Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Obsesinis-kompulsinis sutrikimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Obsesinis-kompulsinis sutrikimas

    http://en.wikipedia.org/wiki/OCD

    Kas nors turit toki dalyka?Jei taip tai kuo jis pasireiskia pvz as pries einant miegot ar einant is namu turiu simta kart tikrint kad viskas (vanduo dujos etc) isjungta uzsukta ir uzrakinta.Kas labai nervina

    #2
    Keistai tu čia. Na bet jeigu klausi tai ne, nesireiškia tokie smptomai man.

    Tačiau žinau kad mano močiutė tokia .

    Comment


      #3
      Mačiau laidą per TV3 apie obsessions, žiauru.

      Comment


        #4
        Parašė El_Greco Rodyti pranešimą
        http://en.wikipedia.org/wiki/OCD

        Kas nors turit toki dalyka?Jei taip tai kuo jis pasireiskia pvz as pries einant miegot ar einant is namu turiu simta kart tikrint kad viskas (vanduo dujos etc) isjungta uzsukta ir uzrakinta.Kas labai nervina
        Nelabai įkandu kas ten angliškai parašyta, bet aš prieš išeinant iš namų tiek pat kartų tikrinu ir ratais vaikštau žiūrinėju ar viską pasiėmiau ko man reikia. Na jei tai paprastas kasdieninis išėjimas į darbai tai užtrunka labai trumpai kelis kart pereinu visas savo kišenes pamastau truputėlį ir tiek, bet jei kur nors ruošiuos kitur išlėkt tai vis kankina nuojauta kad kažką pamiršau ir t.t.

        Aš čia į temą pataikiau?

        Comment


          #5
          Parašė Llinass Rodyti pranešimą
          Nelabai įkandu kas ten angliškai parašyta, bet aš prieš išeinant iš namų tiek pat kartų tikrinu ir ratais vaikštau žiūrinėju ar viską pasiėmiau ko man reikia. Na jei tai paprastas kasdieninis išėjimas į darbai tai užtrunka labai trumpai kelis kart pereinu visas savo kišenes pamastau truputėlį ir tiek, bet jei kur nors ruošiuos kitur išlėkt tai vis kankina nuojauta kad kažką pamiršau ir t.t.

          Aš čia į temą pataikiau?
          Patikrinti namus prieš išeinant vksada gerai, tačiau El_Greco turi omeny beveik obsesiją.

          Comment


            #6
            Parašė Llinass Rodyti pranešimą
            Nelabai įkandu kas ten angliškai parašyta, bet aš prieš išeinant iš namų tiek pat kartų tikrinu ir ratais vaikštau žiūrinėju ar viską pasiėmiau ko man reikia. Na jei tai paprastas kasdieninis išėjimas į darbai tai užtrunka labai trumpai kelis kart pereinu visas savo kišenes pamastau truputėlį ir tiek, bet jei kur nors ruošiuos kitur išlėkt tai vis kankina nuojauta kad kažką pamiršau ir t.t.

            Aš čia į temą pataikiau?
            Taip pataikei.

            Comment


              #7
              Tai antisklerozė
              Porą kart patikrinu daiktus prieš išeinant, bet tai daugiau susije su asmeninių gyvenimo būdu.

              Comment


                #8
                Visada žiūriu ar raktai yra pas mane rankinėje. Net kai namo grįžtu. Čia po įvykių, kai kelis kartus raktus buvau palikusi duryse (išorinėj pusėj) .

                Comment


                  #9
                  Kažkada psichologijai ruošiau pranešimą apie tai ir galiu patikinti, kad tai gali būti gerokai rimčiau, nei raktų tikrinimas po tokių įvykių. Čia trumpas tokio sutrikimo aprašymas:

                  http://www.agora-fobija.lt/default.a...picID=26&Code=

                  Asmeniškai tokio sutrikimo apskritai neturiu ir kartais esu galbūt per daug dėl to atsipalaidavęs. Pvz. neseniai Šnipiškėse automobilio bagažinėje palikau savo kompiuterį bei fotoaparatą ir eidamas miestu neprisiminiau, ar tikrai aš jį užrakinau. Pagalvojęs "man regis, kad užrakinau", daugiau dėl to tiesiog nekvaršinau galvos, bet galiausiai išaiškėjo, kad viską buvau užrakinęs
                  Mano galerija Flickr'yje

                  Comment


                    #10
                    Abejoju ar pas mane tas sutrikimas yra. Esu greito būdo, todėl dažnai ką nors palieku ar užmirštu. Ir manau, visada išeinant reikia sustoti ir pagalvoti, o ne lakstyti po visus kambarius ir tikrinti. Viena giminaitė taip prieš išvykstant užsienin darė, tai tik prie oro uosto pastebėjo, kad nepasiėmė svarbiausio dalyko- paso .

