Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Investicijos į pramonės bei paslaugų plėtrą Lietuvoje

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
  Dėl investicijų į Lietuvą aš visada džiaugiuos, bet kai investicijos yra ne į aukštas technologijas, o į pigią darbo jėgą, t.y. siuvėjus - tai man kyla visokių minčių. Aišku jeigu jiems pavyks - tai sveikinsiu, nes Lietuva dėl didelių investicijų niekaip nenukentės, bet kartu pasilieku nemažą dalį skepticizmo, kad tai yra tvarus verslo planas, kuris gali būti realizuotas.
  Darbo reikia ir "paprastiem žmonėm", ne tik aukštų technologijų.

  Comment   Aš tą puikiai suprantu, bet paslaptis yra tame, kad kada yra kuriamos aukštos pridėtinės vertės darbo vietos, tai reškia kad kartu yra sukuriamos ir žemesnės kvalifikacijos darbo vietos. Ar tie Rokiškio siuvėjai vaikščios į restoranus, ar jie važinės taksi ir norės kirpėjui mokėti 20 eur? Greičiausiai ne. Dėl to labai dažnai tos sukuriamos tūkstantinės darbo vietos duoda sąlyginai mažai naudos vien dėl to, kad jos menkai apmokamos ir tai nelabai teikia kažkokios naudos kitoms darbo vietoms ir plius 'suvalgo' darbuotojus, kurie realiai galėtų kurti didesnę pridėtinę vertę. Aš skeptiškai žiūriu į tai, kad didžioji dalis Rokiškio gyventojų tesugeba būti siuvėjais ir kurti žemą pridėtinę vertę, nes įdarbinus netgi daug kartų mažesnę dalį jų, bet į geresnius darbus, tame pačiame Rokiškyje suklestėtų daugybė kitų paslaugų, nuo dantistų iki padavėjų ir jų atlyginimai būtų didesni, nei to tūkstančio siuvėjų.

   Comment


    Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
    Taip, provincijoje tiršta programuotojų, inžinierių ir biochemikų, laukiančių investicijų į aukštąsias technologijas.
    Yra ne vienas pavyzdys, kada provincijoje įsikuria ne siuvėjai, o aukštesnės pridėtinės vertės produktus gaminančios įmonės, pvz. Intersugical, įsikūrusi Pabradėje, įdarbinanti ne siuvėjus, o darbuotojus gaminančius medicininius preparatus. Ir tai net ne šimtai, o tūkstančiai darbuotojų. Siuvėjo atlyginime didelę dalį sudaro jo pačio darbas, kai tuo tarpu tokiame medicininius preparatus gaminančiame fabrike darbuotojo darbo kaštai yra daug mažesni lyginant su produkcijos savikaina. Viso to esmė yra ta, kad tiems, kurie gamina medicininius preparatus atlyginimus galima kelti ir tai pačiai įmonei nelabai pasijus, o siuvėjams atlyginimų kelti nelabai išeis, nes tai sudaro visą pagrindą produkcijos kainos, kuriai pabrangus iškart atsirastų konkurentų iš Vietnamo.
    Paskutinis taisė Eidvis; 2018.09.26, 23:21.

    Comment


     Kai niekas neinvestuoja, tada blogai. Kai investuoja į žemesnės kvalifikacijos darbo vietas, tada vis tiek blogai, kad ne į aukštos kvalifikacijos darbo vietas.

     'suvalgo' darbuotojus, kurie realiai galėtų kurti didesnę pridėtinę vertę.
     Taip, įdarbins siuvėjas, kurios juk būtų galėjusios dirbti laboratorijoje su vaistiniais preparatais .
     Intersurgical, aišku, rimtesnė įmonė, bet tai irgi gamybinė įmonė (kvėpavimo įrenginiai, o ne vaistai), kurioje yra ką veikti ir menkiau kvalifikuotiems. Be to, į Pabradę lengva važinėti dirbti iš Vilniaus. Į Rokiškį nelabai pavyktų.
     Paskutinis taisė senasnamas; 2018.09.26, 23:37.

