantro tūkstančio darbo vietų.
        Gerai, kad ne Kinijos, nes tai būtų grynas Lietuvos užvaldymas (anot Dalai Lamos gerbėjų).

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=79164507
        Paskutinis taisė senasnamas; 2018.09.26, 16:31.

Comment

Labai nustebino tokios numatomos investicijos. Kad tik nebūtų nusivylimo burbulas.

Ypač tekstilės gamykla. Tekstilės gamyba kadaise kaip tik iš ES iškeliavo į tuos kraštus.
          Paskutinis taisė Sula; 2018.09.26, 16:49.

Comment

Parašė Sula Rodyti pranešimą
            Labai nustebino tokios numatomos investicijos. Kad tik nebūtų nusivylimo burbulas.

Ypač tekstilės gamykla. Tekstilės gamyba kadaise kaip tik iš ES iškeliavo į tuos kraštus.
            Tokiose žiniose, kiek neramina du dalykai: Indija ir Rokiškis su 1,5 k darbo vietų.

Comment

Parašė Galys Rodyti pranešimą

Tokiose žiniose, kiek neramina du dalykai: Indija ir Rokiškis su 1,5 k darbo vietų.
              Daugpilis netoli. Jei darbas nekvalifikuotas ir reikia tik prie stakliu stoveti ar prekes pakuoti - tai koks skirtumas ar Lietuvis ar Latvis. Galetu net autobusu atsivezti darbuotojus.

Comment

Parašė jpou Rodyti pranešimą

Daugpilis netoli. Jei darbas nekvalifikuotas ir reikia tik prie stakliu stoveti ar prekes pakuoti - tai koks skirtumas ar Lietuvis ar Latvis. Galetu net autobusu atsivezti darbuotojus.
                „Jie (investuotojai – BNS) mano, kad 50 kilometrų spinduliu darbuotojų galėtų atsivežti patys. Protokole taip pat yra parašyta, kad mes rastume žemės plotų statyti daugiabučius namus. Jie norėtų, kad gamykloje dirbantys žmonės gyventų šalia. Jei nerastų visos reikalingos darbo jėgos pas mus, manau, ji būtų atsivežama iš Indijos“, – svarstė Rokiškio meras.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=79164507
                Realesnis paryškintas variantas.
                Neisterikuosiu dėl imigrantų, nes tokiam užkampiui(atsiprašau jei ką įžeidžiau) kaip Rokiškis reikia griebtis bet kokio šiaudo.

Comment

Na vien todėl, kad investuotojai iš Indijos, jiems skirtingi imigracijos įstatymai negalios. Ta prasme ir dabar daug kas norėtų tokių prisivežti, bet nesimato tokių masinių dalykų.
                  Lengviau Ukrainiečius bus įdarbinti, kam tie indai? Apart to, kad subjektyviai patsy vadovai gal labiau mėgtų saviškius.

O darbo vietų tai 1000 per pirmus tris metus, per tiek laiko manau bus galima surinkti, jei atlyginimai konkurencingesni nei vidutiniai regione.

Comment

Dėl investicijų į Lietuvą aš visada džiaugiuos, bet kai investicijos yra ne į aukštas technologijas, o į pigią darbo jėgą, t.y. siuvėjus - tai man kyla visokių minčių. Aišku jeigu jiems pavyks - tai sveikinsiu, nes Lietuva dėl didelių investicijų niekaip nenukentės, bet kartu pasilieku nemažą dalį skepticizmo, kad tai yra tvarus verslo planas, kuris gali būti realizuotas.

Comment

Dėl investicijų į Lietuvą aš visada džiaugiuos, bet kai investicijos yra ne į aukštas technologijas
                      Taip, provincijoje tiršta programuotojų, inžinierių ir biochemikų, laukiančių investicijų į aukštąsias technologijas.

Comment

Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                        Dėl investicijų į Lietuvą aš visada džiaugiuos, bet kai investicijos yra ne į aukštas technologijas, o į pigią darbo jėgą, t.y. siuvėjus - tai man kyla visokių minčių. Aišku jeigu jiems pavyks - tai sveikinsiu, nes Lietuva dėl didelių investicijų niekaip nenukentės, bet kartu pasilieku nemažą dalį skepticizmo, kad tai yra tvarus verslo planas, kuris gali būti realizuotas.
                        Darbo reikia ir "paprastiem žmonėm", ne tik aukštų technologijų.

Comment

Aš tą puikiai suprantu, bet paslaptis yra tame, kad kada yra kuriamos aukštos pridėtinės vertės darbo vietos, tai reškia kad kartu yra sukuriamos ir žemesnės kvalifikacijos darbo vietos. Ar tie Rokiškio siuvėjai vaikščios į restoranus, ar jie važinės taksi ir norės kirpėjui mokėti 20 eur? Greičiausiai ne. Dėl to labai dažnai tos sukuriamos tūkstantinės darbo vietos duoda sąlyginai mažai naudos vien dėl to, kad jos menkai apmokamos ir tai nelabai teikia kažkokios naudos kitoms darbo vietoms ir plius 'suvalgo' darbuotojus, kurie realiai galėtų kurti didesnę pridėtinę vertę. Aš skeptiškai žiūriu į tai, kad didžioji dalis Rokiškio gyventojų tesugeba būti siuvėjais ir kurti žemą pridėtinę vertę, nes įdarbinus netgi daug kartų mažesnę dalį jų, bet į geresnius darbus, tame pačiame Rokiškyje suklestėtų daugybė kitų paslaugų, nuo dantistų iki padavėjų ir jų atlyginimai būtų didesni, nei to tūkstančio siuvėjų.

