Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Bėgimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė sausuolis75 Rodyti pranešimą
    Ačiū už pasitikėjimą ir motyvaciją
    Jei jau link drabužių temos:
    kokius rūbus žiemai Jūs rekomenduotumėte?
    skaičiau apie neperšlampančius batelius su specialiu žieminiu protektoriumi ir tiesiog pirštines bei kepurę? Beje, kepurė turėtų būti sintetinio audinio?
    Batų specialių nereikia. Bėgimo batelių padas yra storas, todėl jais bėgant kojos nešąla. Balų bet kokiu atveju reikia vengti net ir vasarą. Sporte visi audiniai eina iš sintetikos. Aš labai daug nesuku galvos. Nueinu į parkas outlet ir nusiperku ką reikia. Žiemai ieškok raktinių žodžių "running" ir "warm". Parkas outlet specializuotų parduotuvių "adidas" ir "nike" konsultantai nėra tokie beviltiški kaip visokių "winner sport" arba "sportland" panelės priaugintais nagais - gali pasiklausti, turėtų gerai patarti. Žiemą prabėgiojau lauke (išskyrus 2 šalčiausias savaites) naudodamas trijų sluoksnių sistemą. 1 - asis vasariniai bėgiojimo marškinėliai gerai praleidžiantys drėgmę, 2 - asis šiltas sluoksnis, 3 - iasis plonytis sluoksnis nuo vėjo ir lietaus. Nesusirgau
    http://noriubegti.blogspot.com/
    http://miestutransportas.blogspot.com/

    Comment


      Beveik kas karta bėgime atrandu ką nors naujo (dėl to naujoku ir vadinuos):
      vakar radau užimtą stadioną, kuriame vynioju ratukus ir ekspromtu nusprendžiau pabėgėti gatvėmis ir keleliais. Nors keletas įkalnių privertė gerokai paprakaituoti, tačiau pavyko pasirinkti itin mažą tempą ir "treniruotės" rekordas-40 minučių bėgimo praėjo greitai ir maloniai-jaučiausi kur kas geriau negu po pusvalandžio mažame stadione. Jaučiuosi įkvėptas ieškoti naujų trasų.
      Gal kolegos galėtų pasidalinti maršrutais, kuriais bėgioja Vilniuje? Itin įdomu išgirsti apie paupių trasas. Man asmeniškai artimiausias-Antakalnio tiltas (šalia IKI Minskas žiedo).

      Comment


        Parašė sausuolis75 Rodyti pranešimą
        Beveik kas karta bėgime atrandu ką nors naujo (dėl to naujoku ir vadinuos):
        vakar radau užimtą stadioną, kuriame vynioju ratukus ir ekspromtu nusprendžiau pabėgėti gatvėmis ir keleliais. Nors keletas įkalnių privertė gerokai paprakaituoti, tačiau pavyko pasirinkti itin mažą tempą ir "treniruotės" rekordas-40 minučių bėgimo praėjo greitai ir maloniai-jaučiausi kur kas geriau negu po pusvalandžio mažame stadione. Jaučiuosi įkvėptas ieškoti naujų trasų.
        Gal kolegos galėtų pasidalinti maršrutais, kuriais bėgioja Vilniuje? Itin įdomu išgirsti apie paupių trasas. Man asmeniškai artimiausias-Antakalnio tiltas (šalia IKI Minskas žiedo).
        Aš nuo šios savaitės pradėjau bėgioti, stengsiuos kasdien po 30 min. kažkur, bėgioju Žirmūnuose palei Nerį, ten eina asfaltuotas takas, bet bėgu kaip dauguma šalia žvyru, kad minkščiau būtų. Šiaip rekomenduoju tą trasą, nes nei saulė ten kepina, nei vėjas stiprus pučia ir nėra svarbiausia automobilių teršalų, grynas oras.
        Flickr

        Comment


          O detaliau galima?kur ji driekiasi ta trasa?
          Kaip suprantu ta upės puse kur eina Žirmūnų gt.(ne Antakalnio)?
          Nusileidus nuo "Iki Minskas" tilto ir pasukus paupiu į Žirmūnus aš joje ir atsidurčiau?

