Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Šiaip įdomu

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Suprantu gal grubiai 35% rusų kalbos, kai kažkas kalba. Kai kuriais atvejais išeina ir daugiau, bet turbūt ne daugiau 50%. Vienas mano bendraamžis pažįstamas net bazinių rusų kalbos frazių beveik nežino, pažįsta minimalų skaičių žodžių iš žargono, tačiau jis rusų kalbos mokykloj nesimokė. Aš pasirinkau rusų, nes norėjau kirilica iki galo išmokti, ir tekstą perskaityt, bet dabar kažkiek rusų kalbos žinau iš įdomumo, dėl Lietuvos sąsajų su Rusija, etc. Kad visur Vakaruose ir taip anglų kalba valdo. Šiandien jei būčiau penktokas, tai būčiau rinkęsis vokiečių dėl potencialių darbo galimybių ateityje
    Paskutinis taisė PoDV; 2019.05.06, 23:30.

    Comment


      k
      Parašė PoDV Rodyti pranešimą
      Suprantu gal grubiai 35% rusų kalbos, kai kažkas kalba. Kai kuriais atvejais išeina ir daugiau, bet turbūt ne daugiau 50%. Vienas mano bendraamžis pažįstamas net bazinių rusų kalbos frazių beveik nežino, pažįsta minimalų skaičių žodžių iš žargono, tačiau jis rusų kalbos mokykloj nesimokė. Aš pasirinkau rusų, nes norėjau kirilica iki galo išmokti, ir tekstą perskaityt, bet dabar kažkiek rusų kalbos žinau iš įdomumo, dėl Lietuvos sąsajų su Rusija, etc. Šiandien jei būčiau penktokas, tai būčiau rinkęsis vokiečių dėl potencialių darbo galimybių ateityje
      Kuriam hrenui tau ta rusu kalba ir dar bunant kaunieciu ir jau esant is y kartos? Net as rinkausi vokieciu prie anglu, rusu kazkaip savaime iaugo.

      Comment


        Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą

        Kuriam hrenui tau ta rusu kalba ir dar bunant kaunieciu ir jau esant is y kartos?
        Šiaip įdomu kalbos, ir lenkų norėčiau mokėt, ir vokiečių, gal net ir prancūzų. Rusų tiesiog mokino kažkada ir ta bazė geresnė. Nesitikiu jos pilnai išmokt (ir nenoriu). Kartais smagu pavaidinti tarp artimiausių draugų kauniečių ką nors su rusų kalba (greičiau jau akcentu), nes rusiškai rišliai nemoku (nebent tik į tą pusę). Man tai turi kažkokį egzotiškumo jausmą. Kartais pasiklausau ir tos rusiškos muzikos dėl savo unikalaus melodingumo (romancinio), bet ne dėl prasmingumo, esu radęs internete keistų radijo stočių (kurios kaip suprantu yra normalios paplitusios stotys Rusijoje, bet nenoriu jų minėti), kur įdomu kažką suprasti irgi.. "ant bajerio", grynai dėl savęs, kokias žinias sako, kokius sveikinimus sako. Įdomi man ta geografija tiesiog
        Paskutinis taisė PoDV; 2019.05.06, 23:42.

        Comment


          Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą
          k

          Kuriam hrenui tau ta rusu kalba ir dar bunant kaunieciu ir jau esant is y kartos? Net as rinkausi vokieciu prie anglu, rusu kazkaip savaime iaugo.
          Kažkada Gudija, Ukraina bus integruotos į Europą, aš matau didelių galimybių Lietuvai uždirbti pinigų įvairiais būdais būnant tuo trapininku tarp vakarų ir jų dėl rusų kalbos mokėjimo ir artumo.
          Kuo toliau tuo mažiau lietuvių mokės rusiškai, tad ateities žmonės su šia kalba bus vertingi jei norės toje srityje kokį verslą kurti ar šiap dirbti.
          Ypač Kaune tai bus išskirtinumas, kur daug mažiau rusakalkbių.

          Asmeniškai net ne verslo srityje, o gyvenime esu finansiškai kur nors praradęs, kad nemokėjau kaip elementarus pvz kažką pardavinėjau ir paskambino norintis pirkti baltarusis, kuris tik rusiškai kalba.

          Norėčiau išmokti, gaila, kad tėvas videko neturėjo, kuriuo būdu mano bendraamžiai išmoko.


          Paskutinis taisė Gator; 2019.05.07, 00:26.

