Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Tolerancija Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Ash Rodyti pranešimą
    Žinoma
    Man atrodo, kad tu čia kažką maišai. Nukrypimas nuo normos yra visiškai natūralus ir normalus, o tu teigi, kad tai nenatūralu ir nenormalu. Taigi nematau, kur tu čia nori pasakyti tą patį, ką ir aš.

    Parašė minjey Rodyti pranešimą
    Net ir matematikoj nebūna viskas taip griežta ir apibrėžta Štai:

    Balsavimo paradoksas (Jono Kondorceto paradoksas) - Marquis de Condorcet XVIII amžiuje pastebėtas paradoksas, teigiantis, kad kolektyvinis pasirinkimas dėl konfliktuojančių norų gali būti ciklinis, o ne tranzityvus.

    Pavyzdys

    Trijų rinkėjų pasirinkimo eiliškumas, kai yra trys balsavimo pasirinkimai (A, B ir C):
    • Rinkėjas X - A, B, C
    • Rinkėjas Y - B, C, A
    • Rinkėjas Z - C, A, B
    Kaip matyti, dviem trečdaliams rinkėjų pasirinkimas A yra geresnis negu B, dviem trečdaliams B geresnis negu C ir dviem trečdaliams C geresnis negu A.
    Taigi, jei būtų išrinktas A, galima teigti, kad C yra geresnis pasirinkimas, nes dviem iš trijų rinkėjų jis tinka labiau. Tačiau jei būtų išrinktas C variantas, dviem rinkėjams geresnis variantas būtų B, todėl galima būtų teigti, kad B geresnis variantas. Analogiškai, jei išrinktas B, daugumai geresnis variantas būtų A.
    Tokiu būdu neįmanoma išrinkti daugumai tinkamiausio varianto.

    http://lt.wikipedia.org/wiki/Balsavimo_paradoksas
    Na kodėl gi, viskas puikiai ir logiškai išsiskaičiuoja, kad daugumai priimtinas sprendimas negali būti surastas
    Mano galerija Flickr'yje

    Comment


      Parašė Tomas Rodyti pranešimą
      Prieš pradedant diskusiją, patys gėjai turėtų įvardinti kas jiems yra homoseksualizmas. Pvz.

      1. Prigimtinė savybė
      2. Įgimta negalia
      3. Gyvenimo būdas

      Sarašą matyt būtų galima testi. Būtų smagu jei patys gėjai pakomentuotų. Būtų aiškiau apie ką diskutuojam.
      Temos pradžioje buvo geras klausimas... Ar tai:
      1) įgimta (genetika, vaisiaus vystymasis)
      2) įgyta (auklėjimas, aplinkinių įtaka ir pavyzdys)
      3) asmeninis pasirinkimas (mada, labiau patinka)

      Kiekvienu atveju 'tolerancijos" prasmė vis kita.

      pvz, 1) atveju ji niekuo nesiskirtų nuo "tolerancijos" (t.y. pagarbos ir paramos) visiems neįgaliesiems. [reikia pripažinti, kad aklas, kurčias irgi Lietuvoje gauna beprasmės neapykantos dozę)

      o 3) atveju, kodėl gi visuomenė negalėtų smerkti žalingu laikomo įpročio/pomėgio? Štai pvz. rūkymas vis labiau smerkiamas, narkotikai dar labiau...

      Comment


        Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
        Man atrodo, kad tu čia kažką maišai. Nukrypimas nuo normos yra visiškai natūralus ir normalus, o tu teigi, kad tai nenatūralu ir nenormalu. Taigi nematau, kur tu čia nori pasakyti tą patį, ką ir aš.
        Juk pats pasakei, kad tai anomalija Tarkim, anomalijų atsiradimą galima vadinti įprastu reiškiniu. Bet, vis gi, tai anomalija
        Įžvalgos.lt - FB - G+

        Comment


          Parašė Ash Rodyti pranešimą
          Juk pats pasakei, kad tai anomalija Tarkim, anomalijų atsiradimą galima vadinti įprastu reiškiniu. Bet, vis gi, tai anomalija
          Na ir niekada nesakiau, kad tai nėra nukrypimas nuo normos.
          Mano galerija Flickr'yje

          Comment


            Normalioje visuomenėje gėjų reikalai neturėtų rūpėti negėjams. T.y. gėjų reikalai- jų reikalai. Nenormalioje visuomenėje kyla diskusijos

            Ash, paaiškink prašau, koks tau skirtumas gėjų privatūs reikalai?