                    Comment


                      #11
                      Pastoviai plaunu rankas – pvz. po isejimo i miesta, po visuomeninio transporto, arba prisilietimo prie duru rankenos viesoje vietoje, arba lieciant pinigu kupiuras, monetas. Tai yra obsesinis-kompulsinis mano manymu. Nuo pastovaus plovimo dziuna rankos.

                      Comment


                        #12
                        nemanau kad cia kazkas blogo gali buti del tokio dalyko. as [ats gal irgi is dalies esu toks, nors nesu isitikines ar tai yra tikrai tas obsesinis sutrikimas. manau ne

                        Comment


                          #13
                          Diagnostika pasieke tokias aukstumas, kad sveiku zmoniu nebeliko

                          Comment


                            #14
                            Parašė pauliezaz Rodyti pranešimą
                            Diagnostika pasieke tokias aukstumas, kad sveiku zmoniu nebeliko
                            daznai kaip tenka skaityt laikrasti vis nauju apklausu ar tyrimu rezultatu visokiausiu, tai kartais pasiekia absurdo lygi ir galima nekreipt demesio i tas diagnostikas

                            Comment


                              #15
                              Esu skaites kad nuo per dazno plovimo ranku gali tapti maziau atsparus visokiem susirgimam kadangi plaudamas taip pat nuplauni antimikrobus. Manau tame yra tiesos nes daznai sloguoju ar paciaudau.

                              Comment


                                #16
                                Parašė El_Greco Rodyti pranešimą
                                http://en.wikipedia.org/wiki/OCD

                                Kas nors turit toki dalyka?Jei taip tai kuo jis pasireiskia pvz as pries einant miegot ar einant is namu turiu simta kart tikrint kad viskas (vanduo dujos etc) isjungta uzsukta ir uzrakinta.Kas labai nervina
                                Na tau tikrai obscesija... Kartais ir man užeidavo taip, kad reikėdavo vis ką nors patikrinti ir panašiai...
                                Bet atradau būdą su tuo kovoti - reikia dvi dienas gyventi visiškai nemąstant ir laisvai - teliką žiūrėt, į parką eit, su panom susitikt, po internetą betikslo klaidžiot, valgyt visokius saldumynus, su dviračiu važinėtis, gal 10 prekybos centrų apeit, pasportuot, pašokt... Taip abi dienas daryt kas šauna į galvą, stengtis iki vakaro pavargti, ką namo parsineši mesti belekur.. Jokių būdu negert jokio alaus. Jokiu būdu neskaityt rimtos literatūros. Būtinai per tas dienas reikia viską vertinti atlaidžiai, ir jei norisi ką nors patikrinti, tai reikia jokiu būdu to nedaryti ir negalvoti apie jokias pasekmes.

                                Kas gaunasi? Dvi dienas pragyvenęs apie nieką nemąstydamas, trečią dieną viską randi savo vietose, tačiau turi daiktą kurio tau senai reikėjo, turi keletą naujų draugų, būni aplankęs savo tetulę, šiek tiek skauda skrandį dėl visokio maistelio, bet užtai nieko niekur nebetikrini ir tada jau gali susikoncentruoti į tuos dalykus kurių tau reikia
                                Lietuva jau . Bet dar .

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                                  nemanau kad cia kazkas blogo gali buti del tokio dalyko. as [ats gal irgi is dalies esu toks, nors nesu isitikines ar tai yra tikrai tas obsesinis sutrikimas. manau ne
                                  Gal ir nieko bet tai labai labai nervina.

                                  Comment


                                    #18
                                    Parašė Varlamas Rodyti pranešimą
                                    Esu skaites kad nuo per dazno plovimo ranku gali tapti maziau atsparus visokiem susirgimam kadangi plaudamas taip pat nuplauni antimikrobus. Manau tame yra tiesos nes daznai sloguoju ar paciaudau.
                                    Apie mane kalbi . Aš labai dažnai rankas plaunu, užtai sausos, suskilinėję... Ir šaltis nepraleidžia manęs . Tik dabar rimtai susimaščiau apie šį reikalą.

                                    Comment


                                      #19
                                      Mane irgi kartais kankina tas pats sutrikimas bet nemanau kad tai yra blogai aišku, tai yra laiko gaišimas, bet būna kad tik iš kelinto karto dėl nepastabumo pastebi tai ko nepastebėjai anksčiau
                                      You might surprise yourself.

                                      Miestai.net FB

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė taimis Rodyti pranešimą
                                        Apie mane kalbi . Aš labai dažnai rankas plaunu, užtai sausos, suskilinėję... Ir šaltis nepraleidžia manęs . Tik dabar rimtai susimaščiau apie šį reikalą.

                                        Tokiems dalykams gydyti yra Danone Activia, kuri tikrai gerai veikia
                                        You might surprise yourself.

                                        Miestai.net FB

                                        Comment

                                        Working...
                                        X