Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Tolerancija Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
    Apgailėtina
    Gal tiesiog nelabai korektiska, taciau, deja, tokiu minciu kartais kyla ir man.

    Comment


      Parašė John Rodyti pranešimą
      Gal tiesiog nelabai korektiska, taciau, deja, tokiu minciu kyla ir man.
      Ir kad visi „nemarsiečiai“ tik UK? Bet kokiu atveju DeSadas taip tik parodė savo provincialumą.
      Mano galerija Flickr'yje

      Comment


        Parašė John Rodyti pranešimą
        <...> ta sava nuomone yra ne kas kita kaip antisemitizmo, homofobijos ar kitokios -fobijos apraiskos. <...>
        primena kiek fanatišką požiūrį Tuomet taikykim ir -filijas, juk tai tavo logika
        Paskutinis taisė ; 2007.01.25, 11:33.
        Įžvalgos.lt - FB - G+

        Comment


          @Mantaz

          Turbut ne mums spresti, koks yra desadas. As tiesiog sutinku su tuo, kad musu visuomene yra provinciali ir (kseno)fobiska. Is mano pozicijos gal ir nekorektiskai skambetu, bet turiu sutikti su tuo, kad zmones, pamate daugiau Vakaru kulturos ir praleide ten siek tiek laiko, is tiesu pasikeicia; ismoksta pasakyti "aciu", "nebesipiktina" gejais, zydais ir t.t. Tiesiog ivyksta sioks toks kulturinis perauklejimas. Gal todel vieni kitiems tampa panasus i "marsiecius"

          @Ash
          neapykantos kurstymas yra kriminalinis nusikaltimas ir, skirtingai negu kas nors gali pagalvoti, nera zodzio laisves subjektas, ka sako ir teises teorija. Meiles ir "filijos" kurstymas nera joks nusikaltimas (isskyrus kai kurias "-filu" rusis, su kuriais, manau, niekas nieko bendro cia neturi ).
          Paskutinis taisė John; 2007.01.25, 11:48.

          Comment


            Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
            Ir kad visi „nemarsiečiai“ tik UK? Bet kokiu atveju DeSadas taip tik parodė savo provincialumą.
            jeigu klystu, pataisykit, bet didžioji dalis Lietuvos emigrantų - iš provincijos

            Comment


              Parašė batista Rodyti pranešimą
              jeigu klystu, pataisykit, bet didžioji dalis Lietuvos emigrantų - iš provincijos
              Visi mes is provincijos. Valstieciai ir baudziauninkai buvo lietuviai. O bajorai - lenkai. Net ir lietuviai, tape bejorais tuo paciu tapdavo ir "lenkais"
              Taigi, visi esam vienodi "kaimieciai"

              Comment


                Nu, kad neeee, yr kaimiečiai iš UK ir kaimiečiai iš Lietuvos
                Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

                Comment


                  Taigi, esam visi vienodi "kaimieciai"
                  labai puiku, jonai, kad tai pripažįsti (tikiuosi) ir neužsiauginai per didelių sparnų, išvykęs svetur tačiau, kaip minėjo mantaz, desado pasisakymai rodo tipišką situaciją: išvyko žmogus iš lietuvos kaimo (sakykim) į svajonių angliją, ten pabuvo kelis metus, padėjo skersą ant lietuvos ir nusprendė, kad visa tai, kas jį užaugino ir išleido į tą "svajonių šalį" yra nieko vertas blogis. čia panašiai kaip lietuvoje - atvažiavo pacukas fuxas iš kokio gelgaudiškio į vilnių ir pasidarė tikras "miestietis", tada jau ir kaunas kaimas ir visa kita (čia tik kaip pavyzdys, nepriimkit to kitaip kažkaip). ta pati situacija ir šiuo atveju. labai tvirtai manau, kad negalima išsižadėti savo praeities, to, kas tave išaugino, priglaudė (gal labai lyriškai atrodo, bet tai tiesa). mūsų šalis dar tik stojasi ant kojų, 15 metų yra velniškai trumpas laiko tarpas istorijoje, kad galėtumėm daryti kažkokias kardinalias išvadas, o dar kai imamasi vertinti šalį pagal toleranciją gėjams... linkiu emigrantams vieno - neniekinti lietuvos, nes joje tikrai ne marsiečiai gyvena, o tikrai protingi ir išsilavinę žmonės nebūtina mokytis kembridže ir nebūt "marsiečiu"