          Comment


            Na, Vilniuje ir aplinkiniuose rajonuose rusų kalba neišnyks. Didelis kitataučių skaičius, ir neišmokti neįmanoma, kai nuo vaikystės kalbą visur aplink girdi.

            Be to, paskutiniu metu atvykus dideliam kiekiui ukrainiečių, rusų kalbos reikšmė Lietuvoje vėl kažkiek paaugo. Man tik Įdomu, kaip vidurio Lietuvos regionuose susikalbama su ukrainiečių darbininkais. Kiek girdėjau iš tėvų pasakojimų apie studentiškus laikus, iš Žemaitijos atvykę studentai net tarybiniais laikais toli gražu ne visi gerai kalbėjo rusų kalba. Kai jau aš pats studijavau, grupiokams iš Žemaitijos rusų kalba būdavo tiek pat egzotiška, kiek latvių ar estų - nugirdę kokią frazę, klausinėdavo elementariausių žodžių.

            Man tada tas atrodė keista, nes būdamas 19 metų ir dar nelabai ką matęs, galvojau kad visoje Lietuvoje yra kaip Švenčionių rajone Dar nesuprasdavau kuo gi tas nepažįstamas Kaunas taip skiriasi nuo pažįstamo Vilniaus, kad visi apie tai šneka...

            O didžiausias perspektyvas ateičiai matau kinų kalboje ir žiūrėdamas Youtubės mokomuosius filmukus jau bandžiau mokytis. Tik panaudoti kol kas teko tik vieną kartą - Prahoje su kinų turistais pasisveikinau ni hao Labai apsidžiaugė, maloniai atsakė. Man tada pasisekė - jeigu būtų kokie japonai ar korėjiečiai, tai gal sureaguotų kaip lietuviai, kai jų Vakaruose paklausia ar nerašo kirilica

            Apie anglų kalbą tai šiais laikais neturi net kilti klausimų - būtinybė by default.
            Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.05.07, 01:48.
            Snowflakes will attack U <3

            Comment


              Kinų (mandarinų) kalbos "perspektyvumas" man primena japonų kalbos "madą" 80-aisis, kai visi progresyvūs Amerikos tėvai savo vaikus vesdavo į japonų kalbos pamokas. Nes nu gi be japonų kalbos už dešimt metų jokio normalesnio darbo negausi.

              Tai čia panašiai - gaišti savo laiką tam kad kinų turistams Prahoje galėtum Labas pasakyti (ir po to be galo didžiuotis savimi) - how lame.
              If a lion could speak, we could not understand him.

              Comment


                Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                Na, Vilniuje ir aplinkiniuose rajonuose rusų kalba neišnyks. Didelis kitataučių skaičius, ir neišmokti neįmanoma, kai nuo vaikystės kalbą visur aplink girdi.
                Aš suprantu, kad tu mėgsti savo idealizuotą kaimo prie Švenčionėlių vaizdą pritaikyti visai Vilniaus apskričiai Bet nu nereikia tiek perspausti, kad "neišmokti neįmanoma". Jau prieš 15 metų mokykloje ryški dalis klasės labai minimaliai mokėjo rusiškai. Laisvai šnekėdavo gal kokie 10-20%. Čia įskaitant rusakalbius. Kiek girdžiu dabar situacija tik dar labiau važiuoja į tą pusę, kad moka tik lietuviškai ir angliškai. Su skaitymu kirilica dar prasčiau.

                Aišku rusų kalba neišnyks vien dėl to, kad yra tam tikras procentas kuriems tai gimtoji. Bet imant iki 30-35 metų, turbūt jau dabar kokie 50% sunkiai susikalba ir kuo jaunesnis - tuo tas procentas didesnis.

                Comment


                  Atherstone Ball Game 2019.



                  Manyčiau šis nuostabus britiškas žaidimas puikiai prigytų Kaune.
                  Paskutinis taisė sankauskas; 2019.05.07, 12:55.
                  If a lion could speak, we could not understand him.

                  Comment


                    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
                    Atherstone Ball Game 2019.



                    Manyčiau šis puikus britiškas žaidimas puikiai prigytų Kaune.
                    Ačiū už gerą pasiūlymą. Pateiksiu šį pasiūlymą Kauno miesto savivaldybei, per 3 mėn. turėtu apdoroti ir pateikti svarstymui. Vis geriau, negu dabartiniai vilniečių vyrukų žaidimai.

                    Comment


                      Šitas filmukas toks postmodernistinis. Panašu kad filmuota kauniečių, sėdusių ant amfos.
                      If a lion could speak, we could not understand him.