     Comment


      Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

      Aš tą puikiai suprantu, bet paslaptis yra tame, kad kada yra kuriamos aukštos pridėtinės vertės darbo vietos, tai reškia kad kartu yra sukuriamos ir žemesnės kvalifikacijos darbo vietos. Ar tie Rokiškio siuvėjai vaikščios į restoranus, ar jie važinės taksi ir norės kirpėjui mokėti 20 eur? Greičiausiai ne. Dėl to labai dažnai tos sukuriamos tūkstantinės darbo vietos duoda sąlyginai mažai naudos vien dėl to, kad jos menkai apmokamos ir tai nelabai teikia kažkokios naudos kitoms darbo vietoms ir plius 'suvalgo' darbuotojus, kurie realiai galėtų kurti didesnę pridėtinę vertę. Aš skeptiškai žiūriu į tai, kad didžioji dalis Rokiškio gyventojų tesugeba būti siuvėjais ir kurti žemą pridėtinę vertę, nes įdarbinus netgi daug kartų mažesnę dalį jų, bet į geresnius darbus, tame pačiame Rokiškyje suklestėtų daugybė kitų paslaugų, nuo dantistų iki padavėjų ir jų atlyginimai būtų didesni, nei to tūkstančio siuvėjų.
      Sakai geriau ilgai ir nuobodžiai laukti, kol tas pats pusantro tūkstančio emigruos? O paskui juos ir kirpėjos kerpančios po €10?

      Primena https://preview.redd.it/bmojp48j6t40...2abd0dc8efaf68

      Comment


       Diskleimeris - neregėtomis investicijomis patikėsiu, kai Delfi parašys apie juodžius su kastuvais Rokiškyje, kol kas leisiu sau būti skeptiku.

       Iš kitos pusės - kodėl Rokiškis? Rokiškyje kažkokiom formom vis dar veikia mašinų gamykla gaminanti ž.ū. padargus, buvo (yra) surinkinėjami Kamazai ES rinkai ir t.t. ir pan. T.y. diedų suprantančių kas yra metalas ir galinčių stovėti prie staklių vis dar yra. Už keliolikos km nuo Rokiškio - Juodupė, miestelis išaugęs prie ten pastatyto tekstilės fabriko, kuris iki šiol irgi berods kažkokia forma veikia. T.y. bobų kurias galima statyti prie staklių ir kelti BVP taip pat yra. Taigi vietos pasirinkimas tam tikros logikos turi.
       It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

       Comment


        Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
        Kai investuoja į žemesnės kvalifikacijos darbo vietas, tada vis tiek blogai....
        Parašė mantasm Rodyti pranešimą
        Sakai geriau ilgai ir nuobodžiai laukti, kol tas pats pusantro tūkstančio emigruos? O paskui juos ir kirpėjos kerpančios po €10?
        Kad būtų mažiau interpretacijų, tai belieka pasikartoti ką aš iš tiesų sakiau:

        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
        Dėl investicijų į Lietuvą aš visada džiaugiuos <...> Aišku jeigu jiems pavyks - tai sveikinsiu, nes Lietuva dėl didelių investicijų niekaip nenukentės.
        Tai, kad aš manau jog Lietuvai svarbiausios yra investicijos į aukštąsias technologijas, nereiškia, kad aš priešinuosi investicijoms kuriančioms darbus siuvėjams. Tai, kad aš džiaugiuosi ir sveikinu investicijas į siuvyklą nereiškia, kad aš negaliu su skepticizmu vertinti jų verslo modelio. Man kyla abejonių ar tokiame miestelyje, kaip Rokiškis, atsiras 1500 siuvėjų. O netgi jeigu ir atsiras - tai kyla abejonių ar toks verslo modelis ilgai tvers, nes augant atlyginimams Lietuvos siuvėjai gali tapti nekonkurencingi lyginant su ta pačia Indija. Bet aš visas investicijas sveikinu, tik nemanau, kad visos jos pasiteisins, bet tai natūralu. Natūralus yra procesas, kada kuriasi aukštesnę pridėtinę vertę gaminančios įmonės, kurios pasiūlo aukštesnius atlyginimus ir pavagia darbuotojus iš mažą pridėtinę vertę kuriančių įmonių - toks procesas vyko absoliučiai visose šalyse, kurios pasiekė aukštą išsivystymo lygį.