                  Comment


                    Parašė John Rodyti pranešimą
                    Turbut ne mums spresti, koks yra desadas. As tiesiog sutinku su tuo, kad musu visuomene yra provinciali ir (kseno)fobiska. Is mano pozicijos gal ir nekorektiskai skambetu, bet turiu sutikti su tuo, kad zmones, pamate daugiau Vakaru kulturos ir praleide ten siek tiek laiko, is tiesu pasikeicia; ismoksta pasakyti "aciu", "nebesipiktina" gejais, zydais ir t.t. Tiesiog ivyksta sioks toks kulturinis perauklejimas. Gal todel vieni kitiems tampa panasus i "marsiecius"
                    Tai nėra kažkokia taisyklė. Rasizmo ir kitokių negražių apraiškų esu išgirdęs ir iš kai kurių šiame forume dalyvaujančių užsienio lietuvių, tarp jų ir ilgą gyvenančių JK.
                    Dėl lietuvių visuomenės per daug nesiginčysiu, nes bendrai imant tolerancijos lietuviams, kaip ir kitoms tarybinį laikotarpį išgyvenusioms tautoms, trūksta. Visgi tolerancija yra toks dalykas, kuris yra ugdomas ir tam reikia, kad keistųsi žmogaus pažiūros, ugdytos nuo pat jo gimimo. Ar pažiūras lengva pakeisti? Naivu tikėtis stebuklo. Be to, riekia būti aklam, kad nepastebėtum mūsų visuomenės pažangos šiuo klausimu.
                    Mano galerija Flickr'yje

                    Comment


                      Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                      Apgailėtina
                      Na, jei aš būčiau buvęs jo vietoje, jausčiausi taip pat. Apgailėtina , mano nuomone, yra tai, kad mes vis dar diskutuojame apie tą patį - pilstome iš tuščio į kiaurą - ir tuo parodome ne ką kitą, o savo privincialumą. Kiek galima?

                      Esame ES šalis ir išpažįstame vakarietiškas vertybes. Jei kažkam nepatinka - važiuokite į Saudo Arabiją, kur homoseksualizmas yra laikomas liga ir baudžiamas mirties bausme, važiuokite į Iraną, kur is vis bando įrodyti, kad holokausto nebuvo. Važiuokite, bet nesėdėkite čia ir nerodykite savo išprusimo, nes man rodos, kad visos LT probelmos yra būtent dėl to kietakaktiškumo ir bukumo.
                      BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                      Comment


                        Parašė Berliner Rodyti pranešimą
                        <...> man rodos, kad visos LT probelmos yra būtent dėl to kietakaktiškumo ir bukumo.
                        Tik klausimas kieno
                        Įžvalgos.lt - FB - G+

                        Comment


                          Parašė Berliner Rodyti pranešimą
                          Na, jei aš būčiau buvęs jo vietoje, jausčiausi taip pat. Apgailėtina , mano nuomone, yra tai, kad mes vis dar diskutuojame apie tą patį - pilstome iš tuščio į kiaurą - ir tuo parodome ne ką kitą, o savo privincialumą. Kiek galima?
                          Siūlai apskritai apie tai nediskutuoti? Argi ne diskusijos ir priremia prie sienos argumentų neturinčius homofobus, rasistus ir kitus pan. atvejus? Apie tai nekalbėti turbūt ir būtų didžiausia klaida einant tolerancijos stiprinimo keliu.

                          Važiuokite, bet nesėdėkite čia ir nerodykite savo išprusimo, nes man rodos, kad visos LT probelmos yra būtent dėl to kietakaktiškumo ir bukumo.
                          Man tai labiau panašu į visos žmonijos problemą.
                          Mano galerija Flickr'yje

                          Comment


                            Parašė Ash Rodyti pranešimą
                            Tik klausimas kieno
                            Kieno? Daugelio žmonių. Kartais kai pasiklausai ar pažiūri, kiek yra mūsų žmonėse (nesakau, kad visuose) neapykantos kitokiems, man net baisu darosi. Atrodo esam katalikiška šalis per amžių amžius, ir žmonės auklėjami visada buvo, o netolerancija per kraštus liejasi...
                            BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                            Comment


                              Parašė Berliner Rodyti pranešimą
                              Kieno? Daugelio žmonių. Kartais kai pasiklausai ar pažiūri, kiek yra mūsų žmonėse (nesakau, kad visuose) neapykantos kitokiems, man net baisu darosi. Atrodo esam katalikiška šalis per amžių amžius, ir žmonės auklėjami visada buvo, o netolerancija per kraštus liejasi...
                              Tokių atvejų tikrai yra. Tada tau klausimas. Ar matai mano pasisakymuose neapykantą kažkam? (nesakau, kad tavo žodžiai buvo adresuoti būtent man, tiesiog klausiu)
                              Įžvalgos.lt - FB - G+