Comment

Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                            Taip, provincijoje tiršta programuotojų, inžinierių ir biochemikų, laukiančių investicijų į aukštąsias technologijas.
                            Yra ne vienas pavyzdys, kada provincijoje įsikuria ne siuvėjai, o aukštesnės pridėtinės vertės produktus gaminančios įmonės, pvz. Intersugical, įsikūrusi Pabradėje, įdarbinanti ne siuvėjus, o darbuotojus gaminančius medicininius preparatus. Ir tai net ne šimtai, o tūkstančiai darbuotojų. Siuvėjo atlyginime didelę dalį sudaro jo pačio darbas, kai tuo tarpu tokiame medicininius preparatus gaminančiame fabrike darbuotojo darbo kaštai yra daug mažesni lyginant su produkcijos savikaina. Viso to esmė yra ta, kad tiems, kurie gamina medicininius preparatus atlyginimus galima kelti ir tai pačiai įmonei nelabai pasijus, o siuvėjams atlyginimų kelti nelabai išeis, nes tai sudaro visą pagrindą produkcijos kainos, kuriai pabrangus iškart atsirastų konkurentų iš Vietnamo.
                            Paskutinis taisė Eidvis; 2018.09.26, 23:21.

Comment

Kai niekas neinvestuoja, tada blogai. Kai investuoja į žemesnės kvalifikacijos darbo vietas, tada vis tiek blogai, kad ne į aukštos kvalifikacijos darbo vietas.

'suvalgo' darbuotojus, kurie realiai galėtų kurti didesnę pridėtinę vertę.
                              Taip, įdarbins siuvėjas, kurios juk būtų galėjusios dirbti laboratorijoje su vaistiniais preparatais .
                              Intersurgical, aišku, rimtesnė įmonė, bet tai irgi gamybinė įmonė (kvėpavimo įrenginiai, o ne vaistai), kurioje yra ką veikti ir menkiau kvalifikuotiems. Be to, į Pabradę lengva važinėti dirbti iš Vilniaus. Į Rokiškį nelabai pavyktų.
                              Paskutinis taisė senasnamas; 2018.09.26, 23:37.

Comment

Aš tą puikiai suprantu, bet paslaptis yra tame, kad kada yra kuriamos aukštos pridėtinės vertės darbo vietos, tai reškia kad kartu yra sukuriamos ir žemesnės kvalifikacijos darbo vietos. Ar tie Rokiškio siuvėjai vaikščios į restoranus, ar jie važinės taksi ir norės kirpėjui mokėti 20 eur? Greičiausiai ne. Dėl to labai dažnai tos sukuriamos tūkstantinės darbo vietos duoda sąlyginai mažai naudos vien dėl to, kad jos menkai apmokamos ir tai nelabai teikia kažkokios naudos kitoms darbo vietoms ir plius 'suvalgo' darbuotojus, kurie realiai galėtų kurti didesnę pridėtinę vertę. Aš skeptiškai žiūriu į tai, kad didžioji dalis Rokiškio gyventojų tesugeba būti siuvėjais ir kurti žemą pridėtinę vertę, nes įdarbinus netgi daug kartų mažesnę dalį jų, bet į geresnius darbus, tame pačiame Rokiškyje suklestėtų daugybė kitų paslaugų, nuo dantistų iki padavėjų ir jų atlyginimai būtų didesni, nei to tūkstančio siuvėjų.
                                Sakai geriau ilgai ir nuobodžiai laukti, kol tas pats pusantro tūkstančio emigruos? O paskui juos ir kirpėjos kerpančios po €10?

Primena https://preview.redd.it/bmojp48j6t40...2abd0dc8efaf68

Comment

Diskleimeris - neregėtomis investicijomis patikėsiu, kai Delfi parašys apie juodžius su kastuvais Rokiškyje, kol kas leisiu sau būti skeptiku.