        Comment


         Parašė Eidvis Rodyti pranešimą         Kad būtų mažiau interpretacijų, tai belieka pasikartoti ką aš iš tiesų sakiau:         Tai, kad aš manau jog Lietuvai svarbiausios yra investicijos į aukštąsias technologijas, nereiškia, kad aš priešinuosi investicijoms kuriančioms darbus siuvėjams. Tai, kad aš džiaugiuosi ir sveikinu investicijas į siuvyklą nereiškia, kad aš negaliu su skepticizmu vertinti jų verslo modelio. Man kyla abejonių ar tokiame miestelyje, kaip Rokiškis, atsiras 1500 siuvėjų. O netgi jeigu ir atsiras - tai kyla abejonių ar toks verslo modelis ilgai tvers, nes augant atlyginimams Lietuvos siuvėjai gali tapti nekonkurencingi lyginant su ta pačia Indija. Bet aš visas investicijas sveikinu, tik nemanau, kad visos jos pasiteisins, bet tai natūralu. Natūralus yra procesas, kada kuriasi aukštesnę pridėtinę vertę gaminančios įmonės, kurios pasiūlo aukštesnius atlyginimus ir pavagia darbuotojus iš mažą pridėtinę vertę kuriančių įmonių - toks procesas vyko absoliučiai visose šalyse, kurios pasiekė aukštą išsivystymo lygį.
         Bet pateiki lyg tai būtų blogai. Nes žiūrėk, siuvėjos nevažinės su taxu (kita vertus, kam Rokiškyje taksi...). Ir šneki ne apie investuotojų pasiteisinimą, o, kad atseit visuomenei nelabai naudinga.

         Be to, praleidi kitą tendenciją. Dėl didėjančios automatizacijos darbo vietos kainos svarba po truputi mažėja. Svarbiau tampa lankstumas bei fizinis artumas prie klientų. Po 10 metų iš tų teorinių 1.5k darbuotojų gali likti 100 darbuotojų su krūva robotų. Arba tie patys 1.5k darbuotojų, darančių specializuotus gaminius mažomis serijomis. Kur neapsimoka nei robotai, nei logistika į Aziją.

         Ir dar klausimas ar Intersurgical vamzdeliai, ar tekstilė yra aukštesnis lygis. Pvz sportiniuose ar specializuoti darbo drabužiai tikrai nėra medvilnės gabalas su viena siūle ir trim skylėm

         Comment


          Dėl siuvimo pramonės. Lietuvai labiai reiktų ne siuvėjėlių, sėdinčių už mašinos, bet siuvimo technologų, kuriančių kaip aukščiau minėta, specializuotus sudėtingus drabužius. Sovietmečiu Kauno PI buvo to mokoma. Dabar nežinau, abejoju. Tokiu atveju mūsų siuvimo pramonė nebūtų pigios darbo jėgos šaltinis, patys samdytume indus ar vietnamiečius.

          Comment


           Bet ir paprasta siuvykla yra geras žingsnis į tą pusę. Pvz su IT paslaugų centrais. Koks Danske pradėjo nuo žemo lygio darbų, dabar ir naujų produktų vystymą nuo nulio daro čia.

           Nežinau dėl apmokymo, bet kontorų siuvančių įdomesnius gaminius nuo A iki Z pagal savo dizainus tikrai yra.

           Comment


            Parašė mantasm Rodyti pranešimą
            Bet ir paprasta siuvykla yra geras žingsnis į tą pusę. Pvz su IT paslaugų centrais. Koks Danske pradėjo nuo žemo lygio darbų, dabar ir naujų produktų vystymą nuo nulio daro čia.

