Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Obsesinis-kompulsinis sutrikimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Parašė John Rodyti pranešimą

    Kalbu apie patyčias iš Kauno. Man asmeniškai tai pati baisuasia patyčių forma.
    Tai tu kažkokį sutrikimą turi.

    Visiems likusiems patyčios iš bet kokio miesto yra vienodai nepriimtinos.

    Comment


      #62
      Parašė Gator Rodyti pranešimą

      Tai tu kažkokį sutrikimą turi.

      Visiems likusiems patyčios iš bet kokio miesto yra vienodai nepriimtinos.
      Tiesa. Tačiau forume vis išlenda vienas kitas, kurie labiausiai tyčiojasi ir niekina būtent Kauną. Sankauskas buvo pats aktyviausias toks tyčiotojasis

      Comment


        #63
        Parašė John Rodyti pranešimą

        Tiesa. Tačiau forume vis išlenda vienas kitas, kurie labiausiai tyčiojasi ir niekina būtent Kauną. Sankauskas buvo pats aktyviausias toks tyčiotojasis
        Nebūtinai.

        Comment


          #64
          Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
          Negaliu atsistebėti, kiek forumo narių, vos pasisukus kalbai apie sankauską, pradeda subtilai traukti per dantį, "kultūringa forma" špilkuoti tuos, kurie nepatenkinti jo nekultūringu elgesiu. Įdomu kodėl?
          Nes dažnai po "forumo kultūra" slepiasi nuomonių cenzūravimas.

          Comment


            #65
            Grįžtan arčiau temos, galite atlikti testą (angliškai): https://www.dichotomytests.com/test.html?id=9

            Based on the Padua Inventory, this test will attempt to determine how obsessive-compulsive you are.

            The test contains 39 questions. You should answer each question by considering how well the scenario/behaviour in the question applies to you. You must answer all questions.

            Results will be broken down into five obsessive-compulsive factors: contamination and washing, dressing and grooming, checking, thoughts of harm, impulses to harm.

            Mano rezultatai:
            Click image for larger version

Name:	Obsession and Compulsion Test.png
Views:	715
Size:	24,4 kB
ID:	1836567

            Comment


              #66
              Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

              Nebūtinai.
              O kas dar galėjo pretenduoti į šitą titulą?

              Comment


                #67
                Parašė John Rodyti pranešimą

                Tiesa. Tačiau forume vis išlenda vienas kitas, kurie labiausiai tyčiojasi ir niekina būtent Kauną. Sankauskas buvo pats aktyviausias toks tyčiotojasis
                Šiauliai turi Bulvarą, Kaunas - LA. To ir užtenka - įsiliepsnoti didžiuliam antagonizmui.

                Comment


                  #68
                  Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                  Nes dažnai po "forumo kultūra" slepiasi nuomonių cenzūravimas.
                  Tai čia gi forumas demokratiškas ir kultūringas, kaip ne kartą buvo teigiama.

                  O tą testavimo svetainę man, bent jau telefone, meta kaip "nesaugią"
                  Paskutinis taisė Tomizmas; 2020.11.02, 12:38.
                  Snowflakes will attack U <3

                  Comment


                    #69
                    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
                    Grįžtan arčiau temos, galite atlikti testą (angliškai): https://www.dichotomytests.com/test.html?id=9




                    Mano rezultatai:
                    Click image for larger version

Name:	Obsession and Compulsion Test.png
Views:	715
Size:	24,4 kB
ID:	1836567
                    Aš kuklesnis
                    Click image for larger version

Name:	Screenshot-20201102-123311.png
Views:	713
Size:	77,3 kB
ID:	1836591

                    Comment


                      #70
                      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                      Tai čia gi forumas demokratiškas ir kultūringas, kaip ne kartą buvo teigiama.

                      O tą testavimo svetainę man, bent jau telefone, meta kaip "nesaugią"
                      taip, pas jus ten negerai certifikatas padarytas, spaudi ignoruoti ir testi ir viskas veikia.

