Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Iš kur kilusios jūsų šaknys?

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Visi protėviai, kiek žinau, yra iš Švenčionių ir Ignalinos rajonų.
    Snowflakes will attack U <3

    Comment


      Tai lenkai?
      If a lion could speak, we could not understand him.

      Comment


        Protėviai iš Natiškių kaimo, šalia Vabalninko ir Veliuona, Jurbarko raj.
        AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba

        Comment


          Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
          Tai lenkai?
          Ta dalis, kur iš Ignalinos rajono - lietuviai, o kur iš Švenčionių rajono - irgi lietuviai, bet su tokia tarpine tapatybe, nešančia į lenkiškumą ir baltarusiškumą. Šiame regione tais laikais labai lengvai vienas brolis galėjo būti lietuviu su pavarde -auskas, o kitas brolis - lenkas ar baltarusas su tokios pačios šaknies pavarde, bet su galūne -ovskij. Griežtos ribos tarp tautybių seniau nebuvo ir netgi dabar ji ne visada aiški (ypač turint omenyje didžiulius kiekius mišrių šeimų).

          ​​​​​
          Snowflakes will attack U <3

          Comment


            Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
            Tai lenkai?
            Tuose rajonuose tikrų lenkų (genetiškai) turbūt vienetai.

            Comment


              Aš kilęs iš Kauno. Gimiau ir augau Vilijampolėje. Tik po to išsikėlęs į Vilnių ir į Londoną pradėjau siaubingai neapkęsti Kauno ir kavenskų

              Comment


                Parašė Sula Rodyti pranešimą

                Tuose rajonuose tikrų lenkų (genetiškai) turbūt vienetai.
                Rytų Europos satem indoeuropiečiai su dominuojančiu R1a genetiškai ir taip neypatingai skiriasi vieni nuo kitų.

                Parašė John Rodyti pranešimą
                Aš kilęs iš Kauno. Gimiau ir augau Vilijampolėje. Tik po to išsikėlęs į Vilnių ir į Londoną pradėjau siaubingai neapkęsti Kauno ir kavenskų
                Neatvirauk taip Vilniuj.
                Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.03.20, 13:42.
                Snowflakes will attack U <3

                Comment


                  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                  Rytų Europos satem indoeuropiečiai su dominuojančiu R1a genetiškai ir taip neypatingai skiriasi vieni nuo kitų.
                  Apie tai ir kalba, "kilmė" reiškia kraujo ryšį aptariamame kontekste. Kai žmonės šimtmečiais gyveno, tuokėsi viename kaime ar apylinkėje, tai buvo paprasčiau.
                  Kažkada jau rašiau, kad mano antros eilės pusbroliai ir sūnėnai (dabar jau) be lietuvių yra lenkai, rusai, argentiniečiai, brazilai, baltarusiai, ukrainiečiai, net žydai

                  Comment


                    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                    Rytų Europos satem indoeuropiečiai su dominuojančiu R1a genetiškai ir taip neypatingai skiriasi vieni nuo kitų.
                    Skiriasi N grupės kiekis.

                    Click image for larger version

Name:	?u=http%3A%2F%2Fthedockyards.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F04%2FGenetic-Map-of-Europe-1024x832.png&amp;f=1.png
Views:	41
Size:	238,4 kB
ID:	1708570

                    Comment


                      Gimiau Panevėžy. Gyvenau truputį Panevėžy, iki pauglystės Kaune, jaunystėj Vilniuj, Tartu, Švedijoj, dabar vėl Kaune.

                      Mama gimė Kėdainiuose. Gyveno Šaravuose, Širvintose, Panevėžy, Kaune, Vilniuj, dabar vėl Kaune.

                      Tėvas gimė Panevėžy. Gyveno truputį Panevėžy ar tai prie jo, bet paskui Adutiškyje, Švenčionėliuose, Vilniuje, Kaune, dabar Vilniuje.