Iš kitos pusės - kodėl Rokiškis? Rokiškyje kažkokiom formom vis dar veikia mašinų gamykla gaminanti ž.ū. padargus, buvo (yra) surinkinėjami Kamazai ES rinkai ir t.t. ir pan. T.y. diedų suprantančių kas yra metalas ir galinčių stovėti prie staklių vis dar yra. Už keliolikos km nuo Rokiškio - Juodupė, miestelis išaugęs prie ten pastatyto tekstilės fabriko, kuris iki šiol irgi berods kažkokia forma veikia. T.y. bobų kurias galima statyti prie staklių ir kelti BVP taip pat yra. Taigi vietos pasirinkimas tam tikros logikos turi.
                                  It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

Comment

Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                                    Kai investuoja į žemesnės kvalifikacijos darbo vietas, tada vis tiek blogai....
                                    Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                                    Sakai geriau ilgai ir nuobodžiai laukti, kol tas pats pusantro tūkstančio emigruos? O paskui juos ir kirpėjos kerpančios po €10?
                                    Kad būtų mažiau interpretacijų, tai belieka pasikartoti ką aš iš tiesų sakiau:

Dėl investicijų į Lietuvą aš visada džiaugiuos <...> Aišku jeigu jiems pavyks - tai sveikinsiu, nes Lietuva dėl didelių investicijų niekaip nenukentės.
                                    Tai, kad aš manau jog Lietuvai svarbiausios yra investicijos į aukštąsias technologijas, nereiškia, kad aš priešinuosi investicijoms kuriančioms darbus siuvėjams. Tai, kad aš džiaugiuosi ir sveikinu investicijas į siuvyklą nereiškia, kad aš negaliu su skepticizmu vertinti jų verslo modelio. Man kyla abejonių ar tokiame miestelyje, kaip Rokiškis, atsiras 1500 siuvėjų. O netgi jeigu ir atsiras - tai kyla abejonių ar toks verslo modelis ilgai tvers, nes augant atlyginimams Lietuvos siuvėjai gali tapti nekonkurencingi lyginant su ta pačia Indija. Bet aš visas investicijas sveikinu, tik nemanau, kad visos jos pasiteisins, bet tai natūralu. Natūralus yra procesas, kada kuriasi aukštesnę pridėtinę vertę gaminančios įmonės, kurios pasiūlo aukštesnius atlyginimus ir pavagia darbuotojus iš mažą pridėtinę vertę kuriančių įmonių - toks procesas vyko absoliučiai visose šalyse, kurios pasiekė aukštą išsivystymo lygį.

Comment

Kad būtų mažiau interpretacijų, tai belieka pasikartoti ką aš iš tiesų sakiau:

Tai, kad aš manau jog Lietuvai svarbiausios yra investicijos į aukštąsias technologijas, nereiškia, kad aš priešinuosi investicijoms kuriančioms darbus siuvėjams. Tai, kad aš džiaugiuosi ir sveikinu investicijas į siuvyklą nereiškia, kad aš negaliu su skepticizmu vertinti jų verslo modelio. Man kyla abejonių ar tokiame miestelyje, kaip Rokiškis, atsiras 1500 siuvėjų. O netgi jeigu ir atsiras - tai kyla abejonių ar toks verslo modelis ilgai tvers, nes augant atlyginimams Lietuvos siuvėjai gali tapti nekonkurencingi lyginant su ta pačia Indija. Bet aš visas investicijas sveikinu, tik nemanau, kad visos jos pasiteisins, bet tai natūralu. Natūralus yra procesas, kada kuriasi aukštesnę pridėtinę vertę gaminančios įmonės, kurios pasiūlo aukštesnius atlyginimus ir pavagia darbuotojus iš mažą pridėtinę vertę kuriančių įmonių - toks procesas vyko absoliučiai visose šalyse, kurios pasiekė aukštą išsivystymo lygį.
                                      Bet pateiki lyg tai būtų blogai. Nes žiūrėk, siuvėjos nevažinės su taxu (kita vertus, kam Rokiškyje taksi...). Ir šneki ne apie investuotojų pasiteisinimą, o, kad atseit visuomenei nelabai naudinga.

Be to, praleidi kitą tendenciją. Dėl didėjančios automatizacijos darbo vietos kainos svarba po truputi mažėja. Svarbiau tampa lankstumas bei fizinis artumas prie klientų. Po 10 metų iš tų teorinių 1.5k darbuotojų gali likti 100 darbuotojų su krūva robotų. Arba tie patys 1.5k darbuotojų, darančių specializuotus gaminius mažomis serijomis. Kur neapsimoka nei robotai, nei logistika į Aziją.

Ir dar klausimas ar Intersurgical vamzdeliai, ar tekstilė yra aukštesnis lygis. Pvz sportiniuose ar specializuoti darbo drabužiai tikrai nėra medvilnės gabalas su viena siūle ir trim skylėm

Comment

Dėl siuvimo pramonės. Lietuvai labiai reiktų ne siuvėjėlių, sėdinčių už mašinos, bet siuvimo technologų, kuriančių kaip aukščiau minėta, specializuotus sudėtingus drabužius. Sovietmečiu Kauno PI buvo to mokoma. Dabar nežinau, abejoju. Tokiu atveju mūsų siuvimo pramonė nebūtų pigios darbo jėgos šaltinis, patys samdytume indus ar vietnamiečius.

Comment

Bet ir paprasta siuvykla yra geras žingsnis į tą pusę. Pvz su IT paslaugų centrais. Koks Danske pradėjo nuo žemo lygio darbų, dabar ir naujų produktų vystymą nuo nulio daro čia.

Nežinau dėl apmokymo, bet kontorų siuvančių įdomesnius gaminius nuo A iki Z pagal savo dizainus tikrai yra.

Comment

Working...
                                          X