          Comment


            Parašė sausuolis75 Rodyti pranešimą
            O detaliau galima?kur ji driekiasi ta trasa?
            Kaip suprantu ta upės puse kur eina Žirmūnų gt.(ne Antakalnio)?
            Nusileidus nuo "Iki Minskas" tilto ir pasukus paupiu į Žirmūnus aš joje ir atsidurčiau?
            Taip, trasa prasideda nuo Mindaugo tilto ir eina šalia gatvės, o nuo Žirmūnų tilto jau eina visą laiką palei upę po Šilo ir Valakumpių tiltais ir tęsiasi iki Trinapolio vienuolyno.
            Flickr

            Comment


              Labai ačiū, prisiminsiu.

              Comment


                Va mano vakarykščiai 7 km šita pačia "trasa". Mano mėgstamiausia Smagu, šiaip, ir į kitą pusę bėgt, link Vingio parko, bet ten krantinės danga labai nelygi, visokių armatūrų kyšo, reikia žiūrėt po kojom, kad neužkliūtum kur. O ir "žiūrovų" labai daug, ypač prie baltojo tilto

                Comment


                  Vieną šiltą vasaros naktį (apie 24 val.) baisiai užsinorėjau išeiti palakstyti. Norėjau pasielgti spontaniškai - bėgti ten kur akys veda, nieko neplanuojant. Ir radau naują bėgimo džiaugsmą Jausmas toks, kad tiesiog neri į nežinią, mėgaujasi naktimi, tyla, gali pusę valandos nepamatyti jokio žmogaus, pravažiuoja vos kelios mašinos. Pamatai Vilnių kitokį.. Galvoju šitą dalyką pritaikyti kai būsiu kur nors atostogose, svetimoj šaly.. Jaučiu bus iš vis crazy.. Aj, o mano maršrutas gavosi va toks

                  http://noriubegti.blogspot.com/
                  http://miestutransportas.blogspot.com/

                  Comment


                    Parašė sausuolis75 Rodyti pranešimą
                    O detaliau galima?kur ji driekiasi ta trasa?
                    Kaip suprantu ta upės puse kur eina Žirmūnų gt.(ne Antakalnio)?
                    Nusileidus nuo "Iki Minskas" tilto ir pasukus paupiu į Žirmūnus aš joje ir atsidurčiau?
                    sausuoli, jei dar įdomu, vakar bėgdamas specialiai pažiūrėjau. Vingio parke nuo pėščiųjų tilto iš Žvėryno link estrados yra sužymėta ant asfalto atstumai. Bent 2 km žymę tikrai mačiau. Ir kas 500 metrų. Tai esant norui, gali ten dar pasitikrinti. Ir šiaip Vingio parke smagu takeliais bėgioti, ypač palei upę. Nėra monotonijos

                    Comment


                      Parašė Engineer Rodyti pranešimą
                      Vieną šiltą vasaros naktį (apie 24 val.) baisiai užsinorėjau išeiti palakstyti. Norėjau pasielgti spontaniškai - bėgti ten kur akys veda, nieko neplanuojant. Ir radau naują bėgimo džiaugsmą Jausmas toks, kad tiesiog neri į nežinią, mėgaujasi naktimi, tyla, gali pusę valandos nepamatyti jokio žmogaus, pravažiuoja vos kelios mašinos. Pamatai Vilnių kitokį.. Galvoju šitą dalyką pritaikyti kai būsiu kur nors atostogose, svetimoj šaly.. Jaučiu bus iš vis crazy.. Aj, o mano maršrutas gavosi va toks
                      Dar labai įdomu bėgti auštant ~4-5 val. ryto, esu taip bėgęs Romoje ir Toronte.
                      P.

                      Comment


                        Aciu kolegos.Begti vaiskia nakti turetu buti visai egzotiska (nekalbu apie Roma ar Toronta-cia man, apskritai-kosmosas), tik butu nejauku juolab,kad perzvelgiau, dalis begimo driekesi miskinga vietove.
                        Prisipazinsiu, neturedamas laika matuojanciu prietaisu, vienoje rankoje laikau telefona, kitoje-lenktini peiliuka metaline rankena: ir rankos dirba ir saugiau jauciuosi.Begdamas nakti, speju kitoje rankoje vietoje mobilaus, revolveri tureciau

                        Comment


                          Parašė vap Rodyti pranešimą
                          Dar labai įdomu bėgti auštant ~4-5 val. ryto, esu taip bėgęs Romoje ir Toronte.
                          Šiaip manau, kad ryto bėgimas pagal vaizdus ir atmosferą būtu malonesnis už bet kokį kitą, bet tokiam apuokui kaip aš atsikelti 4 valandą yra kažkas nerealaus..
                          http://noriubegti.blogspot.com/
                          http://miestutransportas.blogspot.com/