                      Comment


                        #71
                        Norėtųsi pirmiausiai apie OKS padiskutuoti iš formalios, medicininės pusės. Pagal TLK-10 klasifikatorių jo pagrindinis kodas yra F42. Tai apibrėžiama, kaip nemalonaus turinio mintys, grįžtančios į paciento sąmonę ir vedančios jį iš pusiausvyros. Dažniausia tai yra tikrinimas, rankų plovimas, skaičiavimas ir t.t. Net ir suvokiant šių veiksmų beprasmiškumą, jiems sunkiai atsispiriama. Tolimesnis skaičius po taško nurodo konkretų atvejį - .0 - kai vyrauja obsesinės mintys, apmąstymai, .1 kai veiksmai, .2 kai mišrus (ir mintys, ir veiksmai), na o toliau .8 reiškia kitą, o .9 - nepatikslintą OKS. Mano asmenine nuomone, šis sutrikimas "pavojų kelia" tik tuomet, kai pradeda trukdyti kasdieniam gyvenimo ritmui (per ilgai svarstoma ir neapsisprendžiama kaip apsirengti, prieš išeinant viskas pertikrinama po 10 kartų).

                        P. S. Ar būtų poreikis kurti atskirą temą apie psichikos ligas, visuomenės požiūrį į jas, jų gydymo prieinamumą ir panašiai? Gal atsirastų daugiau forumiečių be manęs, turinčių ką pasisakyti iš savo asmeninės patirties? Ar tam užtektų temos "Sveikata. Medicina. Mityba"?

                        Comment


                          #72
                          Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą
                          Norėtųsi pirmiausiai apie OKS padiskutuoti iš formalios, medicininės pusės. Pagal TLK-10 klasifikatorių jo pagrindinis kodas yra F42. Tai apibrėžiama, kaip nemalonaus turinio mintys, grįžtančios į paciento sąmonę ir vedančios jį iš pusiausvyros. Dažniausia tai yra tikrinimas, rankų plovimas, skaičiavimas ir t.t. Net ir suvokiant šių veiksmų beprasmiškumą, jiems sunkiai atsispiriama. Tolimesnis skaičius po taško nurodo konkretų atvejį - .0 - kai vyrauja obsesinės mintys, apmąstymai, .1 kai veiksmai, .2 kai mišrus (ir mintys, ir veiksmai), na o toliau .8 reiškia kitą, o .9 - nepatikslintą OKS. Mano asmenine nuomone, šis sutrikimas "pavojų kelia" tik tuomet, kai pradeda trukdyti kasdieniam gyvenimo ritmui (per ilgai svarstoma ir neapsisprendžiama kaip apsirengti, prieš išeinant viskas pertikrinama po 10 kartų).

                          P. S. Ar būtų poreikis kurti atskirą temą apie psichikos ligas, visuomenės požiūrį į jas, jų gydymo prieinamumą ir panašiai? Gal atsirastų daugiau forumiečių be manęs, turinčių ką pasisakyti iš savo asmeninės patirties? Ar tam užtektų temos "Sveikata. Medicina. Mityba"?
                          Man būtų labai įdomu. Turime ir forumiečių, kurie galėtų pasisakyti.

                          Comment


                            #73
                            Forumiečių, kurie galėtų pasisakyti iš asmeninės patirties ne tik apie OKD, manau kad tikrai turime, tik labai abejoju, ar daug jų pasisakys. Tarkim, galimas variantas kad kai kurie dėl tam tikro elgesio gali būti blokuoti laikinai ar visam laikui.
                            Snowflakes will attack U <3

                            Comment


                              #74
                              Prisiminiau, kad forume yra tokia tema, tai galvojau pasakysiu, gal kam bus įdomu. Savaitgaliais rodo tokį turkų serialą "Nekaltieji" ("Masumlar Apartmanı"), ten tokia gana įdomi šeima, kur viskas plaunama griežtai po 4 kartus (nors truputį susipainiojus - supanikuojama ir pradedama skaičiuoti iš naujo), neleidžiama net dulkei nukristi, dezinfekuojama, prie durų perisiaunama kitomis tapkėmis einant į kitą kambarį, visas gyvenimas sudėliotas į lentynėles, baisiai bijoma kad tik nenutiktų kas blogo (be realios grėsmės), bet kokie pokyčiai ar netikėtumai sukelia paniką. Sakyčiau, labai daug panašumų ir į OKD (labai sunkios formos, manyčiau), ir į OKAS (obsesinį - kompulsinį asmenybės sutrikimą). Beje, paremta tikrais faktais, o scenarijų rašė kažkoks turkų psichiatras, taip kad nenuobodu ten tikrai