            Manau, kai visuomenė pasieks tokį tolerantiškumo lygį, kai niekam tai tiesiog nerūpės ir kiekvienas darys kas jam atrodo esant tinkama, geriau (žinoma tai neturi pažeisti kito reikalų), tada ir bus tolerancija.

            O dabar, jei kas norit įsitikinti mūsų visuomenės netolerantiškumu, pasigaminkit marškinėlius "Aš- gėjus" ir išeikit į Laisvės alėją ar Ąžuolyną pasivaikščiot. Kaip sakiau, normaliai tai neturėtų niekam rūpėti, bet atsirastų kam tai parūptų. Atsirastų nemažai norinčių perauklėti ar šiaip pamokyti. Sėkmės

            Taigi, mūsų visuomenėje kažkuriuo metu įvyko mutacija ir tai nėra normalu
            http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

            Comment


              Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
              Na ir niekada nesakiau, kad tai nėra nukrypimas nuo normos.
              Puiku, vadinas mes sutariam, nes viskas, ką aš čia pusdienį įrodinėju yra tai, kad aptariamas reiškinys yra anomalija (nukrypimas nuo normos)
              Įžvalgos.lt - FB - G+

              Comment


                Parašė music Rodyti pranešimą
                Normalioje visuomenėje gėjų reikalai neturėtų rūpėti negėjams. T.y. gėjų reikalai- jų reikalai. Nenormalioje visuomenėje kyla diskusijos

                Ash, paaiškink prašau, koks tau skirtumas gėjų privatūs reikalai?
                Privatūs? Palauk, privatūs jų reikalai man nerūpi, o iškreipiami faktai nėra privatus reikalas ir juo labiau jei oponentų pusė pati paliečia šią temą, naudodama tai kaip argumentą į šios temos tiesiogiai neliečiantį pasisakymą, o ne aš Ir apskritai, sakyt, kad normalioje visuomenėje negalima diskutuot tam tikru klausimu yra mažų mažiausiai nepasverta. Aš kaip tik sakyčiau atvirkščiai, būtent nenormalioje visuomenėje negalima šia tema diskutuoti
                Paskutinis taisė ; 2007.01.25, 16:04.
                Įžvalgos.lt - FB - G+

                Comment


                  Parašė Ash Rodyti pranešimą
                  Puiku, vadinas mes sutariam, nes viskas, ką aš čia pusdienį įrodinėju yra tai, kad aptariamas reiškinys yra anomalija (nukrypimas nuo normos)
                  Na tai puiki, tik nereikia to maišyti su žodžiais „nenatūralu“ ir „nenormalu“.
                  Mano galerija Flickr'yje

                  Comment


                    Parašė Ash Rodyti pranešimą
                    Privatūs? Palauk, privatūs jų reikalai man nerūpi, o iškreipiami faktai nėra privatus reikalas ir juo labiau jei oponentų pusė pati paliečia šią temą, naudodama tai kaip argumentą į šios temos tiesiogiai neliečiantį pasisakymą, o ne aš Ir apskritai, sakyt, kad normalioje visuomenėje negalima diskutuot tam tikru klausimu yra mažų mažiausiai nepasverta. Aš kaip tik sakyčiau atvirkščiai, būtent nenormalioje visuomenėje negalima šia tema diskutuoti
                    Na ir kas tavęs prašė mano mintį iškreipti?
                    Sakiau, kad normalioje visuomenėje nekyla tokios diskusijos, o ne jos yra draudžiamos
                    Taip. Tai jų privatūs reikalai o gal ne?
                    http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