                          Comment


                            Parašė sausuolis75 Rodyti pranešimą
                            Aciu kolegos.Begti vaiskia nakti turetu buti visai egzotiska (nekalbu apie Roma ar Toronta-cia man, apskritai-kosmosas), tik butu nejauku juolab,kad perzvelgiau, dalis begimo driekesi miskinga vietove.
                            Prisipazinsiu, neturedamas laika matuojanciu prietaisu, vienoje rankoje laikau telefona, kitoje-lenktini peiliuka metaline rankena: ir rankos dirba ir saugiau jauciuosi.Begdamas nakti, speju kitoje rankoje vietoje mobilaus, revolveri tureciau
                            Per mano bėgimą stažą dar nebuvo tokio atveju, kad kažkas bandytų kabinėtis. Dažniausiai būna atvirkščiai. Žmonės tamsiu metu nepastebi (ypač jeigu girti) kaip iš nugaros pribėgi ir labai baidosi. Būna skanaus juoko. Kitas reikalas šunys. Nors čia priklauso nuo greičio. Kai ramiai bėgi, jų nedomini, bet jei darai tempo bėgimus arba intervalus, tada jau saugokis Tavo vietoj nusipirkčiau patį pigiausią el. laikrodį su chronometru. Jeigu gali daugiau investuoti, naujokui geras dalykas yra pulsomatis. Atsiranda suvokimas apie širdies darbą ir jį atitinkančius pojūčius. Vėliau pulsomatis nebebūtinas, gali vadovautis savo pojūčiais (nors aš iki šiol jį tebenaudoju)..
                            http://noriubegti.blogspot.com/
                            http://miestutransportas.blogspot.com/

                            Comment


                              Engineer, Jūs berods, rašėte ir siūlėte atrasti lėto bėgimo malonumus. Kaip naujokui, tik taip ir pavyksta kažkiek jaustis komfortiškai, nes jei pasirenku bent vidutinį tempą gaunasi tiesiog TRENIRUOTĖ su tankiu alsavimu, prakaito upeliais ir didesniu ar mažesniu "nusistekenimu". Ar bėgant laikui, ilgėjant distancijoms, bėgimo greitis po truputį pats savaime koreguojasi į šiek tiek spartesnį ar ne?
                              Neina kalba apie samoningą pagreitėjimą, o apie kūno prisitaikymą: aš pavyzdžiui pastebiu, kad po 10-15 min. bėgimo tempas automatiškai vos vos pagreitėja (spėju, apšyla kaip reikiant visas organizmas).
                              Nesinori ir po metų ar kelių bėgiojimo (labai tikiuosi, kad nemesiu šio reikalo didžiuoju išbandymo(žiemos) periodu) tursenti kaip "miegančiai gražuolei" vidutinio einančio žmogaus greičiu.

                              Comment


                                Parašė sausuolis75 Rodyti pranešimą
                                Engineer, Jūs berods, rašėte ir siūlėte atrasti lėto bėgimo malonumus. Kaip naujokui, tik taip ir pavyksta kažkiek jaustis komfortiškai, nes jei pasirenku bent vidutinį tempą gaunasi tiesiog TRENIRUOTĖ su tankiu alsavimu, prakaito upeliais ir didesniu ar mažesniu "nusistekenimu". Ar bėgant laikui, ilgėjant distancijoms, bėgimo greitis po truputį pats savaime koreguojasi į šiek tiek spartesnį ar ne?
                                Neina kalba apie samoningą pagreitėjimą, o apie kūno prisitaikymą: aš pavyzdžiui pastebiu, kad po 10-15 min. bėgimo tempas automatiškai vos vos pagreitėja (spėju, apšyla kaip reikiant visas organizmas).
                                Nesinori ir po metų ar kelių bėgiojimo (labai tikiuosi, kad nemesiu šio reikalo didžiuoju išbandymo(žiemos) periodu) tursenti kaip "miegančiai gražuolei" vidutinio einančio žmogaus greičiu.
                                Esmė tame, kad vieniems tas lėtas bėgimas ar net greitas ėjimas duoda daugiau nei greitas bėgimas sportininkams, kurie pripratę prie krūvių ir nei pulsas labai didėja, nei prakaitas bėga nuo lėto bėgimo.
                                Paskutinis taisė Lettered; 2012.08.21, 09:21.
                                Flickr