                      Seneliai iš mamos pusės. Mamos tėtis buvo gimęs lygtai Terespolio dvare. Gyveno Širvintose, Panevėžyje. Senelis turėjo giminių Šiauliuose, Kaune. Mamos mama gimė gal Šaravuose arba Kėdainiuose. Dar gyveno Širvintose ir Panevėžyje.
                      Proseneliai iš mamos pusės. Mamos tėčio tėvai buvo neturtingi, bet gal bajorai, tėvas lietuviška pavarde, giminė mokėjo lenkiškai. Apie tėčio mamą neatsimenu nieko. Mamos mamos mama buvo Pilsudskių giminaitė, tėvai bajorai, seneliai ištremti į Rusiją po 1863 m. sukilimo. Mano prosenelė mokėsi Rusijoje ir grįžo su sulenkėjusiu vyru į Lietuvą po 1918 m. Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo. O mamos mamos tėvas buvo lenkiška pavarde, kalbėjo lenkiškai, gal bajoras, bet kai po karo 1918 m. grįžo į Lietuvą su surusėjusia žmona, jų vaikai jau ėjo į lietuvišką mokyklą ir tapo lietuviakalbiai.


                      Seneliai iš tėvo pusės. Tėvo tėvas gimė mažame kaime ar tai vienkiemyje prie Panevėžio (prie Naujamiesčio). Gyveno ir mokėsi Panevėžyje, Klaipėdoje, dirbo Kretingoje, Sibire, Adutiškyje, Švenčionėliuose. Palaidotas Naujamiestyje prie Panevėžio. Jo tėvas buvo atsikėlęs į dvarą prie Naujamiesčio iš Latvijos netoli nuo Tukumo, gal katalikas. Jo mama buvo lietuvė iš kaimo netoli Naujamiesčio. Abu senelio tėvai palaidoti Naujamiestyje.

                      Tėvo mama gimė vienkiemyje prie Panevėžio, netoli Naujamiesčio. Gyveno ir mokėsi Panevėžy, Vilniuje, dirbo Adutiškyje, Švenčionėliuose. Palaidota Naujamiestyje. Jos tėvai ir seneliai buvo etniniai lietuviai, palaidoti Naujamiestyje.

                      Turiu giminių Naujamiestyje, Panevėžy, Kaune, Vilniuje, buvusių vilniečių Vokietijoje, Belgijoje, Honkonge. ) Turėjau senelius Panevėžyje ir Švenčionėliuose.

                      Baisia kauniete ar nacionaliste nesijaučiu. Kai kurie kauniečiai yra man parodę savo bukumą. Bet nepatinka, kai lenkai-baltarusiai-rusai-žydai varo lietuvius iš Vilniaus atgal į kaimus. )
                      Paskutinis taisė manometras; 2019.03.20, 18:05.
                      ПТН ПНХ
                      «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                      Comment


                        Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                        Visi protėviai, kiek žinau, yra iš Švenčionių ir Ignalinos rajonų.
                        Mano irgi maždaug. Visi iki pat XVIII a. pab. lietuviai.

                        Tai jau čia gaunasi, kad pusė forumo iš Švenčionių krašto

                        Comment


                          Parašė Creatium Rodyti pranešimą

                          Mano irgi maždaug. Visi iki pat XVIII a. pab. lietuviai.

                          Tai jau čia gaunasi, kad pusė forumo iš Švenčionių krašto
                          Švinčionski jau zara suvisu aždominuos šitų forumų
                          Snowflakes will attack U <3

                          Comment


                            Mamos giminės šaknys Kruonyse (abiejų senelių ir vienos močiutės), gyveno, kai kurie vis dar gyvena: Turloviškėse, Kibučiuose ir Žiežmariuose. Kita močiutė iš Stakliškių. Taip pat yra gyvenančių Vilniuje, Kaune, Šiauliuose. Unikali giminė - nei vienas ne emigravęs, bent jau iš pirmos ir antros eilės giminių.


                            Tėvo tėvai iš Vilkaviškio ir Tirkšlių, dabar dauguma gyvena Kaune, jo rajone: Raudondvaryje, Kulautuvoje. Yra antros eilės pusbrolių gyvenančių: Londone, Kelne. Į Argentiną pabėgęs prosenelis, nes buvo karininkas.

                            Comment


                              Parašė sankauskas

                              Kai kurie??

                              Now that's understatement!