                      Comment


                        Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
                        Šitas filmukas toks postmodernistinis. Panašu kad filmuota kauniečių, sėdusių ant amfos.
                        Ne, kauniečiai ne tokie išmanūs sėsti ant amfos ir nufilmuoti tokį šedevrą kaip Šnipiškių , Šeškinės ar Fabijoniškių bybiukai.
                        Paskutinis taisė RokasLT; 2019.05.07, 12:35.

                        Comment


                          Bet "vilniečiai"-kaimiečiai tikrai išmanūs, atvykę iš įvairių kraštų, kiekvienas atsivežė savo tradicijas: "Suglebusių B... Ekshibicija"; "Išdurk Akį, Jei Gali"; "Bėgimas Su Kalašnikovu"; "Pacukų Durtynės"; o apie šią tik dabar sužinojau - "Nusinešk Inkasatorių":

                          MATYT, TOKIAS IDĖJAS PADEDA REALIZUOTI IR ŠALIA ESANTI ŠVENTA VIETA, KURI SPINDULIUOJA YPATINGĄ ENERGIJĄ.
                          Paskutinis taisė RokasLT; 2019.05.07, 12:49.

                          Comment


                            Parašė RokasLT Rodyti pranešimą

                            Ne, kauniečiai ne tokie išmanūs sėsti ant amfos ir nufilmuoti tokį šedevrą kaip Šnipiškių , Šeškinės ar Fabijoniškių bybiukai.
                            Bet tai kokie kauniečių kompleksai prieš Vilnių. Čia reiktų rimtos psichoanalitinės analizės iš kur toks totalus butthurt.
                            If a lion could speak, we could not understand him.

                            Comment


                              Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                              Bet tai kokie kauniečių kompleksai prieš Vilnių. Čia reiktų rimtos psichoanalitinės analizės iš kur toks totalus butthurt.
                              Man tik pavydas ima, kad mes tokios šventos vietos neturime, iš kurios trykštu toks kūrybinis gėris.

                              Comment


                                Tai pusė Kauno ant amfos sėdi. Paieškojus dar ne tokių video rastum.
                                If a lion could speak, we could not understand him.

                                Comment


                                  Šiaip tai labiausiai rusifikuotas Lietuvos regionas yra Kaunas. Ne pagal kalbą, bet pagal visa kita. Miestas tebegyvena pagal grynų gryniausias Rusijos provincijos panetkes, Žalgirio arena renka pilnas salės visokioms vatinėms Rusijos zvyazdoms ir t.t.
                                  ​​

                                  Comment


                                    Parašė John Rodyti pranešimą
                                    Šiaip tai labiausiai rusifikuotas Lietuvos regionas yra Kaunas. Ne pagal kalbą, bet pagal visa kita. Miestas tebegyvena pagal grynų gryniausias Rusijos provincijos panetkes, Žalgirio arena renka pilnas salės visokioms vatinėms Rusijos zvyazdoms ir t.t.
                                    ​​
                                    Patikėk, ką aš mačiau Fabijoniškėse ar kt. išvardintose rajonuose, to nemačiau nei Šilainiuose, nei Dainavoje, nei Kalniečiuose. Vatynas kaip reikiant.

                                    Comment


                                      Parašė RokasLT Rodyti pranešimą
                                      Patikėk, ką aš mačiau Fabijoniškėse ar kt. išvardintose rajonuose, to nemačiau nei Šilainiuose, nei Dainavoje, nei Kalniečiuose. Vatynas kaip reikiant.
                                      Ir kame skirtumas? Vietoj "ė, duok pridegt" pasako "ė, dai prikurit"? Toks ir skirtumas. Vis tiek tęsinys toks pats. O lietuviškai ir rusiškai spardo gulintį vienodai, net vertimo nereikia norint išsiaiškinti ką čia daro.
                                      Snowflakes will attack U <3

                                      Comment


                                        Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
                                        Tai pusė Kauno ant amfos sėdi. Paieškojus dar ne tokių video rastum.
                                        Nu jau, nu jau. Visur, tik Vilnius su Klaipėda figuruoja. https://www.google.lt/search?ei=MljR...iz.4gMsfoQuIk4

                                        Comment


                                          Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                                          Ir kame skirtumas? Vietoj "ė, duok pridegt" pasako "ė, dai prikurit"? Toks ir skirtumas. Vis tiek tęsinys toks pats. O lietuviškai ir rusiškai spardo gulintį vienodai, net vertimo nereikia norint išsiaiškinti ką čia daro.
                                          Nu bent jau dieną nereikia susigūžus eiti pro urodus, nes lietuviškai kalbi.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X