                                Comment


                                  Parašė sausuolis75 Rodyti pranešimą
                                  Engineer, Jūs berods, rašėte ir siūlėte atrasti lėto bėgimo malonumus. Kaip naujokui, tik taip ir pavyksta kažkiek jaustis komfortiškai, nes jei pasirenku bent vidutinį tempą gaunasi tiesiog TRENIRUOTĖ su tankiu alsavimu, prakaito upeliais ir didesniu ar mažesniu "nusistekenimu". Ar bėgant laikui, ilgėjant distancijoms, bėgimo greitis po truputį pats savaime koreguojasi į šiek tiek spartesnį ar ne?
                                  Neina kalba apie samoningą pagreitėjimą, o apie kūno prisitaikymą: aš pavyzdžiui pastebiu, kad po 10-15 min. bėgimo tempas automatiškai vos vos pagreitėja (spėju, apšyla kaip reikiant visas organizmas).
                                  Nesinori ir po metų ar kelių bėgiojimo (labai tikiuosi, kad nemesiu šio reikalo didžiuoju išbandymo(žiemos) periodu) tursenti kaip "miegančiai gražuolei" vidutinio einančio žmogaus greičiu.
                                  Dar karta pasikartosiu lėtas ir greitas bėgimas yra labai subjektyvi sąvoka. Tai kas Patrikui Makau (kas nežino, jam priklauso maratono pasaulio rekordas) yra patogus tempas, man yra žvėriškai didelis greitis ir turbūt taip visada ir bus. Priklausomai nuo treniruotės intensyvumo (matuojama ne km/h, bet pulso dažniu) yra treniruojamos skirtingos kūno fiziologinės sistemos. T.y. jeigu aš bėgu 12 km/h greičiu ir tu bėgi 12 km/h greičiu tai visiškai nereiškia, kad mes treniruojam tą pačią sistemą. Pagrindinė taisyklė yra tokia: vienu metu reikia treniruoti tik vieną organizmo fiziologinę sistemą. Naujokai dažnai "drožia" savo variklį, dirbdami ant kelių sistemų iš karto, todėl "sudrožia" save ir meta šitą reikalą. Paaiškinsiu suprantamiau. Yra toks dalykas kaip maksimalus širdies dažnis (tavo variklio apsukos). Jis nulemtas genetiškai ir metams bėgant mažėja. Naujokui didžiausią naudą duodą aerobiniai bėgimai, kai bėgama 70 - 80 % MPD (maksimalus pulso dažnis). Organizmas tokį bėgimą suvokia kaip lengvą. Gerina žmogaus širdies ir kraujagyslių sistemą, didina ištvermę, efektyviai degina riebalus, didina kapiliaringumą, mitochondrijų skaičių ir dydį ir t.t. Kol nėra geros ištvermės bazės ant šito bėgimo ir reikia koncentruotis. Vėliau prasideda laktato slenksčio kėlimas, vo2 max gerinimas ir pan. Šiaip jeigu nori giliau lysti į šitą mišką gali paskaityti mano blog'o straipsnius:

                                  http://www.noriubegti.blogspot.com/2...eniruociu.html
                                  http://www.noriubegti.blogspot.com/2...ziologija.html
                                  http://www.noriubegti.blogspot.com/2...daptacija.html

                                  O kuo daugiau bėgiosi, tau greičiau gausis. Leisk organizmui pasikeisti fiziologiškai. Svarbu reguliarumas.
                                  http://noriubegti.blogspot.com/
                                  http://miestutransportas.blogspot.com/

                                  Comment


                                    O kuo daugiau bėgiosi, tau greičiau gausis.
                                    Kaip naujokui, pradzioje uzteks ir sios frazes
                                    Dekoju uz patarimus.

                                    Comment


                                      Paskaites Valiuko ideta nuoroda pabandziau begiot po 30 min. Stengiausi laikyt mazesni tempa (toki kad galeciau begdamas laisvai sneketis), bet po keliu tokiu begimu pajauciau silpnuma kelio sanariuose taip pat ir traskejima, sioki toki diegima. Kad visa tai nustotu reikia bent poros ar triju dienu. Speju kad kazkas yra nelabai gerai.

                                      Comment




                                        Tokia lentelė buvo prie pulsometro, gal kažkam pravers, pats bėgu 70-75% tempu.
                                        Flickr

                                        Comment


                                          Vakar pirma karta begau su super-duper nike running marskineliais....lengvesni, patogesni ir maziau geria prakaita nei eiliniai medvilniniai.Bet kainos kainos....su 50 proc. nuolaida paklojau 75 litus.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X