                              Comment


                                Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                                Siūlai apskritai apie tai nediskutuoti? Argi ne diskusijos ir priremia prie sienos argumentų neturinčius homofobus, rasistus ir kitus pan. atvejus? Apie tai nekalbėti turbūt ir būtų didžiausia klaida einant tolerancijos stiprinimo keliu.
                                Na, nenorėjau pasakyt, kad apie tai nereikia diskutuot. Reikia. Tiesiog imant konkrečiai šitą forumą, jau kažkada buvo analogiška diskusija užvirusi. O dabar vėl tas pats per tą patį - tiesiog nematau prasmės kiekvienam iš naujo aiškinti. Arba reika pasidaryt kažkokią šabloninę žinutę ir visiem atsakinėt, pateikiant tuos pačius faktus - gal po kokių 10 metų tokio kalimo kas nors pasikeis ir nekils analogiškų diskusijų???
                                BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                                Comment


                                  Parašė Berliner Rodyti pranešimą
                                  Kieno? Daugelio žmonių. Kartais kai pasiklausai ar pažiūri, kiek yra mūsų žmonėse (nesakau, kad visuose) neapykantos kitokiems, man net baisu darosi. Atrodo esam katalikiška šalis per amžių amžius, ir žmonės auklėjami visada buvo, o netolerancija per kraštus liejasi...
                                  Katalikybė ir tolerancija? Labas rytas Netolerancijos priežaščių reikėtų ieškoti kitur ir turbūt reikėtų atkreipti dėmesį į tą sutapimą, kad netolerancija yra visų posovietinių šalių problema
                                  Mano galerija Flickr'yje

                                  Comment


                                    Parašė Berliner Rodyti pranešimą
                                    Na, nenorėjau pasakyt, kad apie tai nereikia diskutuot. Reikia. Tiesiog imant konkrečiai šitą forumą, jau kažkada buvo analogiška diskusija užvirusi. O dabar vėl tas pats per tą patį - tiesiog nematau prasmės kiekvienam iš naujo aiškinti. Arba reika pasidaryt kažkokią šabloninę žinutę ir visiem atsakinėt, pateikiant tuos pačius faktus - gal po kokių 10 metų tokio kalimo kas nors pasikeis ir nekils analogiškų diskusijų???
                                    Na jei tolerancijos ugdymą prilygintume auklėjimui, tai auklėjimas tam tikra prasme ir yra kalimas į galvą, kas yra gerai, o kas blogai
                                    Mano galerija Flickr'yje

                                    Comment


                                      katalikybės tikrai negalima gretinti su tolerancija (na bent jau homoseksualizmo klausimu tai tikrai) nes mes visi gerai žinome bažnyčios nuomonę apie šiuos žmones

                                      Comment


                                        Žodžiu, išvada būtų tokia
                                        po mano pasiūlymo pamastyti apie tai, kas Lietuvoje yra gerai, tai padarė vienas žmogus. O jau sekančioje žinutėje prasidėjo to žmogaus įvardintų punktų kritika.

                                        Taigi, jeigu mes patys neleidžiam sau ir kitiems patikėti, kad Lietuvoje kažkas yra gerai - tai nieko nuostabaus, kad užsieniečiai irgi tuo netikės.
                                        Prisiminus tuos pačius estus - jie ištiesų patys tiki, kokia Estija pažangi, kaip ji sparčiai vystosi IT technologijose ir t.t. Bent jau tie estai, su kuriais man tenka bendrauti (ką apie tai galvoja gūdaus Estijos kaimo "runkeliai", neįsivaizduoju).

                                        p.s. apie tai kas gero Lietuvoje. man Lietuva yra plačių galimybių kraštas - ekonomika labai sparčiai kyla iš duobės, atsiranda ištisos naujos verslo šakos kurių iki tol nebuvo, žmonės yra "alkani" gerovės ir pokyčių (tai yra didelė varomoji jėga - lyginant su jau "sočiomis" vakarų šalimis, kurių noras - kad viskas liktų taip kaip dabar).

                                        Comment


                                          /\ į tą kritiką labai skaudžiai gali nereaguoti, nes ją dėstė jau nebe labai lietuvis...

                                          Comment

                                          Working...
                                          X