                    Comment


                      Parašė music Rodyti pranešimą
                      Na ir kas tavęs prašė mano mintį iškreipti?
                      Sakiau, kad normalioje visuomenėje nekyla tokios diskusijos, o ne jos yra draudžiamos
                      Taip. Tai jų privatūs reikalai o gal ne?
                      Tai kam jie pradeda viešas diskusijas? Be to, tame, kad kažkas jas pradėjo, aš nematau nieko blogo Kartoju, faktų iškraipymas nėra privatus dalykas.
                      Įžvalgos.lt - FB - G+

                      Comment


                        Parašė music Rodyti pranešimą
                        Na ir kas tavęs prašė mano mintį iškreipti?
                        Sakiau, kad normalioje visuomenėje nekyla tokios diskusijos, o ne jos yra draudžiamos
                        Taip. Tai jų privatūs reikalai o gal ne?
                        Čia pats išmąstei? Diskusijų dėl to kyla visur, o ypač kai kalba pasisuka apie tokių santuokų įteisinimą.
                        Mano galerija Flickr'yje

                        Comment


                          Čia blogiausia yra tai, kad dabar daug kas mane mato kaip itin netolerantišką, nepriimantį kitokių pažiūrų (pasak tam tikro "genius in the chair", turbūt evoliuciškai per mažai pažengųsį) žmogų. Deja
                          Paskutinis taisė ; 2007.01.25, 16:11.
                          Įžvalgos.lt - FB - G+

                          Comment


                            Homoseksualai, žmonės, turintys fizinę ar protinę negalią, skirtingo tikėjimo ar rasės žmonės - visi jie žmonės ir niekas niekam nenori kenkti. Bet nereiškia, kad jie visi geri arba visi blogi, kaip visa likusi masę žmonių, jie yra ir pavydūs, ir kvaili, ir protingi, ir sukčiai, ir nuoširdus ir t.t. Manau reikia visiems būti tolerantiškesniems ir nebadyti žmonių savo šlykščiomis nuomonėmis, kurios gali įžeisti. Pirmiau pamąstykit, o tik po to išsižiokit. Ir taip po truputį išmoksite būti nors kiek tolerantiškesniais... Juk ir gėjai, ir žydai, ir neįgalieji, ir negrai - visi jie daugiau ar mažiau priklauso mažumoms; jie visi žmonės, jie visi tiri teisę į laisvę, norus ir į laimingą gyvenimą, ir manau visi jie nori gyventi laimingai, tad kam griaužti vienam kitą
                            www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                            Comment


                              Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                              Čia pats išmąstei? Diskusijų dėl to kyla visur, o ypač kai kalba pasisuka apie tokių santuokų įteisinimą.
                              Nežinau kodėl, bet manau, jog homoseksualių porų santuokos įteisinimo klausimo nereikėtų visuomenei svarstyti. Manau tai pačių homoseksualų reikalas ir kažin ar visuomenė turėtų kištis į jų asmeninį gyvenimą
                              www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                              Comment


                                Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                                reikia pripažinti, kad aklas, kurčias irgi Lietuvoje gauna beprasmės neapykantos dozę
                                Nesupratau? Čia tavo nuomonė? O ką tu jauti ligoniams?


                                Tu mane smarkiai nustebinai.
                                O ką, tikrai yra tokių žmonių kurie jaučia neapykantą invalidams???

                                Leisk paklausti už ką ta neapykantą, ką invalidai blogo padarė?

                                Man bent tokių žmonių neteko sutikti ne tik Lietuvoje bet ir visoje postsovietinėje erdvėje.
                                Paskutinis taisė Svecias; 2007.01.26, 09:59.
                                Parašas :)

                                Comment


                                  [QUOTE=Svecias;141123]
                                  Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                                  reikia pripažinti, kad aklas, kurčias irgi Lietuvoje gauna beprasmės neapykantos dozę

                                  Nesupratau? Čia tavo nuomonė? O ką tu jauti ligoniams?