                              Beje, turkų serialuose tokių temų nevengiama, ne per seniausiai apie gydytoją autistą rodė, to nežiūrėdavau, bet šitas naujas užkabino.
                              Paskutinis taisė Tomizmas; 2023.04.17, 22:46.
                              Snowflakes will attack U <3

                              Comment


                                #75
                                "Gyvenimo sukes" siokadieniais geriau

                                Comment


                                  #76
                                  Papasakosiu savo santykį su žmonėmis, kurie mėgsta tvarką (ir šiaip visokie labiau linkstantys į OCD nei aš)

                                  Šiek tiek pavydžiu tokiems "labiau nei aš OCD" žmonėms, bet šiek tiek ir vidinį pyktį jaučiu.
                                  Turėjau kambarioką, kur liepdavo tvarkytis labiau nei aš įpratęs
                                  Tai linkčiodavau galvą, ir sakydavau wow (koks tu tvarkingas, kaip tai yra liuks, etc.), bet viduj pyktis kaupdavos.
                                  Kokie tvarkingi žmonės kartais Lietuvoj gyvena, bet kodėl kiemai pas mus vis dar daug kur netvarkingi... gaisrinei sunku privažiuot, nėra gaisrininkams schemų kaip Vokietijoje ir t.t.

                                  Man atrodo, kad OCD reiktų išnaudoti ne (tik) lovas klojant, o tvarkant kelius, gatves ir šiaip valstybę
                                  Tavo kambary gali būt bardakas, kol tai nekenkia sveikatai (ar bent jau trumpojoje-vidutinėje perspektyvoje, ką aš žinau...), o svetimiems nėra ko lįst.
                                  Tam tikros tvarkos savybės praverstų visuomenei.
                                  Praverstų ir man kai kur, aišku.
                                  Paskutinis taisė PoDV; 2023.04.18, 12:12.

                                  Comment


                                    #77
                                    Labai abejoju ar OCD įmanoma panaudoti kokiam nors tvarkymui ar gerovės kūrimui. Tai nėra tiesiog tvarkingumas, tai yra nesveika, sau ir aplinkiniams diskomfortą kelianti būklė. Tame mano minėtame seriale akivaizdu, kaip atrodo šeima su OCD, ir tai jau pakankamai baisu. Dar tik trūksta kad visuomenė, valstybė būtų tokia...
                                    Snowflakes will attack U <3

                                    Comment


                                      #78
                                      Iš mano šiuo metu mėgstamiausio serialo. Gal netgi pasakyčiau, kad geriausio kada nors gyvenime matyto serialo. Vertimo nėra, bet manau ir nereikia, aiškiai matosi kas vyksta.

                                      Kas būna, kaip OCPD kamuojamas ir bet kokių nešvarumų, ir apskritai bet kokių gyvenimo netikėtumų bijantis žmogus pakliūna į ligoninę, ir dar ranka IŠSITEPA svetimu krauju! Pats priepuolis nuo 3:37, bet iki tol labai gerai perteiktas įtampos kilimas ir baimės augimas.



                                      Kas būna, kai į OCPD šeimos namus ateina svetimas žmogus (ta šviesiaplaukė) su visu savo įsivaizduojamu purvu (išoriniu ir vidiniu), ir dar net drįsta PRISILIESTI prie rankos!

                                      Snowflakes will attack U <3

                                      Comment


                                        #79
                                        Jeigu patinka tokia idėja tai pažiūrėk įdomesnį serialą Monk.

                                        Comment


                                          #80
                                          Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
                                          Jeigu patinka tokia idėja tai pažiūrėk įdomesnį serialą Monk.
                                          Kiek pasiskaičiau apie tą Monk, būtų gera idėja, bet nelabai patiko tai, kad yra komedijos elementų. Na, čia ne ta tema, kad daryti iš jos komediją. O šitas "Nekaltieji" yra rimtas, net labai.

                                          Ir prie jo pasirodo dirbo net 4 psichiatrai, ne vienas kaip maniau anksčiau.
                                          Snowflakes will attack U <3

                                          Comment

                                          Working...
                                          X