            Nežinau dėl apmokymo, bet kontorų siuvančių įdomesnius gaminius nuo A iki Z pagal savo dizainus tikrai yra.
            Siuvyklų ateityje iš vis nebereikės, viską padarys robotai, jau dabar pasaulyje veikia "dark factories", užtat tikrai reikės dizainerių. Čia tas pats kaip koks kompiuterių surinkėjas vs programuotojas.
            Flickr

            Comment


             Parašė Lettered Rodyti pranešimą

             Siuvyklų ateityje iš vis nebereikės, viską padarys robotai, jau dabar pasaulyje veikia "dark factories", užtat tikrai reikės dizainerių. Čia tas pats kaip koks kompiuterių surinkėjas vs programuotojas.
             Dizainerius greičiau pakeis - supaišys statistiškai perkamiausią dizainą ir viskas. O siuvėjų dar ilgai reikės, nes neapsimokės konfiguruot robotų mažoms serijoms. Net ir po to, siuvyklų reikės. Robotus prižiūrėt reiks..

             Comment


              Manau visi pritars, kad geriau būtų "aukštos pridėtinės vertės" darbai. Bet problema tame, kad nebelabai turime laiko. Nes dar po 10 metų Lietuvoj nebebus kam tuos aukštos pridėtinės vertės robotus valdyti.

              Tai gal geriau tegu šiandien būna darbo siuvėjoms ir štampuotojams, kad jie liktų čia, o jų vaikai jau galėtų programuoti ir tuos robotus vairuoti.
              It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

              Comment


               Parašė mantasm Rodyti pranešimą

               Dizainerius greičiau pakeis - supaišys statistiškai perkamiausią dizainą ir viskas. O siuvėjų dar ilgai reikės, nes neapsimokės konfiguruot robotų mažoms serijoms. Net ir po to, siuvyklų reikės. Robotus prižiūrėt reiks..
               Roboto nereik perkonfigūruot, jis gali tau skirtingas programas vukdyti ir siuti net pagal individualu užsakymą. Perkonfiguruot nebent gamybos linija reik.

               Comment


                Parašė Žiburinis Rodyti pranešimą

                Roboto nereik perkonfigūruot, jis gali tau skirtingas programas vukdyti ir siuti net pagal individualu užsakymą. Perkonfiguruot nebent gamybos linija reik.
                Programos sudėliojimas irgi yra konfiguravimas.

                Comment


                 Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                 Programos sudėliojimas irgi yra konfiguravimas.
                 Atskleisiu tau paslaptį: dirbtinio intelekto sukūrimas ir vystimas, kad jis atitiktų dizainerio kūrybiškumą yra sudėtingesnis (ir dėl to brangesnis), nei roboto 'perprogarmavimas'. Faktiškai dizaineris kuria savo modelius kompiuteryje, o robotizuota technika tuos modelius perskaito be papildomų kaštų. Faktiškai tokių procesų pramonėje apstu.
                 Dėl to ir atsiranda pasiūlymai išsivysčiusiose šalyse mokėt pinigus žmonėm už "orą", nes tiesiog 'darbo' žmonių vietas atiminėja robotai. Lietuvoj plika akim tokių vietų viešosiose vietose apstu: parkingo aikštelės su automatinėm šlagbaumom (nebėra dieduko renkančio pinigus), automatinės kasos parduotuvėse (nebėra kasininkų), savitarna banke, bankomatai ir t.t.
                 Neužilgo atsiras ir automatinis viešasis trasnsportas.
                 Juodadarbiai bus vis piginami ir nustumiami vis į siauresnes nišas.