                              Aš girdėjau kad kai kurie NBA krepšininkai yra aukšto ūgio. Dar žinau kad kai kurie paukščiai moka skraidyti.
                              Tikrai ne visi jie buduliai piktuliai. Tikrai ir tarp kauniečių yra įvairovė. Yra nuoširdžiai mandagių. Yra tikrai apsiskaičiusių. Ir ne visi suvalkiečiai. Yra dzūkučių, žemaičių, šiaurės aukštaičių.
                              ПТН ПНХ
                              «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                              Comment


                                O is akcento galima suprast, kad jis is Kauno? Teko pernai-siemet keliuose baliukuose Kaune dalyvaut, tai bent jau man akcentas ausis pjove.

                                Comment


                                  Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą
                                  O is akcento galima suprast, kad jis is Kauno? Teko pernai-siemet keliuose baliukuose Kaune dalyvaut, tai bent jau man akcentas ausis pjove.
                                  Anksčiau, dar tarpukariu, kai visokie sulenkėję, surusėję lietuviai keldavosi į Kauną kaip sostinę ir ten mokydavosi lietuvių kalbos, jie, kitaip negu tarmėmis kalbėję kaimiečiai, turėjo kavianską akcentą. Ir vėliau specifiškai tardavo garsą e, pavyzdžiui. Bet paskui liovėsi tai laikyti miestiškumu ir prestižu, ir akcentas išnyko. Nežinau, ar galima atpažint kaunietį iš akcento. Aš nemokėčiau. Kaune dabar yra žmonių iš visos Lietuvos, nes jis daugmaž Lietuvos centre. Matyt, daugiausia suvalkiečių ir dzūkų, tai toks ir akcentas vyrauja. Galbūt galima kai kuriuos pažint iš manierų, įsitikinimų, verslumo ir viaaaarslininkiško įžūlumo. Nežinau, nes man to nereikia, tuo neužsiimu.
                                  ПТН ПНХ
                                  «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                                  Comment


                                    Parašė manometras Rodyti pranešimą

                                    Anksčiau, dar tarpukariu, kai visokie sulenkėję, surusėję lietuviai keldavosi į Kauną kaip sostinę ir ten mokydavosi lietuvių kalbos, jie, kitaip negu tarmėmis kalbėję kaimiečiai, turėjo kavianską akcentą. Ir vėliau specifiškai tardavo garsą e, pavyzdžiui. Bet paskui liovėsi tai laikyti miestiškumu ir prestižu, ir akcentas išnyko. Nežinau, ar galima atpažint kaunietį iš akcento. Aš nemokėčiau. Kaune dabar yra žmonių iš visos Lietuvos, nes jis daugmaž Lietuvos centre. Matyt, daugiausia suvalkiečių ir dzūkų, tai toks ir akcentas vyrauja. Galbūt galima kai kuriuos pažint iš manierų, įsitikinimų, verslumo ir viaaaarslininkiško įžūlumo. Nežinau, nes man to nereikia, tuo neužsiimu.
                                    Supratau. Aciu uz issamu atsakyma.

                                    Comment


                                      Kiek pažįstu kauniečių, tai man jų tarmėje prasimuša kažkas suvalkietiško. O šiaip labai paplitęs bruožas - Kauno aukštinimas. Vilniečiai (ir gimę, ir atvažiavę) kažkaip rečiau aukština savo vilnietiškumą. Bet čia tik mano pastebėjimai, nepretenduojantys į absoliučią tiesą.
                                      Snowflakes will attack U <3

                                      Comment


                                        Kaune tik yra kai kurie žodžiai/slengas, kurie Vilniuje nesuprantami: trefkė, šleika, univieras(del sito nesu tikras)Daugiau greitai nepamenu

                                        Comment


                                          Parašė Garbanius Rodyti pranešimą
                                          Kaune tik yra kai kurie žodžiai/slengas, kurie Vilniuje nesuprantami: trefkė, šleika, univieras(del sito nesu tikras)Daugiau greitai nepamenu
                                          Dar buvo mada sakyt: ačiukas, žmogeliukas, ikiukas, labukas... Nupušęs, atsipūtęs... Čia ne kaunietiška?
                                          ПТН ПНХ
                                          «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                                          Comment

                                          Working...
                                          X