                                  Tu mane smarkiai nustebinai.
                                  O ką, tikrai yra tokių žmonių kurie jaučia neapykantą invalidams???

                                  Leisk paklausti už ką ta neapykantą, ką invalidai blogo padarė?

                                  Man bent tokių žmonių neteko sutikti ne tik Lietuvoje bet ir visoje postsovietinėje erdvėje.
                                  Na jei ne žodžiais ar veiksmais, tai kreivais žvilgsniais mūsų tauta parodo, kad jiems gatvėje neįgalusis su vėžimėliu vis dar yra kažkas neįprasto. Jie žiopso sustingę, akis išvertę, man kartais gaila pasidaro to žmogaus vėžimėlyje, kuris tiesiog gyvena! Bet į jį visi žiopso, taip laikui bėgant pasigaunami įvairūs kompleksai.
                                  www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                  Comment


                                    Parašė amiko Rodyti pranešimą
                                    Jie žiopso sustingę, akis išvertę
                                    To paties bent anksčiau sulaukdavo ir juodaodžiai ir šiaip visi 'kitokie'
                                    Paskutinis taisė moo; 2007.01.26, 14:10. Priežastis: pataisiau citatos autorių

                                    Comment


                                      [QUOTE=Svecias;141123]
                                      Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                                      reikia pripažinti, kad aklas, kurčias irgi Lietuvoje gauna beprasmės neapykantos dozę

                                      Nesupratau? Čia tavo nuomonė? O ką tu jauti ligoniams?


                                      Tu mane smarkiai nustebinai.
                                      O ką, tikrai yra tokių žmonių kurie jaučia neapykantą invalidams???

                                      Leisk paklausti už ką ta neapykantą, ką invalidai blogo padarė?

                                      Man bent tokių žmonių neteko sutikti ne tik Lietuvoje bet ir visoje postsovietinėje erdvėje.
                                      na, akliems, kurtiems ir vežimėliuose nėra tokios aiškiai reiškiamos matomos neapykantos. Bet kreivi žvilgsniai yra, požiūris kaip į raupsuotą, ir noras kad jie būtų kažkur izoliuoti (kaip, beje, buvo tarybų šaly).
                                      Delfyje galima susirasti nesenus naujienų pranešimus, kaip įvairių pakaunės miestelių "pilietinė visuomenė" protestuoja prieš paauglių-narkomanų reabilitacijos centrą.

                                      Comment


                                        Parašė amiko Rodyti pranešimą
                                        Nežinau kodėl, bet manau, jog homoseksualių porų santuokos įteisinimo klausimo nereikėtų visuomenei svarstyti. Manau tai pačių homoseksualų reikalas ir kažin ar visuomenė turėtų kištis į jų asmeninį gyvenimą
                                        Bet juk santuoka - tai ir yra viešas pareiškimas visam pasauliui, kad X ir Y nuo šiol gyvena kartu, miega kartu, augina vaikus kartu, leidžia pinigus kartu.
                                        Su asmeniniu gyvenimu nieko bendra.

                                        Comment


                                          Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                                          Bet juk santuoka - tai ir yra viešas pareiškimas visam pasauliui, kad X ir Y nuo šiol gyvena kartu, miega kartu, augina vaikus kartu, leidžia pinigus kartu.
                                          Su asmeniniu gyvenimu nieko bendra.
                                          Labai įdomiai supranti santuoką. Santuoka - tai dviejų mylinčių žmonių pareiškimas vienas kitam, kad nori būti kartu ir tai užtvirtina Dievas bei dokumentai. Tai ne pranešimas tautai apie dviejų gyvenimų sąjungą. O ir šiaip man įdomiai kai kurie mąsto. Jie sako, kad šeima - tai vyras+žmona+ bent vienas vaikas. Alio? O jei vyras ar žmona negali ar nenori susilaukt vaikų? Tai jie ne šeima? Visuomenėje tokie smerkiami ar BENT JAU apkalbinėjami.
                                          www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                          Comment

                                          Working...
                                          X