                 Comment


                  Parašė Žiburinis Rodyti pranešimą

                  Atskleisiu tau paslaptį: dirbtinio intelekto sukūrimas ir vystimas, kad jis atitiktų dizainerio kūrybiškumą yra sudėtingesnis (ir dėl to brangesnis), nei roboto 'perprogarmavimas'. Faktiškai dizaineris kuria savo modelius kompiuteryje, o robotizuota technika tuos modelius perskaito be papildomų kaštų. Faktiškai tokių procesų pramonėje apstu.
                  Dėl to ir atsiranda pasiūlymai išsivysčiusiose šalyse mokėt pinigus žmonėm už "orą", nes tiesiog 'darbo' žmonių vietas atiminėja robotai. Lietuvoj plika akim tokių vietų viešosiose vietose apstu: parkingo aikštelės su automatinėm šlagbaumom (nebėra dieduko renkančio pinigus), automatinės kasos parduotuvėse (nebėra kasininkų), savitarna banke, bankomatai ir t.t.
                  Neužilgo atsiras ir automatinis viešasis trasnsportas.
                  Juodadarbiai bus vis piginami ir nustumiami vis į siauresnes nišas.
                  O kam atitikti kūrybiškumą. Dirbtinis intelektas su A/B testais nesunkiai galės galės kurti naujas madas. Kūrybiškumas kaip tik neretai nuveda į komercinį akligatvį. Statistikos analizė paveda daug rečiau.

                  Ateityje gal galėsi išvis robotui pasakyti, kokio drabužio nori ir jis viską padarys nuo A iki Z, bet kokiam dydžiui. Ai, ir dar tas robotas bus žmogaus pavidalo ir pats pas tave atvažiuos ir tave išmatuos. Bet iki tol dar toli. Ypač įskaičiuojant kol toks robotas bus pigiau už tą patį darbą padarantį žmogų.

                  Neseniai atšaukė nemažai Subarų automobilių. Klaida būtent buvo prastas modelis robotui. Robotas klausimų neuždavinėjo ir suvirino kaip jam buvo liepta. Nors patyręs specialistas būtų pastebėjęs klaidą vos perskaitęs instrukcijas.

                  Comment


                   Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                   O kam atitikti kūrybiškumą. Dirbtinis intelektas su A/B testais nesunkiai galės galės kurti naujas madas. Kūrybiškumas kaip tik neretai nuveda į komercinį akligatvį. Statistikos analizė paveda daug rečiau.

                   Ateityje gal galėsi išvis robotui pasakyti, kokio drabužio nori ir jis viską padarys nuo A iki Z, bet kokiam dydžiui. Ai, ir dar tas robotas bus žmogaus pavidalo ir pats pas tave atvažiuos ir tave išmatuos. Bet iki tol dar toli. Ypač įskaičiuojant kol toks robotas bus pigiau už tą patį darbą padarantį žmogų.

                   Neseniai atšaukė nemažai Subarų automobilių. Klaida būtent buvo prastas modelis robotui. Robotas klausimų neuždavinėjo ir suvirino kaip jam buvo liepta. Nors patyręs specialistas būtų pastebėjęs klaidą vos perskaitęs instrukcijas.
                   Nemaišykim dirbtinio intelekto su robotais, kada nors gal dirbtinis intelektas sugebės būti kūrybiškas ir kurti, bet visų pirma visi mechaniniai darbai bus robotizuoti, o žmonės galės daugiau užsiimti kūryba ar bent dirbti ne mechaninį darbą pvz. su žmonėmis ir pan. Jau dabar kiek tokių darbų padidėjo per paskutinius 10-20 metų. Plius žmonėms reikia bendravimo, todėl tokios net ir nesudėtingos profesijos kaip barmenas niekada neišnyks, nors ir dabar laisvai galėtų būti pastatyti gėrimų automatai, tam nereikia net dirbtinio intelekto, užtat siuvėjų ar autobusų vairuotojų tikrai niekam nebereiks.
                   Paskutinis taisė Lettered; 2018.09.28, 14:43.
                   Flickr

                   Comment


                    Įdarbins rokiškėnus? Tai kam jie ten tada dar daugiabučius prie gamyklos ruošiasi statyt?

                    Comment


                     Indams matyt.

                     Comment

                     Working...
                     X